خرید سماور برقی برای چای

خرید سماور برقی همیشه گزینه اب مناسب جهت برگزاری مهمانی ها و مراسمات بشمار می رود منشا سماور کاملاً مشخص نیست ، اما معمولاً با منشاء روسی در ارتباط است ، اگرچه شواهدی از وجود سماور (یا وسایل مشابه برای جوشاندن مقادیر زیاد آب) حتی در شرق آسیا وجود دارد. به همین دلیل است که از سماور  همیشه به عنوان سماور روسی یاد می شود.

سماور برقی مایر مدل 3899 گنجایش 4.5 لیتر
سماور برقی مایر مدل 3899 گنجایش 4.5 لیتر
2,295,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

درست است که استفاده از سماور برای چای در خانه ممکن است ایده خوبی نباشد مگر اینکه بخواهید نوعی مراسم را برگزار کنید. در برخی از کشورها ، این امر بسیار گسترده تر است ، اما در برخی دیگر ، آنها به وضوح بیشتر قهوه خور هستند تا چای ، و نوشیدن چای اغلب به صورت فردی انجام می شود.

سماور برقی کرکماز مدل Kolik کد 342
سماور برقی کرکماز مدل Kolik کد 342
2,550,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

با این حال ، همانطور که می گوییم ، سماور چای ایرانی در مناطق خاصی یک ابزار بسیار محبوب است و ما می توانیم با سهولت نسبی یک سماور در آمازون خریداری کنیم. تنوع جالبی از هر دو سبک و مواد وجود دارد ، همانطور که در زیر می بینیم:

سماور دقیقا چیست؟

سماور نوعی کتری غول پیکر با قوری است که وظیفه آن تهیه چای برای بسیاری از مهمانان و اجازه دادن به آنها برای مدت طولانی در دمای مناسب است.

سماور برقی ایران استیل کار مدل 15 گنجایش 15 لیتر
سماور برقی ایران استیل کار مدل 15 گنجایش 15 لیتر
1,220,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

سماورها برای دم کشیدن مقادیر زیاد چای و سپس گرم نگه داشتن آن برای مهمانان تا چند دقیقه پس از دم کردن از آن لذت ببرند.

به همین دلیل ، سماورهای برقی بیشتر در صنعت هتلداری و پذیرایی ، سماورهای بوفه صبحانه در هتل ها ، مغازه های تخصصی ، مراکز جلسات یا کنفرانس و غیره یافت می شوند.

سماور برقی هایمیش مدل HSM-003C
سماور برقی هایمیش مدل HSM-003C
1,970,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

ویژگی های سماور برای چای

سماور برقی از دو قسمت اصلی تشکیل شده است: مخزن و قوری.
بسته به ظرفیت مخزن (3 لیتر ، 5 لیتر ، 6 لیتر …) در اندازه های مختلف موجود است. ظرفیت قوری ها همیشه در حدود یک لیتر است. آنها قوری های معمولی با تزریق کننده هستند.
قوری به بالای کتری متصل شده است و دو قسمت آن کاملاً با هم قرار گرفته است.
آنها دارای یک شیر آب مانند پرکولاتورها هستند ، به طوری که می توان آب داغ را به دلخواه ریخت.
آنها معمولاً از فولاد ضد زنگ (مدرن ترین) ساخته می شوند یا ما می توانیم سماور مسی (سنتی تر) پیدا کنیم. سماور ساخته شده از نقره ، پرسلن یا برنج کمتر رایج است ، اما در بازار نیز وجود دارد.

سماورهای قدیمی با زغال گرم می شد ، که منشاء سماور کلاسیک با دودکش است ، اما نمونه های امروزی که امروزه می توانید بخرید تقریبا همیشه برقی هستند. آنها را به برق وصل می کنید و شروع به گرم شدن می کنند.
سماورهای مدرن دارای چراغ خلبان هستند که به شما می گوید چه زمانی از آب خارج شده اید تا بتوانید آنها را دوباره پر کنید.

حتما مطالعه نمایید: سرویس چای خوری

سماور چگونه برای تهیه چای کار می کند؟

مطمئناً اولین س questionالی که با دیدن یکی از این موارد از خود می پرسیم این است: چگونه از سماور استفاده می کنید؟ و حقیقت این است که پاسخ ساده تر از آن است که به نظر می رسد. بیایید گام به گام آن را پیش ببریم:

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه.

نحوه استفاده از سماور برای تهیه چای:

1. پر کردن مخزن سماور

ما قبلاً گفتیم که آنها در اندازه های مختلف وجود دارند به طوری که ما به 3 ، 4 ، 5 لیتر آب یا به هر تعداد زیاد نیاز داریم.

2. آب را گرم می کنیم

به سادگی سماور برقی را وصل کرده و اجازه دهید عنصر گرمایش کار خود را انجام دهد.

3. چای را داخل قوری بریزید

در حالی که منتظر گرم شدن آب داخل مخزن هستیم ، قوری را برداشته و برگ های چای را داخل دستگاه تزریق می ریزیم. بسیار مهم: از چای (برگ) بیشتری نسبت به حالت عادی برای یک مقدار آب در قوری معمولی استفاده کنید. ما می خواهیم یک چای بسیار غلیظ درست کنیم.
4. کتری را با آب داغ پر کنید

وقتی مخزن آب سماور در حال حاضر داغ است (معمولاً چراغ خلبان به ما در این مورد هشدار می دهد) ، از شیر آب استفاده می کنیم و قوری را پر می کنیم تا چای دم بکشد. تا اینجا ، انگار داریم یک چای معمولی درست می کنیم.

5. قوری را به بالای سماور وصل کنید

حالا قسمت جالب می آید: با پر شدن مخزن سماور از آب گرم ، قوری را به بالای سماور وصل می کنیم و چای را در دمای مناسب نگه می داریم.

6. چای را می ریزیم (وقتی دلمان می آید)

از این مرحله به بعد ، هر ناهارخوری می تواند قوری پر از چای غلیظ را برداشته و به میزان لازم در لیوان بریزد. اما ، یک دقیقه صبر کنید ، آیا ما نگفتیم که این چای باید بسیار غلیظ باشد؟ اونوقت چجوری میخوایم بخوریم؟ به سادگی: ما از بقیه آب گرم موجود در مخزن سماور برای افزودن به فنجان خود و متعادل کردن آن به این روش استفاده می کنیم.

حتما مطالعه نمایید: راهنمای خرید قوری

 

به طور خلاصه: با کتری ، شما به سادگی چای را همانطور که در تمام عمرتان تهیه کرده اید ، آماده می کنید ، اما با دوبار تزریق ، آن را به صورت غلیظ بیرون می آورید. و سپس ، به لطف آب گرم موجود در مخزن ، می توانید غلظت فنجان خود را با غلظت مورد نظر خود تنظیم کنید.
مزایای تهیه چای با سماور برقی چیست؟
اگر قسمت قبل را خوانده اید ، مزایای یک سماور در حال حاضر برای شما روشن است ، اما ما آنها را برای شما خلاصه می کنیم.

این ابزار ایده آل برای تهیه چند لیتر چای (مقدار زیادی چای برای بسیاری از مهمانان) است.
هر غذاخوری می تواند مقدار چای مورد نظر خود را با غلظت مورد علاقه خود بیشتر سرو کند. کاملا قابل تنظیم!
مخزن آب گرم تضمین می کند که چای مورد استفاده ما همیشه در دمای مطلوب برای مصرف بدون تزریق بیش از حد باشد. حتی چند دقیقه بعد از دم کشیدن.
من می خواهم یک سماور به صورت آنلاین بخرم ، کدام را پیشنهاد می کنید؟
وقتی صحبت از خرید یک سماور در آمازون می شود ، متوجه می شویم که اکثر جایگزین ها از تولید کنندگان ناشناخته است. این می تواند در خریدار بی اعتمادی ایجاد کند ، اما خوشبختانه ما برخی از گزینه های محبوب مانند مارک آلمانی Beem را داریم.

نکاتی که هنگام خرید سماور برقی باید در نظر بگیرید

یک کتری برقی اساسی ترین وسیله آشپزخانه است و به دلیل راحتی در بین دوستداران قهوه و چای بسیار محبوب است و سرعت آن هنگام جوشاندن آب ارائه می شود. بهترین کتری های برقی در هند از بهترین کیفیت مواد و آخرین تکنولوژی ساخته شده اند و کارکردن را آسان می کنند. از آب جوش گرفته تا تهیه نودل فوری ، می توانید از آن برای همه کارهای ساده روزمره خود استفاده کنید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

یک

خرید سماور برقی

چگونه کار می کند؟
کار سماور برقی بسیار ساده است. هنگامی که سماور برقی روشن می شود ، به تدریج شروع به گرم کردن آب داخل می کند. عنصر گرمایش از سیم پیچ فلزی تشکیل شده است که به سرعت گرم می شود و گرمایش اطراف را آغاز می کند. در اکثر کتری های برقی سیستم خاموش شدن خودکار وجود دارد و پس از جوشاندن آب شروع به بوق زدن می کند.

مزایای استفاده از سماور برقی

در اینجا چند مزیت قابل توجه از خرید سماور برقی آورده شده است.
سیستم خودکار خاموش
در صورت فراموش کردن خاموش کردن دستگاه بعد از استفاده از آن ، از حوادث جلوگیری می کند.
آسان برای استفاده
برای استفاده از کتری برقی فقط باید آب اضافه کرده و دکمه را فشار دهید. ویژگی های مختلف دیگری نیز وجود دارد مانند تنظیم درجه حرارت مطابق نیاز شما ، تشخیص آن بسیار آسان است.
اگر کتری های مایکروویو یا اجاق گازهای سنتی را مقایسه کنیم ، کتری های برقی از انرژی کمتری برای جوشاندن آب یا انجام هر کار دیگری استفاده می کنند ، بنابراین از نظر مصرف انرژی بیشتر هستند.

دقت

در خرید سماور برقی دقت عاملی است که برای همه دوستداران چای و قهوه بسیار مهم است. برای به دست آوردن دمای مناسب هنگام دم کردن برخی از انواع چای یا قهوه می تواند تفاوت عظیمی در طعم ایجاد کند. خرید کتری برقی گاهی اوقات می تواند استرس زا باشد زیرا طیف گسترده ای از انواع مختلف به صورت آنلاین در دسترس است و همه ادعا می کنند که محصول آنها بهترین است. برای انتخاب کتری برقی مناسب برای خودتان ، می توانید بیشتر بخوانید تا بتوانید در هنگام خرید بهترین کتری برقی به چه ویژگی هایی توجه کنید.

عواملی که هنگام خرید سماور الکتریکی باید به آن توجه کنید
اگر تصمیم گرفته اید یک کتری برقی برای خانه یا محل کار خود خریداری کنید ، در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید قبل از خرید آن را در نظر بگیرید.

سرعت جوش آوری

یکی از مهمترین ویژگی های یک کتری برقی خوب سرعت جوشاندن است. برای اکثر افرادی که قصد خرید کتری برقی را دارند به دنبال سرعت جوشاندن آن هستند. بیشتر کتری های برقی از بهترین مارک های کتری برقی در هند در حدود سه تا چهار دقیقه آب را می جوشانند. قبل از خرید کتری برقی ، ویژگی ها را با دقت در نظر بگیرید و کتری خود را بر اساس سرعت آن انتخاب کنید.

اندازه و وزن یک سماور برقی

ویژگی مهم دیگر کتری برقی که بین بهترین و متوسط کتری تفاوت قائل می شود ، اندازه و وزن آن است. در مورد اندازه ، دو مورد اصلی که ما به دنبال آن هستیم ظرفیت و فضای متقابل است. ظرفیت کتری برقی به این معنی است که چقدر آب می تواند در یک زمان خاص در آن ذخیره شود. نگرانی دیگر که با اندازه همراه است ، فضای پیشخوان است. کتری برقی که به اندازه مایکروویو یا وسایل دیگر به فضای زیادی احتیاج ندارد ، آن را بسیار مطلوب تر می کند.

سر و صدا سماور برقی

کتری های برقی سر و صدای زیادی ایجاد نمی کنند. آنها فقط هنگامی که آب به جوش آمده است صدای بوق می دهند. با این حال ، چند کتری وجود دارد که صداهای دیگری نیز تولید می کند که می تواند برای بسیاری از مشتریان آزاردهنده باشد.
راحتی در استفاده
استفاده از کتری های برقی بسیار آسان است و این یکی از دلایل اصلی محبوبیت در بین بسیاری از مردم است. اگر بخواهید یک کتری برقی فقط برای تهیه چای یا قهوه تهیه کنید ، می توانید ساده ترین شکل یک کتری برقی را انتخاب کنید. اگر می خواهید یک کتری برقی کار پیچیده تری انجام دهد ، می توانید آن را بخرید که دارای ویژگی های اضافی مانند سیستم کنترل دما و غیره است.

طراحی ظاهر سماور برقی

بهترین کتری های برقی دارای ویژگی های خوب و همچنین ظاهر عالی هستند. کتری های برقی بیشتر برای عملکرد صحیح ساخته شده اند ، اما بهترین کتری های برقی به همان اندازه عملکرد خوبی دارند.
دوام برای هر نوع قطعات الکتریکی ، دوام یک نگرانی است. شما می خواهید پول خود را برای یک کتری برقی که مدت زمان بیشتری عمر می کند هزینه کنید. همچنین به دنبال گارانتی محصول باشید. یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از دوام یا عدم دوام محصول این است که به دنبال نظرات مشتریان باشید و یک کتری برقی بخرید که عمر بیشتری دارد.

جنس سماور برقی

کتری های برقی بیشتر از فلز ، شیشه ، پلاستیک یا ترکیبی از این سه ماده ساخته می شوند. شیشه و فولاد ضد زنگ در مقایسه با مواد پلاستیکی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. با این حال ، پلاستیک به اندازه دو ماده دیگر در تماس داغ نمی شود. شما می توانید کتری برقی را مطابق دلخواه خود انتخاب کنید.
برخی از ویژگی های دیگر را در نظر بگیرید
ذخیره سازی سیم پایه- سیم ها هنگام استفاده از آن مشکلی ایجاد می کنند ، زیرا بیشتر اوقات هنگام کار به کار می آید. کتری های الکتریکی زیادی وجود دارند که دارای طناب پایه هستند و این اطمینان را به شما می دهد که فقط در مواقع نیاز به سیم کتری برخورد کنید.

طناب بی سیم یا قابل جدا شدن- می توانید بسیاری از کتری های برقی را بصورت آنلاین بی سیم بیابید یا دارای سیم جدا شونده ای باشید که به طور کلی استفاده و ذخیره آن راحت تر است.
گیج آب- مدرن ترین انواع کتری ها دارای اندازه گیری آب قابل مشاهده هستند که به شما کمک می کند میزان آب موجود در کتری خود را در هر زمان مشخص درک کنید.

 

  • نحوه نمایش محصول ها
سماور برقی باریتون مدل 45GW
سماور برقی باریتون مدل 45GW
6,110,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی کرکماز مدل ÇAYKOLIK کد 34101 گنجایش 3 لیتر
سماور برقی کرکماز مدل ÇAYKOLIK کد 34101 گنجایش 3 لیتر
2,050,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی نوردیا مدل Molto ظرفیت 3 لیتر
سماور برقی نوردیا مدل Molto ظرفیت 3 لیتر
3,940,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی میگل مدل GTS302  گنجایش 3 لیتر
سماور برقی میگل مدل GTS302 گنجایش 3 لیتر
2,793,250 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقي كركماز مدا A841-01 گنجايش 5 ليتر
سماور برقي كركماز مدا A841-01 گنجايش 5 ليتر
3,060,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی لونا مدل 602
سماور برقی لونا مدل 602
2,900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی مایر مدل 3899 گنجایش 4.5 لیتر
سماور برقی مایر مدل 3899 گنجایش 4.5 لیتر
2,295,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی کرکماز مدل Kolik کد 342
سماور برقی کرکماز مدل Kolik کد 342
2,550,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی آپولون مدل پلوتون ظرفیت 6 لیتر باقوری
سماور برقی آپولون مدل پلوتون ظرفیت 6 لیتر باقوری
2,860,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی ایران استیل کار مدل 15 گنجایش 15 لیتر
سماور برقی ایران استیل کار مدل 15 گنجایش 15 لیتر
1,220,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی نوردیا مدل Molto ظرفیت 3 لیتر
سماور برقی نوردیا مدل Molto ظرفیت 3 لیتر
3,970,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی مگافورس مدل کلاسیک E-130 ظرفیت 4.5 لیتر
سماور برقی مگافورس مدل کلاسیک E-130 ظرفیت 4.5 لیتر
3,450,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی کرکماز مدل Demfora کد 337
سماور برقی کرکماز مدل Demfora کد 337
2,800,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی کرکماز  مدل A 841
سماور برقی کرکماز مدل A 841
2,920,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی هایمیش مدل HSM-003C
سماور برقی هایمیش مدل HSM-003C
1,970,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی کالوات مدل HA1100 ظرفیت 3.2 لیتر
سماور برقی کالوات مدل HA1100 ظرفیت 3.2 لیتر
1,940,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی پلان مدل 8010  ظرفیت 5 لیتر
سماور برقی پلان مدل 8010  ظرفیت 5 لیتر
2,300,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی کرکماز مدل Nosta کد 338
سماور برقی کرکماز مدل Nosta کد 338
2,380,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی ورمونت مدل VT-ES2122GB
سماور برقی ورمونت مدل VT-ES2122GB
1,790,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی عالی نسب مدل Soren ظرفیت 7 لیتر
سماور برقی عالی نسب مدل Soren ظرفیت 7 لیتر
2,716,230 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی جانتک مدل 1200
سماور برقی جانتک مدل 1200
1,700,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی گلستان مدل B404 گنجایش 6 لیتر
سماور برقی گلستان مدل B404 گنجایش 6 لیتر
1,780,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی مکسی مدل 07
سماور برقی مکسی مدل 07
2,520,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی کرکماز مدل Nosta کد 338
سماور برقی کرکماز مدل Nosta کد 338
2,245,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی پلان مدل 6111 ظرفیت 5 لیتر
سماور برقی پلان مدل 6111 ظرفیت 5 لیتر
6,800,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی گلد مستر مدل GM-7340
سماور برقی گلد مستر مدل GM-7340
2,089,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی پلان مدل 6060 ظرفیت 5 لیتر
سماور برقی پلان مدل 6060 ظرفیت 5 لیتر
3,400,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی فوما مدل 714 ظرفیت 3.2 لیتر
سماور برقی فوما مدل 714 ظرفیت 3.2 لیتر
1,980,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی عالی نسب مدل سویل ظرفیت 5 لیتر
سماور برقی عالی نسب مدل سویل ظرفیت 5 لیتر
4,790,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی ایران استیل کار مدل 20 گنجایش20 لیتر
سماور برقی ایران استیل کار مدل 20 گنجایش20 لیتر
1,280,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی فوما مدل 1798 ظرفیت 3.2 لیتر
سماور برقی فوما مدل 1798 ظرفیت 3.2 لیتر
1,717,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی همیلتون مدل 451 ظرفیت 2.5لیتر
سماور برقی همیلتون مدل 451 ظرفیت 2.5لیتر
2,100,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی مایر مدل MR-3866 گنجایش 3 لیتر
سماور برقی مایر مدل MR-3866 گنجایش 3 لیتر
1,945,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی عالی نسب مدل Sarina ظرفیت 5.5 لیتر
سماور برقی عالی نسب مدل Sarina ظرفیت 5.5 لیتر
3,700,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی هایمیش مدل HSM-003C گنجایش 2.5 لیتر
سماور برقی هایمیش مدل HSM-003C گنجایش 2.5 لیتر
2,590,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
سماور برقی یورولوکس مدل   EU-ES2849JPB
سماور برقی یورولوکس مدل EU-ES2849JPB
1,850,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید