دوربین تفنگ یکی از ملزومات مهم تفنگ بحساب می آید و برای خرید دوربین تفنگ باید به نکات ریزی توجه کرد مثلا در دوربین تفنگ بزرگنمایی مطلوب برای یک کار معین موضوعی ذهنی است اما مهم است که به خاطر داشته باشید که بزرگنمایی کمتر مانند 4x یا 6x امکان عکاسی سریعتر و بصری تر و همچنین ردیابی هدف بهتر را فراهم می کند. دامنه های بزرگنمایی بیشتر مانند 16 برابر و بیشتر امکان تفکیک هدف عالی را فراهم می کند ، اما بزرگتر ، سنگین تر ، گران تر و استفاده از موقعیت های پشتیبانی نشده دشوار خواهد بود.

دوربین تفنگ گامو مدل EG 3-9×40
دوربین تفنگ گامو مدل EG 3-9×40
798,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

به عنوان یک قاعده کلی ، دامنه های کمتر از 10 برابر معمولاً برای تیراندازی و تیراندازی در فاصله های کمتر از 500 یارد مناسب ترند ، در حالی که دامنه های بزرگتر از 10 برابر بیشتر مناسب تفنگ هایی است که از نوعی موقعیت پشتیبانی شده مانند دوپا یا دوپا استفاده می شود.
تنها اشکال واقعی برای محدوده های قدرت متغیر این است که آنها اغلب گرانتر از نمونه های قدرت ثابت خود هستند و به دلیل استفاده از قطعات متحرک به طور بالقوه کمتر مقاوم هستند. علی رغم این نکات ، من به دلیل افزایش کاربرد و انعطاف پذیری ، در صورت امکان ، محدوده توان متغیر را توصیه می کنم. همچنین لازم به ذکر است که محدوده تولیدکنندگان معتبر بسیار بعید است که هر نوع مشکلی داشته باشند ، چه قدرت متغیر و چه ثابت.

نحوه کار با دوربین تفنگ

به طور خلاصه ، اساسی ترین جنبه های دوربین تفنگ در قالب استاندارد با بزرگنمایی اول و قطر عدسی شیئی دوم در درجه دوم ارائه شده است.
این دو قطعه اطلاعات با “x” از هم جدا شده اند. عدد بزرگنمایی نشان می دهد که یک تصویر چند برابر بزرگتر می شود وقتی از طریق محدوده مشاهده می شود.

شما اغلب دو عدد برای بزرگنمایی با خط فاصله بین آنها مشاهده خواهید کرد. این نشان می دهد که سطح بزرگنمایی در طیف وسیعی از عدد پایین تا عدد بالاتر قابل تنظیم است.
به عنوان مثال ، محدوده 3-9×32 میلی متر قادر خواهد بود از بزرگنمایی 3x تا انتها تا بزرگنمایی 9x و همه جا بین آنها تنظیم شود. دومین مقدار در توصیف محدوده ، قطر بیشترین عدسی رو به جلو بر حسب میلی متر است. این لنز رو به جلو لنز شیئی نامیده می شود و ما عمق بیشتری در مورد آن خواهیم داشت.

لیزر دوربین تفنگ مدل R.G مجموعه 7 عددی
لیزر دوربین تفنگ مدل R.G مجموعه 7 عددی
1,500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

قدرت نوری دوربین تفنگ

اولین چیزی که می خواهید هنگام خرید دوربین تفنگ یک محدوده مشخص کنید این است که چقدر به بزرگنمایی نیاز دارید. سطح بزرگنمایی محدوده محدودیت های مفید بودن آن را مشخص می کند. یک تیرانداز استراحت نیمکت 1000 یاردی به طرز وحشتناکی با دامنه 4 برابر مجهز خواهد بود ، در حالی که یک شکارچی گوزن در جنگل های ضخیم برای انجام یک عکسبرداری با محدوده 32 برابر بسیار سخت است.
بزرگنمایی مطلوب برای یک کار معین موضوعی ذهنی است اما مهم است که به خاطر داشته باشید که بزرگنمایی کمتر مانند 4x یا 6x امکان عکاسی سریعتر و بصری تر و همچنین ردیابی هدف بهتر را فراهم می کند.
دامنه های بزرگنمایی بیشتر دوربین تفنگ مانند 16 برابر و بیشتر امکان تفکیک هدف عالی را فراهم می کند ، اما بزرگتر ، سنگین تر ، گران تر و استفاده از موقعیت های پشتیبانی نشده دشوار خواهد بود.
به عنوان یک قاعده کلی ، دامنه های کمتر از 10 در دوربین تفنگ برابر معمولاً برای تیراندازی و تیراندازی در فاصله های کمتر از 500 یارد مناسب ترند ، در حالی که دامنه های بزرگتر از 10 برابر بیشتر مناسب تفنگ هایی است که از نوعی موقعیت پشتیبانی شده مانند دوپا یا دوپا استفاده می شود.


تنها اشکال واقعی برای محدوده های قدرت متغیر این است که آنها اغلب گرانتر از نمونه های قدرت ثابت خود هستند و به دلیل استفاده از قطعات متحرک به طور بالقوه کمتر مقاوم هستند. علیرغم این نکات ، من به دلیل افزایش کاربرد و انعطاف پذیری ، در صورت امکان ، محدوده توان متغیر را توصیه می کنم. همچنین لازم به ذکر است که محدوده تولیدکنندگان معتبر بسیار بعید است که هر نوع مشکلی داشته باشند ، چه قدرت متغیر و چه ثابت.

دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT_R 6-24X42 AOE
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT_R 6-24X42 AOE
3,200,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

اندازه دوربین تفنگ

پس از تعیین میزان بزرگنمایی مورد نیاز ، باید بر روی اندازه لنزهای عینی قرار بگیرید.
لنز عینی چیزی است که نور محیط را به منظور تمرکز بر روی تصویر منتقل می کند. هرچه عدسی شیئی بزرگتر باشد ، نور بیشتری می تواند به چشم شما منتقل کند ، این به معنای تصویری روشن تر و واضح تر است.
لنزهای عینی بزرگ معمولاً محدوده بزرگنمایی بیشتری را همراهی می کنند و تنها در بزرگنمایی زیاد مانند 12 برابر و بالاتر تفاوت بین یک هدف 40 میلی متری و یک هدف 50 میلی متری به بهترین وجه قابل درک است.
از نظر روشنایی و وضوح ، یک لنز عینی بزرگتر بهتر است. با این حال ، اهداف بزرگ مجموعه ای از مشکلات خاص خود را نیز به همراه دارد.

یک لنز شیئی بزرگتر مستلزم این است که آن را بالاتر از بشکه و حرکت نصب کند. این می تواند منجر به ایجاد مشکل در حفظ جوش مناسب گونه شود که بر توانایی تیراندازی شما تأثیر منفی می گذارد. خوشبختانه راه هایی برای جبران این مشکل وجود دارد ، یا با خرید نوعی گونه برآمدگی گونه یا با تهیه یکی از آن ها.
چیزی که نمی توان آن را جبران کرد ، اندازه دامنه شما است. یک لنز عینی بزرگتر سنگین تر و بزرگتر از یک لنز کوچکتر خواهد بود. این امر نه تنها می تواند بر تعادل تفنگ تأثیر بگذارد ، بلکه باعث می شود تا بطور تصادفی به اجسام ضربه زده شود ، که می تواند منجر به از دست دادن صفر یا حتی ترک خوردگی لنز شود.

شبکیه دوربین تفنگ

امروزه به معنای واقعی کلمه ده ها الگوی مختلف شبکیه موجود است ، از نقاط مرکزی ساده تا الگوهای پیچیده شبکه. به منظور اختصار ، ما خود را به سه نوع رایج محدود می کنیم.


شبکicle دوطرفه: شبکicle دوبلکس امروزه رایج ترین شبکicle شبکیه است و با یک نازک مرکزی موی صلیبی مشخص می شود که در ناحیه بیرونی محدوده ضخیم تر می شود. وقتی به بررسی یک محدوده فکر می کنید ، احتمالاً یک شبکیه دوبلکس را تصور می کنید. این طرح به طور طبیعی چشم را به سمت مرکز فوکوس متمرکز می کند و میله های ضخیم بیرونی نیز می توانند در عکاسی با نور کم که در آن قسمت متقاطع مرکزی خوب دیده نمی شود ، کمک کنند. محدوده هایی با این نوع شبکه برای بیشتر برنامه های شکار و تیراندازی هدف مناسب است.

حتما مطالعه نمایید : چاقو مسافرتی چندکاره

شبک M Mildot: شبک mild mildot بر اساس الگوی مشبک دوطرفه است ، اما دارای پیشرفتهای ظریف و در عین حال قدرتمند است. اندازه و فاصله نقاط در امتداد خطوط مشبک مطابق زوایای خاصی است که در میلرادیان اندازه گیری شده است. قدرت شبکیه mildot از توانایی استفاده از آن برای تعیین محدوده هدف تا زمانی که اندازه هدف مشخص است و تنظیمات سریع و بصری برای باد و ارتفاع ناشی می شود. علاوه بر این ، خود نقاط نیز می توانند به عنوان نوعی BDC استفاده شوند. هنگامی که قدرت شبکه خفیف معتدل را درک کردید ، بسیار آسان می توانید دریابید که چرا به شبکهای استاندارد برای تک تیراندازان نظامی و انتظامی تبدیل شده است. من این نوع رتیکل را برای هر تفنگی که بیش از 300 یارد استفاده می شود توصیه می کنم زیرا تمرکز بصری شبکicle دوطرفه را حفظ می کند و در عین حال به کاربر امکان محاسبه برد و همچنین استفاده از مهارهای دقیق برای تنظیم باد و ارتفاع را می دهد. اگر می خواهید دست دراز کنید و چیزی را لمس کنید ، از یک محدوده معتدل به خوبی در خدمت شماست.

BDC Reticle دوربین تفنگ

: BDC مخفف “جبران کننده گلوله” است و امروزه مشبک های BDC بیش از همیشه محبوب هستند. یک مشبک BDC امکان عکسبرداری دقیق در محدوده اهداف مختلف را بدون ایجاد تنظیم در ارتفاع محدوده فراهم می کند. این امر با قرار دادن چندین نقطه هدف در الگوی شبکیه که با فاصله های مختلف هدف مطابقت دارد ، انجام می شود.
محدوده BDC کاربردهای فراوانی فراتر از مشبک دوبلکس ساده ارائه می دهد اما فقط برای کارتریج های خاصی در دسترس است و فقط در محدوده های بیش از 500 یارد حتی در هنگام استفاده از بار خاصی که شبکه برای آن کالیبره شده است ، از دقت متوسطی برخوردار است. با این وجود ، پس از سالها استفاده از M4A1 مجهز به ACOG در خانه و خارج از کشور ، نمی توانم به عنوان نوع نوری بهتر برای تفنگ یا کارابین با اهداف بزرگتر از محدوده BDC با بزرگنمایی پایین فکر کنم. اگر به دنبال یک اپتیک عالی همه منظوره برای AR-15 یا تفنگ مشابه خود هستید ، من این نوع مشبک را به شدت توصیه می کنم.

حتما مطالعه نمایید : چادر مسافرتی

MOA یا MRAD؟

بنابراین شما می دانید که به چه میزان قدرت نیاز دارید و چه نوع شبکیه ای می خواهید ، اکنون وقت آن است که تعیین کنید دامنه شما چگونه تنظیم می شود. دو سیستم اندازه گیری متفاوت برای تنظیم محدوده وجود دارد: MOA و MRAD.
MOA رایج ترین و مخفف “دقیقه زاویه” است و از نظر فنی این به معنی 1/60 درجه زاویه ای است ، اما معمولاً با اینچ خطی مرتبط است. این به این دلیل است که 1 MOA بسیار نزدیک به 1 اینچ در فاصله 100 یاردی است. یکی از مزایای اصلی تنظیم MOA این است که امکان صفر دهی دقیق تر از محدوده میلرادیان را دارد زیرا افزایش تنظیم MOA کوچکتر است ، معمولاً 1/4 اینچ در 100 یارد ، اما گاهی حتی نصف آن. این برای کسانی که مایل به تنظیم دقیق صفر یا بسیار خوب در برد طولانی هستند بسیار مناسب است.

اشکال اصلی MOA این است که محاسبه تنظیمات در محدوده های دیگر از 100 یارد پیچیده می شود و بنابراین تنظیم MOA هنگامی که با یک پیچ دو طرفه یا BDC و پیچ های تنظیم ساده پوشانده می شود ، بهتر عمل می کند. برخی از محدوده ها دارای برج های تنظیم MOA هستند که با یک مشبک mildot جفت شده اند ، اما این پیکربندی مطلوب نیست زیرا استفاده کارآمد از سیستم mildot را امکان پذیر نمی کند.

MRAD مخفف milradian است ، و همچنین به اختصار mil یا mils نامیده می شود. مانند MOA ، میلرادیان بخش کسری از یک زاویه را نشان می دهد. در این مورد 1/1000 رادیان. 1 milradian در حدود 3.6 اینچ در 100 یارد کار می کند. این اندازه گیری ممکن است در مقایسه با MOA بسیار ناخوشایند به نظر برسد ، اما در واقع به تنظیمات بسیار ساده تری منجر می شود. این به این دلیل است که شبکیه در محدوده میلرادیان اساساً مانند خط کش استفاده می شود. اگر از طریق محدوده مشاهده کنید که یک گلوله 1.2 میلی متر زیر صاف مرکزی ضربه زده است ، می توانید به سادگی 1.2 میل را تنظیم کرده و در هدف قرار بگیرید.

حتما مطالعه نمایید : کوله پشتی کوهنوردی

زیبایی واقعی این است که این فرایند بدون در نظر گرفتن محدوده یکسان عمل می کند زیرا شما هرگز سعی نمی کنید اندازه گیری خطی را از اندازه گیری زاویه ای محاسبه کنید. به عنوان مثال ، هنگام تنظیم در MOA ، یک تیرانداز باید در نظر داشته باشد که تنظیم 1/4 MOA به معنی تغییر 1/4 اینچ در 100 یارد و بنابراین تغییر 1/2 اینچ در 200 یارد است.

به اندازه کافی ساده است ، اما وقتی محاسبه تعدیلات برای محدوده هایی مانند 328 یارد را در نظر بگیرید ، بسیار پیچیده می شود. میلرادیان محاسبه تعدیل به صورت خطی با استفاده از شبکیه به عنوان مقیاس و اجازه دادن به تیرانداز برای اندازه گیری با استفاده از انحراف زاویه ای. تنظیم میلرادیان فقط در محدوده شبکهای میل یافت می شود ، و در حالی که بیشتر تیراندازان دوربرد از آن استقبال می کنند ، برخی از شکارچیان که مایل به استفاده از محدوده میلرادیان هستند ممکن است دکمه های تنظیم شده در معرض خطر را در این زمینه بدانند.

بخش کانونی دوربین تفنگ

یکی دیگر از ویژگیهای محدوده مدرن ، انتخاب دو موقعیت مختلف برای شبکیه در محدوده است. این موقعیت ها به ترتیب اولین صفحه کانونی و دوم صفحه کانونی یا FFP و SFP نامیده می شوند.
امروزه اکثر محدوده از مشبک های SFP استفاده می کنند ، و این بدان معناست که وقتی سطح بزرگنمایی محدوده تغییر می کند ، شبکیه نسبت به اندازه کلی تصویر به همان اندازه باقی می ماند. این امر مفید است زیرا یک تصویر دید واضح و سازگار در تمام سطوح بزرگنمایی ارائه می دهد. با این حال باید توجه داشت که محدوده SFP که از مشبک mildot یا BDC استفاده می کند ، باید برای حداکثر استفاده از شبکیه آنها تنظیم شود تا به طور کامل استفاده شود.

اولین صفحه کانونی یا شبکیه FFP این مشکل را ندارند زیرا با تغییر بزرگنمایی اندازه شبکیه بالا و پایین می رود. این اجازه می دهد تا هر اندازه گیری هزاره ای یا علامت گذاری BDC بدون توجه به بزرگنمایی محدوده تعیین شده دقیق باشد. نقطه ضعف این امر این است که در سطوح پایین بزرگنمایی مانند 3-5 برابر دیدن رتیکول دشوار می شود ، بنابراین محدوده FFP برای عکسبرداری از راه دور مناسب است ، جایی که به ندرت روی بزرگنمایی پایین تنظیم می شود.

اختلاف منظر دوربین تفنگ

به بیان ساده تر ، اختلاف منظر در تفنگ زمانی است که به نظر می رسد هنگامی که سر کمی تکان داده می شود ، شبکicle چشم نسبت به هدف تغییر موقعیت می دهد. این زمانی اتفاق می افتد که محدوده قادر به متمرکز کردن هدف و شبکicle چشم بر روی همان صفحه نوری نیست و می تواند منجر به عکس های از دست رفته یا گروه بندی های بد شود.

اکثر محدوده های ارزان قیمت یا بزرگنمایی کم در فاصله مشخصی مانند 100 یارد عاری از اختلاف منظر هستند و قادر به اصلاح اختلاف منظر در محدوده های طولانی تر یا کوتاهتر نیستند. این برای دامنه های بزرگنمایی کمتر بسیار مناسب است زیرا هرگونه تغییر در شبکیه برای اهمیت بسیار کوچک خواهد بود ، اما دامنه های بزرگنمایی بیشتر مانند 12 برابر و بیشتر باید مجهز به یک دستگیره تصحیح اختلاف منظر باشند. گاهی اوقات “فوکوس جانبی” نامیده می شود و معمولاً در مقابل برجک بادگیر قرار دارد. می توانید با تکان دادن کمی سر خود به بالا و پایین در حالی که به داخل محدوده نگاه می کنید و اسلحه را ثابت نگه دارید ، اختلاف منظر را بررسی کنید. اگر به نظر می رسد که موضع متقاطع روی هدف تغییر می کند ، شما دارای اختلاف منظر هستید.

یک راه مرتب برای از بین بردن اختلاف منظر در دوربین تفنگ بدون استفاده از یک دستگیره تنظیم اختلاف منظر این است که سر خود را به عقب بکشید تا سایه مساوی یکسانی در همه طرف شبکه وجود داشته باشد. این اطمینان می دهد که چشم شما دقیقاً در همان نقطه با خط چشم و هدف باقی می ماند و ممکن است ثانیه های ارزشمندی را در طول شکار یا مسابقه برای شما ذخیره کند.

هزینه دوربین تفنگ

اکنون که ممکن است ایده جامعی برای آنچه در محدوده مورد نیاز دارید داشته باشید ، باید متناسب با بودجه خود پیدا کنید. بر هیچ کس پوشیده نیست که تفنگ می تواند هزینه زیادی داشته باشد.

 • نحوه نمایش محصول ها
دوربین تفنگ مدل 4x20 ZT
دوربین تفنگ مدل 4x20 ZT
359,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ لیپر مدل AO 6-24x50
دوربین تفنگ لیپر مدل AO 6-24x50
4,600,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ مدل EG 40 × 9-3           غیر اصل
دوربین تفنگ مدل EG 40 × 9-3 غیر اصل
1,400,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ بوشنل مدل 3-9X40EG
دوربین تفنگ بوشنل مدل 3-9X40EG
915,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
لیزر دوربین تفنگ اسمال سان مدل ZY-803R مجموعه 8 عددی
لیزر دوربین تفنگ اسمال سان مدل ZY-803R مجموعه 8 عددی
1,300,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
پایه دوربین تفنگ مدل 1100           غیر اصل
پایه دوربین تفنگ مدل 1100 غیر اصل
240,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ گامو مدل EG 3-9×40
دوربین تفنگ گامو مدل EG 3-9×40
798,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
لیزر دوربین تفنگ مدل R.G مجموعه 7 عددی
لیزر دوربین تفنگ مدل R.G مجموعه 7 عددی
1,500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
پایه دوربین تفنگ مدل MA103
پایه دوربین تفنگ مدل MA103
71,500 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ مدل 50×9-3 IR WR           غیر اصل
دوربین تفنگ مدل 50×9-3 IR WR غیر اصل
2,350,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ برسر مدل 4C-12×40
دوربین تفنگ برسر مدل 4C-12×40
11,500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT_R 6-24X42 AOE
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT_R 6-24X42 AOE
3,200,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ مدل شوتر
دوربین تفنگ مدل شوتر
1,065,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل HI 8_32X50 SF
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل HI 8_32X50 SF
4,800,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
لیزر دوربین تفنگ مدل AIII CLASS مجموعه 8 عددی
لیزر دوربین تفنگ مدل AIII CLASS مجموعه 8 عددی
680,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ مدل 40-9×3 IR WR           غیر اصل
دوربین تفنگ مدل 40-9×3 IR WR غیر اصل
2,200,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ کومت مدل 6x24-50
دوربین تفنگ کومت مدل 6x24-50
3,700,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
پایه دوربین تفنگ مدل هاتسان
پایه دوربین تفنگ مدل هاتسان
278,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ تی سی مدل 40
دوربین تفنگ تی سی مدل 40
1,280,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ دیسکاوری VT-Z 6-24X50 SF FFP
دوربین تفنگ دیسکاوری VT-Z 6-24X50 SF FFP
3,900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT-1 pro AOAI
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT-1 pro AOAI
2,950,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT-Z 3-9X40
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT-Z 3-9X40
1,800,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ تاسکو مدل TV250
دوربین تفنگ تاسکو مدل TV250
900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل ED 4_16X50 SF FFP
دوربین تفنگ دیسکاوری مدل ED 4_16X50 SF FFP
7,900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
پایه دوربین تفنگ مدل pcp  بسته دو عددی
پایه دوربین تفنگ مدل pcp بسته دو عددی
108,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تفنگ دیانا مدل 16x44AOE-4
دوربین تفنگ دیانا مدل 16x44AOE-4
1,900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید