راهنمای خرید فندک

انتخاب و خرید فندک خوب یکی از مهمترین ابزار و وسایل ضروری سفر است که باید متناسب با کاربردی که از فندک توقع دارید با شناخت انواع مختلف فندک آن را بطور صحیح انتخاب نمایید ، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا شما را با انوع فندک و ساختار آن آشنا کنیم و برترین فندک های بازار را به شما معرفی نماییم.

نحوه عملکرد فندک

واقعیت این است که فندک های قابل قبول کمی برای روشن کردن آتش و تنباکو وجود دارد.اما فندکی که بتواند اعتمادتان را جلب کند و بصورت دائم بتوانید از آن استفاده کنید زیاد نیست دلیل این امر این است که سوخت بر طعم و عطر تنباکو مانند بسیاری از سوختهای مورد استفاده در فندک های اساسی که می توانید در هر فروشگاه رفاهی ، پمپ بنزین یا دودخانه خریداری کنید ، تأثیر نمی گذارد. چه برای روشن کردن سیگار برگ و چه برای لوله کشی ، کیفیت سوخت مورد استفاده در اطمینان از سوختن یکنواخت بدون هیچ گونه بقایای شیمیایی یا طعم دهنده به توتون ضروری است.

فندک مدل مکس بسته 5 عددی
فندک مدل مکس بسته 5 عددی
13,400 تومان
مشاهده در دیجی کالا

یکی دیگر از مزایای استفاده از فندک مشعل این است که شعله بسیار شدیدتر است و روشن شدن سریع و یکنواخت سیگار یا لوله ای که از تنباکو مرطوب استفاده می کند را آسان می کند.

 

حتما مطالعه نمایید : راهنمای خرید فلاسک

فندک های لوله ای

هر دو فندک سیگار و پیپ باید بوتان باشند. هیچ استثنائی از آن قاعده وجود ندارد. با این حال ، تفاوت هایی بین دو نوع فندک وجود دارد. فندک های سیگار ، یا همانطور که از آنها فندک مشعل می گویند ، شعله ای بسیار تهاجمی و داغ تر از بالای فندک ایجاد می کنند.

فندک بوهای کد 4004
فندک بوهای کد 4004
96,900 تومان
مشاهده در دیجی کالا

چرا باید فندک همراه داشته باشیدفندک مانند دستمال است. مطمئناً شما ممکن است خودتان از آن استفاده کنید ، اما آنجا برای قرض دادن به شخص دیگری است که نیاز دارد. این که قصد ندارید در هنگام پیاده روی بعد از ظهر سیگار بکشید ، به این معنی نیست که با شخص دیگری که نیاز به چراغ دارد برخورد نمی کنید.

فندک زیپو مدلReg Green Matte کد 221
فندک زیپو مدلReg Green Matte کد 221
596,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

البته فندک ها برای بسیاری از موارد مفید هستند ، علاوه بر روشن کردن سیگار ، پیپ یا سیگار. یکی از آنها به طور منظم برای شمع ، آشپزی یا حتی جوشکاری استفاده می کند. یک فندک مشعل برای همه این موارد مفید است و یک فندک درجه یک است که در هر شرایطی کار می کند. مطمئناً می توانید یک فندک BIC یا Zippo را با چند دلار در نزدیکترین پمپ بنزین خود خریداری کنید ، اما کیفیت سیال برای سیگارها و دخانیات غیرقابل قبول است و نمی توان آن را به راحتی به اندازه بوتان درجه یک خاموش کرد.

خرید فندک

فندک شارژی مدل کلاسیک مرسدس کد 0008
فندک شارژی مدل کلاسیک مرسدس کد 0008
415,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

فکر کردن با داشتن یک فندک مشعل در جیب خود ، مطمئن خواهید بود که هنگام سیگار کشیدن یک وسیله روشنایی مناسب در اختیار دارید ، اما یک فندک نیز خواهید داشت که می تواند بسیاری از کارهای دیگر را که یک آقا ممکن است از او درخواست کنند ، انجام دهد. فندک انتخابی من برای حمل روزانه ، Xikar Executive است که تقریباً همیشه می توانید آن را در جیب من پیدا کنید.

مدل فندکنوع سوختجنس بدنهنوع احتراق نوع شعله
فندک مدل کبریتی سری NZ1598بنزینفلزسنگی (چخماقی)معمولی
فندک مدل Marlboroگاز مایعفلزسنگی (چخماقی)معمولی
فندک مدل کبریتی سری NZ1598بنزینفلزسنگی (چخماقی)معمولی
فندک اتمی دانهیک مدل DUNHICK_008گاز مایعپلاستیکالکتریکیاتمی
فندک زیپو مدلReg Green Matte کد 221بنزینفلزسنگیمعمولی
فندک زیپو طرح اژدها 28969بنزینفلزسنگیمعمولی
فندک دلفین مدل 001گاز مایعفلزسنگیمعمولی
با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم  چادر مسافرتی و  فلاسک و کفش کوهنوردی سالومون را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

حتما مطالعه نمایید : چاقوی چندکاره

مکانیسم یا سیستمی که فندک را مقاوم در برابر کودکان می کند باید هر بار که شخصی سعی می کند فندک را روشن کند به طور خودکار تنظیم شود.
هنگام استفاده از فندک در حالت عادی و مناسب ، مکانیسم مقاوم در برابر کودک نباید عملکرد ایمن فندک را مختل کند.
مکانیسم مقاوم بودن در برابر کودک باید به طور مناسب برای طول عمر مناسب فندک کار کند. و
کاربران نباید بتوانند به راحتی مکانیسم مقاوم در برابر کودک را لغو یا لغو کنند.

 

فندک یک محصول تولید کننده شعله است که مصرف کنندگان معمولاً برای روشن کردن سیگار ، سیگار برگ و پیپ از آن استفاده می کنند ، اگرچه ممکن است برای روشن کردن سایر مواد مورد استفاده قرار گیرد. اصطلاح “فندک” شامل کبریت یا هر وسیله نورپردازی دیگری نمی شود که عمدتا برای روشنایی مواد غیر از مواد دخانی طراحی شده است. هنگامی که در این خلاصه استفاده می شود ، اصطلاح “فندک” فقط شامل فندک های یکبار مصرف و جدید است که در زیر تعریف شده است.

فندک یکبار مصرف چیست؟

فندک یکبار مصرف فندکی است که یا:

نمی توان با سوخت دوباره پر کرد یا از گازی مانند بوتان ، ایزوبوتان ، پروپان یا سایر هیدروکربن های مایع تحت فشار استفاده می کند و دارای ارزش یا قیمت گمرکی از کارخانه تولید کننده زیر 50هزار تومان است.

فندک جدید چیست؟

به طور کلی ، فندک های جدید دارای ویژگی هایی هستند که آنها را برای کودکان زیر پنج سال جذاب می کند.

فندک های جدید شامل فندک هایی می شوند که شبیه مواردی هستند که معمولاً برای کودکان زیر 5 سال جذاب هستند یا برای استفاده در نظر گرفته شده اند ، مانند شخصیت های کارتونی ، اسباب بازی ، اسلحه ، ساعت ، آلات موسیقی ، وسایل نقلیه ، حیوانات اسباب بازی ، غذا یا نوشیدنی. آنها همچنین شامل فندک هایی با ویژگی های سرگرم کننده برای کودکان هستند ، مانند جلوه های بصری مانند چراغ های چشمک زن یا جلوه های صوتی مانند نت های موسیقی. یک فندک جدید ممکن است روی هر سوختی از جمله بوتان یا سوخت مایع کار کند. فندک های جدید بدون توجه به ارزش گمرکی یا قیمت کارخانه ، تابع شرایط لازم برای مقاومت در برابر کودکان هستند.

 فندک جایگزین چیست؟

فندک  جایگزین فندکی با کاربرد واقعی است. فندک های جانشین برای آزمایش استفاده می شوند تا بچه های آزمایش شده مجبور نباشند فندک واقعی را کار کنند. یک فندک جانشین ، ظاهر ، اندازه ، وزن و شکل یک فندک واقعی را که برای استفاده مصرف کنندگان در نظر گرفته شده است . این فندک سوخت ندارد و همچنین باید در همه خصوصیاتی که ممکن است بر مقاومت کودک تأثیر بگذارد ، مانند فندک واقعی باشد ، از جمله روش کار و نیرو (های) مورد نیاز برای کار با فندک. هنگام عمل ، جانشین یک سیگنال صوتی یا تصویری تولید می کند تا به آزمایش کننده اطلاع دهد که به گونه ای عمل کرده است که باعث روشن شدن فندک واقعی می شود.

 

چگونه یک فندک را آزمایش می کنند تا مطمئن شوند که در برابر کودکان مقاوم است؟

در آزمون احراز صلاحیت حداقل از یک پنل آزمایشی از 100 کودک 42 تا 51 ماهه برای آزمایش فندک های جانشین استفاده می شود. هر گروه به 3 گروه تقسیم می شود – 30 کودک 42 تا 44 ماه ، 40 کودک 45 تا 48 ماه و 30 کودک 49 تا 51 ماه. تقریباً ⅔ از کودکان هر گروه باید پسر باشند. روش آزمون اجازه می دهد تا تفاوت کوچکی در اندازه هر گروه و در تعداد پسر و دختر در هر گروه وجود داشته باشد. هر کودک در پنل آزمون باید در ایالات متحده زندگی کند و هیچ بیماری ، جراحت یا معلولی نداشته باشد که مانع از کارکردن فندک های تست با کودک شود. هیچ کودکی نمی تواند در بیش از یک صفحه آزمایش شرکت کند یا بیش از یک مدل فندک را آزمایش کند. قبل از شركت هر كودك در امتحان ، والدین یا سرپرست قانونی باید كتباً موافقت كنند كه كودك شركت كند.

آیا استانداردهایی برای سایر خطرات ارائه شده توسط فندکها وجود دارد؟

مشخصات استاندارد ایمنی مصرف کننده برای فندکها ، ASTM F400-97 ، به موضوعاتی مانند تولید شعله ، کنترل شعله ، تنظیم ارتفاع شعله ، تف و یا پاشش و شعله ور شدن ، اطفاء شعله و یکپارچگی سازه می پردازد. استاندارد ASTM همچنین ارائه می دهد که هر فندک با دستورالعمل ها یا هشدارها یا هر دو همراه باشد و روش صحیح استفاده از فندک را توضیح دهد.

در اصل ، حمل و نقل روزانه کاملاً شخصی است. این بدان معناست که چیزی که ممکن است در جیب خود داشته باشید با آنچه که توسط دیگران حمل می شود بسیار متفاوت است. با گفتن این ، چند مورد اصلی وجود دارد که به بارگیری های متعدد راه می یابد – به عنوان مثال تلفن های هوشمند ، کیف پول ، ساعت ، چاقو و موارد دیگر. اما آن دسته از کالاهای اساسی گسترده به سختی تنها گزینه های موجود هستند و نه تنها چیزهای مفیدی هستند که می توانید در حمل و نقل روزانه خود استفاده کنید.

 

ممکن است در این مقطع کمی متضاد به نظر برسد ، زیرا فناوری همه چیز را در دست گرفته است ، به این معنا که هر کسی – به جز سیگاری ها و شاید نجات دهندگان – باید فندک حمل کند. با این حال ، این دقیقاً همان چیزی است که ما پیشنهاد می کنیم. یک بار دیگر رایج تر ، فندک ها در واقع کاربرد خود را از دست نداده اند و می توانند در شرایط مناسب بسیار ارزشمند باشند. البته ، برای اینکه واقعاً ارزش را دریابید ، باید یکی از آنها را حمل کنید. و به همین دلیل است که ما این لیست از بهترین فندک ها را برای حمل روزانه جمع آوری کرده ایم.

چرا فندک حمل کنیم؟
یک ابزار مفید EDC

همانطور که گفته شد ، فندک ها در واقع کاربردهای زیادی را ارائه می دهند – به شرطی که بدانید چگونه از آنها به عنوان بخشی از EDC خود استفاده کنید. با این حساب ما می خواهیم برخی از کاربردهای احتمالی را-هم در روزمره و هم به عنوان یک برنامه پشتیبان خوب در نظر بگیریم. اگر علاقه دارید اما هنوز فروخته نشده اید ، بخش زیر ممکن است به شما کمک کند.

سیگار کشیدن:

بدیهی است که رایج ترین استفاده از فندک در عصر حاضر احتمالاً روشن کردن سیگار است – یا حداقل این تصویری است که به ذهن اکثر مردم می رسد. چه دود انتخابی شما دخانیات باشد و چه غیر آن ، دستی داشتن یک فندک به شما این امکان را می دهد که با یک کلاه از آن استفاده کنید. و اگر یکی از آنها را ندارید ، به طور بالقوه برای یافتن فردی که این کار را انجام می دهد ، تلاش می کنید و به این ایده اعتماد می کنید که همیشه باید آن را داشته باشید.

روشنایی:

معمولا در سفر و کمپینگ چراغ قوه چیزی است که باید در حمل روزانه خود داشته باشید. با این حال ، چراغ قوه به باتری متکی است و البته گاهی اوقات باتری ها می میرند. اگر در زمان نیاز به نور برای شما اتفاق می افتد ، یک فندک می تواند کمی روشنایی موقت ، هرچند در مقیاس کوچکتر را فراهم کند. اگر از آن برای روشن کردن مشعل یا فانوس استفاده کنید – که می تواند نور بیشتری را نیز ارائه دهد ، دو برابر می شود.

کمپینگ و استفاده اضطراری:

همه با فاصله از تفریح ​​از یک کمپ خوب یا یک منطقه جنگلی بزرگ زندگی نمی کنند. اما ، برای کسانی که این کار را می کنند ، یک فندک می تواند یک ابزار ضروری برای بقا باشد که شما مطمئناً می خواهید از آن استفاده کنید. از آنها می توان برای آتش زدن آتش ، پخت غذا ، و حتی برای هشدار تیم های واکنش اضطراری در مورد مکان شما استفاده کرد. فقط مطمئن شوید که اگر از فندک در فضای باز استفاده می کنید ، این کار را با دقت و احتیاط انجام دهید. در غیر این صورت ، آتشی که روشن می کنید می تواند تأثیر مخرب و برگشت ناپذیری بر محیط اطراف داشته باشد.

 • نحوه نمایش محصول ها
فندک مدل کبریتی سری NZ1598
فندک مدل کبریتی سری NZ1598
15,500 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک کد jly200
فندک کد jly200
203,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک اتمی دانهیک مدل DUNHICK_008
فندک اتمی دانهیک مدل DUNHICK_008
42,500 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل Marlboro
فندک مدل Marlboro
67,700 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک زیپو طرح اژدها 28969
فندک زیپو طرح اژدها 28969
1,540,820 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک زیپو مدل 2BKSHELL-ACDIA
فندک زیپو مدل 2BKSHELL-ACDIA
4,468,800 تومان
مشاهده در دیجی کالا
ست هدیه فندک و زیرسیگاری آنست مدل SH.M72
ست هدیه فندک و زیرسیگاری آنست مدل SH.M72
149,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک زیپو مدل 218ZB-BLKMATTE W/ZIP.BORDER
فندک زیپو مدل 218ZB-BLKMATTE W/ZIP.BORDER
400,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل آمازون
فندک مدل آمازون
117,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک زیپو مدل HDP-26
فندک زیپو مدل HDP-26
5,955,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک کد z12 مدل دلفین
فندک کد z12 مدل دلفین
62,790 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک کد MTC 01
فندک کد MTC 01
8,100 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک اتمی مدلpi 3520
فندک اتمی مدلpi 3520
28,300 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک لوموس طرح نوشابه کد LMS002 مجموعه 3 عددی
فندک لوموس طرح نوشابه کد LMS002 مجموعه 3 عددی
86,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل مکس بسته 5 عددی
فندک مدل مکس بسته 5 عددی
13,400 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک کد 125
فندک کد 125
97,800 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک اتمی مدل MD741
فندک اتمی مدل MD741
43,990 تومان
مشاهده در دیجی کالا
ست هدیه فندک بنزینی طرح مارلبرو
ست هدیه فندک بنزینی طرح مارلبرو
129,900 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک بوهای کد 4004
فندک بوهای کد 4004
96,900 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل کبریتی کد 11700           غیر اصل
فندک مدل کبریتی کد 11700 غیر اصل
34,300 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
فندک زیپو مدل Reg H Pol Brass کد 254
فندک زیپو مدل Reg H Pol Brass کد 254
858,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک بوهای کد 4005
فندک بوهای کد 4005
97,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل اتمی کد 2
فندک مدل اتمی کد 2
24,500 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک زیپو مدلReg Green Matte کد 221
فندک زیپو مدلReg Green Matte کد 221
596,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک بی بست مدل ARC L200 Rechargeable
فندک بی بست مدل ARC L200 Rechargeable
773,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک ساشا مدل Ny2017
فندک ساشا مدل Ny2017
116,100 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل A24           غیر اصل
فندک مدل A24 غیر اصل
133,100 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
فندک اتمی دانهیک کد 4000
فندک اتمی دانهیک کد 4000
69,500 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک اتمی آومای مدل جامبو کد CJ780
فندک اتمی آومای مدل جامبو کد CJ780
89,900 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل Ebony W/Zippo کد 24756ZL           غیر اصل
فندک مدل Ebony W/Zippo کد 24756ZL غیر اصل
127,500 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا
فندک اتمی پایه دار مدل LB500-6
فندک اتمی پایه دار مدل LB500-6
39,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک واته مدل انگشتی
فندک واته مدل انگشتی
83,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک شارژی مدل کلاسیک مرسدس کد 0008
فندک شارژی مدل کلاسیک مرسدس کد 0008
415,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک اتمی دانهیک مدل D2021
فندک اتمی دانهیک مدل D2021
64,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک کد ۱۰۲ بسته ۲ عددی
فندک کد ۱۰۲ بسته ۲ عددی
7,400 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک جت توربو کد 1
فندک جت توربو کد 1
18,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک بیک مدل J5
فندک بیک مدل J5
17,640 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل اسب یونیکورن کد 100
فندک مدل اسب یونیکورن کد 100
88,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک کاکاکا کد san_0
فندک کاکاکا کد san_0
13,400 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل ارتشی
فندک مدل ارتشی
34,800 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک زیپو مدل 2BIM-CR
فندک زیپو مدل 2BIM-CR
5,500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک کی کی کی مدل اسکلت کد 210
فندک کی کی کی مدل اسکلت کد 210
8,500 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک کلیپر مدل FR 333
فندک کلیپر مدل FR 333
95,200 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک مدل قوص الکتریکی هفت رنگ
فندک مدل قوص الکتریکی هفت رنگ
183,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک هانست مدل 152
فندک هانست مدل 152
83,700 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک دلفین مدل 001
فندک دلفین مدل 001
117,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک طرح پوست مار کد 220
فندک طرح پوست مار کد 220
65,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک زیپو مدل Harley Davidson کد HDP-45
فندک زیپو مدل Harley Davidson کد HDP-45
5,955,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک اتمی آنست مدل کاپکس
فندک اتمی آنست مدل کاپکس
350,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
فندک شارژی مدل آیفون کد0011           غیر اصل
فندک شارژی مدل آیفون کد0011 غیر اصل
201,000 تومان
این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید