7 نکته که باید در خرید هارد دیسک  بدانید

اگر برخی نکات اساسی را در خرید هارد دیسک بدانید ، خرید هارد دیسک آسان است. در اینجا راهنمای خرید مهمترین ویژگی های هارد دیسک آمده است.

همه هارد دیسک ها خراب می شوند طبیعی است که هر چند سال یکبار یک دستگاه جدید بخرید ، یا جایگزین یک هارد دیسک قدیمی شوید یا از آن به عنوان یک درایو اضافی پشتیبان استفاده کنید.

هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10PGMZON ظرفیت 2 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10PGMZON ظرفیت 2 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 2 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا

اما کدام هارد را باید خریداری کنید؟ به چه هاردی نیاز دارم ؟!

خرید هارد دیسک سخت نیست. در واقع ، جای زیادی برای خطا وجود دارد ، بنابراین نگران نباشید! فقط این دستورالعمل ها را دنبال کنید ، و دیگر نگران خرید هارد دیسک اشتباه نخواهید بود.

 

1. هارد دیسکHDD در مقابل درایو حالت جامدSSD

اولین ملاحظاتی که هنگام تصمیم گیری برای خرید درایو ذخیره سازی داده وجود دارد این است که آیا به درایو حالت جامد (SSD) نیاز دارید یا خیر. در حالی که SSD ها عملکرد کلی مشابه درایوهای سخت دیسک سخت (HDD) را انجام می دهند ، دارای مزایا و معایب کمی هستند.

SSD یک نوع درایو داده است که از حافظه فلش به جای دیسک های فلزی در حال چرخش موجود در HDD های سنتی استفاده می کند. یک SSD را مانند یک درایو فلش USB یا کارت SD بزرگ تصور کنید.

اما این تمایز چقدر اهمیت دارد؟

SSD ها اطلاعات را سریعتر می خوانند و می نویسند.
SSD ها انرژی کمتری مصرف می کنند که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش عمر باتری لپ تاپ می شود.
SSD ها هیچ قطعه متحرکی ندارند ، بنابراین سر و صدا ایجاد نمی کنند و طول عمر بیشتری دارند.
SSD ها به ازای هر گیگابایت گران تر هستند ، به این معنی که ظرفیت داده های کوچکتر از HDD ها در هر نقطه مشخصی دارند.

هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD22PUNZ ظرفیت 4 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD22PUNZ ظرفیت 4 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 4 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا

پیشنهاد مطالعه: هارد اکسترنال

اگر بودجه شما برای خرید هارد محدود است و به به فضای ذخیره سازی نیاز دارید ، از یک هارد دیسک سنتی استفاده کنید. اگر هارد را عمدتا برای تهیه نسخه پشتیبان از داده و ذخیره طولانی مدت اطلاعات خریداری می کنید ، از یک هارد دیسک سنتی استفاده کنید.

اگر با هارد جدیدی که می خواهید بخرید قصد دارید سیستم عامل خود را اجرا کنید یا فایل ها و برنامه های مکرر دسترسی داشته باشید ، به جای آن از SSD استفاده کنید. سرعت و عملکرد مهمترین مزایای SSD نسبت به HDD است.برای مشاهده دیگر تجهیرات جانبی کامپیوتر کلیک نمایید

خرید هارد دیسک

2. اندازه و رابط هارد دیسک

هنگامی که بین HDD و SSD تصمیم گرفتید ، باید یک فاکتور فرم را انتخاب کنید. خوشبختانه فقط دو انتخاب “واقعی” وجود دارد و تنظیمات کنونی شما بیشتر انتخاب درست را تعیین می کند.

درایوهای داده به دو شکل درایو 3.5 اینچی و درایو 2.5 اینچی تقسیم می شوند.

در هارد دیسک ها ، داده ها روی دیسک های فلزی در حال چرخش ذخیره می شوند ، به این معنی که دیسک های بیشتری برای ظرفیت بیشتر داده مورد نیاز است. به همین دلیل ، هارد دیسک های کامپیوتر خانگی 3.5 اینچ با حداکثر ظرفیت 10-20 ترابایت هستند ، در حالی که هارد دیسک های لپ تاپ 2.5 اینچ با حداکثر ظرفیت 5-10 ترابایت (تا زمان نگارش این مقاله) تمایل دارند.

SSD ها هیچ قطعه متحرک ندارند ، بنابراین می توان آنها را کوچکتر از HDD ها ساخت. به این ترتیب ، اکثر SSD ها دارای فاکتور 2.5 اینچی هستند.

اگر شما نیاز به جاگذاری SSD در محفظه 3.5 اینچی دارید ، چه باید کرد؟ برخی از آداپتورها به شما امکان می دهند درایوهای 2.5 اینچی را به درایوهای 3.5 اینچی تبدیل کنید.

هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST4000NM000A ظرفیت 4 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST4000NM000A ظرفیت 4 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 4 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا

در مورد اتصالات ، اکثر درایوهای داخلی داخلی (HDD و SSD) از اتصالات SATA استفاده می کنند. هارد دیسک های داخلی قدیمی که قبل از استاندارد SATA تولید شده بودند به جای آن از اتصالات IDE استفاده می کردند. درایوهای خارجی ، صرف نظر از HDD یا SSD ، از طریق پورت USB به سیستم متصل می شوند.

3. مشخصات هارد دیسک و عملکرد

در اینجا مواردی که باید در یک هارد دیسک مدرن جستجو کرد عبارتند از:

گنجایش یا ظرفیت هارد.
هارددیسک ها دارای طیف وسیعی از ظرفیت ها هستند و به دلیل محدودیت های فیزیکی در هر درایو 18 ترابایت محدود می شوند.

SSD ها نمی توانند فضای زیادی را در خود جای دهند و SSD های درجه مصرف کننده در حال حاضر حداکثر 5-8 ترابایت در هر درایو دارند.

پیشنهاد مطالعه: مانیتور

 

 

سرعت انتقال

عوامل زیادی عملکرد یک HDD درجه مصرف کننده را تعیین می کنند ، اما دور در دقیقه (RPM) یک عامل مهم است. RPM بالاتر به معنای انتقال سریعتر داده ها به و از درایو است.

می توانید سرعت SATA درایو را نادیده بگیرید. به عنوان مثال ، یک درایو مدرن ممکن است با 3.0 گیگابایت بر ثانیه و 7200 دور در دقیقه درج شود.

هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD5000AZLX ظرفیت 500 گیگابایت
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD5000AZLX ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا

اولین مقدار ، سرعت SATA است که حداکثر سرعت نظری اتصال SATA را توصیف می کند. هیچ HDD نمی تواند داده ها را با چنین سرعتی منتقل کند. با این حال ، درایو 7200RPM همیشه سریعتر از درایو 5400 RPM خواهد بود.

فضای ذخیره سازی هنگامی که یک هارد دیسک نیاز به انتقال داده ها از قسمتی از درایو به قسمت دیگر دارد ، از ناحیه خاصی از حافظه تعبیه شده به نام کش (یا بافر) استفاده می کند.

حافظه پنهان بزرگتر ، داده ها را قادر می سازد سریعتر منتقل شوند زیرا اطلاعات بیشتری را می توان در یک زمان ذخیره کرد.

هارد دیسک های مدرن می توانند اندازه حافظه پنهان از 8 مگابایت تا 256 مگابایت داشته باشند.

زمان های دسترسی هارد دیسک های سنتی دارای چندین عامل دیگر هستند که بر عملکرد تأثیر می گذارد ، مانند زمان لازم برای قرار گرفتن خواننده در خواندن داده ها یا نوشتن داده ها در درایو.

در حالی که درست است که دو درایو 7200RPM می توانند عملکرد متفاوتی داشته باشند (به عنوان مثال ، یکی از آنها ممکن است در موقعیت یابی مجدد دیسک خوان کندتر باشد) ، هیچ روش استانداردی برای مقایسه زمان دسترسی وجود ندارد. به علاوه ، اکثر هارد دیسک ها این روزها در سطوح مشابه عمل می کنند ، بنابراین خیلی نگران این جزئیات خاص نباشید.

برای SSD ها ، به دنبال سرعت خواندن و نوشتن متوالی باشید (که به آن سرعت خواندن و نوشتن پایدار نیز گفته می شود). تا زمانی که این سرعتها در حداکثر سرعت اتصال SATA باشد ، که به احتمال زیاد خواهد بود ، باید خوب باشید.

هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos X16 ST12000NM001G ظرفیت 12 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos X16 ST12000NM001G ظرفیت 12 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 12 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا

کیس کامپیوتر

میزان شکست. از آنجا که هارد دیسک های قدیمی دارای قطعات متحرک هستند ، فرسودگی با گذشت زمان انتظار می رود – اما همه هارد دیسک ها با سرعت یکسان کار نمی کنند. برخی از مدلها مستعد خرابی در عرض 12 ماه هستند ، در حالی که عمر متوسط دیگر آنها بیش از شش سال است. این وظیفه شماست که قبل از خرید در مورد هر مدل تحقیق کنید.

به طور کلی ، SSD های مدرن بیشتر عمر می کنند (میانگین میزان خرابی 2.0 میلیون ساعت) نسبت به HDD های مدرن (میانگین میزان خرابی 1.5 میلیون ساعت). با این حال ، برای ذخیره اطلاعات طولانی مدت که ماه ها یا سال ها قطع می شود ، HDD ها از SSD ها دوام بیشتری دارند.

4. قیمت و هزینه هارد دیسک

هنگام خرید ، طیف گسترده ای از قیمت هارد دیسک برای دستگاه هایی که همه آنها در ظاهر بسیار شبیه به هم هستند ، روبرو می شوید. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام عوامل و ویژگی ها بیشتر با نیازهای شما مرتبط هستند ، سپس هارد دیسک متناسب با این نیازها را انتخاب کنید.

با این حال ، یک راه برای تعیین ارزش این است که قیمت درایو را بر ظرفیت ذخیره آن تقسیم کنید تا قیمت هر گیگابایت آن را بدست آورید.

به عنوان مثال ، سری Western Digital Blue HDD را در نظر بگیرید.

هارد دیسک وسترن دیجیتال 1 ترابایتی آبی یک خرید عالی برای مصرف کنندگان روزمره با 0.03 دلار در هر گیگابایت است. WD 4TB Blue با قیمت 0.027 دلار در هر گیگابایت و WD 6TB Blue با قیمت 0.021 دلار به ازای هر گیگابایت کاهش می یابد.

کدام یک از اینها بهترین ارزش را ارائه می دهد؟ مدل 6 ترابایتی مدل های 1 ترابایتی ، 4 ترابایتی و 6 ترابایتی دارای ارزش قیمتی به ازای هر گیگابایت هستند که با افزایش فضای ذخیره سازی افزایش می یابد. درایوهای دیگر که با مقیاس مقرون به صرفه نیستند ، بنابراین باید مراقب باشید: برخی از درایوها در ظرفیت های بالاتر به ازای هر گیگابایت هزینه بیشتری دارند.

به عنوان مثال ، SSD داخلی Samsung 860 EVO 250GB مقرون به صرفه است و SSD داخلی Samsung 860 EVO 500GB دو برابر فضا را با کمتر از دو برابر قیمت اختصاص می دهد و هنگامی که به SSD داخلی Samsung 860 EVO 1TB برسید ، بهترین را دریافت می کنید.

اما SSD داخلی Samsung 860 EVO 2TB بیش از دو برابر 1TB قیمت دارد!

5. هارد اکسترنال در مقابل هارد دیسک های داخلی

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا این هارد دیسک در قاب رومیزی/بدنه لپ تاپ قرار می گیرد یا از خارج برای اتصال به بسیاری از دستگاه های مختلف استفاده می شود.

درایوهای خارجی برای ذخیره سازی ، پشتیبان گیری و انتقال ایده آل هستند. آنها معمولاً با استفاده از USB 2.0 ، 3.0 یا 3.1 که حداکثر سرعت انتقال آنها به ترتیب 60 مگابایت بر ثانیه ، 625 مگابایت بر ثانیه و 1250 مگابایت بر ثانیه است ، متصل می شوند. البته USB 3.1 ترجیح داده می شود ، اما ضروری نیست مگر بعلت استفاده زیاد از داده ها.

پیشنهاد مطالعه: پرینتر

درایوهای خارجی قابل حمل هستند. می توان آنها را بدون هیچ زحمتی بین چندین رایانه به اشتراک گذاشت. فقط USB را جدا کنید ، آن را در جای دیگری وصل کنید ،کار شما تمام است.

همچنین می توانید یکی را برای پخش مستقیم رسانه به تلویزیون یا مرکز رسانه متصل کنید.

در سایر موارد ، درایوهای داخلی ترجیح داده می شود.

توجه: از هر درایو داده می توان داخلی یا خارجی استفاده کرد – درایوهای خارجی در واقع درایوهای داخلی هستند که در یک محفظه محافظ مخصوص قرار گرفته اند. اگر یک درایو خارجی خریداری می کنید ، در واقع می توانید آن را از کاور خارج کرده و به صورت داخلی استفاده کنید!

 

نحوه انتخاب هارد اکسترنال

برای درایوهای خارجی که عمدتا برای انتقال فایل ها به جلو و عقب استفاده می شوند ، SSD با پشتیبانی از USB 3.1 برای سرعت و عملکرد دریافت کنید. SSD قابل حمل Samsung T5 1TB USB 3.1 مناسب است و ازدیدگاه کاربران نیز عالی ارزیابی شده.

برای درایوهای خارجی که عمدتا برای ذخیره طولانی مدت اطلاعات استفاده می شوند ، یک هارد دیسک بزرگ مانند WD Elements 4TB Elements Desktop Drive مقرون به صرفه تهیه کنید. من خودم از این دستگاه برای ذخیره سازی شخصی استفاده می کنم و به این زودی فضایم تمام نمی شود!

اگر امنیت اطلاعات اصلی ترین دغدغه شما است ، ممکن است چیزی شبیه به هارد دیسک خارجی Transcend 2TB StoreJet M3 را در نظر بگیرید. این دستگاه دارای مقاومت نظامی در برابر ضربه ، یک قاب لاستیکی ضد ضربه ، یک سیستم تعلیق داخلی است که می تواند در برابر سقوط مقاوم باشد با رمزگذاری 256 بیتی AES.

6. هارد دیسک های بازی: PlayStation ، Xbox ، PC

انتخاب هارد دیسک شما می تواند بر عملکرد بازی ها تأثیر بسزایی بگذارد ، به همین دلیل است که ما همیشه SSD ها را برای بازی توصیه می کنیم.
از آنجا که سرعت SSD بسیار بیشتر از سرعت HDD است ، بازی ها بسیار سریعتر اجرا می شوند و بین سطوح ، مراحل و نقشه ها خیلی سریع بارگیری می شوند. و تفاوت جدی و محسوس بین SSD و HDD وجود دارد.

هنگام انتخاب درایو ، باید به پارامترهای دستگاه پایبند باشید:

برای Xbox 360: Xbox 360 اصلی از هارد دیسک های 2.5 اینچی استفاده می کنند که در موارد سفارشی تنظیم شده است.
برای ارتقاء یا تعویض ، باید یکی از جایگزین های گران قیمت مایکروسافت را خریداری کنید. از درایوهای شخص ثالث می توان استفاده کرد اما باید با سیستم عامل سازگار با Xbox استفاده شود ، که از حوصله این مقاله خارج است.
برای Xbox 360 S و E: هارد دیسک های مورد استفاده در کنسول های Xbox 360 S و E با Xbox 360 اصلی سازگار نیستند و بالعکس. مدل های 4 گیگابایتی دارای فلش مموری داخلی هستند که قابل حذف یا تعویض نیستند.

پیشنهاد مطالعه: درایو نوری

مدل های 250 گیگابایتی را می توان با خرید یکی از جایگزین های گران قیمت مایکروسافت به 500 گیگابایت ارتقا داد.

برای ایکس باکس وان: ایکس باکس وان از درایوهای خارجی از طریق USB 3.0 پشتیبانی می کند ، به این معنی که می توانید تقریباً از هر SSD استفاده کنید.

برای Xbox One X: Xbox One X همچنین از درایوهای خارجی از طریق USB 3.0 با حداقل حجم 256 گیگابایت پشتیبانی می کند. متأسفانه هیچ راه ساده ای برای تعویض درایو داخلی وجود ندارد و انجام این کار گارانتی شما را باطل می کند.

برای ایکس باکس سری X و S: ایکس باکس سری X و S دارای یک شکاف توسعه ، مناسب برای 1 ترابایت کارت توسعه Seagate می باشد. کارت توسعه Seagate برای استفاده با Xbox Series X/S بهینه شده است ، اما می توانید از درایوهای خارجی USB 3.0 یا 3.1 به همراه کنسول ها نیز استفاده کنید.
برای پلی استیشن 3: همه مدل های پلی استیشن 3 دارای درایوهای 2.5 اینچی SATA هستند که توسط کاربران بدون دردسر قابل تعویض و ارتقا است.
برای پلی استیشن 4: همه مدل های پلی استیشن 4 ، از جمله Slim و Pro ، دارای درایوهای 2.5 اینچی SATA هستند که توسط کاربران بدون دردسر قابل تعویض و ارتقا است. آنها همچنین از هارد دیسک های خارجی از طریق USB 3.0 پشتیبانی می کنند.
برای پلی استیشن 5: در زمان نگارش ، کاربران پلی استیشن 5 می توانند از درایوهای USB 3.0 خارجی (یا سریعتر) استفاده کنند.

7. هارد دیسک های داخلی و خارجی برای مک

اگر از MacBook Air ، MacBook Pro ، Mac Mini یا iMac استفاده می کنید ، هنگام خرید هارد دیسک چند نکته دیگر را باید در نظر داشته باشید.

هارد دیسک های داخلی مک
مهمترین چیز این است که ارتقاء هارد دیسک تقریباً جزو پروژه های DIY است. برای رسیدن به درایو داخلی ، دستگاه خود را جدا کنید ، آن را با دقت تعویض کرده و سپس همه چیز را کنار هم قرار دهید.

حتی ساده ترین جایگزینی می تواند حداقل یک ساعت طول بکشد. این امر همچنین ضمانت شما و هرگونه بیمه AppleCare که ممکن است داشته باشید را باطل می کند.

همه مدلهای MacBook Air ، MacBook Pro ، Mac Mini و iMac 2012 و بعد از آن از فاکتور فرم داخلی 2.5 اینچ استفاده می کنند (به جز iMac های 27 اینچی ، که از ضریب فرم 3.5 اینچی داخلی استفاده می کنند). خوشبختانه آداپتورهای 3.5 تا 2.5 اینچ وجود دارد.

در مورد SATA ، PCIe ، NVMe و AHCI همه چیز کمی مبهم است. به عنوان مثال ، iMac های 21.5 اینچی در سال 2017 تنها در صورتی دارای اسلات PCIe هستند که دستگاه در ابتدا دارای Fusion Drive باشد. شما نمی دانید کدام اتصالات در دستگاه دقیق شما موجود است مگر اینکه آن را به طور خاص جستجو کنید.

هارد اکسترنال برای مک
برای درایوهای خارجی ، چندین گزینه اتصال دارید که به ترتیب افزایش سرعت انتقال داده ذکر شده است: USB 2.0 ، USB 3.0 ، USB 3.1 ، Thunderbolt 2 و Thunderbolt 3 (همچنین به عنوان USB Type-C شناخته می شود). ما USB 3.0 را به عنوان پایین ترین مطلق توصیه می کنیم.

دستگاه های مک از سیستم فایل های منحصر به فرد اپل استفاده می کنند ، بنابراین هارد دیسک های خارجی برای حداکثر عملکرد باید در HFS+ (Mac OS Extended) یا سیستم فایل Apple (APFS) فرمت شوند.

اما توجه داشته باشید که اکثر دستگاه های غیر اپل نمی توانند درایوهای HFS+ یا APFS را بخوانند! روش هایی برای خواندن HFS+ در ویندوز وجود دارد ، اما APFS آنقدر جدید است که سازگاری به شدت محدود است. تنها فرمت که با مک و ویندوز کار می کند FAT32 است (اما قدیمی است و چندین نکته منفی نیز دارد).

 

برای مشاهده دیگر تجهیرات جانبی کامپیوتر کلیک نمایید

 

مراقب هارد دیسک های خود باشید
اگر از هارد دیسک ها و سایر راه حل های ذخیره سازی خود مراقبت کنید ، آنها از اطلاعات شما مراقبت خواهند کرد. حداقل ، تا زمانی که می توانند. هارد دیسک ها خراب نشدنی هستند ، اما اگر آنها را ایمن نگه دارید ،آنها باید از اطلاعات شما برای مدت طولانی محافظت کنند.

 

با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم هارد SSDو هدسد واقعیت مجازی و خرید رم را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

 

 • نحوه نمایش محصول ها
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD5000AAKX ظرفیت 500 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD5000AAKX ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD3200AAJS ظرفیت 320 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD3200AAJS ظرفیت 320 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 320 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD AV-GP WD3200AVVS ظرفیت 320 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD AV-GP WD3200AVVS ظرفیت 320 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 320 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST3320311CS ظرفیت 320 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST3320311CS ظرفیت 320 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 320 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5900 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST1000VM002 ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST1000VM002 ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD-AV-GP WD5000AVDS ظرفیت 500 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD-AV-GP WD5000AVDS ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10PGMZON ظرفیت 2 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10PGMZON ظرفیت 2 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 2 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD3200AAJS ظرفیت 320 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD3200AAJS ظرفیت 320 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 320 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل S300 ظرفیت 2 ترابایت
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل S300 ظرفیت 2 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 2 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD10SORZ ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD10SORZ ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل S300 ظرفیت 4 ترابایت
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل S300 ظرفیت 4 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 4 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال 2.5 اینچی توشیبا مدل MQ01ABF050 ظرفیت 500 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال 2.5 اینچی توشیبا مدل MQ01ABF050 ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 2.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل S300 ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل S300 ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5700 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD1AMNX ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD1AMNX ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD10PURZ ظرفیت 1 ترابایت
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD10PURZ ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD5000AVVS ظرفیت 500 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD5000AVVS ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD22PUNZ ظرفیت 4 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD22PUNZ ظرفیت 4 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 4 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت 1 ترابایت
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD1TB ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD1TB ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 10000 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD20EZAZ ظرفیت 2 ترابایت
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD20EZAZ ظرفیت 2 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 2 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD40PURZ ظرفیت 4 ترابایت
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD40PURZ ظرفیت 4 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 4 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD20PURZ ظرفیت 2 ترابایت
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD20PURZ ظرفیت 2 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 2 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD1T ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD1T ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 2.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 15000 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD-AV-GP WD5000DB ظرفیت 500 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD-AV-GP WD5000DB ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال اچ جی اس تی مدل HUC106045CSS600 ظرفیت 450 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال اچ جی اس تی مدل HUC106045CSS600 ظرفیت 450 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 450 گیگابایت
 • نوع رابط: SAS
 • سایز هد: 2.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 10000 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل GREEN WD500SGSH ظرفیت 500 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل GREEN WD500SGSH ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD60IUOM ظرفیت 6 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD60IUOM ظرفیت 6 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 6 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدلWD AV-GP WD3200AOS ظرفیت 320 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدلWD AV-GP WD3200AOS ظرفیت 320 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 320 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل IronWolf Pro ST6000NE000 ظرفیت 6 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل IronWolf Pro ST6000NE000 ظرفیت 6 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 6 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST4000NM000A ظرفیت 4 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST4000NM000A ظرفیت 4 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 4 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل GREEN WD1000EMNX ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل GREEN WD1000EMNX ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 2.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST10000NM001G ظرفیت 10 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST10000NM001G ظرفیت 10 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 10 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos 7E8 ST6000NM021A ظرفیت 6 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos 7E8 ST6000NM021A ظرفیت 6 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 6 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST1000VM002 ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST1000VM002 ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل s300new-surveillance ظرفیت 4 ترابایت
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل s300new-surveillance ظرفیت 4 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 4 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD500G ظرفیت 500 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD500G ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 2.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 15000 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال اچ جی اس تی مدل HUS726050ALE614 ظرفیت 5 ترابایت
هارد دیسک اینترنال اچ جی اس تی مدل HUS726050ALE614 ظرفیت 5 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 5 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD1VUOZ ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD1VUOZ ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD5000AZLX ظرفیت 500 گیگابایت
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD5000AZLX ظرفیت 500 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 500 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل 0F31284 Ultrastar ظرفیت 14 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل 0F31284 Ultrastar ظرفیت 14 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 14 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل RED Plus ظرفیت 12 ترابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل RED Plus ظرفیت 12 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 12 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST14000NM001G ظرفیت 14 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST14000NM001G ظرفیت 14 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 14 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال اچ پی مدل Intreprise sas 10K 12G ظرفیت 900 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال اچ پی مدل Intreprise sas 10K 12G ظرفیت 900 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک هایبریدی
 • ظرفیت: 900 گیگابایت
 • نوع رابط: SAS
 • سایز هد: 2.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 10000 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST14000NM001G ظرفیت 14 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos ST14000NM001G ظرفیت 14 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 14 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل MQ04ABF100 ظرفیت 1 ترابایت
هارد دیسک اینترنال توشیبا مدل MQ04ABF100 ظرفیت 1 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 1 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 2.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos X16 ST12000NM001G ظرفیت 12 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos X16 ST12000NM001G ظرفیت 12 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 12 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos X16 ST12000NM001G ظرفیت 12 ترابایت
هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل Exos X16 ST12000NM001G ظرفیت 12 ترابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 12 ترابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 7200 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل GREEN WD320SGSH ظرفیت 320 گیگابایت
هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل GREEN WD320SGSH ظرفیت 320 گیگابایت
 • نوع هارد دیسک: هارد دیسک
 • ظرفیت: 320 گیگابایت
 • نوع رابط: SATA 3.0
 • سایز هد: 3.5 اینچ
 • سرعت چرخش: 5400 دور در دقیقه
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید