چرا باید زمان خود را صرف یادگیری نحوه انتخاب قلاب ماهیگیری مناسب از میان گزینه های موجود کنید؟ مطمئنا قلاب قلاب است ، درست است؟ دستگاهی ساده که هزاران سال است وجود دارد.

اما انواع مدرن ، با توسعه مواد قوی تر و سخت تر ، طیف وسیعی از الگوهای مختلف را ایجاد کرده اند که همه کاربردهای خاصی دارند.

جعبه قلاب ماهیگیری کد cm55856
جعبه قلاب ماهیگیری کد cm55856
66,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

با توجه به اینکه قلاب مهمترین قسمت ارتباط شما با ماهی در خط ماهیگیری است ، مهم است که از الگوی مناسب برای کار استفاده کنید ، یا به سادگی ، این شات به آلبوم عکس شما راه پیدا نمی کند.

قلاب بسیار کوچک ، خیلی بزرگ ، خیلی ضعیف ، خاردار ، خاردار ، تنها ، دایره ، دو نفره ، سه برابر ؛ استفاده نادرست از هر یک از این موارد ممکن است شما را در یک روز ماهیگیری ضعیف نشان دهد در حالی که الگوی صحیح گونه های مورد نظر شما را به همان نحوی که می خواهد به هم وصل می کند و به دلیل کوچک یا بزرگ بودن آن خم نمی شود و جایی پیدا نمی کند.

جعبه قلاب ماهیگیری طرح لاک پشت مدل 260
جعبه قلاب ماهیگیری طرح لاک پشت مدل 260
18,460 تومان
مشاهده در دیجی کالا

به منظور درک نحوه انتخاب قلاب ماهیگیری مناسب ، بیایید انواع مختلف قلاب موجود و شرایطی که بیشترین کاربرد را دارد و زمان هایی که بهتر است از الگوی خاصی همراه با ملاحظات دیگر اجتناب شود ، بررسی کنیم.

زمان استفاده از قلاب ماهیگیری
نحوه انتخاب قلاب ماهیگیری مناسب

قلاب ماهیگیری J-hook رایج ترین نوع قلاب موجود است و می تواند برای بسیاری از گونه ها و روش ها مورد استفاده قرار گیرد (اعتبار تصویر: گتی)
متداول ترین نوع قلاب مورد استفاده در ماهیگیری به عنوان J-hook شناخته می شود ، زیرا شکل آن شبیه به حرف J است. اکثر قلاب های J دارای نوک تیز ، خم گرد و ساق بلند هستند که به موازات نقطه بالا رفته و با چشم کوچک برای عبور خط رهبر از طریق.

ریسه ماهیگیری مدل فنری قلاب دار بسته چهار عددی
ریسه ماهیگیری مدل فنری قلاب دار بسته چهار عددی
150,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

یک قلاب J می تواند به طور جهانی برای تقریباً برای هر نوع ماهی مورد استفاده قرار گیرد و یک انتخاب همه جانبه برای بسیاری از شرایط است ، به ویژه با طعمه های کوچک در آب شیرین یا آب شور ، در وسوسه های هر اندازه و در بسیاری از ماهیگیری های اساسی. دکل هایی مانند Dropshot ، Carolina یا Texas Rigs.

قلاب J به خوبی کار می کند زیرا نقطه منفرد رو به بالا شانس خوبی برای قلاب کردن ماهی هنگام طعمه زدن دارد و هنگام برداشتن ساقه با انگشتان یا انبردست ، ساقه به راحتی در دست می گیرد. چسباندن طعمه بر روی قلاب-به عنوان مثال ، یک تکه کرم یا نوار کوچک-، اما برخی از ماهی ها تمایل به بلعیدن قلاب J و طعمه ها دارند ، در این صورت ممکن است مراقبت هایی برای برداشتن مورد نیاز باشد.

قلاب ماهیگیری هانگ شیانگ کد es100 بسته 100عددی
قلاب ماهیگیری هانگ شیانگ کد es100 بسته 100عددی
145,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

J-hook واقعاً جک همه معاملات در دنیای قلاب است و در هر شکل و جایگزینی که فکر می کنید در دسترس است ، بنابراین برای هر نوع ماهیگیری شرط خوبی است ، به ویژه هنگامی که به دنبال نگه داشتن ماهی برای سفره هستید. یا از مهارت های حذف قلاب خود اطمینان دارید.

زمان استفاده از قلاب دایره ای

قلاب دایره ای طراحی شده است که همیشه ماهی را در لب یا گوشه دهان قلاب می کند ، بنابراین یک فرآیند باز شدن سریع و رهاسازی سریع را امکان پذیر می کند (اعتبار تصویر: Advnture)
قلاب دایره ای دارای چشم و ساقه ای شبیه به J-hook است ، اما یک خم گردتر و گسترده تر و یک نقطه زاویه دار با زاویه ای هشدار دهنده است که در زاویه 90 درجه نسبت به ساقه قرار دارد و به جای موازی با آن به آن اشاره می کند. به این ممکن است عجیب به نظر برسد و مانند این باشد که ماهی را قلاب نمی کند ، اما اینطور نیست.

عملکرد قلاب ماهیگیری دایره ای

قلاب دایره ای طوری طراحی شده است که فقط ماهی را در ناحیه لب قلاب می کند و هیچ جای دیگری. این زاویه عجیب در نقطه اطمینان می دهد که می تواند در دهان ماهی هر طور که می خواهد بچرخد ، اما فقط زمانی ماهی را به چنگ می اندازد که قلاب از دهان خود خارج می شود و شکل دایره روی لب می چسبد و نقطه خرید داخل آن پیدا می شود. لب

قلاب دایره ای انتخاب بسیار خوبی است اگر شما ماهیگیرانی هستید که به دنبال حفاظت و صید ماهی هستند. این به این دلیل است که شکل و نحوه منحصر به فرد آن به ماهی متصل می شود و تضمین می کند که آنها تقریبا همیشه لب دارند و رها کردن آنها آسان است. این امر هنگام ماهیگیری برای ماهی هایی مانند کوسه یا ماهی شکارچی بزرگ یا هر زمان که می خواهید رهاسازی سریع و آسان را تضمین کنید ، بسیار مهم است.

قلاب های دایره ای برای استفاده در طعمه های ماهیگیری واقعی از بیشتر انواع بسیار مناسب هستند ، هنگامی که می توانید اجازه دهید تا حداکثر امکان خم شدن قلاب برای حداکثر قلاب ها وجود داشته باشد. به عنوان مثال ، هنگام هدف قرار دادن گونه های آب شور ، یک لایت بیویت را به راحتی متصل کنید. آنها برای ماهیگیری اغوا کننده یا هنگامی که از طعمه بزرگی که قلاب را می پوشاند استفاده می شود ، عالی نیستند.

هنگام استفاده از قلاب های دایره ای ، مهم است که قلاب را مانند قلاب J قرار ندهید. شکل قلاب دایره ای مستلزم خروج یا دور شدن آهسته آن از ماهی است ، بنابراین وقتی با ناحیه لب برخورد می کند و می چرخد ، نقطه می تواند بچرخد – یک ضربه شدید آن را مستقیماً از دهان ماهی بیرون می آورد و احتمال کمی وجود دارد. نگه داشتن قلاب افزایش تدریجی فشار و سفت شدن تا گرفتن ماهی باعث می شود قلاب دایره ای به درستی کار کند.

زمان استفاده از قلاب ماهیگیری سه تایی

قلاب های سه تایی دارای سه نقطه از یک ساقه هستند و معمولاً در انواع مختلفی از وسایل مورد استفاده قرار می گیرند. این امر به این دلیل است که این سه نقطه شانس بیشتری برای برقراری ارتباط با ماهی را در حال قاپیدن در یک فریب یا جاذبه سریع در حال حرکت ارائه می دهد.

حتما مطالعه نمایید : صندلی مسافرتی

به طور کلی ، آنها برای انواع دیگر ماهیگیری انتخاب خوبی نیستند ، زیرا حذف سه نقطه می تواند مشکل باشد ، بنابراین استفاده روزمره آنها با وسوسه های مصنوعی مانند میل لنگ ، انواع دیگر وسوسه های سخت بدن و گاهی اوقات است. با طعمه های کوچک برای قزل آلا و کرایه سفره مشابه. برخی از ماهیگیران از یک قلاب سه تایی کوچک به عنوان افزودنی به یک قلاب واحد برای طعمه های خاص یا طعمه های زنده استفاده می کنند ، و این “قلاب نیش” نامیده می شود زیرا ماهی هایی را صید می کند که ممکن است دم طعمه را در جایی که سه برابر قرار دارد گاز بگیرد. این نیش در دم است …)

انواع دیگر قلاب ماهیگیری

در کنار سه نوع متداول ترین قلاب که در بالا توضیح داده شد ، قلاب های دوگانه با دو نقطه به سبک قلاب سه تایی نیز موجود است و در برخی از کاربردهای ماهیگیری مگس و ترول آب شور استفاده می شود اما به ندرت در شرایط روزمره استفاده می شود. قلاب های Baitholder با خاردارهای کوچک به طرف ساق پا برای محکم کردن طعمه ها روی قلاب ، نوعی مورد علاقه بسیاری از کرم ها و پلاستیک های نرم است ، و همچنین قلاب های مخصوص کرم ها برای ماهیگیری باس که اجازه می دهد طعمه پلاستیکی نرم به شیوه علف هرز تقلب شود.

نوار قلاب ماهیگیری یک تکه کوچک از فلز است که درست در زیر نقطه ای قرار دارد که به نگه داشتن قلاب در دهان ماهی کمک می کند. استفاده از قلاب های سنگ مرمر بدون هیچ گونه افزودنی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد زیرا رهاسازی سریع و آسان را ارائه می دهند و به راحتی از روی لباس و انگشتان برداشته می شوند.

با از دست دادن بارب ، شانس ورود ماهی قلاب دار به ساحل را کمی کاهش می دهید ، اما ماهیگیر باتجربه ای که می تواند فشار مداوم را بر روی ماهی نگه دارد و اجازه ندهد تا هرگونه شل شدن ماهی قزل آلا از بین برود ، هیچ مشکلی نخواهد داشت. ماهیگیران مبتدی نیز این تکنیک را خیلی سریع یاد می گیرند ، بنابراین اگر شروع می کنید و می خواهید ماهی هایی مانند قزل آلا یا گربه ماهی را بگیرید و رها کنید ، ایده خوبی است که بارس بروید.

گاهی اوقات ، قوانین محلی و قوانین ماهیگیری استفاده از قلاب های سنگ مرمر را به دلایل حفاظتی تعیین می کند ، بنابراین قبل از تقلب ، وضعیت را بررسی کنید. یک قلاب خاردار را می توان با خرد کردن ساق پا با یک انبردست محکم به تخته باربی تبدیل کرد تا یک برآمدگی صاف ایجاد کند. برای بسیاری ، این بهترین هردو جهان و سازش خوبی است.

بهترین سایز قلاب ماهیگیری

اندازه قلاب می تواند گیج کننده باشد و در مورد ابعاد فیزیکی واقعی بین اندازه های اعلام شده توافق چندانی وجود ندارد ، اما ما آن را تا آنجا که ممکن است تجزیه می کنیم. اندازه قلاب ها از حدود 32 شروع می شود و اندازه کوچکی از آنها در اروپا و آسیا استفاده می شود ، تا اندازه 28/0 ، که یک قلاب بازی بزرگ کوسه محور است و می توانید ماشین را با آن بکشید.

حتما مطالعه نمایید : چوب ماهیگیری

مقیاس از 32 شروع می شود و در ابتدا به اندازه 1 می رسد (هرچه عدد کوچکتر باشد ، قلاب بزرگتر است) ، و پس از آن اندازه ها به صورت 1/0 ، 2/0 ، 4/0 و غیره ذکر می شود تا زمانی که به 28 برسید/ 0 (هرچه عدد بزرگتر باشد ، قلاب بزرگتر است). این یک سیستم معمول است ، اما به طور کلی ، اندازه های بالای 1/0 برای کاربردهای بزرگتر ماهی و آب شور استفاده می شود ، در حالی که اندازه های 10 تا 1 طیف وسیعی از کاربردهای ماهیگیری آب شیرین را در الگوهای مختلف پوشش می دهد.

با این حال ، قلاب سایز 4 یک شرکت ممکن است به اندازه اندازه 2 دیگر باشد و غیره. برای به دست آوردن ایده درباره اندازه قلاب در سراسر محدوده ، سعی کنید مدتی در محدوده فروشگاه لوازم خانگی مرور کنید و اندازه فیزیکی را نسبت به اندازه اعلام شده روی بسته احساس خواهید کرد. هر کس الگوهای مورد علاقه خود را برای برنامه های خاص به پایان می رساند ، بنابراین ایجاد لیست ذهنی از بهترین اندازه ها برای استفاده یک تاکتیک مفید است.
عوامل دیگری که باید در نظر گرفته شود
انتخاب بهترین قدرت قلاب نیز مهم است و نیاز به کمی فکر دارد. این ممکن است هنگام هدف قرار دادن ماهی های کوچک مانند قزل آلا ، خرچنگ یا ماهی قزل آلا چندان مهم نباشد ، اما اگر از گونه های بزرگتر آب شور یا شکارچیانی مانند پیک و مشک استفاده می کنید ، انتخاب قلاب با قدرت کافی برای فرود ماهی بسیار مهم است.

بسیاری از تولیدکنندگان در این زمینه راهنمایی صحیحی ارائه می دهند و مشخص می شود که قلاب انتخابی شما مناسب نیست. قلاب سیم دو سایز 2 بهترین انتخاب برای انداختن ساردین زنده برای ماهی تن نیست-اما یک الگوی سنگین در همان اندازه می تواند باشد. اغلب ، این مدلها به عنوان Extra ، HD ، XX یا XXX برای نشان دادن مدل فوق العاده قوی به بازار عرضه می شوند. رنگ قلاب برای اکثر ماهیگیران اهمیت چندانی ندارد ، اما برخی از آنها در صورت موجود بودن از قلاب قرمز یا درخشان در تاریکی برای برنامه های خاص استفاده می کنند.

حتما مطالعه نمایید : چادر مسافرتی

با این حال ، وضوح قلاب یک نکته بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که نقطه کاملاً تیز است و واژگون نشده ، صاف یا برآمده نیست. تعویض قلاب ها پس از هر جلسه در بسیاری از موارد بسیار حیاتی است و ممکن است چند سنت هزینه داشته باشد ، اما میزان صید شما را به عنوان یک قلاب خوب استفاده می کند که بلانت آنقدر ماهی را قلاب نمی کند. سنگ یا فایل تیز کننده یک افزودنی مفید برای جعبه مقوایی است. اندکی کشیدن نقطه قلاب روی ناخن یک روش معمول برای ارزیابی وضوح است. اگر یک خط به ثمر برساند ، به اندازه کافی تیز است.

بیشتر قلاب ها با بستن خط شما به چشم متصل می شوند ، اما برخی از آنها یک قطعه فلزی مسطح به جای چشم دارند و برای محکم کردن خط به قلاب نیاز به یک گره شلاق دارند. خط به ساقه قلاب می چسبد و نمی تواند قسمت انتهایی پهن تر را بکشد – گاهی اوقات به عنوان انتهای بیل شناخته می شود.

امیدواریم این راهنما ملاحظات مربوط به انتخاب بهترین قلاب را به وضوح توضیح داده باشد-اکنون باید بتوانید الگوی ایده آل برای ماجراجویی ماهیگیری بعدی خود را با اطمینان انتخاب کنید تا از حداکثر اتصال و یک روز شلوغ اطمینان حاصل کنید.

 

 • نحوه نمایش محصول ها
جعبه قلاب ماهیگیری کد cm55856
جعبه قلاب ماهیگیری کد cm55856
66,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جعبه قلاب ماهیگیری کد 105
جعبه قلاب ماهیگیری کد 105
41,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جعبه قلاب ماهیگیری کد 9030
جعبه قلاب ماهیگیری کد 9030
78,900 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 130 بسته 60 عددی
قلاب ماهیگیری کد 130 بسته 60 عددی
32,960 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 120 بسته 70 عددی
قلاب ماهیگیری کد 120 بسته 70 عددی
33,110 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جعبه قلاب ماهیگیری طرح لاک پشت مدل 260
جعبه قلاب ماهیگیری طرح لاک پشت مدل 260
18,460 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جعبه قلاب ماهیگیری موستاد مدل 001
جعبه قلاب ماهیگیری موستاد مدل 001
23,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
ریسه ماهیگیری مدل فنری قلاب دار بسته چهار عددی
ریسه ماهیگیری مدل فنری قلاب دار بسته چهار عددی
150,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جعبه قلاب ماهیگیری کد 104
جعبه قلاب ماهیگیری کد 104
66,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جعبه قلاب ماهیگیری مدل 110
جعبه قلاب ماهیگیری مدل 110
58,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جعبه قلاب ماهیگیری مدل 200
جعبه قلاب ماهیگیری مدل 200
60,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری هانگ شیانگ کد es100 بسته 100عددی
قلاب ماهیگیری هانگ شیانگ کد es100 بسته 100عددی
145,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری هانگ شیانگ کد As100 بسته 100 عددی
قلاب ماهیگیری هانگ شیانگ کد As100 بسته 100 عددی
170,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 160 بسته 30 عددی
قلاب ماهیگیری کد 160 بسته 30 عددی
50,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری یوولا مدل 11717 سایز 4 بسته 100 عددی
قلاب ماهیگیری یوولا مدل 11717 سایز 4 بسته 100 عددی
94,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری مدل MM40 بسته 5 عددی
قلاب ماهیگیری مدل MM40 بسته 5 عددی
90,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 150 بسته 40 عددی
قلاب ماهیگیری کد 150 بسته 40 عددی
34,930 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 180 بسته 20 عددی
قلاب ماهیگیری کد 180 بسته 20 عددی
49,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 9291 سایز 12 بسته 10 عددی           غیر اصل
قلاب ماهیگیری کد 9291 سایز 12 بسته 10 عددی غیر اصل
100,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 9291 سایز 10 بسته 10 عددی           غیر اصل
قلاب ماهیگیری کد 9291 سایز 10 بسته 10 عددی غیر اصل
80,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 7025 بسته 10 عددی           غیر اصل
قلاب ماهیگیری کد 7025 بسته 10 عددی غیر اصل
60,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 9410 سایز 2 بسته 10عددی           غیر اصل
قلاب ماهیگیری کد 9410 سایز 2 بسته 10عددی غیر اصل
55,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری جیا جان فیشینگ مدل TBA6026 سایز 6 بسته 10 عددی
قلاب ماهیگیری جیا جان فیشینگ مدل TBA6026 سایز 6 بسته 10 عددی
18,800 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری مدل MM300 بسته 5 عددی
قلاب ماهیگیری مدل MM300 بسته 5 عددی
75,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
جعبه و قلاب ماهیگیری مدل HA-700 بسته 70 عددی
جعبه و قلاب ماهیگیری مدل HA-700 بسته 70 عددی
130,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 9291 سایز 8 بسته 10 عددی           غیر اصل
قلاب ماهیگیری کد 9291 سایز 8 بسته 10 عددی غیر اصل
80,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری یوولا مدل 11717 سایز 2 بسته 100 عددی
قلاب ماهیگیری یوولا مدل 11717 سایز 2 بسته 100 عددی
89,150 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری کد 9202 سایز 8 بسته 10 عددی           غیر اصل
قلاب ماهیگیری کد 9202 سایز 8 بسته 10 عددی غیر اصل
100,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
قلاب ماهیگیری شوزی کد 27 سایز 1 بسته 10 عددی
قلاب ماهیگیری شوزی کد 27 سایز 1 بسته 10 عددی
52,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید