برای انتخاب بهترین مسواک برقی، باید به عواملی مانند اندازه سر مسواک، شکل و نوع موها و اینکه آیا توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) تایید شده است، توجه کنید. به افتخار روز ملی مسواک در این ماه، ما در حال بررسی 5 نکته مهمی هستیم که باید هنگام انتخاب بهترین مسواک در نظر بگیرید.

باید در نظر بگیرید:

اندازه سر برس
نوع موها
موهای گرد در مقابل موهای مستقیم
تایید ADA
مسواک های مکانیکی در مقابل برقی
ما همچنین توصیه خود را در انتهای وبلاگ ارائه خواهیم کرد.

انتخاب مسواک مناسب برای سلامت دهان مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید. با پیروی از این 5 نکته، هرگز نباید فکر کنید که کدام مسواک را دوباره انتخاب کنید!

نکاتی برای انتخاب بهترین مسواک برقی
1. اندازه سر قلم مو
اندازه سر مسواک مهم است زیرا می تواند بر کیفیت مسواک زدن شما تأثیر زیادی بگذارد. سر برس ها در اندازه های مختلفی وجود دارند، اما بهترین اندازه سرهایی است که یک اینچ ارتفاع و نیم اینچ عرض دارند. این به شما این امکان را می دهد که برای حداکثر تمیز کردن، قسمت های بالایی، جلو و پشت دندان های خود را با بیشترین میزان دسترسی تمیز کنید.

سر برس های بزرگتر در دسترس هستند اما برای اکثر افراد ایده آل نیستند. آنها در واقع می توانند رسیدن به مکان هایی که تمیز کردن آنها سخت است مانند دندان های آسیاب پشت دهان شما را دشوارتر کنند. در صورت لزوم یک سر بزرگتر بخرید، اما فقط در صورتی که دندانپزشک شما آن را توصیه کند.

همچنین باید یک مسواک بخرید که به راحتی در دست باشد. به دنبال یکی با دسته بلند بگردید که به راحتی در دست شما باشد. اگر هنگام مسواک زدن دو بار در روز دستتان راحت نباشد، دو دقیقه مسواک زدن توصیه شده بسیار طولانی تر خواهد بود!

2. نوع بریستل
موهای مسواک در سه نوع مختلف وجود دارد – نرم، متوسط و سخت. این صرف نظر از اینکه از مسواک دستی یا مکانیکی استفاده می کنید صادق است. وقتی نوبت به چگالی موهای شما می‌رسد، نایلون نرم تقریباً همیشه بهترین راه است. این به این دلیل است که اگر هنگام مسواک زدن بیش از حد دندان های خود را برهنه کنید، آنها هیچ آسیبی نمی رسانند.

دندان‌های شما ممکن است برای شما سخت به نظر برسند، اما در واقع می‌توانند توسط غذاهای شیرین، نوشیدنی‌های اسیدی یا مراقبت ضعیف از دهان ضعیف شوند. استفاده از مسواک با موهای متوسط یا سفت می‌تواند با آسیب رساندن به لثه، سطح ریشه و مینای دندان که از دندان‌های شما محافظت می‌کند، اوضاع را بدتر کند. مانند یک سر مسواک بزرگتر، فقط در صورت توصیه دندانپزشک از آنها استفاده کنید
3. Rounded Vs. موهای صاف
شاید هرگز نفهمیده باشید که نوک موهای مسواک به دو شکل گرد و مستقیم است. اگرچه ممکن است چندان مهم به نظر نرسد، اما شکل موهای برس شما در واقع تاثیر زیادی بر سلامت دهان و دندان شما دارد.

در حالی که موهای صاف ممکن است به اندازه انواع گرد شده احساس تمیزی در دهان شما ایجاد کنند، ممکن است بیشتر از اینکه فایده داشته باشند ضرر داشته باشند. موهایی با نوک تیز و دندانه دار با بریدن لثه ها بیشتر آسیب می بینند که می تواند احتمال عفونت و التهاب شما را افزایش دهد.

به همین دلیل است که باید حتما یک مسواک با موهای گرد بخرید. آنها نه تنها به محافظت از لثه های شما در برابر عفونت و التهاب کمک می کنند، بلکه اگر لثه های حساسی دارید بهترین گزینه هستند.

4. ADA تایید شده است

همیشه بهتر است مسواک هایی بخرید که توسط ADA تایید شده باشد. این گواهی می‌دهد که مسواک شما آزمایش‌های دقیقی را پشت سر گذاشته است تا اطمینان حاصل شود که بهترین تمیز کردن و ایمنی را برای دهان شما فراهم می‌کند. اگر مطمئن نیستید کدام برس را انتخاب کنید از دندانپزشک خود بپرسید. همچنین می‌توانید دفعه بعد که برای مسواک جدید خریداری می‌کنید، با مهر تأیید ADA به دنبال آن بگردید.

این درست است چه در حال خرید مسواک دستی یا برقی باشید. برای مسواک های دستی، مهر تایید ADA به این معنی است که:

موها نکات ایمن دارند
دسته برای استفاده روزانه توصیه شده به اندازه کافی محکم است
اگر به دفعات توصیه شده مسواک بزنید موهای زائد نمی ریزند
برس باعث کاهش تجمع پلاک و بیماری لثه در مراحل اولیه می شود
ADA Seal of Approval همان چیزی را برای مسواک های برقی تضمین می کند. علاوه بر این، تضمین می‌کند که سر برس‌های یکبار مصرف آزمایش‌های ایمنی و آزمایش‌های بالینی جامعی را پشت سر گذاشته‌اند. این برای نشان دادن این است که مسواک به اندازه کافی برای دندان ها، بافت دهان و سخت افزارهای دندانی مانند بریس ایمن است.
5. مسواک دستی یا مسواک برقی؟
انتخاب مسواک دستی یا برقی به ترجیح شخصی شما بستگی دارد. هر دوی آنها در تمیز کردن دندان های شما بسیار عالی عمل می کنند. مهم ترین عامل این است که مسواک انتخابی به شما کمک می کند به مدت 2 دقیقه، دو بار در روز، با تکنیک مناسب مسواک بزنید.

بزرگترین عامل برای اکثر مردم هزینه است. مسواک هایی که با باتری و برق کار می کنند هزینه بیشتری خواهند داشت و این شامل سر مسواک های جایگزین نمی شود. از سوی دیگر، اگر به شما کمک کنند دندان های خود را به طور کامل تمیز کنید، ممکن است ارزش هزینه را داشته باشند.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید