دوربین تک چشمی:

دوربین های تک چشمی دستگاه های تلسکوپی همه کاره ای هستند که تصاویری بزرگتر از اجسام دور را ارائه می دهند. در حالی که برخی از افراد یک چشمی را به عنوان نیمی از دو چشمی توصیف می کنند ، حقیقت این است که دوربین تک چشمی مزایای بی شماری نسبت به سایر ابزارهای نوری دارند.

دوربین های تک چشمی بسیار جمع و جور ، سبک و قابل حمل هستند. علاوه بر این ، متخصصان از دوچشمی های دید در شب برای یک شبه دید استفاده می کنند زیرا داشتن یک چشم آزاد برای بررسی محیط می تواند ارزشمند باشد.

توجه داشته باشید که از دوربین تک چشمی در محیط های مختلف مانند شکار ، مراقبت ، پرنده گیری ، خواندن و حتی مشاهده ستاره استفاده می شود.

دوربین تک چشمی کینگ‌اپت مدل KMM 10x42
دوربین تک چشمی کینگ‌اپت مدل KMM 10x42
مشاهده در دیجی کالا

جالب اینجاست که تاریخچه دوربین تک چشمی با سایر دستگاه های بزرگنمایی ارتباط دارد. باید توجه داشته باشیم که اولین تلسکوپ نسوز در قرن هفدهم اختراع شد ، و اختراع تلسکوپ به نام هانس لیپرشی ، سازنده عینک ، در حالی که اولین دوچشمی واقعی (که امروزه آنها را می شناسیم) در قرن 19 ساخته شد. یکی از پیشرفتهای اصلی در فن آوری لنزها که به طراحی دوربین تک چشمیمدرن کمک کرد ، استفاده از سیستمهای منشور ساز برای اصلاح جهت تصویر بود که در سال 1854 توسط ایگنازیو پورو و ژان ژرژ هافمن راه اندازی شد. امروزه چنین سیستم هایی بخشی از دوربین تک چشمی هستند و توسط برخی از بهترین مارک های نوری مانند Vortex ، Celestron ، Bushnell ، Wingspan ، Nikon و Zeiss استفاده می شوند.

انتخاب دوربین تک چشمی

اگرچه هنگام جستجوی یک ابزار ذره بین ، تک چشم ها اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما حقیقت این است که دوربین تک چشمی ابزارهای ارزشمندی هستند که می توانند در محیط های مختلف مانند مشاهدات دریایی ، نظارت ، پیاده روی ، شکار و حتی مشاهده ستاره استفاده شوند.

دوربین تک چشمی مدل 10-42X30 کد 103042
دوربین تک چشمی مدل 10-42X30 کد 103042
مشاهده در دیجی کالا

با این وجود ، با توجه به تنوع زیاد محصولات نوری و رقبای موجود در بازار ، انتخاب یک دوربین تک چشمی می تواند یک کار دلهره آور باشد ، به ویژه برای مبتدیان. قبل از خرید واحد ، خریداران آینده باید سه عامل اصلی را در نظر بگیرند:

الزامات
مشخصات فنی

مجموع هزینه ها

الزامات: قبل از خرید یک دستگاه تلسکوپی ، کاربران باید تصمیم بگیرند که از آن برای چه چیزی استفاده می کنند (به عنوان مثال ، مشاهده ستاره ، شکار و غیره) و در کجا از آن استفاده خواهند کرد (به عنوان مثال ، سفرهای پیاده روی). در واقع ، انتخاب اصلی کاربران باید بین دوربین دو چشمی و دوربین تک چشمی باشد.

در حالی که دوربین های دو چشمی برای استفاده با دو چشم ساخته شده اند ، دو چشمی برای استفاده با یک چشم مناسب است ، که برای افرادی که مشکلات بینایی دارند بسیار مفید است. علاوه بر این ، همانطور که در بالا ذکر شد ، دوربین تک چشمی ی دید در شب بسیار مورد علاقه هستند زیرا بینایی شب را از بین نمی برد و به یک چشم اجازه می دهد تا محیط اطراف را بررسی کند. آخرین و مهمترین نکته این است که دوربین تک چشمی تنها یک فوکوس برای تنظیم دارد که استفاده از آنها را در موقعیت های مختلف آسان و سریع می کند.

مشخصات: دوربین تک چشمی با تمرکز نور از طریق لنزها و منشورها ، تصاویر را بزرگنمایی می کند ، در حالی که سیستم های منشوری منجر به طراحی های سبک و جمع و جور می شوند. دو ویژگی اصلی که باید در نظر بگیرید بزرگنمایی و قطر لنز است.

جالب اینجاست که دوربین تک چشمی یی که برای فروش عرضه می شوند دارای دو پارامتر هستند (به عنوان مثال ، 42 6 6): یکی سطح بزرگنمایی (به عنوان مثال ، 6X) ، و دیگری قطر لنز (به عنوان مثال ، 42 میلی متر).
توجه داشته باشید که بزرگنمایی کمتر میدان دید بیشتری را فراهم می کند. معمولاً تلسکوپ ها به عنوان دستگاه هایی با بزرگنمایی بیش از 20X و دیافراگم 60-90 میلی متر تعریف می شوند. توجه داشته باشید که تلسکوپ ها به طور معمول به پایه احتیاج دارند (به عنوان مثال ، سه پایه). از سوی دیگر ، درست مانند دوربین دو چشمی ، پارامترهای محبوب برای دو چشمی 7 × 25 ، 8 × 30 ، 8 × 42 و 10 × 42 است.

هزینه های کل: با توجه به تنوع زیاد محصولات نوری برای فروش ، انتخاب یک واحد قدرتمند اما مقرون به صرفه می تواند چالش برانگیز باشد. بزرگنمایی ، دیافراگم و مواد مورد استفاده سه عامل اصلی هستند که بر کل هزینه ها تأثیر می گذارند.

معمولاً دوربین های دوربین تک چشمی ارزان تر از دوربین های دو چشمی هستند و نگهداری آنها آسان تر است. لوازم جانبی مانند مچ دست یا بندهای گردن باید به ویژه برای پیاده روی ، شکار و هرگونه ماجراجویی در فضای باز در نظر گرفته شوند.
توجه داشته باشید که برای افرادی که مبتلا به آرتروز یا مشکلات مربوط به سلامتی هستند ، یک گردن بند می تواند بهتر از یک مچ بند باشد تا راحتی و تجربه کاربر را بهبود بخشد.

انواع و ویژگی های دوربین تک چشمی

با انواع ویژگی ها ، مدل ها و رقبا ، انتخاب یک چشمی تک کار می تواند کار دشواری باشد. بر اساس مشخصات مختلف ، بررسی کاربران و زمینه های استفاده ، لیستی از بهترین دوربین تک چشمی ی موجود در بازار ارائه می دهیم تا به خریداران در تصمیم گیری آگاهانه کمک کنیم:

 1. دوربین تک چشمی برای شکار:

دوربین تک چشمیبرای شکار واحدهای بسیار محبوبی هستند. توجه داشته باشید که چنین منوچرهایی باید سبک و ضد آب باشند ، با نسبت بزرگنمایی بالا و زره مقاوم. علاوه بر این ، برخی از آنها ممکن است شامل دید در شب باشند تا امکان شکار شبانه و نظارت بر حیات وحش فراهم شود.

دوربین تک چشمی مدل A-Monoc25           غیر اصل
دوربین تک چشمی مدل A-Monoc25 غیر اصل
500,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
 1. دوربین تک چشمی دید در شب:

دوربین تک چشمی ی دید در شب نیز واحدهای بسیار محبوبی هستند. همانطور که در بالا توضیح داده شد ، چنین دوربین های دو چشمی غالباً از دوربین های دو چشمی دید یک شبه استفاده می کنند زیرا بینایی فرد را از بین نمی برد. از آنها می توان برای فعالیت های مختلف مانند شکار ، ماهیگیری ، کمپینگ یا نظارت استفاده کرد.

 1. دوربین تک چشمی دید حرارتی:

دوربین تک چشمی ی حرارتی واحدهای پیچیده ای هستند که در حال حاضر برای همه افراد در دسترس است. این گونه دوربین تک چشمی در بین شکارچیان بسیار محبوب هستند زیرا می توانند با ردیابی حرارتی طعمه را تشخیص دهند.

حتما مطالعه نمایید: دوربین تفنگ

یک محصول پیچیده با سیستم بزرگنمایی صاف ، فاصله یاب داخلی و اتصال Wi-Fi است. حسگر حرارتی دارای رزولوشن 384*288 HD است و ثبت امضای حرارتی را آسان می کند و به کاربران امکان می دهد تجربیات خود را بر روی کارت SD ضبط کرده یا آنها را در زمان واقعی پخش کنند. این دستگاه دارای لرزشگیر ژیروسکوپی سه بعدی و قطب نمای الکترونیکی است. توجه داشته باشید که ATN OTS-HD 384 2-8X Thermal Smart HD Monocular می تواند در طول روز و همچنین در شب استفاده شود.

4.دوربین تک چشمی برای نظارت:

دوربین تک چشمیبرای نظارت از ابزارهای نوری محبوب هستند. توجه داشته باشید که آنها باید به زره مقاوم مجهز شوند تا در برابر شرایط آب و هوایی سخت و تغییر محیط مقاومت کنند.

4.1 Gosky 12 × 55 با وضوح بالا

پارامترها: 12 × 55

Gosky 12 × 55 High Definition یک چشمی فوق العاده ضد آب و ضد ضربه است که برای نظارت ، کمپینگ ، پرندگان ، کوهنوردی و شکار ایده آل است. مجهز به منشور BAK-4 ، لنز شیئی فیلم سبز ، برجسته چشم بلند ، قدرت بزرگنمایی 12 × 55 و زره لاستیکی است. جای تعجب نیست که Gosky 12 × 55 High Definition هدیه ای عالی برای هر علاقه مندان به فضای باز است. علاوه بر این ، این واحد دارای یک آداپتور تلفن هوشمند است که به کاربران امکان می دهد از منطقه ای که در حال نظارت یا مشاهده هستند عکس بگیرند.

 1. دوربین تک چشمی برای پرنده نگری:

پرنده نگری یک فعالیت پرطرفدار است و استفاده از دوربین تک چشمیبرای پرنده نگری بسیار محبوب است. توجه داشته باشید که چنین واحدهایی باید دارای قدرت بزرگنمایی مناسب و دیافراگم بزرگ باشند. در عین حال ، آنها باید جمع و جور باشند تا راحتی و قابلیت حمل کاربر افزایش یابد.

5.1 Wingspan Optics Explorer High Powered 12 × 50 Monocular

پارامترها: 12 × 50

Wingspan Optics Explorer High Powered 12 × 50 Monocular یکی از قوی ترین مدل های موجود در بازار است که برای تماشای پرندگان و دیگر فعالیت های فضای باز ایده آل است. این واحد دارای منشور BAK-4 ، برجسته کننده چشم 14 میلی متری و قدرت بزرگنمایی 12 × 50 است. قطر لنز 50 میلی متری آن جمع آوری نور زیاد و میدان دید وسیع را تضمین می کند. توجه داشته باشید که Wingspan Optics Explorer High Powered 12 × 50 Monocular مه آلود و ضد آب است ، که آن را به یک افزودنی عالی برای هرگونه ماجراجویی در سفر تبدیل می کند.

 1. دوربین تک چشمی دریایی:

دوربین تک چشمی ی دریایی برای مشاهدات دریایی ، قایق سواری ، ماهیگیری و ورزش های آبی ایده آل هستند. توجه داشته باشید که آنها باید سبک و در عین حال بادوام باشند. کاملاً واضح است که مدلهای ضد آب ضروری هستند.

حتما مطالعه نمایید: لنز دوربین

6.1 Opticron Marine 3

پارامترها: 50 7 7

Opticron Marine 3 یک واحد دریایی عالی است. دارای منشورهای Porro ، چند لایه ضد انعکاس و وضوح عرضی است. علاوه بر این ، این دستگاه دارای چشم بلند (ایده آل برای افرادی که از عینک استفاده می کنند) ، قدرت بزرگنمایی 7X و دیافراگم 50 میلی متر است. با یک ساختار کاملاً پر از گاز نیتروژن ، این چشمی ضد آب و با دوام Opticron Marine 3 به راحتی در برابر آب و هوای سخت و ضربه ها محافظت می شود.

 1. دوربین تک چشمی ی مسافرتی:

از آنجایی که دوربین دو چشمی سبک تر از دوربین دو چشمی است ، دوربین تک چشمی ی قابل حمل و جمع و جور برای علاقه مندان به فضای باز و دوستداران طبیعت ایده آل است. توجه داشته باشید که دوربین تک چشمی ی سفر و پیاده روی باید ضد آب و ضد ضربه باشند تا در محیط های مختلف و هوای سخت مقاومت کنند.
7.1 Orion 10 × 42 ضد آب

پارامترها: 10 × 42

Orion 10 × 42 Waterproof یک واحد جمع و جور و قابل حمل با وزن کمتر از 11 اونس (310 گرم) است. در عین حال ، این چشمی دارای قدرت بزرگنمایی 10X و یک لنز 42 میلیمتری کاملاً چند روکش است. این دستگاه برای افرادی که از عینک استفاده می کنند ایده آل است زیرا دارای طول چشم 17 میلی متر و همچنین محافظ لاستیکی پیچ خورده است. Orion 10 × 42 Wateroc Monocular با زره لاستیکی ضد آب ، برای مشاهده پرندگان ، حیات وحش و مناظر ایده آل است.

 1. دوربین تک چشمیمینی/جیبی:

از آنجا که دوربین تک چشمی ی جیبی سبک و جمع و جور هستند ، چنین واحدهایی برای استفاده روزمره ایده آل هستند. در واقع ، مینی دوربین تک چشمیمی تواند به راحتی در جیب شما قرار گیرد. توجه داشته باشید که واحدهای فوکوس نزدیک نیز می توانند از خواندن کم بینایی پشتیبانی کنند.

8.l. Carson CloseUp CF-718

پارامترها: 6 × 18

Carson CloseUp CF-718 یک مینی مدل زیبا با قدرت بزرگنمایی 6 × 18 است. توجه داشته باشید که وزن آن تنها 2.8 اونس (79 گرم) است که آن را برای زندگی روزمره و سرگرمی های متعدد ایده آل می کند. علاوه بر این ، Carson CloseUp CF-718 دارای یک کیف نرم راحت ، یک بند مچ دست و یک پارچه لنز است.

 1. دوربین تک چشمی برای مشاهده ستارگان:

در حالی که دوربین های دوربین تک چشمیاز محبوبیت خاصی در بین ستاره شناسان آماتور برخوردار نیستند ، برخی از مدل های قدرتمند مناسب برای مشاهده ستاره وجود دارد. چنین واحدهایی می توانند به کاربران در مشاهده اجسام مختلف روشن و عمیق آسمان کمک کنند.

9.1 Opticron BGA WP 10 × 42 تک چشمی

پارامترها: 10 × 42

Opticron BGA WP 10 × 42 Monocular یک واحد جمع و جور با طراحی منشور سقف ، ساختار ضد آب و اپتیک های چند لایه است. این واحد قدرت بزرگنمایی 10 × 42 و فوکوس نزدیک تا 6.6 فوت (2 متر) را ارائه می دهد. Opticron BGA WP 10 × 42 Monocular با طراحی جمع و جور و نوری با کیفیت بالا ، به سادگی برای کاوش در اسرار جهان عالی است.

حتما مطالعه نمایید: کفش هامتو

مراقبت از مونوکولار

خرید یک دستگاه دوربین تک چشمیمی تواند چالش برانگیز باشد. خریداران آینده نیز باید در نظر داشته باشند که مراقبت از دوربین تک چشمی برای تضمین استفاده طولانی و دقیق ضروری است. اگرچه استفاده و نگهداری از یکپارچه ساده تر از سایر دستگاه های تلسکوپی است ، اما نگهداری ، تمیز کردن و جابجایی مناسب ضروری است.

همیشه با دفترچه راهنمای کاربر خود مشورت کنید و با اصول اولیه فناوری لنز آشنا شوید. لوازم جانبی دیگری مانند کیف و بند را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، مچ یا بند گردن ، لوازم جانبی ضروری برای سفر و پیاده روی است. برای تمیز کردن دستگاه تلسکوپی خود از یک دوربین دو چشمی یا یک چشمی ، از یک پارچه مخصوص ، دستمال مرطوب ، هوای فشرده یا محلول استفاده کنید. دستگاه خود را غیرفعال نکنید. آخرین و مهمترین نکته این است که برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی ناشی از رطوبت ، نور خورشید و گرمای بیش از حد ، چشمان خود را ذخیره کنید.

نتیجه گیری دوربین های تک چشمی

دوربین های تک چشمی وسایل تلسکوپی سبک و جمع و جوری هستند که تصاویری بزرگتر از اجسام دور را ارائه می دهند. در حالی که تنوع بسیار زیادی از محصولات و رقبا در بازار وجود دارد ، خریداران احتمالی باید سه عامل اصلی را در نظر بگیرند: الزامات ، مشخصات و هزینه های کل. بزرگنمایی ، قطر لنز و مواد مورد استفاده نیز باید در نظر گرفته شود. توجه داشته باشید که دوربین تک چشمی یی که برای فروش عرضه می شوند دارای دو پارامتر هستند: یکی سطح بزرگنمایی و دیگری قطر لنز ، مدل های 7 × 25 ، 8 × 30 ، 8 × 42 و 10 × 42 از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. جالب است که برخی از برجسته ترین مارک های دوربین تک چشمیشامل رهبران نوری مانند سلسترون ، نیکون ، بارسکا ، زایس و بوشنل هستند.

اگرچه گاهی از دوربین تک چشمی غفلت می شود ، اما چنین واحدهایی می توانند از فعالیتها و سرگرمی های روزانه متعددی مانند شکار ، مشاهدات دریایی ، تماشای حیات وحش ، پرندگان ، نظارت ، استفاده تاکتیکی و نجوم آماتور بهره مند شوند. با طراحی جمع و جور ، دوربین تک چشمی ی جیبی و فوکوس نزدیک نیز می توانند برای فعالیت های روزمره و خواندن کم بینایی مفید باشند. در نهایت ، دوربین تک چشمی محصولات فوق العاده و همه کاره ای هستند که ارزش سرمایه گذاری روی آنها را دارد.

 

 

 • نحوه نمایش محصول ها
دوربین تک چشمی مدل tbfi18
دوربین تک چشمی مدل tbfi18
235,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی بوشنل مدل 4060
دوربین تک چشمی بوشنل مدل 4060
377,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل 8X20mm
دوربین تک چشمی مدل 8X20mm
237,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی کینگ‌اپت مدل KMM 10x42
دوربین تک چشمی کینگ‌اپت مدل KMM 10x42
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی الیمپوس مدل monocular 6x16 i
دوربین تک چشمی الیمپوس مدل monocular 6x16 i
2,500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل 4060           غیر اصل
دوربین تک چشمی مدل 4060 غیر اصل
220,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی بوشنل مدل B210
دوربین تک چشمی بوشنل مدل B210
990,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل Tiger10x42           غیر اصل
دوربین تک چشمی مدل Tiger10x42 غیر اصل
630,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی برسر مدل 10X42
دوربین تک چشمی برسر مدل 10X42
2,890,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل 13-2401           غیر اصل
دوربین تک چشمی مدل 13-2401 غیر اصل
221,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی بوشل کد 708
دوربین تک چشمی بوشل کد 708
224,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی دیسکاوری مدل 20x70
دوربین تک چشمی دیسکاوری مدل 20x70
3,000,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل cx1           غیر اصل
دوربین تک چشمی مدل cx1 غیر اصل
255,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی پاندا مدل KL-1040
دوربین تک چشمی پاندا مدل KL-1040
380,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل A-Monoc25           غیر اصل
دوربین تک چشمی مدل A-Monoc25 غیر اصل
500,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل KL1040
دوربین تک چشمی مدل KL1040
439,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل 40x60 کد 895
دوربین تک چشمی مدل 40x60 کد 895
1,274,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی بوشنل مدل 40x60           غیر اصل
دوربین تک چشمی بوشنل مدل 40x60 غیر اصل
450,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی کامار مدل 70×114- 38
دوربین تک چشمی کامار مدل 70×114- 38
3,400,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی کد M9X32
دوربین تک چشمی کد M9X32
580,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل 12 AR           غیر اصل
دوربین تک چشمی مدل 12 AR غیر اصل
239,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی بوشنل مدل 4060
دوربین تک چشمی بوشنل مدل 4060
640,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی کامار مدل ماکستوف کد 15x50
دوربین تک چشمی کامار مدل ماکستوف کد 15x50
3,600,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی نشنال جئوگرافیک مدل New Spektiv 20-60x60
دوربین تک چشمی نشنال جئوگرافیک مدل New Spektiv 20-60x60
3,320,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی مدل 10-42X30 کد 103042
دوربین تک چشمی مدل 10-42X30 کد 103042
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی تلسکوپ مدل 1040
دوربین تک چشمی تلسکوپ مدل 1040
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی بوشنل مدل 16X52
دوربین تک چشمی بوشنل مدل 16X52
245,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین شکاری دو چشمی مدل 30x60
دوربین شکاری دو چشمی مدل 30x60
183,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین دوچشمی مدل 8X21 engrave           غیر اصل
دوربین دوچشمی مدل 8X21 engrave غیر اصل
420,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
دوربین دوچشمی مدل 30x60
دوربین دوچشمی مدل 30x60
197,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین دو چشمی مدل خفاشی
دوربین دو چشمی مدل خفاشی
850,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین دوچشمی سولومارک مدل night vision
دوربین دوچشمی سولومارک مدل night vision
22,000,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین دوچشمی بایگیش مدل 8x30
دوربین دوچشمی بایگیش مدل 8x30
1,100,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین دوچشمی آسیکا مدل 10X42
دوربین دوچشمی آسیکا مدل 10X42
3,500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
دوربین تک چشمی سولومارک مدل 50×20 Brass
دوربین تک چشمی سولومارک مدل 50×20 Brass
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید