پنج نکته ای که هنگام خرید جلیقه نجات باید در نظر بگیرید

اندازه جلیقه نجات

جلیقه های نجات می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند ، اما شما باید اندازه مناسب را برای داشتن یک مدل فوق العاده انتخاب کنید. برای به دست آوردن اندازه مناسب باید اندازه گیری های دقیق انجام شود. در این مورد ، اندازه گیری قفسه سینه مهمترین جنبه ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

جلیقه نجات کد 1019
جلیقه نجات کد 1019
595,350 تومان
مشاهده در دیجی کالا

جلیقه نجات: جلیقه های نجات سفارشی برای کودکان و بزرگسالان یک گزینه ترجیحی است. اگر کاپشن ها به درستی مناسب نباشند ، نمی توانید از پشتیبانی لازم برخوردار شوید. در این مورد ، باید به محل قرارگیری فوم توجه کرد زیرا هم راحتی و هم ایمنی بستگی زیادی به هم دارد. کاپشن های تسمه ای بیشتر به گونه ای انتخاب می شوند که به هیچ وجه با مشکل مناسب روبرو نشوید. شما می توانید متناسب با سطح راحتی و اندازه بدن خود ، تنظیمات لازم را انجام دهید. با استفاده از کاپشن های محکم می توانید جلوه کانتورینگ بیشتری را به دست آورید.

انواع جلیقه نجات

اطمینان حاصل کنید که کاپشن های انتخاب شده فقط از مواد ایمن تهیه شده اند. مواد باید با پوست سازگار باشند تا به راحتی از تحریکات پوستی ناخواسته یا بثورات جلوگیری شود. گایا و کاپوک دو نوع محبوب ترین جلیقه نجات در عصر مدرن هستند. همچنین می توانید مجموعه ای از کت های ساخته شده از PVC را تهیه کنید. این کاپشن ها بسیار سازگار با محیط زیست هستند و می توان آنها را به راحتی برای ایجاد ژاکت های تازه بازیافت کرد. PVC بسیار قوی و بادوام است ، و علاوه بر این ، آنها می توانند دما را تحمل کنند. برخی از دسته های محبوب این ژاکت ها عبارتند از نوع I ، نوع II ، نوع III ، نوع IV و نوع V.

ویژگی های اضافی

کاپشن هایی با ویژگی های منحصر به فرد بسیار قابل تقدیر هستند. برخی از مطلوب ترین ویژگی هایی که معمولاً در جلیقه های نجات مارک دار و با کیفیت بالا یافت می شوند ، رنگ های روشن و نئونی ، نوار بازتابنده ، تهویه مناسب ، جیب های متعدد ، حلقه ها یا چوب لباسی ابزار ، زبانه های متعدد و موارد دیگر است.

تعمیر و نگهداری

مارک تجاری باید راهنمای کاملی در مورد نحوه مراقبت مناسب از جلیقه های نجات به شما ارائه دهد.

کاپشن ها باید دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند و در بیشتر موارد ، فضاهای خنک به عنوان بهترین گزینه انتخاب می شوند. خشک کردن قطره ای قبل از ذخیره سازی لازم است. کت ها باید دور از هرگونه وسایل یا اشیاء تیز قرار گیرند. شستشوی آب برای از بین بردن ذرات نمک مورد نیاز است.
اینها پنج نکته ضروری است که هنگام خرید جلیقه نجات با کیفیت بالا باید مورد توجه قرار گیرد. هم اکنون می توانید این کاپشن ها را به صورت آنلاین از فروشگاه های مارک های مختلف خریداری کنید. معاملات آنلاین بسیار جذاب هستند و می توانند کت ها را با هزینه ای مناسب تهیه کنند.

جلیقه نجات مدل AMIRIAN سایز XS
جلیقه نجات مدل AMIRIAN سایز XS
132,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

امروزه از این کت ها به عنوان یکی از بهترین لباس های شیک آن دوران یاد می شود. کاپشن های طراح بسیار چشم نواز هستند و می توانند به راحتی مناظر را به خود جلب کنند. ورزشهای مختلف آبی شامل استفاده از این ژاکت ها به عنوان یکی از لوازم جانبی محافظ ضروری است.

 

1. PFD های استاندارد

اینها دارای یک ماده شناور هستند که اغلب از فوم تشکیل شده است. آنها همچنین به عنوان جلیقه های تأیید شده نوع III USCG برچسب گذاری می شوند. پی دی اف های استاندارد مانند جلیقه طراحی شده اند و بیشتر توسط مسافران قایقرانی ، قایقرانی و قایقرانی تفریحی استفاده می شوند.

استفاده از جلیقه نجات استاندارد مزایایی دارد. اول این که آنها نیاز به حداقل نگهداری دارند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید ، سپس آن را دور نگه دارید. با این حال ، شما همچنین باید نحوه تمیز کردن جلیقه های نجات را قبل از ذخیره کردن آنها برای دفعه بعد که باید به آب بروید ، بدانید.

جلیقه نجات استاندارد نیز به طور ذاتی شناور طراحی شده است. این بدان معناست که هیچ اقدامی برای فعال کردن کاپشن هنگام افتادن در آب لازم نیست.

جلیقه های استاندارد را می توان در انواع مختلف فعالیت های آبی مانند ماهیگیری یا اسکی روی آب استفاده کرد. و در نهایت ، شما همچنین جیب هایی دارید که می توانید از آنها برای نگهداری وسایل مانند ابزار ، تنقلات و وسایل ماهیگیری استفاده کنید.

با این حال ، مانند سایر موارد ، جلیقه های نجات استاندارد دارای معایب سهم عادلانه خود هستند.

برای اولین بار آنها می توانند در روزهای گرم بسیار گرم و ناراحت کننده باشند ، و این امر به ویژه در هنگام حرکت با پارو زدن به صورت ایستاده است. برای برخی از افراد ، جلیقه های نجات استاندارد نیز احساس می کنند که حجیم هستند و می توانند حرکت را هنگام پارو زدن محدود کنند.

2. جلیقه های بادی

مشابه جلیقه های استاندارد ، جلیقه های بادی نیز اغلب هنگام قایق رانی ، قایقرانی یا قایقرانی استفاده می شود. آنها دارای بسته کمر یا طرح جلیقه هستند. بر خلاف جلیقه های معمولی که ممکن است حجیم به نظر برسند ، این پروفایل ها در صورت عدم تورم دارای وزن باریکی هستند که باعث می شود آنها سبک وزن و راحت برای پوشیدن باشند.

بسته به نوع طراحی ، PFD های بادی معمولاً به عنوان جلیقه های نوع III یا نوع V تأیید شده توسط USCG برچسب گذاری می شوند.

شما می توانید یک جلیقه نجات بادی را به دو روش اصلی باد کنید. روش دستی از شما می خواهد که یک وتر را بکشید و سپس کارتریج حاوی دی اکسید کربن را فعال کنید.

دومین راه برای باد کردن ژاکت استفاده از روش خودکار است. این روش به محض برخورد با آب جلیقه نجات را فعال می کند. با توجه به احتمال برخورد آب در هنگام قایقرانی یا قایقرانی ، جلیقه های نجات بادی برای قایق سواری ایستاده مناسب هستند.

ما اشاره کردیم که یکی از مزایای جلیقه نجات بادی ، راحت تر پوشیدن آن است. این امر به ویژه در روزهای گرم تابستان هنگامی که سعی می کنید خنک باشید حفظ می شود. مشخصات کوچک آنها در صورت عدم تورم به این معنی است که پوشش کمتری روی بدن شما دارند.

حتما مطالعه نمایید: قایق بادی

با این وجود ، استفاده از جلیقه نجات بادی هنوز معایبی دارد. اول این که آنها از شما می خواهند که آنها را خودتان باد کنید تا کار کنند. اگر بیهوش هستید یا مجروح شده اید ، این مشکل ایجاد می کند.

برای اطمینان از عملکرد صحیح جلیقه های بادی ، نگهداری بیشتری وجود دارد. بعد از هر تورم باید کارتریج CO2 را عوض کنید.

جلیقه های نجات بادی را فقط می توان در ورزشهای آبی کم ضربه مانند کایاک ، قایقرانی ایستاده یا قایقرانی استفاده کرد. اما آنها برای قایقرانی سفید یا اسکی روی آب مناسب نیستند. برای این کار ، شما به جلیقه های مخصوص نجات برای ورزش های آبی احتیاج دارید.

3. جلیقه های ترکیبی

نوع دیگری از جلیقه نجات وجود دارد که به جلیقه های ترکیبی معروف است. اینها ویژگی های جلیقه نجات استاندارد و جلیقه نجات بادی را با هم ترکیب می کنند. جلیقه های نجات هیبریدی دارای محفظه های هوایی هستند که شناوری را افزایش داده و در عین حال کت را سبک تر و راحت تر برای کاربر می کند.

انتخاب جلیقه نجات با اندازه مناسب
وقتی نوبت به انتخاب PFD با اندازه مناسب برای شما می رسد ، مهمترین نكته دور قفسه سینه شما است و نه وزن شما. از سوی دیگر ، بهترین جلیقه های نجات برای کودکان بر اساس وزن آنها است.

با اندازه گیری ضخیم ترین قسمت قفسه سینه شروع کنید و سپس از توصیه های سازنده برای انتخاب PFD مناسب استفاده کنید.

با باز کردن بند ، پوشیدن و سپس بستن آن را شروع کنید. چه حسی دارد؟ خیلی تنگ است یا احساس راحتی می کند؟ هنگام انتخاب PFD بادی ، بسته به نوع آن ، آن را روی سر یا کمرتان بپوشید
همیشه ایده خوبی است که هنگام انتخاب PFD شخصی را همراه خود داشته باشید. آنها می توانند آن را تا روی شانه ها بکشند تا ببینند تا کجا پیش می رود. اگر PFD بالای سر یا بینی شما قرار گیرد ، می توانید بندها را محکم کنید. با این حال ، اگر حتی بعد از سفت کردن بندها به اندازه بینی شما بالا آمد ، این بدان معناست که برای شما بزرگ است و شما باید یک PFD کوچکتر انتخاب کنید.

جلیقه نجات مناسب باید احساس راحتی و استحکام کند اما نه آنقدر تنگ برای محدود کردن حرکت.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هنگام امتحان کردن جلیقه نجات ، لباس بپوشید. اینها باید لباسی باشند که در حالت معمولی هنگام قایق سواری ، قایق رانی یا قایقرانی می پوشید. در صورت وجود مدلهای مخصوص پارو ، کایاک یا قایق رانی در فروشگاه ، وارد شوید و حرکت پارو زدن را تقلید کنید تا از احساس جلیقه نجات مطلع شوید.

اما اگر قصد دارید سگ خود را هنگام کایاک سواری ، سوار شدن با قایق سواری یا قایقرانی با خود ببرید؟ البته ، شما نیاز به گرفتن PFD برای سگ نیز دارید. اطمینان حاصل کنید که به درستی مناسب است و راحت و راحت است.

همچنین نحوه انتخاب یک جلیقه نجات را که مشخصات کمی دارد ، بیاموزید. این شانس کمتری برای گرفتار شدن در تله دارد. مطمئن شوید که دارای دسته ای است تا به راحتی سگ را از آب بیرون بکشید. و سرانجام ، یک جلیقه نجات سگ پیدا کنید که بندهای آن راحت آزاد شود.

حتما مطالعه نمایید: عینک شنا

ویژگی ها و مشخصات

مدل های مختلف جلیقه با ویژگی ها و مشخصات متفاوتی ارائه می شوند. بسته به نوع فعالیت آبی شما ، ویژگی های مناسب می تواند کل تجربه را لذت بخش و راحت کند. این راهنمای خرید جلیقه نجات ویژگی ها و مشخصات مورد نیاز شما را بررسی می کند.

1. ویژگی ها

جیب ها را بررسی کنید. اغلب جلیقه های نجات استاندارد دارای جیب هایی با اندازه های مختلف هستند. بسته به دنده ای که می خواهید همراه داشته باشید ، از اندازه مناسب جیب ها اطمینان حاصل کنید.

در جلیقه خود به دنبال رنگهای روشن باشید. این باعث می شود به راحتی روی آب قابل توجه باشید که شانس نجات شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. یک لایه منعکس کننده بر روی جلیقه های نجات ، دید را به ویژه در هنگام کاهش نور بهبود می بخشد.

همچنین ، زبانه ها را بررسی کنید. اینها به شما کمک می کند که چاقو ، سوت و سایر لوازم جانبی را که در طول ماجراجویی در ورزشهای آبی به آنها نیاز دارید ، چسبانده و حمل کنید. زبانه ها را می توان در جلو یا پشت جلیقه نجات قرار داد.

تهویه گردش هوا را بهبود می بخشد و بدن را قادر می سازد از گرمای اضافی به ویژه در ماه های تابستان خلاص شود.

اگر قصد ماهیگیری دارید ، جلیقه های نجات مخصوص ماهیگیری طراحی شده اند که دارای حلقه ای برای میله ، چوب لباسی ابزار و همچنین میز قابل حمل برای آن وسایل و چند مگس هستند.

2. مشخصات با بررسی اعداد

اینجاست که اعداد وارد می شوند. اولین چیزی که باید بررسی کنید شناور بودن جلیقه نجات است. برای اینکه سر خود را بالاتر از آب نگه دارید ، یک فرد حداقل به 7 پوند شناور نیاز دارد. همچنین به عنوان شناوری شناخته می شود ، نکته مهم این است که اکثر جلیقه های نجات شناور بیشتری از این تعداد ارائه می دهند.

به دلیل همین واقعیت ، لازم نیست خودتان را نگران شناوری کنید. با این حال ، مقایسه جلیقه های نجات مختلف و نحوه انتخاب یک جلیقه نجات با بهترین شناور را آسان تر می کند.

اگر هنوز می خواهید شناوری و اثربخشی جلیقه نجات را قبل از خرید آن آزمایش کنید ، این کاری است که باید انجام دهید.

ابتدا یک جلیقه نجات بپوشید و وارد آب شوید. اطمینان حاصل کنید که نمی توانید با پاهای خود به عمق برسید. آرام باشید و اجازه دهید بدن شما به عقب متمایل شود.

بهترین جلیقه باید مطمئن شود که چانه شما بالای خط آب قرار دارد و تنفس آسان و راحت است. اگر متوجه شدید که دهان شما زیر آب می رود ، این بدان معناست که شما به یک جلیقه نجات نیاز دارید که شناوری بیشتری داشته باشد.

عواملی که بر شناور بودن جلیقه نجات تأثیر می گذارد شامل لباس ، وزن فرد ، اندازه ریه و همچنین چربی بدن است.

 

حتما مطالعه نمایید: تجهیزات غواصی

 

 • نحوه نمایش محصول ها
جلیقه نجات کد IGD1
جلیقه نجات کد IGD1
120,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات کد 1016
جلیقه نجات کد 1016
540,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات کد 1019
جلیقه نجات کد 1019
595,350 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات مدل AMIRIAN سایز XS
جلیقه نجات مدل AMIRIAN سایز XS
132,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات کد 1018
جلیقه نجات کد 1018
500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات امیریان مدل TSA M200
جلیقه نجات امیریان مدل TSA M200
200,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات کد 1017
جلیقه نجات کد 1017
570,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات مدل AMIRIAN سایز XS
جلیقه نجات مدل AMIRIAN سایز XS
132,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات اینتکس مدل Pool School 2 سایز M
جلیقه نجات اینتکس مدل Pool School 2 سایز M
70,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات مدل AMIRIAN سایز XS
جلیقه نجات مدل AMIRIAN سایز XS
132,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات بادی سوپر کیدز مدل Peacy and Beata
جلیقه نجات بادی سوپر کیدز مدل Peacy and Beata
49,500 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات کد 931           غیر اصل
جلیقه نجات کد 931 غیر اصل
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات کد G23
جلیقه نجات کد G23
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات کد 1015
جلیقه نجات کد 1015
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات پابلیک گیر سایز Large سایز L
جلیقه نجات پابلیک گیر سایز Large سایز L
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات مدل j20-XL
جلیقه نجات مدل j20-XL
مشاهده در دیجی کالا
جلیقه نجات اینتکس مدل Pool School 2 سایز XS
جلیقه نجات اینتکس مدل Pool School 2 سایز XS
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید