35مدل کفش پیاده روی سالومون

کفش پیاده روی سالومون همیشه جزو بهترین هاست.چه در پیاده روی روزانه با دوستان باشید و چه در مسیر بلند پروازانه کوله پشتی ، به یک جفت کفش مناسب برای محافظت از پا و تثبیت مچ پا نیاز دارید. پس از طی مسافتی بیش از 1200 مایل و طی بیش از 2 میلیون قدم در هر نوع زمین در بیش از 41 جفت کفش پیاده روی در طول سه سال ، ما La Sportiva Saber GTX (مردانه و زنانه) را به عنوان بهترین کفش سالومون در پیاده روی انتخاب کردیم. این کفش های ضد آب مانند دونده های سبک وزن و گیرا هستند. آنها در آزمایشات ما بیش از یک سال پیاده روی را پشت سر گذاشتند و در هر زمینی ، در گرما یا برف ، برتری دارند.

 

کفش های پیاده روی سالامون

(که در اندازه های زنانه و مردانه عرضه می شود) در بین سبک ترین و چابک ترین کفش هایی که آزمایش کردیم قرار گرفت. در طول یک سال ، ما آنها را در مسیرهای گل آلود بهاری ، برف های سرد در بیابان های بلند ، پیاده روی دره های گرم و اطراف شهر آزمایش کردیم.

کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل speed cross4
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل speed cross4
 • کفی: طبی، قابل تعویض، قابلیت ارتجاعی
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: آج دار، انعطاف پذیر، قابلیت ارتجاعی، قابلیت گردش هوا، کاهش فشار وارده
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: پد محافظت از پا، مقاوم در برابر سایش، قابلیت گردش هوا، کفی طبی، کاهش فشارهای وارده، انعطاف پذیر
مشاهده در دیجی کالا

آنها در هر سناریویی عملکرد خوبی داشتند و ساییدگی و پارگی بسیار کمی از خود نشان دادند. کوهنوردان جدیدتر و باتجربه نیز از این کفش ها لذت خواهند برد ، زیرا آنها بدون نیاز به زمان آماده برای پیاده روی هستند و وزن آنها نیز بسیار سبک است. Sabers همچنین در ترکیب ضد آب و تنفس ، به خشک نگه داشتن پاها کمک می کند ، در حالی که از گرم شدن بیش از حد جلوگیری می کنید.

 

آنها دارای زبان کاملاً محکم و محافظ محکم زیر پا هستند. علاوه بر این ، آنها کشش خوبی روی سطوح مرطوب دارند و اگر در حال پیاده روی روی شن های شل هستید ، ثبات بیشتری را ایجاد می کنند. کفی میانی کف آنها انعطاف پذیرتر و راحت تر از کفش های Salomon’s Quest است.

کفش مخصوص دویدن مردانه سالومون مدل 411053
کفش مخصوص دویدن مردانه سالومون مدل 411053
 • کفی: قابلیت ارتجاعی، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش، قابلیت ارتجاعی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: ضد آب، کاهش فشارهای وارده
 • کشور مبدا برند: فرانسه
مشاهده در دیجی کالا

با این وجود ، چون Sabers از دونده های دونده الهام گرفته و باید انعطاف پذیر باشد ، ممکن است برای کوهنوردانی که پشتیبانی قوی تری را ترجیح می دهند به اندازه کافی ساخته نشده باشد.

آنها باریک تر از بسیاری از کفش های دیگری هستند که ما آزمایش کردیم ، بنابراین قبل از خرید آنها را امتحان کنید تا مطمئن شوید که مناسب بودن آنها برای شما مناسب است.

کفش پیاده روی سالومون

سالومون اخیراً کفش های محبوب Quest خود را از 3D به 4 (که در اندازه مردان و زنان عرضه می شود) به روز کرد. شکستن کفش های Quest 4 Gore-Tex بیشتر از Sabers طول می کشد ، اما هنوز هم بسیاری از ویژگی های اساسی را که ما در Sabers دوست داریم ، دارند: محافظت از انگشتان پا و پاشنه پا ، کشش و پشتیبانی محکم ، مواد قابل تنفس و ضد آب و زبان خمیده به روز رسانی ها نسبتاً کوچک هستند (افزایش حمایت از مچ پا و پاشنه برای افرادی که بارهای سنگین حمل می کنند ، و همچنین صفحه انعطاف پذیرتر در قسمت پایینی پا) ، بنابراین ما مطمئن هستیم که این تجربه مشابه تجربه قبلی است که ما دوست داشتیم.

کفش مخصوص دویدن مردانه سالومون مدل super croos
کفش مخصوص دویدن مردانه سالومون مدل super croos
 • کفی: قابلیت ارتجاعی، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: یکسره
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش، آج دار، قابلیت ارتجاعی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش، کاهش فشارهای وارده
 • کشور مبدا برند: فرانسه
 • کشور تولید کننده: ویتنام
مشاهده در دیجی کالا

جفت های جدید Quest همچنین دارای پهن ترین جعبه پنجه از بین هر کفش ای است که ما آزمایش کردیم ، به این معنی که آنها به احتمال زیاد با اکثر شکل های پا درست در جعبه قرار می گیرند. با این اوصاف ، کفش های مختلف Quest در مقایسه با انتخاب برتر ما بسیار حجیم بوده اند-و نسخه به روز شده حتی بیشتر است ، به همین دلیل است که ما این بوت را به جایگاه دوم رسانده ایم.

ما فکر می کنیم Quest 4 بوت بیشتری نسبت به آنچه برای پیاده روی روزانه نیاز دارید ، دارد و برای افرادی مناسب است که بسته های سنگین یا بچه های سنگین را پشت خود حمل می کنند.

انتخاب با توجه به بودجه شما

کفش های پیاده روی ضد آب Merrell Moab 2 Mid (که در اندازه های زنانه و مردانه عرضه می شود) یک گزینه بی خطر و قابل اعتماد برای کوهنوردان با بودجه است. علیرغم این واقعیت که آنها ارزان تر از انتخاب برتر ما و تقریباً 500هزار تومان کمتر از نایب قهرمان ما هستند ، ما آنها را در همه جهات به اندازه کافی خوب تشخیص دادیم: ضد آب بودند (البته نه برای مدت زمان طولانی) ، آنها از مچ پا برای پیاده روی های متوسط پشتیبانی می کردند ، یک سیستم تسمه ای برای استفاده آسان ارائه می دادند و نسبتاً تنفس پذیر بودند.

کفش مخصوص پیاده روی مردانه سالومون مدل 404784 MIRACLE
کفش مخصوص پیاده روی مردانه سالومون مدل 404784 MIRACLE
مشاهده در دیجی کالا

ما دریافتیم که آنها نیز به طرز قابل قبولی راحت هستند. اما ما فکر نمی کنیم که آنها بهترین انتخاب برای پیاده روی های طولانی تر در زمین های سنگی ، شیب دار یا مرطوب باشند ، زیرا کشش در مقایسه با سایر انتخاب های ما کم است. اگر پاهای شما پهن است ، ممکن است بدانید که برخلاف سایر انتخاب های ما ، کفش های Moab 2 در دو عرض معمولی و وسیع عرضه می شوند.

 

کفش پیاده روی سالومون
کفش پیاده روی سالومون

انواع کفش های پیاده روی

کفش های پیاده روی در چند دسته قرار می گیرند: پیاده روی وکوهنوردی. در این راهنما ، ما کفش های کوهنوردی را پوشش می دهیم که دسته های پیاده روی و کوله پشتی را برای قرار دادن کوهنوردان روزانه ، مسافران و رزمندگان آخر هفته پوشش می دهد. اکثر کفش های این راهنما باید بتوانند از کوهنوردی که کوله پشتی خود را تا 25 پوند حمل می کند پشتیبانی کنند ، اما ما استفاده از اکثر آنها را برای سفر کوهنوردی توصیه نمی کنیم.

ما کفش هایی را انتخاب کردیم که طیف وسیعی از گیت ها را در خود جای می داد. انتخاب های ما به احتمال زیاد برای شما مفید خواهد بود چه در حالت پرونات (راه رفتن در قسمت داخلی پای خود) و چه در حالت خوابیده (در قسمت بیرونی پای خود راه رفتن) ، و همه باید دارای قوس های بلند یا افتاده باشند.

آنها همچنین بدون توجه به جنسیت شما برای شما کار خواهند کرد. (برخی از مطالعات تفاوت های آناتومیکی بین پای مردان و زنان را نشان می دهند ؛ پای مردان بیشتر از پاهای زنان بلندتر و پهن تر است ، در حالی که پای زنان در مقایسه با پای مردان دارای نوک انگشتان پهن تر و پهن تر است.

با این حال ، اکثر کفش ها ، از جمله کفش هایی که ما برای این راهنما آزمایش شده است ، این تفاوت ها را نشان ندهید. گزینه های زن و مرد که ما انتخاب کردیم ، جدا از تفاوت در اندازه ، یکسان بود.)

 

کفش پیاده روی سالومون
کفش پیاده روی سالومون

ما همچنین گزینه هایی برای انواع اشکال پا داریم. پای هر فردی منحصر به فرد است و یافتن تناسب بوت مناسب برای پیاده روی راحت و ایمن ضروری است. بنابراین ما شما را تشویق می کنیم که این راهنما را بخوانید ، از جمله لیست بوت های دیگر که دوست داشتیم ، با توجه به شکل پا و نقشه زمین شما – و همچنین اگر اولین جفت شما احساس امنیت و حمایت نمی کند ، چندین مدل را امتحان کنید.

بیشتر کفش های پیاده روی به این شکل هستند:

نمودار که تمام قسمتهای مختلف یک کفش پیاده روی را نشان می دهد ، از جمله زبان ، آستر ، حلقه پاشنه ، یقه ، بالا ، پیشخوان پاشنه ، زیر پای زیر پا ، ساق پا ، زیره ، لنگ ، ترمز پاشنه ، رند ، بشقاب ، درپوش پنجه ، جعبه پنجه ، و سیستم توری.

با این وجود ، اگرچه ممکن است کفش ها شبیه به هم باشند ، اما چیزهای زیادی وجود دارد که یک کفش کوهنوردی واقعا عالی را از بقیه متمایز می کند. پس از در نظر گرفتن تقریبا 125 جفت کفش ، صحبت با متخصصان در مورد مهمترین ویژگی ها و خواندن صدها نقد و بررسی کفش در سایت آمازون و REI و همچنین در سایر نشریات مانند GearLab و خارج ، لیست خود را به موارد زیر محدود کردیم: 41 کفش برای آزمایش (26 جفت در سال 2018 ، 10 جفت دیگر در سال 2020 و پنج تای دیگر در سال 2021) با استفاده از معیارهای زیر:

راحتی

اگر کفش راحت نباشد ، هر ویژگی دیگری بی اهمیت است. ما نظرات را با تمرکز بر راحتی می خوانیم ، به دنبال کفش هایی با جعبه پنجه پهن و بالشتک کافی هستیم. ما وزن بوت را نیز در نظر گرفتیم ، در نظر داشته باشیم که پوشیدن یک کفش سبک اما کم حجم به اندازه یک کفش سنگین تر اما ساده تر راحت نیست.

تناسب اندام

تناسب اندام نیز بخش مهمی از راحتی است ، زیرا یک کفش نامناسب از پای شما پشتیبانی نمی کند. حتماً قبل از تصمیم گیری در مورد خرید ، راهنمای مناسب ما را بخوانید.

پشتیبانی

در کنار راحتی ، پشتیبانی از مچ پا و پا در یک کفش پیاده روی بسیار مهم است. یک کفش کوهنوردی خوب پای شما را قفل کرده و در ناحیه پاشنه محکم نگه می دارد. دوباره ، این اثر گهواره به تناسب بستگی دارد. یک کفش خوب همچنین دارای یک سیستم توری مناسب است که از پای شما پشتیبانی می کند.

 

کفش پیاده روی سالومون
کفش پیاده روی سالومون

کشش

یک جفت کفش کوهنوردی خوب کشش محکمی را در دامنه ها ایجاد می کند. در شرایط گل آلود ، مرطوب یا یخ زده نباید لغزید. ما به دنبال بررسی هایی بودیم که به کشش خوب اشاره می کردند ، با توجه به اینکه در برخی از مواقع اکثر کوهنوردان از ریشه درختان ، سنگهای سست ، سنگهای لغزنده و موانع دیگر عبور می کنند.

حفاظت

تقویت انگشتان پا ، مچ پا و زیر پا برای کفش های پیاده روی خوب ضروری است ، زیرا پاهای شما را از موانع موجود در مسیر محافظت می کند. اگر یک جفت کفش برای مناطق صخره ای طراحی شده است ، طرح باید دارای یک محافظ سنگی در زیره باشد.

مقاومت در برابر آب

اگر در حال پیاده روی هستید ، احتمالاً با عبور از نهرها ، پیاده روی در برف ، یا گرفتار شدن در طوفان باران در نقطه ای مواجه خواهید شد. کفش های کوهنوردی خوب باید بتوانند مقدار متوسطی آب را تحمل کنند.
تنفس پذیری: یک کفش همه جانبه خوب ویژگی های مهمی مانند محافظت از پا و مقاومت در برابر آب را ارائه می دهد ، اما در هنگام پیاده روی تابستانی نیز باید تنفس داشته باشد و به پاها اجازه دهد تا خنک بمانند. هر مارک دارای “فناوری تنفس” خود است ، اما همه یکسان ایجاد نمی شوند. در طول تحقیقات خود ، ما نظرات مربوط به تهویه را مشاهده کردیم. و در حین آزمایش ، به دنبال عرق کردن و متورم شدن پاها بودیم و جوراب های خیس (به شرطی که در نهر نرفته بودیم) را به عنوان نشانه ای از تنفس خوب کفش ها در نظر گرفتیم.

طراحی و ساخت

ما مدل ها را مقایسه کردیم تا مشخص شود کدام کفش با بیشترین دقت طراحی شده است. نام اکثر کفش های پیاده روی حاوی حروف “V” ، “GV” یا “GTX” است که برچسب هایی را در مورد مواد آنها به شما می گوید: یک کفش با “V” در نام خود دارای زیره های ویبرام است.

کفش های با “GV” دارای پوشش Gore-Tex با زیره ویبرام هستند. و “GTX” نشان دهنده یک پوشش Gore-Tex است.

هنگام بررسی فروشگاههای کفش پیاده روی ، ما به دوخت هر کفش نگاه کردیم و به دوختهایی که به هم چسبیده اند توجه زیادی کردیم ، به این معنی که آنها برای جلوگیری از ورود خاک ، آب و شن به کفش طراحی شده اند.

دوام کفش های سالومون

طراحان کفشی که با آنها مصاحبه کردیم گفتند که یک جفت کفش مناسب برای پیاده روی باید از 300 تا 500 مایل (بسته به نوع پیاده روی ، شرایط آب و هوایی ، راه رفتن کوهنورد و وزن بسته) قبل از بی اثر شدن بالشتک ها طول بکشد.

برای بسیاری از کوهنوردان ، دستیابی به این مسافت سه تا پنج سال طول می کشد. ما کفش هایی را که به دلیل ماندگاری کامل شهرت داشتند ، با برنامه های گارانتی خوب و رتبه خدمات مشتری خوب آزمایش کردیم.

درزها و زیره های فرسوده ، چشمان شکسته و بندهای پاره شده یا فرسوده همگی علائم هشداردهنده یک کفش غیرقابل دوام هستند ، بنابراین ما در حین آزمایش مراقب این علائم بودیم.

نام چند کفش های پیاده روی کاملاً متمرکز است که در موارد مورد نیاز شما به شما می گوید: یک کلمه با نام “V” در زیر دارای ویبرام است و “GTX” نشان دهنده یک پوشش Gore-Tex است.

ما به سپرهای محافظ این کفش ها (قطعات لاستیکی در نوک انگشتان پا ، پهلو و پاشنه پا) ، نوع و آرایش کف پا ، چگونگی یقه ها (قسمت بالای کفش از بالا که در پشت پشت پیچیده می شود) نگاه کنید. پا) و متناسب با پا ، و نحوه ساخت استرها ساخته شده بود.

در نهایت ، ما فهرست خود را برای 13 دور کفش مردانه و 13 کفش زنانه برای اولین بار آزمایش این راهنما در سال 2018 ، 10 نسخه اضافی در به روز رسانی این راهنمای 2020 و پنج مورد دیگر برای به روز رسانی 2021 محدود کرد.

کفش های پیاده روی Saber GTX La Sportiva (که در اندازه مردان و زنان وجود دارد) بهترین کفش های پیاده روی هستند. با الگوبرداری از دونده های دنباله دار ، انعطاف پذیرتر از سایر گزینه های ما هستند و محکم دور پای شما می پیچند – تناسب که آزمایشکنندگان ما با پاهای باریک آن را بسیار راحت می دانند.

اما علیرغم انعطاف پذیری ، آنها هنوز ساختار مفصلی برای مچ پا متزلزل و پشتیبانی محکم از زیر پا ارائه می دهند. کفش های Saber La Sportiva قابل تنفس ترین در بین انواع آزمایش شده ما بود و این طراحی به تعادل سخت ضد آب و تنفس می انجامد ، زیرا آب هنگام عبور از نهرها و تالاب ها درست از کنار Sabers عبور می کند.

ما همچنین چند گزینه دیگر با الهام از کفش دنباله دار ، مانند Vasque Breeze LT ، اما Sabers با ارائه بهترین کیفیت یک کفش پیاده روی بدون اضافه وزن ، رقابت را شکست داد. همانطور که افراد بیشتری در طول همه گیری به دنبال پیاده روی رفتند ، کفش های الهام گرفته از دویدن (و کفش های دویدن) محبوبیت بیشتری پیدا کردند ، زیرا مانند کفش های سنتی سفت نیستند ، اما همچنان از زیر پا و مچ پا پشتیبانی می کنند.
سه آزمایش کننده Sabers را در کوههای شمال غربی اقیانوس آرام و در کوههای کالیفرنیای جنوبی آزمایش کردند و با برفهای دیر بهار ، مزارع سنگی ، مردابهای گل آلود ، سواحل شنی و سنگهای مرطوب برخورد کردند.

در طول زمستان ، ما این کفش ها را در پیاده روی های کفش برفی می گرفتیم و در اطراف شهر در برف عمیق می پوشیدیم.

و با فرا رسیدن فصل بهار ، ما آنها را در مسیرهای برفی ، مسیرهای غبارآلود آزمایش کردیم و لبه های سنگی آبشارها را به هم ریختیم. ما حتی آنها را در طول پیاده روی دره در صحرای جنوب غربی پوشیدیم.

در تمام این تنظیمات ، و برای پای آزمایشکنندگان مرد و زن ، Sabers بدون نشان دادن ساییدگی و پارگی برتری داشت. با وزن کمی بیش از 2 پوند برای کفش های پیاده روی سایز 9 مردان ، احساس درد در پاهای ما بسیار کمتر از سایر کفش ها ، از جمله بوت های Salomon Quest نایب قهرمان ما بود.

Sabers به لطف غشاهای Gore-Tex ، تعادل مناسب آب و تنفس را ارائه می دهد.

تست کنندگان کفش کوهنوردی از چندین نهر و نهر عبور کردند – و حتی وارد اقیانوس شدیم – و جوراب هایشان کاملاً خشک ماند. و در طول پیاده روی های گرم و بیابانی در یوتا و اورگان ، که جزو مکان های تست این کفش بشمار می رود دارای تهویه بسیار مناسبی بوده است.

چرم کفش های سابر به راحتی پاک می شود و مانند اکثر کفش های پیاده روی ، دارای کلاه های پنبه ای لاستیکی Vibram هستند که انگشتان پای شما را در برابر سنگ و ریشه محافظت می کند.
مانند نایب قهرمان ما ، Salomon Quests ، Sabers دارای یک زیره میانی EVA-foam هستند ، یک انتخاب برتر که می تواند پای شما را از ضربه هر سنگ و ریشه ، حتی در یک کفش مینیمالیستی ، دور نگه دارد. کف کفش ها بیشتر از بوت های دیگری که آزمایش شده اند در آغوش می گیرد ، اگرچه سایر کفش های ساخته شده تر ، مانند Quests ، کمی بیشتر از زیر پا پشتیبانی می کنند. زبان گرد و غبار مانع سرازیر شدن خاک و سنگ های کوچک به کفش های ما می شود ، و خطوط نمای بیرونی زیره لاستیکی Sabers چسبناک و محکم است ، که به ما در حفظ ثبات حتی در هنگام حرکت سریع کمک می کند.

یکی دیگر از ویژگیهای کوچک اما مهم: یقه های Saber در قسمت یقه های Saber وجود دارد که دارای دستبندهای نرم با کشش های پاشنه ای انعطاف پذیر است که به شما امکان می دهد کفش ها را به سادگی در پایان روز بکشید تا با آنها درگیر نشوید. با کفش های رقابتی ، از جمله Quests) ؛ این ویژگی همچنین رانندگی در این کفش ها را در مقایسه با سایر مدل هایی که آزمایش کرده ایم ، آسان می کند.

اما جايگزيني آن ويژگي مچ پاي Saber است كه كمتر پشتيباني مي كند (حداقل در مقايسه با نايب قهرمان ما ، Quests) ، كه ممكن است در صورت حمل كوله سنگين يا كودكي پشتت.

بوت های Saber GTX La Sportiva باریک تر از برخی از کفش های دیگر است که آزمایش کردیم ، بنابراین ممکن است بخواهید قبل از خرید امتحان کنید. (اگر به دنبال کفش های بسیار پهن هستید ، Merrell’s Moab 2 بهترین انتخاب شما است.) گفته می شود ، برای آزمایش کنندگان ما ، Sabers هنوز هم از نظر اندازه مناسب است (توصیه می کنیم هم اندازه کفش خیابانی و هم نیم سایز را امتحان کنید. ) و از خارج از جعبه احساس راحتی کرد ، اساساً نیازی به زمان شکست ندارد.

از زمان اولین حضور سابرز در بهار 2020 ، ما نظرات مشتریان را در سایت های Backcountry و REI مشاهده کردیم که آمادگی و راحتی آنها را تأیید می کند و در عین حال تناسب اندک آنها را تأیید می کند. ما این بررسی ها را زیر نظر خواهیم داشت و کفش های خود را نیز برای مدت طولانی آزمایش می کنیم تا ببینیم که دوام آنها پس از یک فصل یکساله دیگر چگونه است. اما پس از یک سال استفاده تقریباً مداوم ، ما اطمینان داریم که طول عمر این کفش ها را تضمین می کنیم. شما می توانید کفش های بلااستفاده (مطابق وب سایت شرکت ، طبق اخبار کارخانه) را ظرف 30 روز به La Sportiva برگردانید .

اگر به دنبال یک کفش پیاده روی سنتی و باریک تر هستید ، کفش های پیاده روی Salomon Quest 4 Gore-Tex انتخاب عالی است. کفش های سه بعدی Quest اولین انتخاب ما هنگام آزمایش کفش های پیاده روی در سال 2018 و دوباره در سال 2020 بود. امسال ، چهارمین تکرار جدید این کفش ها (که در اندازه مردان و زنان عرضه می شود) هنوز در برابر رقابت بسیار خوب ایستاده است. با این حال ، اگر قصد پیاده روی روزانه دارید ، یک بسته سبک دارید ، یا به سادگی یک لباس سبک تر و شبیه کفش ورزشی را ترجیح می دهید ، ممکن است Quest 4 بسیار بوت باشد. اگرچه کفش های Quest در سالهای گذشته بهترین انتخاب ما بودند ، اما مدل جدید به روز شده نسبت به نسخه های قبلی سفت تر و قوی تر است ، که به معنی کندتر شدن زمان نفوذ و مشخصات عالی است.

پشنهاد مطالعه: کفش هامتو

در چند سال گذشته ، گروهی بیش از 10 جفت از سه نسخه از این کفش را آزمایش نموده اند. آزمایشکنندگان از یخچال ها عبور کرده ، مسیرهای سخت را پشت سر گذاشته و از صخره ها بالا رفته اند و از میان نهرها عبور کرده ، برف های اواخر بهار را طی کرده و از گل و لای تا زانو عبور کرده اند.

بنابراین ما می توانیم این را به شما قول دهیم زیرا ما همه چیز را برایتان بررسی کرده ایم: این که آیا در حال تقلا ، بالا رفتن یا پیاده روی در پیاده رو سنگفرش شده هستید ، این کفش ها می توانند از عهده آن برآیند. علاوه بر این ، آنها دارای یک انگشت پهن هستند که به احتمال زیاد با اشکال مختلف پا متناسب است. ما همچنین قدردانی می کنیم که مانند La Sportiva’s Sabers ، این کفش های Salomon هم تنفس پذیر هستند و هم ضد آب ، ترکیبی که پیدا کردن آن دشوار است. و این کفش ها از نظر اندازه مناسب هستند (توصیه می کنیم آنها را در اندازه کفش خیابانی سفارش دهید ، نه نیم قد).
در سال 2020 ، Salomon کفش های Quest را با طراحی جدید در قسمت پایین به روز کرد.

ما دریافتیم که این نسخه به اندازه تکرار قبلی روی سطوح مرطوب و خشک گیر می کند. هنوز هم با لاستیک Contagrip ساخته شده است ، نه کفی Vibram که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. به روزرسانی های 2021 نسبتاً قابل توجه تر است ، زیرا این شرکت شاسی یا پایه صندوق عقب را به روز کرده است تا ثبات و پشتیبانی بیشتری از پاشنه داشته باشد.

پشنهاد مطالعه: کفش کوهنوردی زنانه

اگرچه کفش ها هنوز مانند گذشته انعطاف پذیر هستند ، اما در حال حاضر کمی سفت تر شده و برای سفرهای کوله پشتی ، جایی که به پشتیبانی اضافی احتیاج دارید ، بیشتر هماهنگ شده اند.

کفش های کوئست به دلیل پشتیبانی بیشتر ، سنگین تر از بسیاری از رقبای خود هستند ، از جمله انتخاب برتر ما ، وزن بیش از 2 پوند 13 اونس برای جفت زوج مردانه 9. اما با وجود وزن زیاد ، آنها ما را شگفت زده کردند: در مقایسه با بسیاری دیگر از کفش های پیاده روی سنتی احساس می کنید در مسیر بیش از حد ساخته شده اید. قسمت بالایی بدون احساس فشار ، نوک پاهای شما را در آغوش می گیرد ، که در پیاده روی های طولانی تر استقبال می شود.

محافظت از زیر پا بهترین نوع کفش ای بود که ما به دلیل داشتن زیره داخلی با فوم EVA برای کوسن (مانند آنچه در Sabers دوست داریم) و یک ساق زیر قوس برای ثبات بیشتر ساخته شده بود. اگر با درد پا مشکل دارید یا یک بسته سنگین (یا یک کودک) حمل می کنید ، این حمایت اضافی احتمالاً چند مایل اضافی را بدون درد پا به شما می دهد.

در حقیقت ، پس از یک پیاده روی طولانی و چالش برانگیز ، این کفش ها باعث می شود که پاهای ما به مراتب کمتر از سایر کفش هایی که آزمایش کردیم ، جدا از انتخاب برتر ما ، احساس درد کنیم.

ما هنوز می توانیم زمین را به اندازه کافی برای حرکت حس کنیم ، اما تعداد زیادی از سنگ هایی که با آنها برخورد کردیم باعث درد انگشتان پا نمی شود. و اگر تمایل دارید انگشتان پای خود را خم کنید ، همچنین سپاسگزار خواهید بود که زیره لاستیکی به منظور محافظت از انگشتان پا و پاشنه پا گسترش یافته است.

یکی از بزرگترین مزایای کفش های Quest تطبیق پذیری آنها برای بسیاری از شکل های پا است: هفت آزمایش کننده ما – که ترکیبی از پاهای باریک و باریک داشتند – این کفش ها را برای شکل پای خاص خود راحت نشان دادند ، که احتمالاً به لطف کفش ها است.

یکی از آزمایش کنندگان مبتلا به التهاب کف پا حتی دریافت که می تواند بدون نیاز به قرار دادن کفی های معمولی خود از Quests استفاده کند.

ما متوجه شدیم که شکل آنها در مقایسه با اکثر کفش های دیگر که آزمایش کردیم ، از جمله پا ، کمی گسترده تر است ، از جمله جفت Saber La Sportiva. (اگر پای شما بسیار پهن است ، اما توصیه می کنیم که بودجه خود را انتخاب کنید ، کفش های Merrell Moab 2.) به دلیل وجود کف پا در کفش های Quest ، اکثر آزمایش کنندگان ما دریافتند که در صورت لزوم ، کفش ها می توانند جوراب کوهنوردی ضخیم تری داشته باشند.

پس از یک پیاده روی طولانی و چالش برانگیز ، این کفش ها احساس درد در پای ما را نسبت به سایر کفش های دیگر که آزمایش کردیم ، کمتر می کند.

کفش های Quest در تنفس پذیری عالی هستند. ما همچنین تمیز کردن آنها را پس از پیاده روی آسان و همچنین با دوام می دانیم: خاک و گل به راحتی پاک می شود و Quests در شرایط مختلف در طول یک سال آزمایش طولانی مدت به خوبی ماندگار شده است.

آنها حتی در مسیرهای گرد و خاکی در کوههای کالیفرنیای جنوبی راحت و دارای تهویه مناسب بودند و حتی پس از پیاده روی های گل آلود و گودالی در امتداد سواحل دریاچه های آلپ نیوزلند نشت نمی کردند.

این کفش ها دارای چند جنبه منفی هستند: مهمتر از همه ، کوئست ها سنگین ترین انتخاب ما هستند و به سادگی برای اکثر افراد کفش زیادی ندارند. ساختار محکم و وزن سنگین آنها باعث می شود که دیرتر وارد شوند. علاوه بر این ، بندهای جفت به روز شده Quest 4 با موادی پوشانده شده اند که باعث می شود امنیت آنها بیشتر شود ، اما در تجربه ما فقط بستن آنها را دشوار کرده است ، زیرا آنها کاملا سفت و سخت بودند حتي وقتي كه دو بند را مي بستيم ، آنها هنگام راه رفتن باز و شل مي شدند. برای داشتن تناسب ایمن تر ، ترجیح دادیم آنها را با یک جفت بند دیگر که در خانه داشتیم جایگزین کنیم.

یکی از آزمایش کنندگان طولانی مدت شکایت داشت که قلاب توری بالای یکی از کفش ها دوبار در بوته دیگر در میانه راه گیر کرده است. ما نیز گزارش هایی مبنی بر شکست عایق رطوبتی پس از اولین سال استفاده ، شنیده ایم. اگر در اوایل مشکلی پیدا کردید ، Salomon یک سیاست بازگشت 30 روزه برای وسایل تمیز و دو سال ضمانت برای نقص تولید ارائه می دهد.

با این حال ، توصیه می کنیم از طریق REI یا Zappos بخرید زیرا سیاستهای بازگشت عالی خرده فروشان برای خریدهای آنلاین محدودتر است.
کفش های پیاده روی ضد آب Merrell Moab 2 Mid (که در اندازه های زنانه و مردانه عرضه می شود) از سال 2006 در دسترس است و دو سال است که انتخاب ما برای کوهنوردان با بودجه است. این کفش ها در حالت آماده به کار بسیار مورد پسند هم مسافران کوله پشتی و هم کوهنوردان هستند که به دلیل تنوع ، قیمت پایین و چسبندگی مناسب به آنها جایزه می دهند. جفت Moab 2 همچنین تنها انتخاب ما در دو اندازه وسیع و متوسط است ، که آزمایش کنندگان ما با پاهای پهن تر از آن استقبال کردند. در سال 2018 ، مدل Moab (که مرل می گوید مخفف “Mother of All Boots”) دوباره طراحی شد – و ما فکر می کنیم این کفش ها در این راه چیزی از دست نداده اند. اگرچه کفش های Moab 2 کم هزینه ترین انتخاب ما هستند ، اما هنوز محکم و ضد آب هستند ، نسبتاً تنفس دارند ، طوری طراحی شده اند که از کف پا محافظت مناسبی داشته باشند و بتوانند یک پیاده روی 5 روزه را اداره کنند. با این وجود ، ما راحتی و کشش آنها را در مسیرهای شیب دار ، مرطوب و صخره ای بیش از 5 مایل نداشتیم.

وزن کفش های Moab 2 فقط 2 پوند و 4 اونس در هر جفت است و در زمین های متنوع چسبندگی نسبتاً خوبی را ارائه می دهد.

آنها همچنین فاصله سریع دارند: ما فکر می کردیم که آنها بعد از تنها یک مایل راه رفتن در یک مسیر مرتب احساس شکست کرده اند. کفش های Moab 2 نیز ضد آب هستند ، اما در حالی که پای ما از طریق گذرگاههای متعدد در نهرها نسبتاً خشک بود ، قسمتهای چرم جیر روی کفش ها خیس شده بودند. ما شک نداریم که در آب و هوای بارانی و مرطوب ، این کفش ها بتوانند آب را برای مدت طولانی نگه دارند.

کفش های Moab 2 بهترین تنفس را که می توانستیم در یک جفت زیر 150 دلار پیدا کنیم ارائه می داد ، احتمالاً به دلیل صفحات مشبک هوشمند آنها. اما آنها به خوبی Salomon Quests یا La Sportiva Sabers تهویه نمی شدند.

این کفش ها به اندازه انتخاب کننده و نایب قهرمان ما نیستند ، زیرا قسمت مچ پای آنها به اندازه بالا بلند نمی شود ، بنابراین برای پیاده روی های طولانی تر یا افرادی که با بسته های سنگین پیاده روی می کنند ، به خوبی عمل نمی کند. آزمایشکنندگان همچنین از ورود آوار به بالای مچ پا پهن و کم عمق کفش ها شکایت کردند و ما متوجه شدیم که این کشش در سنگهای مرطوب و شن های شل کمتر قابل اعتماد است.

کفش های Moab 2 در یک منطقه خاص می درخشند: آنها در دو عرض هستند ، که در مورد اکثر کفش های دیگری که آزمایش کردیم صادق نیست. و اگر مشکلی با کفش های خود تجربه کردید ، Merrell اجازه می دهد تا کالاهای بلااستفاده را تا 30 روز به صورت رایگان بازگردانید. (با این حال ، همانطور که در جاهای دیگر گفتیم ، توصیه می کنیم از REI یا Zappos برای سیاستهای بازگشت عالی خرده فروشان برای خریدهای آنلاین خرید کنید ، حتی اگر از کالا استفاده کرده اید.)

چگونه می توان بوت مناسب خود را پیدا کرد
شکل پا و راه رفتن برای هر فرد منحصر به فرد است ، بنابراین کفشی که برای یک نفر مناسب است ممکن است برای شخص دیگر مناسب نباشد. انتخاب های ما در این راهنما ویژگی های خاصی را ارائه می دهد – از جمله سیستم های توری طراحی شده با مهارت (که به شما امکان می دهد کفش خود را برای پای خود سفارشی کنید) و جعبه های پنجه پهن تر – که برای شما راحت باشد چه پایتان پهن باشد یا باریک.

با این وجود ، هیچ جایگزینی برای تلاش برای کفش وجود ندارد تا ببینید دقیقاً چگونه با پای شما متناسب است.

اگر کفش های خود را به صورت آنلاین خریداری می کنید ، توصیه می کنیم چند کفش مختلف یا چند سایز یک کفش را از خرده فروشی (مانند REI یا Zappos) سفارش دهید که حمل و نقل رایگان را در هنگام بازگشت ارائه می دهد.

هنگام سفارش آنلاین ، همیشه کفش های خود را با اندازه واقعی یا نیم سایز بالا سفارش دهید-اما هرگز نیم سایز پایین. Beth Henkes از REI می گوید: “به طور کلی ، من تمایل دارم همه افراد را به اندازه نیم اندازه تبدیل کنم.” “به عنوان مثال ، اگر من فردی را اندازه گیری کنم و او روی 8 مرده باشد ، در اکثر کفش ها می خواهم 8 درجه بگیرم و حداقل از آنجا شروع کنم.”

بهتر است ، در نهایت ایده آل در پایان روز به یک فروشگاه لوازم بیرون بروید. جیم مک دانالد ، متخصص غدد و متخصص نویس متخصص سابق Wirecutter ، می گوید: “پاها می توانند متورم شوند و اندازه آنها تغییر کند ، بنابراین خرید پوتین بسیار مهم است.”

هنگامی که کفش را روی پای خود قرار می دهید ، عرض یک انگشت شست بین انگشت پا و انتهای کفش را بررسی کنید. هنکس توضیح داد: “هنگام پیاده روی ، پاهای شما متورم می شوند و به جلو فشار می آورند.” “[سپس] شما انگشتان پای خود را در انتها متراکم نمی کنید. به این ترتیب ناخن های پای خود را از دست می دهید. حدود یک سال طول می کشد تا دوباره رشد کنند! ” همچنین ، اگر کفش ها به خوبی جا بیفتند ، باید بتوانید انگشتان پای خود را پهن کرده و آنها را تکان دهید. اگر کفش ها در حین ایستادن احساس سفتی کنند ، در مسیر حتی تنگ تر می شوند.

جلوه “برف پاک کن شیشه” مشکلی دیگر است که باید به آن توجه کنید: اگر هنگام راه رفتن پای شما از پهلو به پهلو می لغزد ، احتمالاً کفش برای شما بسیار پهن است.

از طرف دیگر ، طبیعی است – حتی سالم – که پاشنه پا کمی در کفش حرکت کند. هنکس توضیح داد که حرکت کمی برای محافظت از تاندون آشیل و جلوگیری از تاول مهم است ، اما پاشنه پا نباید بیش از یک چهارم اینچ بلند شود.

شما باید کارهای زیر را در خانه یا در مغازه انجام دهید تا بررسی کنید آیا کفش های جدید شما مناسب شما هستند:
راه های اطمینان از بهترین تناسب: 1) کفش ها را در پایان روز امتحان کنید. 2) جوراب هایی بپوشید که با آنها همیشه قدم می زنید. 3) پاهای خود را اندازه بگیرید. 4) هر کفش را توری محکم ببندید. 5) انگشت پای خود را ضربه بزنید. 6) از سطح شیب دار بالا و پایین بروید. 7) ثبات خود را آزمایش کنید. تصویر: رایان هاینز
همچنین یک جزء کوچک زیرکانه متناسب با نام حجم وجود دارد. هنکس گفت: [این] عمق پای شما در مقابل عمق کفش است. “این احتمالاً یکی از مهمترین قطعات تناسب اندام است ، صرفنظر از آنچه که می پوشید. زیرا اگر [کفش] به اندازه کافی برای پای شما عمیق نباشد ، می خواهید پای خود را بخوابانید. و اگر برای پای شما خیلی عمیق است ، می خواهید زیر بندها بکشید و بدون توجه به اندازه آن کفش به انتهای آن ضربه بزنید. ” برای ارزیابی این جنبه تناسب اندام ، به محل افتادن کفش در استخوان مچ پا توجه کنید. اگر ناراحت کننده نیست ، ممکن است بخواهید یک مدل کم عمق (یا کمتر) را امتحان کنید.

وقتی صحبت از مطمئن شدن مناسب کفش های شما می شود ، چسب زدن می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. تکنیک مناسب چسباندن می تواند نقاط داغ را از بین ببرد ، از ایجاد تاول جلوگیری کرده و کفش های شما را به پای شما وصل کند. قبل از اینکه با یک جفت کفش جدید به میدان بروید ، باید چند تکنیک مختلف بستن را امتحان کنید. برای کمک به شروع ، در اینجا یک ویدیو داریم که برخی از اصول اولیه را تهیه کرده ایم:
منتظر چه چیزی باشیم
Vasque در حال برنامه ریزی برای راه اندازی نسخه ای به ظاهر “پایدار” از Breeze LT Mid GTX با نام Breeze LT NTX است که از جایگزین Gore-Tex استفاده می کند. ما بر آن گزینه جدید – و اینکه آیا واقعاً کار می کند – نظارت خواهیم کرد و وقتی اطلاعات بیشتری در مورد این بوت به روز شده کسب کنیم ، اطلاعات را به اشتراک می گذاریم.

سایر کفش پیاده روی سالومون

اگر به دنبال یک کفش شیک و تمام چرم هستید که پس از یک دوره طولانی شکستن به پای شما برسد:

کفش های پیاده روی Danner Mountain 600 (اندازه مردان و زنان) را در نظر بگیرید که راحت و شیک هستند. برخی از آزمایشکنندگان ما آنها را بسیار وسیع تشخیص دادند ، اما برخی دیگر از تناسب اندام کمی حجیم تر لذت می بردند. اگر به نظر شما این کفش ها جذاب هستند ، توصیه می کنیم آنها را قبل از خرید امتحان کنید و همچنین در اندازه کفش های خیابانی خود سفارش دهید تا سایز آن ها بیشتر شود.

زمان شکستن کفش های Mountain 600 نسبت به برخی دیگر از بوته هایی که آزمایش کردیم (بسته به نوع زمین حدود 10 تا 20 مایل) است زیرا از چرم جیر ساخته شده اند. اما هنگامی که آنها نفوذ می کنند ، به احتمال زیاد به پای شما می رسند. حفاظت از زیر پا (تقویت شده با پایه های ارتوپدی OrthoLite) باعث می شود پای ما در طول 6 مایل پیاده روی در زمین های نسبتاً راحت شاد شود و وزن آنها به طور غیرمنتظره ای 2 پوند 5 اونس (برای یک جفت مردان 9 سایز) است. آنها سبک تر از Salomon Quests هستند و مشابه انتخاب بودجه ما ، Merrell Moab 2 جفت. اما در روزهای مرطوب ، ما احساس امنیت روی سنگ های مرطوب نداشتیم و پاهای ما به سرعت گرم می شد ، زیرا چرم بسیار تنفس پذیر نیست.

علاوه بر این ، احتمالاً این کفش ها با توجه به مواد جیر خود برای مدت طولانی ضد آب نیستند و همچنین گزینه مناسبی برای کوهنوردی یا حتی سفرهای کوله پشتی پیشرفته نیستند. اما برای پیاده روی های روزانه در زمین های متوسط ، آنها باید خوب عمل کنند.
اگر عاشق پیاده روی با کفش های دویدن هستید و پاهای باریک دارید:

کفش های Vasque Breeze LT Mid GTX (سایز مردان و زنان) را در نظر بگیرید ، یکی دیگر از هیبریدهای دنباله و کفش و بوت که باریک اجرا می شود. قسمت های فوقانی مانند یک کفش احساس سبکی و انعطاف پذیری می کنند و تکیه گاه زیر پا شبیه به کفش تریلی است ، دارای آج های داخلی و نیمرخ نازک تر است. با این حال ، مچ پا بزرگتر و سفت تر است ، مانند یک کفش پیاده روی معمولی ، که به شما پشتیبانی بیشتری می دهد. آنها سبک ترین کفش هایی هستند که آزمایش کردیم (1 پوند 11 اونس برای یک جفت مرد 9 سایز) ، به علاوه تهویه خوبی دارند (به دلیل مش مشبک رویی) و شیک هستند. همچنین به لطف مواد Gore-Tex ضد آب هستند و کفپوش ها با فوم فشرده EVA محافظ هستند ، که باعث می شود سواری راحت داشته باشید و زمان صفر را تقریباً صفر کنید. بسیاری از آزمایش کنندگان ما این کفش ها را بیشتر از بقیه دوست داشتند.

اما مانند همه کفش های Vasque ، کفش های Breeze LT باریک هستند – و داوران آنلاین توجه دارند که باریک تر از بسیاری از مدلهای دیگر واسکو هستند. آنها همچنین مشخصات نازک تری نسبت به گزینه برتر ما ، La Sportiva’s Sabers دارند. بنابراین اگر پاهای پهن تری دارید ، به جای آن به سایر گزینه های ما توجه کنید.

اگر در دمای متوسط یا سردتر پیاده روی می کنید:

کفش های پیاده روی Lowa Renegade GTX (سایز مردانه و زنانه) را در نظر بگیرید ، که تهویه کمتری نسبت به انتخاب ما دارند و گرم تر هستند. در آزمایشات ما ، آنها دارای کشش عالی حتی روی سنگهای سست بودند.

سیستم تسمه پاشنه های ما را نیز در جای خود قفل کرد و زبان آنقدر بالا آمد که از ورود خاک به داخل جلوگیری کند. آزمایش کنندگان متعدد گزارش دادند که کفش های Lowa از جعبه کمی سفت بوده و نیاز به شکستن زیادی دارند ، اما دیگران می گویند که آنها دوست دارند این کفش ها از مچ پای خوبی برای حمل یک بسته سنگین پشتیبانی کنند. در پایان ، این کفش های Lowa به دلیل عدم تهویه هوا کوتاه آمد: پاهای ما در هوای گرم تابستان بیش از حد گرم بود ، زیرا رویه های تمام چرمی و کفی عایق بندی شده بود.

کفش های Hoka One One Anacapa Mid GTX (سایز زنانه و مردانه) را در نظر بگیرید ، که دارای ساختاری غیر معمول هستند که بیشتر شبیه یک کفش ماه است تا یک کوهنورد سنتی. این جدیدترین محصول هوکا به مجموعه کفش های پیاده روی است. اگرچه ممکن است این کفش ها برای همه مناسب نباشد ، اما ما فکر کردیم پوشیدن Anacapas مانند پیاده روی روی تشک Tempur-Pedic است. اینچ فوم EVA زیر پا راحت و حمایتی است ، اما اجازه نمی دهد احساس زمین زیادی داشته باشید ، که می تواند در مناطقی با سنگها و ریشه های زیاد نگران کننده باشد.

 

پاشنه ضخیم نیز می تواند دست و پا گیر باشد. با این وجود ، فقدان احساس عمدتاً روانشناختی است ، زیرا ما در واقع در هیچ نقطه ای لغزش نکرده ایم و حتی در مسیرهای شیب دار پر از شن و گرد و غبار لغزش نکرده ایم. ما همچنین از پشتیبانی اضافی زیره چسبناک Vibram و قرار گرفتن در آغوش از قسمت بالای تنفس که به قسمت میانی پا پیچیده است ، خوشمان آمد. این کفش ها نسبت به محبوب ترین مدل بوت هوکا ، Sky Kaha ، بهتر تهویه می شوند و سیستم چسبانندگی ایمن تری را ارائه می دهند. و آنها به دلیل شگفت انگیز بودن نسبت به مشخصات بزرگ خود بسیار سبک هستند. مدل های مردانه فقط یک پوند در هر بوت وزن دارند ، شبیه به انتخاب برتر ما و کمتر از نایب قهرمان ما.

رقابت

کفش های پیاده روی Scarpa Zodiac Plus GTX (در اندازه مردان و زنان): بعید است که اکثر مردم ثبات و حفاظت بیشتر از این کفش های کوهنوردی را ضروری بدانند. بر اساس تجربیات ما ، کف سفت تر به راحتی با پا خم نمی شود و یکی از آزمایشکنندگان گفت که عدم وجود بالشتک باعث ایجاد درد در پاها پس از فرود کوهستانی می شود.

ما همچنین کفش های پیاده روی Scarpa Zodiac Tech GTX (که فقط در اندازه مردان ارائه می شود) ، نسخه تقویت شده Plus را آزمایش کردیم. اگرچه آنها ویژگی های جالبی را ارائه می دادند ، مانند یک مچ پا برای جلوگیری از ورود آب و زباله ، رندهایی که تقریباً در همه جا می چرخند و سازگاری کرامپون ، اما برای اکثر افراد خیلی راحت است. یکی از آزمایشکنندگان متوجه شد که هنگام قدم زدن در مسیرهای کوه پاهایش دائماً دردناک است و مجبور است حتی پس از شکستن کفش ، کفی ها را برای چیزی که بیشتر محافظت می کند عوض کند.

کفش های پیاده روی میانی ضد آب Keen Targhee III (سایز مردانه و زنانه): این جدیدترین مدل Keen است. ما متوجه شدیم که این کفش ها در جعبه انگشتان پا بسیار باریک هستند ، که بعید است آنها بیشتر اشکال پا را در خود جای دهند. پس از یک پیاده روی 6 مایلی روی زمین ریشه دار ، پاهای ما درد می کرد-که نشان می داد کفش ها از حمایت زیر پای محدودی برخوردارند-و هر دو آزمایش کننده تاول هایی روی انگشتان صورتی خود ایجاد کردند.
کفش های پیاده روی متوسط ضد آب Keen Targhee EXP (سایز مردانه و زنانه): مدل Targhee EXP کمتر شبیه یک کفش کوهنوردی سنتی است و بیشتر شبیه ترکیبی از کفش و کفش مخصوص دویدن است (مشابه انتخاب بودجه ما ، Merrell Moab 2). این کفش ها فضای قابل توجهی را در جعبه پنجه قرار می دهند ، و ما فکر می کنیم حتی عرض استاندارد باید بیشتر پاهای بازتر را به خوبی در خود جای دهد. یک اشکال بزرگ: مهم نیست که چقدر سعی کردیم این کفش ها را محکم به مچ پای خود ببندیم ، نتوانستیم آنها را محکم کنیم.

کفش های پیاده روی Salomon X Ultra 3 Mid GTX (اندازه مردانه و زنانه): این کفش های Salomon برای اکثر پیاده روی های روزانه بیش از حد ساخته شده است و ما از نظر تناسب اندام ناراحت کننده بودیم. X Ultras در اطراف مچ پا بسیار بزرگ اجرا شد.

با وجود بستن محکم ، کفش ها در طول یک پیاده روی 5 مایلی شل شدند و ما با بقایای کفش به پیاده روی خود پایان دادیم که منجر به ایجاد تاول شد. و قسمت بالای مش به جای حرکت انعطاف پذیر در هر مرحله ، روی قسمت بالای پا چین خورد ، که باعث کبودی یکی از آزمایش کنندگان ما شد.

کفش های پیاده روی ضد آب Oboz Bridger Mid (سایز مردانه و زنانه): این مدل Oboz یک کفش پیاده روی ناهموار با زیره های جدی است که چسبندگی عالی را ارائه می دهد.

همه آزمایش کنندگان ما گزارش کردند که در این کفش ها حتی در لغزنده ترین شرایط نیز احساس ثبات می کنند. با این حال ، هر یک از آزمایش کنندگان ما همچنین اشاره کردند که این کفش ها برای پیاده روی در اواسط تابستان بسیار گرم بودند (احتمالاً به دلیل رویه تمام چرم). علاوه بر این ، ما برای محکم بستن بندها مشکل داشتیم و متوجه شدیم که این کفش ها کوچک هستند.

ما همچنین کفش های پیاده روی Oboz Sawtooth II Mid (اندازه مردان و زنان) را بررسی کردیم. آنها نه به اندازه کفش های مرل نفس می کشند و نه به دلیل تنفس مناسب ، به دلیل جعبه انگشتان پا بسیار جادار. ما تلاش کردیم آنها را به اندازه کافی در اطراف مچ پا فشار دهیم و مجبور شدیم آنها را چندین بار در طول یک پیاده روی کوتاه محکم کنیم.

کفش های پیاده روی Danner Explorer 650: این کفش های چرم جیر قدیمی و نایلونی دارای استایل جدی هستند ، اما از نظر عملکرد بسیار اساسی هستند. آنها هیچ گونه محافظ اضافی از انگشتان پا یا پاشنه پا ارائه نمی دهند و سیستم چسباندن آن شبیه به کفش کتانی متوسط شما است. این کفش ها نیز بسیار بلند می شوند و روی مچ پا محکم می شوند ، که باعث ناراحتی و تاول برای آزمایش کنندگان ما می شود.

 

اگر یک کفش تمام چرمی را ترجیح می دهید ، توصیه می کنیم با Danner Mountain 600 ، یک به روزرسانی جدیدتر و سبک تر که محافظت بهتری از زیر پا و ساییدگی مچ پا کمتر دارد ، بروید.
Topo Athletic Trailventure WP (در اندازه مردان و زنان): این کفش های با الهام از دویدن دارای زیره ای است که در بسیاری از انواع زمین ها جذاب است. با این حال ، تردیدهای ما به تناسب کفش ها مربوط می شود: آنها از کفش بلندتر بلند می شوند اما از اکثر کفش های کوهنوردی قد متوسط پایین تر هستند ، که آنها را در نقطه ای ناخوشایند درست در استخوان مچ پا قرار می دهد. برای تطبیق با این طرح ، تناسب مچ پا بیشتر از بیشتر کفش هایی است که آزمایش کردیم ، و با وجود تلاش های مداوم ما برای بستن مجدد ، کفش ها در طول پیاده روی های آزمایشی ما دائماً باز می شدند. آزمایش کنندگان همچنین از نقاط داغ روی استخوان مچ پا شکایت کردند و زمان شکستن بیشتر از سایر کفش های الهام گرفته از دویدن بود.

کوه تیمبرلند کفش های پیاده روی ضد آب Maddsen Mid (سایز مردانه و زنانه): این کفش های پیاده روی جذاب ، اما باریک ، شیک هستند اما برای ماجراجویی مناسب نیستند. مدل زنانه جیر است و باریک اجرا می شود و تمیز کردن آن را سخت می کند ، مستعد ایجاد نقاط داغ و تنفس کمتری نسبت به کفش های دیگر است که مخصوصاً در روزهای گرم آزمایش می کنیم. نسخه چرم مردانه به سرعت خراب می شود. ما اینها را برای امتحان در ماه های زمستان آماده نگه می داریم ، زیرا منتقدین خاطرنشان کرده اند که اینها گزینه مناسبی برای کفش برفی در خیابان های شهر است.

کفش های پیاده روی ضد آب Decathlon Quechua MH500 (سایز مردانه و زنانه): در جستجوی کفش پیاده روی زیر 100 دلار ، ما کفش های Quechua MH500 را سفارش دادیم که معمولاً حدود 80 دلار به فروش می رسند ، اما از مواد ارزان قیمت و نازک ما ناامید شدیم. این کفش ها چندین بار به طول انجامید و باعث ایجاد تاول برای هر دو آزمایش کننده شد.

به دلیل روکش ضد آب و چرمی که باعث گرم شدن پا می شود ، تنفس نمی شوند. عایق رطوبتی نیز بی عیب نبود و ما پس از فرو رفتن در نهر در امتداد مسیر با پای مرطوب مواجه شدیم. همچنین کف بسیار کمی در صفحات زیر پا وجود دارد ، بنابراین پاهای شما بعد از یک یا دو مایل پیاده روی درد می کند. شما مبلغی را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید و ما نمی توانیم این کفش ها را توصیه کنیم.

کفش های پیاده روی Hoka One One Sky Kaha Gore-Tex (اندازه مردان و زنان): مانند مدل جدیدتر خود ، Anacapa ، مدل Sky Kaha دارای پشتیبانی معمولی و زیر پا از Hoka است ، به این معنی که احساس می کنید در حال پیاده روی هستید روی گل ختمی اگر درد پا دارید یا اگر با کفش های دویدن هوکا دویده اید ، ممکن است این حس خاص را دوست داشته باشید ، اما می تواند برای افرادی که به احساس زمین وابسته هستند ، حرکت کند. Sky Kahas دارای یک انگشت پهن تر ، یک پاشنه پهن تر و یک قسمت باریک تر از قسمت پایینی پا است که در اطراف طاق پیچیده شده است.

 

این تناسب برای آزمایش کنندگان ما با پاهای باریک تر ناراحت کننده بود ، اما برای کسانی که از اتاق تکان دادن بیشتر در ناحیه انگشتان پا لذت می برند ، بسیار دوست داشتنی بود. ما همچنین دریافتیم که این کفش حتی در روزهای بهار گرم است ، به ویژه در مقایسه با Anacapa و La Sportiva Saber. احتمالاً گرما به دلیل رویه چرمی Sky Kaha و یک پوتین ضد آب مخصوص است که رطوبت را از بین می برد اما گرما را نیز حفظ می کند. جبران وزن و مشخصات زیاد کفش های Sky Kaha ، پشتیبانی کف دار کف پا و کشش ویبرام است. ما را در صخره های شل ایمن نگه داشت و از درد پا در پایان یک روز پیاده روی طولانی جلوگیری کرد. با این اوصاف ، Anacapa تازه منتشر شده پیشرفتی در Sky Kaha دارد و توصیه می کنیم اگر به دنبال تناسب اندام اضافی هوکا هستید ابتدا کفش جدیدتر را امتحان کنید.
مراقبت و نگهداری
Beth Henkes از REI نکاتی را برای افزایش طول عمر کفش های پیاده روی به اشتراک گذاشت:

همیشه گل و لای کفش های خود را در اسرع وقت تمیز کنید و از محصولی با فرمول آب پایه استفاده کنید. هنکس می گوید: “برخی از مردم مانند صابون ملایم از صابون های ظرفشویی استفاده می کنند و این در واقع خاک بیشتری را جذب می کند.” شوینده کفش Nikwax یک پاک کننده آب است … و به دفع خاک کمک می کند. ”
کفش های خود را در صندوق عقب اتومبیل خود ذخیره نکنید و آنها را در یک گاراژ سرد قرار ندهید. در عوض ، کفش های خود را در فضایی با دمای اتاق مانند کمد خود نگه دارید. هنکس می گوید: “اگر در پایان فصل [کفش] بخرید و در سه پیاده روی بیرون بروید و سپس آنها را برای زمستان در گاراژ بگذارید ، احتمال از دست دادن کفش خود را دارید.” “این به این دلیل است که شما چسب را گرم کرده اید و سپس کاری با آن انجام نداده اید. تمام ترک های کوچکی که در ابتدا با پوشیدن چسب ایجاد می شود ، کاملاً خشک می شوند و کف شما می تواند لایه بردار کند. ”

هر ماه کفش های خود را بیرون بکشید. هنکس می گوید: “شما باید ماهی یکبار سگ خود را در آنها سوار کنید یا چیزی شبیه آن ، تا آنها را انعطاف پذیر و انعطاف پذیر نگه دارید و به آنها کمک کنید بفهمند که هنوز از آنها استفاده می کنید.”
اگر یک کفش کامل چرمی دارید ، سالی یک یا دو بار آن را حالت دهید تا چرم نرم و انعطاف پذیر باشد.
اطمینان حاصل کنید که کفش ها را با غشای ضد آب دو تا چهار بار در سال درمان کنید. “هنگامی که آب از بالا متوقف می شود ، اساساً شما می خواهید درمان کنید. هنکس گفت ، این اولین خط دفاعی است.

 

با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم کفش کوهنوردی نورث فیس و کفش هامتو و کفش سالامون را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

 

 • نحوه نمایش محصول ها
کفش مخصوص پیاده روی مردانه سالومون مدل MT 406840
کفش مخصوص پیاده روی مردانه سالومون مدل MT 406840
4,950,000 تومان
 • کفی: قابلیت ارتجاعی، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش، آج دار، قابلیت ارتجاعی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش
مشاهده در دیجی کالا
کفش کوهنوردی مردانه سالومون مدل 404643 MIRACLE
کفش کوهنوردی مردانه سالومون مدل 404643 MIRACLE
5,069,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل xa-wild-gtx-409802
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل xa-wild-gtx-409802
6,200,000 تومان
 • کفی: قابلیت ارتجاعی، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش، قابلیت ارتجاعی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: ضد آب، کاهش فشارهای وارده
 • کشور مبدا برند: فرانسه
مشاهده در دیجی کالا
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل 412326
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل 412326
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش
مشاهده در دیجی کالا
کفش کوهنوردی سالومون مدل FURY 3
کفش کوهنوردی سالومون مدل FURY 3
 • جنس زیره: لاستیک
 • نحوه بسته شدن کفش: کشی
 • کفی: قابلیت ارتجاعی، قابلیت گردش هوا
 • ارتفاع ساق: مچ پا
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: پد محافظت از پا، مقاوم در برابر سایش، قابلیت گردش هوا، ضد آب، کاهش فشارهای وارده، انعطاف پذیر
 • ویژگی‌های زیره: آج دار ، انعطاف پذیر ، دارای بالشتک هوا ، قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشار وارده ، مقاوم در برابر سایش
 • مورد استفاده: اسپرت ، روزمره
 • کشور مبدا برند: فرانسه
 • کشور تولید کننده: هند
مشاهده در دیجی کالا
کفش پیاده روی سالومون مدل speed cross 3 - 54654
کفش پیاده روی سالومون مدل speed cross 3 - 54654
 • جنس زیره: پلی اورتان
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • کفی: قابل تعویض، قابلیت ارتجاعی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش، قابلیت گردش هوا، کاهش فشارهای وارده، انعطاف پذیر
 • ویژگی‌های زیره: آج دار، انعطاف پذیر، قابلیت ارتجاعی، کاهش فشار وارده، مقاوم در برابر سایش
 • مورد استفاده: اسپرت
 • کشور تولید کننده: ویتنام
مشاهده در دیجی کالا
کفش مخصوص دویدن مردانه سالومون مدل super croos
کفش مخصوص دویدن مردانه سالومون مدل super croos
 • کفی: قابلیت ارتجاعی، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: یکسره
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش، آج دار، قابلیت ارتجاعی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش، کاهش فشارهای وارده
 • کشور مبدا برند: فرانسه
 • کشور تولید کننده: ویتنام
مشاهده در دیجی کالا
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل 411054
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل 411054
 • کفی: قابلیت ارتجاعی، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش، قابلیت ارتجاعی، کاهش فشار وارده
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: ضد آب، مقاوم در برابر سایش، کاهش فشارهای وارده
 • کشور مبدا برند: فرانسه
مشاهده در دیجی کالا
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل LAB XT 6
کفش پیاده روی مردانه سالومون مدل LAB XT 6
 • جنس زیره: ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU)
 • کفی: قابل تعویض، قابلیت ارتجاعی
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: آج دار، انعطاف پذیر، قابلیت ارتجاعی، قابلیت گردش هوا، کاهش فشار وارده، مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: پد محافظت از پا، مقاوم در برابر سایش، قابلیت گردش هوا، کاهش فشارهای وارده، انعطاف پذیر
 • کشور تولید کننده: تایوان
مشاهده در دیجی کالا
کفش کوهنوردی مردانه سالومون مدل 402455
کفش کوهنوردی مردانه سالومون مدل 402455
مشاهده در دیجی کالا
کفش مخصوص پیاده روی مردانه سالومون مدل 404784 MIRACLE
کفش مخصوص پیاده روی مردانه سالومون مدل 404784 MIRACLE
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید