10نکته مهم در خرید CPU کامپیوتر

اگر در حال جمع کردم کامپیوتر یا ارتقاء رایانه شخصی هستید ، پردازنده اهمیت زیادی دارد. ما به شما کمک می کنیم تا بهترین پردازند را مناسب نیازهای خود انتخاب کنید

انتخاب بهترین CPU

انتخاب بهترین CPU بسیار مهم است ، خواه سیستم فعلی خود را ارتقا دهید یا یک رایانه جدید بسازید. سرعت بیشتر پالس ساعت و شمارنده هسته می تواند تفاوت عمده ای را در عملکرد ایجاد کند ، با جمع آوری سیستم سریع تر ، گیم پلی روان وسریع انجام می شود و همچنین کارهای فشرده سازی مانند ویرایش و کدگذاری ویدیو با سرعت بالاتری انجام می یابد.

پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i7-10700k
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i7-10700k
 • سری پردازنده: Core i7
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا

به علاوه ، CPU ای که انتخاب می کنید گزینه مادربرد شما را نیز تعیین کننده است .

 

همچنین ، مانند بسیاری از جنبه های فناوری مصرف کننده ، باید تصمیم بگیرید که بهترین پردازنده موجود را خریداری کنید یا منتظر بمانید تا ببینید چیپ های نسل بعدی چه فناوری جدیدی را به ارمغان می آورد.

CPU های Ryzen 5000 AMD پیشرفته هستند و در به طور کلی از CPU های رقیب اینتل در عملکرد تک و چند هسته ای پیشی می گیرند.

اما به دلیل ترکیبی از تقاضای بالا ، محدودیت ظرفیت در تولید تراشه های TSMC و همه گیر شدن مداوم ، یافتن جدیدترین پردازنده های AMD از زمان عرضه بسیار دشوار است.

پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i9-11900K
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i9-11900K
 • سری پردازنده: Core i9
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا

در همین حال ، اینتل سرانجام از معماری مبتنی بر Skylake با Rocket Lake-S دور می شود. تراشه های جدید اینتل نوید پیشرفت های تک هسته ای مستحکم خود را می دهد ، و همچنین به عنوان پلتفرمی که از PCI 4.0 پشتیبانی می کند، در حال تولید پردازند های خود است، این ویژگی ای که AMD تقریباً دو سال پیش در تراشه های Ryzen خود عرضه کرده بود.

خرید CPU کامپیوتر

اگر از قبل درباره مشخصات CPU اطلاعات کافی دارید ، گزینه های ما را برای بهترین CPU برای بازی و بهترین CPU برای کاری با نرم افزارها و بهترین CPU های ارزان قیمت 2021 ، رتبه بندی کنید.

ما همچنین لیستی از بهترین تراشه های موجود در بازار با توجه به معیارهای CPU آنها داریم. اما مهم نیست که کدام پردازنده رومیزی را دریافت می کنید ، در اینجا مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

TLDR:

این روزها ، اغلب با پردازنده AMD ، یک خنک کننده خوب در جعبه قرار می دهند (هرچند با بالاترین مدلهای Ryzen 7 و 9 Ryzen 5000) و موارد دیگر ،که هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد.

هسته ها/نخ ها عملکرد بازی نیز در بیشتر موارد به نفع AMD تغییر کرده است ، زیرا Ryzen 5 5600X از پردازنده های اینتل با کیفیت 1080p و تنظیمات موجودی پیشی گرفته است. و AMD مدتهاست که وظایفی مانند ویرایش ویدیو را سریعتر انجام می دهد.

پردازنده مرکزی اینتل سری Skylake مدل Core i5-6500
پردازنده مرکزی اینتل سری Skylake مدل Core i5-6500
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 530
مشاهده در دیجی کالا

برای بسیاری از وظایف ، سرعت پالس ساعت مهمتر از تعداد هسته است: سرعت بیشتر پالس ساعت به عملکرد سریعتر در کارهای ساده و رایج مانند بازی تبدیل می شود ، در حالی که هسته های بیشتر به شما کمک می کند تا سریعتر از حجم کاری وقت گیر عبور کنید.
بودجه یک سیستم کامل: یک CPU قوی را با یکی از بهترین SSD ها ، RAM کافی و یکی از بهترین کارت های گرافیک ست کنید.

AMD یا Intel: کدام را باید تهیه کنید؟

تا سال 2017 ، AMD خوب بود . اما با تراشه های سری Ryzen / Threadripper ، این شرکت پیوسته به سمت برابری عملکرد با اینتل حرکت کرده است. و با Ryzen 5000 و تراشه هایی مانند Ryzen 5 5600X به طور خاص ، AMD در بیشتر موارد از پیشنهادات فعلی اینتل فراتر رفته است و اغلب عملکرد بهتری را در هر دو حجم کاری سبک و سنگین ارائه می دهد که از بسیاری از هسته ها عملکرد بهتری دارد.
هر چند ممکن است این تغییرات به طور قابل توجهی تغییر کند ، البته با ورود پردازنده های Rocket Lake-S اینتل در اواخر سال 2021 .

پردازنده مرکزی اینتل سری Wolfdale مدل Q9500
پردازنده مرکزی اینتل سری Wolfdale مدل Q9500
 • سری پردازنده: Pentium
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 775
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا

با توجه به آنچه گفته شد ، هر دو شرکت ممکن است CPU های بسیار خوبی داشته باشند. برخی از طرفداران نظرات خوبی درباره هردو ارائه داده اند.

با CPU خود می خواهید چه کار کنید؟

این وسوسه کننده است که فقط تا آنجا که می توانید برای CPU هزینه کنید ، اما بهتر است مقداری از پول خود را برای سایر اجزا ذخیره کنید. نوع پردازنده و حداکثر بودجه خود را بر اساس کارهایی که کامپیوتر شما برای انجام آن نیاز دارد تعیین کنید.

وظایف اساسی: محدوده 50 تا 100 دلار. اگر فقط دنبال تراشه ای هستید که به شما امکان می دهد ویدیو تماشا کنید ، وب را مرور کنید و کارهای اصلی مانند پردازش کلمات و غیره را انجام دهید ، ممکن است یک تراشه سطح اول با دو یا چهار هسته همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

پردازنده مرکزی اینتل سری Cascade Lake مدل Core i9-10940x
پردازنده مرکزی اینتل سری Cascade Lake مدل Core i9-10940x
 • سری پردازنده: Core i9
 • پردازنده گرافیکی: ندارد
 • تعداد هسته (Core): 14 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 2066
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا

اما اگر اغلب می بینید که بیش از یکی از آن کارهای اساسی را همزمان انجام می دهید ، بهتر است یک یا دو مدل cpu خود را تقویت کنید. یک Ryzen 3 را در نظر بگیرید ، مانند AMD Ryzen 3 1300X یا AMD Ryzen 3 2200G ، یا Intel Pentium در بالاترین سطح این محدوده قیمت و یک Intel Celeron یا تراشه هایی مانند Athlon 200GE AMD در انتهای پایین.

 

تجهیزات جانبی کامپیوتر

انتخاب CPU برای بازی: 200 تا 300 دلار اگر شما عمدتا به عملکرد بازی های درجه یک علاقه دارید ، باید یک پردازنده میان رده Intel Core i5 یا AMD Ryzen 5 را با سرعت کلاک بالا انتخاب کنید.

با توجه به اینکه کارت گرافیک برای بازی مهمتر از پردازنده است ، می توانید با عدم دریافت تراشه قوی تر Core i7 یا Ryzen 7 در هزینه خود صرفه جویی کنید.

پیشنهاد مطالعه: کارت گرافیک

 

رسانه خلاق یا اورکلاک:

محدوده 300 تا 400 دلار. برای مواردی مانند ویرایش ویدئو هسته سرعت بیشتری نیاز دارید یا فقط یک سیستم سریع و توانا کارهای محاسباتی آینده می خواهید ؟ روی تراشه Ryzen 7 فکر کنید.

رندر گرفتن: 400 دلار+ اگر غالباً چند دقیقه یا چند ساعت منتظر می مانید تا سیستم فعلی شما بتواند انیمیشن سه بعدی یا ویدیوی 4K خود را ارائه دهد ، یا با پایگاه داده های عظیم و ریاضیات پیچیده سروکار دارید ، یک CPU Intel Core X یا AMD Threadripper را در نظر بگیرید. این ها حجم عظیمی از هسته های فیزیکی (تا زمان نوشتن این مقاله تا 64 مورد) برای انجام چند وظیفه سنگین (مانند بازی در تنظیمات بالا هنگام پخش و ویرایش) یا کارهای محاسباتی وقت گیر ارائه می دهند. کاربران تجاری می توانند پردازنده Intel Xeon (مانند Xeon W-3175X اخیر) یا AMD EPYC را در نظر بگیرند ، اما این پردازنده ها برای مصرف کنندگان مناسب نیستند-اما مقرون به صرفه هستند.

برای کسانی که کاملاً مایل به خرید CPU ها و سیستم عامل های چند هزار دلاری نیستند ، Ryzen 9 5950X 16 هسته ای AMD یا Ryzen 9 5900X 12 هسته ای هر دو جایگزین عالی هستند که اساساً عملکرد کلاس ایستگاه کاری را به یک پلت فرم اصلی ارائه می دهند.

پیشنهاد مطالعه: مانیتور

به چه نسل CPU احتیاج دارید؟

هر سال یا بیشتر ، Intel و AMD خطوط پردازنده خود را با معماری جدید ارتقا می دهند. اینتل در حال راه اندازی “سری 11th Gen Core” خود است که Core i9 11900K در انتهای بالای آن قرار دارد.

جدیدترین تراشه های AMD بخشی از سری Ryzen 5000 هستند ، مانند AMD Ryzen 5 5600X ، Ryzen 7 5800X و Ryzen 9 3900X. وقتی به شماره مدل نگاه می کنید ، می توانید این نسل را به عنوان اولین رقم از چهار عدد (برای مثال: 8 در Core i7-8400 یا 3 در Ryzen 7 5700X) مشاهده کنید. اما توجه داشته باشید که AMD از 4000 مارک تجاری در پردازنده های خود صرف نظر کرد.

چگونه نام و اعداد مدل را بخوانیم؟

مجموعه نام تجاری و اعداد تشکیل دهنده نام محصول CPU می تواند گیج کننده باشد. اینتل و AMD هر دو بیشتر تراشه های خود را به دسته های “خوب ، بهتر ، بهترین” تقسیم می کنند ، با Core i3/Ryzen 3 شروع می شوند ، تا Core i5/Ryzen 5 ، Core i7/Ryzen 7 و Core i9/Ryzen 9 پیش می رود.

پیشنهاد مطالعه: منبع تغذیه کامپیوتر

اینتل Core i9-10900K را در بالای دسته اصلی محصولات اصلی خود دارد و همچنین دارای رده فوق العاده/ممتاز مانند Core i9-10980XE است که حدود 1000 دلار قیمت دارد ، درست مانند AMD که Threadripper دارد.

اما برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران ، این تراشه ها غیر ضروری هستند و از محدوده توانایی خرید اکثر مردم خارج هستند.

پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 9 3900X
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 9 3900X
 • سری پردازنده: A12
 • تعداد هسته (Core): 12 هسته‌ای
 • سوکت: AMD AM4
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا

برای کاربران با بودجه محدود ، اینتل تراشه های Celeron و Pentium خود را ارائه می دهد (Pentium کمی سریعتر است) در حالی که AMD خط Athlon خود را دارد. در رده فوق العاده بالا ، Threadripper AMD و سری Core X اینتل ، به همراه Core X/i9 و Xeon W (هر دو در بالا ذکر شد) را خواهید یافت.

حالا اعداد مدل بعد از 3 ، 5 یا 7 چطور؟ رقم اول نسل محصول را مشخص می کند (Intel Core i7-8700 یک پردازنده هسته 8 نسل است و AMD Ryzen 5 2600 پردازنده نسل دوم Ryzen است). بقیه اعداد فقط مدلهای مختلف را در خط مشخص می کنند ، به طور کلی بالاتر بهتر است (با هسته بیشتر و/یاپالس ساعت بیشتر) ، در حالی که “K” در انتهای تراشه اینتل به این معنی است که برای اورکلاک قفل شده است.

تنها تعداد انگشت شماری از تراشه های اصلی اینتل “K” skus هستند ، در حالی که تقریباً همه پردازنده های Ryzen AMD برای اورکلاک قفل شده اند (نیازی به “K” نیست). X در انتهای اعداد مدل AMD به معنای سرعت ساعت موجودی بیشتر است.برای مشاهده دیگر تجهیرات جانبی کامپیوتر کلیک نمایید

پیشنهاد مطالعه: کیس کامپیوتر

آیا باید اورکلاک کنید؟

اورکلاک کردن ، تمرین فشار آوردن CPU به محدوده کاری آن با راه اندازی آن در سرعتهای بالاتر از سرعت مشخص شده است ، هنری است که بسیاری از علاقه مندان از آن لذت می برند. اما ، اگر شما درگیر چالشی نیستید که ببینید با چه سرعتی می توانید تراشه خود را بدون خرابی تست کنید ، اورکلاک ممکن است برای کاربر معمولی وقت و هزینه زیادی نداشته باشد.

برای اینکه CPU شما به طور قابل ملاحظه ای به سرعت کلاک بیشتری نسبت به آنچه که در خارج از آن مشخص شده است برسد ، به احتمال زیاد هزینه اضافی را صرف سیستم خنک کننده پیشرفته و مادربرد سازگار با اورکلاک خواهید کرد.

در حالی که تقریباً تمام تراشه های AMD اخیر تا حدی اورکلاک می شوند ، اما اگر می خواهید تراشه اینتل را اورکلاک کنید ، باید هزینه یکی از پردازنده های سری K آن را هزینه اضافی پرداخت کنید.

تا زمانی که همه این هزینه های اضافی را در نظر بگیرید ، اگر در حال حاضر در نزدیکی قسمت بالای پردازنده خرید نمی کنید ، بهتر است 50 تا 100 دلار دیگر (30 تا 70 پوند) برای یک پردازنده همراه خود بودجه بندی کنید.

و به یاد داشته باشید ، حتی اگر تمام تجهیزات مناسب را تهیه کنید ، می توانید یک تراشه تهیه کنید که به خوبی اورکلاک نمی کند. یا بدتر اینکه اگر نمی دانید چه کار می کنید ، می توانید به CPU خود آسیب برسانید یا با فشار زیاد ولتاژ از طریق آن ، عمر آن را کوتاه کنید.

مشخصات کلیدی CPU چیست و چرا باید به آنها توجه کنم؟

اگر به برگه مشخصات یک CPU خاص نگاه می کنید ، اعداد زیادی را خواهید دید. در اینجا مواردی است که باید مراقب آنها باشید.

سرعت پالس ساعت:

اندازه گیری شده بر حسب گیگاهرتز (گیگاهرتز)است ، این سرعتی است که تراشه با آن کار می کند ، بنابراین پر سرعت است. بیشتر CPU های مدرن سرعت ساعت خود را بر اساس کار و دمای آنها تنظیم تنظیم می کنند ، بنابراین شما یک سرعت کلاک پایه (حداقل) و یک سرعت توربو (حداکثر) را در لیست مشاهده می کنید.
هسته ها: اینها پردازنده های درون پردازنده هستند. CPU های مدرن بین دو تا 64 هسته دارند و اکثر پردازنده ها دارای چهار تا هشت هسته هستند.

پیشنهاد مطالعه: کنسول بازی

هر کدام قادر به انجام وظایف خود هستند. در اکثر موارد به حداقل چهار هسته نیاز خواهید داشت.
موضوعات: این تعداد فرآیندهای مستقل است که یک تراشه می تواند به طور همزمان انجام دهد ، که از نظر تئوری با تعداد هسته ها برابر است. با این حال ، بسیاری از پردازنده ها دارای قابلیت چند رشته ای هستند ، که به یک هسته واحد امکان ایجاد دو رشته را می دهد. اینتل این را Hyper-Threading و AMD آن را SMT (Multithreading همزمان) می نامد. موضوع های بیشتر به معنای چند وظیفه ای بهتر و عملکرد بهتر در برنامه های دارای رزوه های زیاد مانند ویرایشگرهای ویدیو و ترانسکدرها است.

TDP:

مشخصات/توان طراحی حرارتی (TDP)

حداکثر مقدار حرارتی است که یک تراشه با سرعت انبار تولید می کند (یا باید تولید کند) ، که بر حسب وات اندازه گیری می شود. با آگاهی از این که-به عنوان مثال-Intel Core i7-8700K دارای TDP 95 وات است ، می توانید مطمئن شوید که یک خنک کننده CPU دارید که می تواند این مقدار از اتلاف گرما را تحمل کند و همچنین اینکه PSU شما می تواند آب کافی را تهیه کند. اما توجه داشته باشید که پردازنده های مرکزی هنگام اورکلاک گرمای قابل توجهی را از خود خارج می کنند. خوب است بدانید TDP شما چیست ، بنابراین می توانید از تجهیزات خنک کننده و قدرت مناسب برای پشتیبانی از CPU خود استفاده کنید.

همچنین ، TDP بالاتر معمولاً همزمان با عملکرد سریعتر است ، اگرچه مواردی مانند اندازه گره های فرآیند و کارآیی معماری کلی نیز در آنجا نقش دارند.
Cache: حافظه داخلی پردازنده برای سرعت بخشیدن به دسترسی به داده ها و دستورالعمل های بین CPU و RAM شما استفاده می شود. سه نوع حافظه نهان وجود دارد: L1 سریعترین اما تنگ است ، L2 جادارتر اما کندتر است و L3 جادار است ، اما نسبتاً کند است. هنگامی که داده های مورد نیاز CPU در هیچ یک از این مکان ها در دسترس نیست ، به RAM می رسد ، که بسیار کندتر است-تا حدی به این دلیل که از نظر فیزیکی بسیار دورتر از حافظه پنهان پردازنده در تراشه است.

 

 

شما نباید زیاد به اندازه حافظه پنهان توجه کنید ، زیرا برابر کردن عملکرد در دنیای واقعی دشوار است و عوامل مهمتری نیز باید در نظر گرفته شوند.

IPC:

حتی اگر دو CPU دارید که دارای سرعت کلاک و تعداد رشته هستند ، اگر از شرکت های مختلف هستند یا بر اساس معماری های مختلف از یک شرکت ساخته شده اند ، سطوح مختلف IPC را ارائه می دهند (دستورالعمل در هر چرخه ساعت ) IPC به شدت به معماری CPU وابسته است ، بنابراین تراشه های نسل های جدیدتر (مانند: Ryzen 5 5600X با Zen 3versus و Ryzen 7 2700X با Zen+) بهتر از مدل های قدیمی تر خواهند بود.
IPC معمولاً به عنوان مشخصات ذکر نشده است و معمولاً از طریق تست معیار اندازه گیری می شود ، بنابراین بهترین راه برای یادگیری آن خواندن بررسی CPU ما است.برای مشاهده دیگر تجهیرات جانبی کامپیوتر کلیک نمایید

به چه چیزی بیشتر نیاز دارید: سرعت ساعت یا هسته بیشتر؟

پاسخ به این س reallyال واقعاً به وظایف محاسباتی معمولی شما بستگی دارد. ساعتهای بالاتر به معنی پاسخگویی سریعتر و زمان بارگذاری برنامه است (هرچند که RAM و سرعت ذخیره سازی نیز در اینجا مهم است). سرعت بیشتر ساعت همچنین به این معنی است که کارهای تک رشته ای (مانند ویرایش صدا و برخی برنامه های قدیمی تر) می توانند سریعتر انجام شوند. بسیاری از بازی های محبوب هنوز کمی پیچیده هستند.

اما بسیاری از برنامه های مدرن می توانند از هسته ها و نخ های زیادی استفاده کنند. اگر کارهای متعددی انجام می دهید یا ویدیوهای با وضوح بالا را ویرایش می کنید ، یا کارهای پیچیده و وقت گیر CPU سنگین انجام می دهید ، باید تعداد هسته ها را در اولویت قرار دهید. اما برای اکثریت قریب به اتفاق گیمرها و کاربران کامپیوترهای عمومی ، سرعت کلاک بین 3-4 گیگاهرتز با چهار تا هشت هسته کافی است.

مادربرد من برای این CPU به چه سوکت نیاز دارد؟
پردازنده های مختلف به انواع مختلف سوکت احتیاج دارند. اگر از قبل مادربرد دارید و نمی خواهید آن را تعویض کنید ، باید CPU متناسب با سوکت برد خود خریداری کنید. در غیر این صورت ، شما باید مطمئن شوید مادربردی که خریداری کرده اید با پردازنده جدید شما سازگار است.

برای راهنمایی در انتخاب مادربرد ، به راهنمای خرید مادربرد 2021 مراجعه کنید.

AMD با تولید قطعات فعلی Ryzen و Athlon (ممنوع Threadripper) ، یک سوکت – AM4 را به کار گرفته است. این بدان معناست که شما باید با به روزرسانی BIOS بتوانید تراشه Ryzen نسل فعلی را در مادربرد Ryzen نسل پیشین قرار دهید و بالعکس. اما به دلیل محدودیت در اندازه داده های موجود ذخیره شده در تراشه های BIOS و تعداد زیادی پردازنده که AMD در AM4 منتشر کرده است ، این مسئله اخیراً بسیار پیچیده تر شده است.

 

از سوی دیگر ، اینتل در سال های اخیر تمایل دارد که از سازگاری عقب با تراشه های جدید و مادربردهای قدیمی خود پشتیبانی نکند ، حتی اگر سوکت در واقع یکسان باشد. به عنوان مثال ، سوکت های LGA 1150 و 1151 اینتل با یک پین متفاوت هستند و نسخه 1551 که به طور خاص برای تراشه های نسل هشتم هسته طراحی شده از نظر فیزیکی همان پردازنده های قبلی هسته 6 و 7 است. اما آن مادربردهای قدیمی 1151 سوکت با پردازنده های جدید سوکت 1151 کار نمی کنند ، زیرا (به گفته اینتل) تراشه های جدیدتر (که هسته های بیشتری دارند) نیازهای مختلف زیر سیستم انتقال انرژی را دارند. توجه داشته باشید که اینتل این روند را با سوکت LGA 1200 جلب کرده است ، که پردازنده های Intel 10th Gen و پردازنده های نسل 11th Intel آینده را می پذیرد.

در اینجا لیستی از تمام سوکتهای جریان اصلی اخیر و چیپستهای مربوطه آنها برای مراجعه وجود دارد.

 

با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم مقالات مادربرد و کارت صدا و کارت گرافیک را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

 

 • نحوه نمایش محصول ها
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i3-10100F
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i3-10100F
 • سری پردازنده: Core i3
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i7-10700k
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i7-10700k
 • سری پردازنده: Core i7
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مركزي اينتل سري Cascade Lake مدل core i9-10980xe
پردازنده مركزي اينتل سري Cascade Lake مدل core i9-10980xe
 • سری پردازنده: Core i9
 • تعداد هسته (Core): 18 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 2066
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i3-9100F
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i3-9100F
 • سری پردازنده: Core i3
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i5-10400 تری
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i5-10400 تری
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): شش هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet lake مدل Core i9-10900
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet lake مدل Core i9-10900
 • سری پردازنده: Core i9
 • تعداد هسته (Core): 10 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i9-11900K
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i9-11900K
 • سری پردازنده: Core i9
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Ivy Bridge مدل Core i5-3570
پردازنده مرکزی اینتل سری Ivy Bridge مدل Core i5-3570
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1155
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 9 5900X
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 9 5900X
 • سری پردازنده: A4
 • تعداد هسته (Core): 12 هسته‌ای
 • سوکت: AMD AM4
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مركزي اينتل سري skylake-x مدل core i9-9980xe
پردازنده مركزي اينتل سري skylake-x مدل core i9-9980xe
 • سری پردازنده: Core i9
 • تعداد هسته (Core): 18 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 2066
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i3-10100
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i3-10100
 • سری پردازنده: Core i3
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i7-11700K
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i7-11700K
 • سری پردازنده: Core i7
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Core 2 Quad مدل Q9400 try
پردازنده مرکزی اینتل سری Core 2 Quad مدل Q9400 try
 • سری پردازنده: Core 2
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 775
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-8400
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-8400
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): شش هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i9-10850k
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i9-10850k
 • سری پردازنده: Core i9
 • تعداد هسته (Core): 10 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-9600k
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-9600k
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): شش هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Wolfdale مدل E8400
پردازنده مرکزی اینتل سری Wolfdale مدل E8400
 • سری پردازنده: Pentium
 • تعداد هسته (Core): دو هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 775
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Skylake مدل Core i5-6500
پردازنده مرکزی اینتل سری Skylake مدل Core i5-6500
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 530
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده اینتل مدل Core i7-9700
پردازنده اینتل مدل Core i7-9700
 • سری پردازنده: Core i7
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Kaby Lake مدل Core i5-7400
پردازنده مرکزی اینتل سری Kaby Lake مدل Core i5-7400
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i5-10400
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i5-10400
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): شش هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Ivy Bridge مدل Core i3-3240
پردازنده مرکزی اینتل سری Ivy Bridge مدل Core i3-3240
 • سری پردازنده: Core i3
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 2500
 • تعداد هسته (Core): 2 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1155
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 9 3900X
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 9 3900X
 • سری پردازنده: A12
 • تعداد هسته (Core): 12 هسته‌ای
 • سوکت: AMD AM4
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Skylake مدل Core i3-6100 تری
پردازنده مرکزی اینتل سری Skylake مدل Core i3-6100 تری
 • سری پردازنده: Core i3
 • تعداد هسته (Core): دو هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 510
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Ivy Bridge مدل Core i7-3770 Tray
پردازنده مرکزی اینتل سری Ivy Bridge مدل Core i7-3770 Tray
 • سری پردازنده: Core i7
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1155
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Haswell مدل Core i7-4790
پردازنده مرکزی اینتل سری Haswell مدل Core i7-4790
 • سری پردازنده: Core i7
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1150
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 4600
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-9400
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-9400
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): شش هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i5-10400F
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i5-10400F
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): شش هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Haswell مدل Core i7-4790K
پردازنده مرکزی اینتل سری Haswell مدل Core i7-4790K
 • سری پردازنده: Core i7
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1150
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 4600
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Haswell مدل Core i5-4460
پردازنده مرکزی اینتل سری Haswell مدل Core i5-4460
 • سری پردازنده: Core i5
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 4600
 • تعداد هسته (Core): 4 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1150
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Haswell مدل Core i5-4590 Tray
پردازنده مرکزی اینتل سری Haswell مدل Core i5-4590 Tray
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1150
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 4600
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل i9-9900K
پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل i9-9900K
 • سری پردازنده: Core i9
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Wolfdale مدل Q9500
پردازنده مرکزی اینتل سری Wolfdale مدل Q9500
 • سری پردازنده: Pentium
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 775
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 7 3800XT
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 7 3800XT
 • سری پردازنده: FX
 • پردازنده گرافیکی: AMD Radeon R7 Series
 • تعداد هسته (Core): 8 هسته‌ای
 • سوکت: AMD AM4
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i9-11900
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i9-11900
 • سری پردازنده: Core i9
 • پردازنده گرافیکی: Intel UHD Graphics 750
 • تعداد هسته (Core): 8 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
 • میزان حافظه کَش (Cache Memory): 4
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Kaby Lake مدل Core i5-7500
پردازنده مرکزی اینتل سری Kaby Lake مدل Core i5-7500
 • سری پردازنده: Core i5
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1151
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 630
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i7-10700
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i7-10700
 • سری پردازنده: Core i7
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 630
 • تعداد هسته (Core): 8 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Ivy Bridge مدل core i3-3220
پردازنده مرکزی اینتل سری Ivy Bridge مدل core i3-3220
 • سری پردازنده: Core i3
 • تعداد هسته (Core): دو هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1155
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 2500
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Wolfdale مدل Q9550
پردازنده مرکزی اینتل سری Wolfdale مدل Q9550
 • سری پردازنده: Pentium
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 775
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Pentium Gold G6400
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Pentium Gold G6400
 • سری پردازنده: Pentium
 • تعداد هسته (Core): دو هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
 • پردازنده گرافیکی: Intel HD Graphics 610
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Cascade Lake مدل Core i9-10940x
پردازنده مرکزی اینتل سری Cascade Lake مدل Core i9-10940x
 • سری پردازنده: Core i9
 • پردازنده گرافیکی: ندارد
 • تعداد هسته (Core): 14 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 2066
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Core 2 Quad مدل Q6700 Tray
پردازنده مرکزی اینتل سری Core 2 Quad مدل Q6700 Tray
 • سری پردازنده: Core 2
 • تعداد هسته (Core): چهار هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 775
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 7 3700x
پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 7 3700x
 • سری پردازنده: FX
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: AMD AM4
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i7-10700KF
پردازنده مرکزی اینتل سری Comet Lake مدل Core i7-10700KF
 • سری پردازنده: Core i7
 • پردازنده گرافیکی: ندارد
 • تعداد هسته (Core): 8 هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی ای ام دی سری ryzen 7 مدل 5800x
پردازنده مرکزی ای ام دی سری ryzen 7 مدل 5800x
 • سری پردازنده: FX
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: AMD AM4
 • وضعیت ضریب Multiplier: باز (Unlocked)
مشاهده در دیجی کالا
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i7-11700
پردازنده مرکزی اینتل سری Rocket Lake مدل Core i7-11700
 • سری پردازنده: Core i7
 • تعداد هسته (Core): هشت هسته‌ای
 • سوکت: Intel LGA 1200
 • وضعیت ضریب Multiplier: بسته (Locked)
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید