راهنمای  خرید  RAM کامپیوتر در سال 2021

 

بررسی مشخصات حافظه RAM

برای خرید رم کامپیوتر باید در نظر داشته باشید که میزان و مشخصات حافظه سیستم یا RAM شما می تواند تفاوت قابل توجهی را از تعداد برنامه های در حال اجرا (یا فقط بازکردن برگه های مرورگر) که می توانید قبل از شروع کند سیستم شما باز کنند ، گرفته تا فریم بر ثانیه

رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز کینگستون ظرفیت 2 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز کینگستون ظرفیت 2 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR2
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 2 گیگابایت
 • فرکانس: 800 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا

اگر در حال خرید رم مناسب برای سیستم جدید یا ارتقاء لپ تاپ یا دسکتاپ موجود خود هستید و دچار سردرگمی شده اید که آیا به 8 ، 16 یا 32 گیگابایت (یا بیشتر) نیاز دارید ، سرعت پالس ساعت چقدر اهمیت دارد یا چه چیزی در زمان بندی حافظه تاثیر دارد تا انتها این مقاله را تا آخر مطالعه بفرمایید.

پیشنهاد مطالعه: منبع تغذیه کامپیوتر

ما در اینجا بر حافظه کامپیوتر شخصی تمرکز خواهیم کرد ، اگرچه بسیاری از توصیه ها و جزئیات فنی به لپ تاپ ها نیز مربوط می شود.

با استفاده از لپ تاپ ها ، فقط باید یک کیت SO-DIMM (ماژول های حافظه داخلی دو خطی کوچک) بخرید ، نه DIMM های بلندتر (ماژول های حافظه داخلی دوگانه) که در رایانه های رومیزی سنتی و مدرن استفاده می شود. بسیاری از لپ تاپ های باریک مدرن نیز حافظه خود را به مادربرد لحیم کرده اند. بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد خرید ، دفترچه راهنمای لپ تاپ خود را حتماً بررسی کنید.

 

در خرید رم کامپیوتر اگر مطمئن نیستید که به چه میزان حافظه نیاز دارید ، پاسخ کوتاه این است که با توجه به حجم کاری رایج و قیمت امروز ، 16 گیگابایت نقطه مناسبی در انتخاب است.

رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 4600 مگاهرتز CL19 هایپرایکس مدل PREDATOR ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 4600 مگاهرتز CL19 هایپرایکس مدل PREDATOR ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: U-DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 4000 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا

تولیدکنندگان محتوا و علاقه مندان به چند وظیفه ممکن است بخواهند موارد بیشتری را در نظر بگیرند. در ویژگی ما به چه مقدار حافظه نیاز دارید ، می توانید عمیق تر به ملاحظات ظرفیت حافظه بپردازید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سرعت ساعت (اندازه گیری شده بر حسب مگاهرتز) و زمان بندی ها (که به عنوان یک سری اعداد ذکر شده است ، مانند 15-15-15-36) ، می توانید آغازگر فرکانس و زمان بندی ما را بررسی کنید.

رم کامپیوتر می تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد دنیای واقعی تأثیر بگذارد. ما همچنین بسیاری از این جزئیات و موارد دیگر را در زیر توضیح خواهیم داد. اما در ابتدا ، چند نکته مهم در مورد خرید در صورتی که در حال حاضر در فروشگاه هستید و می خواهید بدانید چه چیزی بخرید ، آورده شده است.

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

 

نکات خرید سریع در خرید رم کامپیوتر

16 گیگابایت نقطه معمول فعلی با قیمت امروز است. گیمرها و کسانی که کارهای توسعه را انجام می دهند می توانند با 8 گیگابایت کار کنند. ا
با چندین برگه باز مرورگر و سایر برنامه های در حال اجرا می توانند به راحتی از این استفاده کنند. با توجه به اینکه می توانید 16 گیگابایت با قیمت 25 دلار بیش از 8 گیگابایت خریداری کنید ، اکثر 16 گیگابایت را انتخاب می کنند. کسانی که محتوای جدی ایجاد می کنند به احتمال زیاد چیزهای بیشتری می خواهند.

رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1333 مگاهرتز cl9 کینگستون مدلkvr ظرفیت 4گیگابایت
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1333 مگاهرتز cl9 کینگستون مدلkvr ظرفیت 4گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1333 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا

برای سرعت ساعت که سیستم شما پشتیبانی نمی کند ، پول پرداخت نکنید. سرعت حافظه محدود است ، به ویژه در برخی از پردازنده ها و چیپست های سطح پایین و اصلی اینتل. بنابراین ، برای مثال ، اگر سیستم شما فقط از 2666 مگاهرتز پشتیبانی می کند ، خرید RAM با 3600 امتیاز فایده ای ندارد.

پیشنهاد مطالعه: هارد اکسترنال

شما قادر به دستیابی به سرعت بالاتر نخواهید بود و ممکن است با سرعت کمتری حتی عقب افتاده گیر کنید. مشخصات سازنده مادربرد را برای سرعتهای پشتیبانی شده بررسی کنید و بر این اساس خرید کنید.
اگر از گرافیک یکپارچه استفاده می کنید ، سرعتهای بالا بیشترین تأثیر را دارد.

اگر قصد بازی بدون کارت گرافیک اختصاصی را دارید ، در صورت انتخاب حافظه سریعتر (پشتیبانی شده) نرخ فریم قابل توجهی خواهید داشت.

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

اما اگر مجبور باشید برای پشتیبانی از این سرعت و همچنین حافظه با سرعت بیشتر هزینه بیشتری را صرف اجزا کنید ، ممکن است منطقی به نظر برسد که از کارت مخصوص استفاده کنید که در کل عملکرد بازی بهتری را ارائه می دهد.
بسیاری از برنامه ها و بازی ها از RAM سریعتر و زمان بندی بهتر سود زیادی نمی برند. مقدار نرم افزاری که از کیت های حافظه سریعتر و با زمان دقیقتر سود قابل توجهی می برد ، در واقع بسیار اندک است.

پیشنهاد مطالعه: درایو نوری

برخی از بازی ها و همچنین نرم افزارهای فشرده سازی مانند 7-zip و برخی جنبه های نرم افزار ایجاد محتوا از مزایایی برخوردار خواهند بود.

رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز کینگستون مدل KVR800D2N6/2G ظرفیت 2 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز کینگستون مدل KVR800D2N6/2G ظرفیت 2 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR2
 • ظرفیت کلی: 2 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 800 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا

در مورد برنامه ها و بازی هایی که بیشتر از آنها استفاده می کنید تحقیق کنید. اگر از نرم افزارهای حساس به حافظه استفاده نمی کنید و کارت گرافیک اختصاصی دارید ، می توانید با انتخاب رم پایین تر ، مقداری در هزینه خود صرفه جویی کرده و آن را صرف SSD بزرگتر یا کارت گرافیک بهتر یا CPU کنید.

پخش کننده ها و چراغ های حرارتی فقط برای نمایش هستند. به طور کلی ، اکثر حافظه به اندازه کافی سریع کار نمی کند .

بنابراین اگر کیس شیشه ای ندارد یا به ظاهر چندان اهمیتی نمی دهید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که از برد های با PCB های جذاب و بانک های حافظه آشکار استفاده کنید.
تا زمانی که از نظر سرعت و مشخصات مناسب باشد.

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

XMP در مقابل SPD

 

فناوری که فرکانس و زمان بندی مناسب را برای مادربرد فراهم می کند Serial Presence Detect (SPD) نامیده می شود و قسمتی که تشخیص می دهد یک تراشه ROM کوچک (فقط برای خواندن حافظه) است که با جدول زمان بندی برنامه ریزی شده است.

زمان بندی های استاندارد صنعت توسط شورای مهندسی مشترک دستگاه های الکترون (JEDEC) ، یک سازمان صنعتی که شامل شرکت هایی از کنترل کننده های حافظه و صنایع CPU تا تولید کنندگان و مونتاژکنندگان DRAM IC است ، تعریف می شود.

پیشنهاد مطالعه: کنسول بازی

لیستی از حالت های تأیید شده DDR4 اغلب در ویکی پدیا به روز می شود.

رم لپ تاپ DDR3 تک کاناله ۱۶۰۰ مگاهرتز CL11 اس کی هاینیکس مدل PC3 ظرفیت 4 گیگابایت
رم لپ تاپ DDR3 تک کاناله ۱۶۰۰ مگاهرتز CL11 اس کی هاینیکس مدل PC3 ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا

همانطور که در نحوه فعال کردن XMP توضیح داده شد ، “مشخصات فوق العاده حافظه” اینتل یک جدول اورکلاک به حافظه اضافه می کند ، و گاهی اوقات به حدی می رسد که برخی از سریعترین DIMR های DDR4-4266 دارای IC های DDR4-2133 هستند.

اگر مادربرد شما از XMP پشتیبانی می کند ، معمولاً می توانید یک کیت با نرخ داده متوسط و تاخیرهای بیشتر از استاندارد دریافت کنید ، مانند DDR4-3200 CAS 14.

مشکل کسانی که مادربردهای آنها از XMP پشتیبانی نمی کنند این است که این کیت ها معمولاً پیش فرض هستند به DDR4-2133 CAS 15.

هر کیت فعلی با زمان بندی های پیشرفته به XMP نیاز دارد تا آن زمان بندی ها را به طور خودکار پیکربندی کند .

کسانی که ترجیح می دهند این خطر را انجام ندهند ، مکن است بخواهند اسکرین شات های CPU-Z را از بررسی حافظه ما بررسی کنند و یکی از آن مجموعه ها را انتخاب کنند.

تجهیزات جانبی کامپیوتر

چند ماژول؟

برای فعال کردن حالت دو کاناله در پلتفرم هایی مانند AMD Socket AM4 یا LGA 1151 اینتل ، یا حداقل چهار ماژول به حالت های چهار کاناله سوکت AMD TR4 و LGA 2066 اینتل نیاز دارید. این ماژول ها می توانند تک باشند رتبه (با همه IC ها که توسط یکی از رابط های دوگانه 64 بیتی هر ماژول آدرس دهی شده اند) یا دو رتبه ای (که توسط هر دو رابط آدرس دهی شده است).برای مشاهده دیگر تجهیرات جانبی کامپیوتر کلیک نمایید

 

در خرید رم کامپیوتر با بهترین عملکرد ، دو ماژول برای برد دو کانالی یا چهار ماژول برای برد چهار کاناله انتخاب کنید.

کسانی که قادر به خرید ماژول هایی هستند که دو برابر تراشه دارند ، از ظرفیت اضافی و افزایش اندک عملکرد در برنامه های خاص سود خواهند برد.

معرفی مجدد 32 گیگابایتی DIMM رومیزی به این معنی است که شما حتی می توانید 64 گیگابایت را فقط از دو ماژول یا 128 گیگابایت از چهار دستگاه دریافت کنید ، بدون اینکه نگران این باشید که آیا برد شما از حافظه سرور گران تر پشتیبانی می کند یا خیر.

پیشنهاد مطالعه: مانیتور

شما همچنان می خواهید وب سایت سازنده مادربرد خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سیستم عامل شما از هر ظرفیتی که استفاده می کنید پشتیبانی می کند. شاید لازم باشد ابتدا BIOS خود را به روز کنید.

DDR4-2666 برای چیپ ست های سری H/B اینتل است

اینتل اجازه نمی دهد اورکلاک را به غیر از چیپست های سری Z (علاقه مندان) و سری X (دسکتاپ سطح بالا) انجام دهد. این امر باعث می شود خریداران اصلی که نمی خواهند از ویژگی های سری Z خودداری کنند ، محدودیت های “تأیید شده” اینتل را شامل می شود ، از جمله حداکثر DDR4-2666 آن برای پردازنده های Core i5 و بالاتر.

ما چندین مورد از این تابلوها را بررسی کرده ایم و متوجه شده ایم که اکثر قطعات خرده فروشی شامل Intel XMP هستند. اگرچه این بر حداکثر سرعت حافظه تأثیر نمی گذارد ، اما پیکربندی یک کلیک DDR4-2666 با تاخیر کمتر را فعال می کند.

متأسفانه بازار DDR4-2666 با تاخیر کم آنقدر کوچک است که کیت های CAS 12 و CAS 13 دیگر تولید نمی شوند. به نظر می رسد زمان بندی CAS 15 سریعترین قطعات موجود است.

DDR4-2400 برای اینتل Core i3 و پایین تر است
پردازنده های رده پایین اینتل همان محدودیت هایی را دارند که در پاراگراف قبلی به آنها اشاره کردیم ، اما با سرعت داده DDR4-2400 حتی پایین تر. بازار حافظه با عملکرد بالا با این سرعت داده آنقدر کوچک است که کمترین تأخیری که در بین محصولات فعلی می توان یافت CAS 14 است.

DDR4-2933 یک حل کننده مشکل است
زیبایی DDR4-2933 این است که با نسبت کامل 11×133.333 اجرا می شود که نسبت کمتری نسبت به 15×100 که DDR4-3000 استفاده می کند ، وجود دارد.

 

محدودیت های Ryzen

به طور پیش فرض ، کنترل کننده مادربردهای X570 در حالت فراتر از سرعت DDR4-3600 به نصف سرعت و رابط “Infinity Fabric” به نسبت غیر همگام تغییر می کند و باعث کاهش عملکرد هنگام استفاده از DDR4-3733 یا بالاتر می شود. بسیاری از کاربران نهایی پس از غیرفعال کردن این حفاظت های پایداری ، محدودیت هایی بین DDR4-3733 و DDR4-3866 گزارش می دهند ، اما این افزایش جزئی در سرعت داده ها احتمالاً ارزش تلاش شما را ندارد ، مگر اینکه شما فقط به دنبال دستیابی به سرعتهای بالاتر برای حقوق خودستایی باشید.

برای مشاهده دیگر تجهیرات جانبی کامپیوتر کلیک نمایید

بررسی رم های موجود در بازار

 

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2666MHz CL15 ظرفیت 16 گیگابایت

• نوع حافظه:DDR4
• نوع ماژول:DIMM
• ظرفیت کلی:16 گیگابایت
• پیکربندی:چهارکاناله
• فرکانس:2666 مگاهرتز
• سیستم خنک کننده:هیت‌سینک

حافظه‌ی رَم (RAM) خلاصه‌ شده‌ی عبارت Random Access Memory است که به معنای حافظه باقابلیت دسترسی تصادفی است. رم، محلی برای ذخیره‌سازی موقت اطلاعات است که به کمک آن می‌توان به اطلاعات در هر زمانی بدون در نظر گرفتن موقعیت فیزیکی و ترتیب آن‌ها و به‌سرعت دسترسی داشت. داده‌های موجود در رم، قابل پاک شدن هستند یا می‌توانند با داده‌های دیگر جایگزین شوند. هر نوع وقفه‌ای در جریان برق رایانه، موجب از بین رفتن داده‌های موجود در رم می‌شود.

حافظه رَم برای نگه‌داری موقت اطلاعات تا زمان پردازش یا انتقال نتایج به بیرون از رایانه یا ذخیره‌سازی در حافظه‌های جانبی، مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. به ‌طور کلی حافظه رم در تمام عملیات کامپیوتر، چه در اعمال پیش‌پا افتاده‌ای مثل کپی یا جابجایی فایل و چه در اعمال پیچیده مانند اجرای چند نرم‌افزار مختلف، نقش مستقیم و ویژه‌ای دارد و به همین دلیل است که سرعت و ظرفیت رم تأثیر زیادی بر روی سرعت سیستم‌های کامپیوتری خواهد داشت و این تأثیر در اجرای نرم‌افزارهای سنگین، انجام بازی و به صورت کلی، در انجام هر کاری که به پردازش و رندر (Render) کردن زیاد نیاز دارد، محسوس است.

شرکت کینگستون(Kingston) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی حافظه‌ی رم در جهان است و انواع مختلفی از حافظه‌های رم را طراحی، تولید و به بازار عرضه کرده‌است. رم هایپر ایکس (HyperX) از سری Fury (به معنای خشم) شرکت کینگستون، از جدیدترین محصولات گروه رم‌های DDR4 این شرکت است که به منظور استفاده گیمرها طراحی و عرضه شده اند. این رم به‌صورت چهارکاناله و با فرکانس 2666 مگاهرتز طراحی و تولید شده و با ظرفیت 16 گیگابایت میزبان موقت اطلاعات شما است.

 

حافظه های سری فیوری با پوششی آلومینیومی، قابلیت هیت سینک و اورکلاکینگ خودکار، بهترین کارآیی را در بازی‌های ویدئویی ارائه می دهند. این حافظه پس از نصب بر روی مادربرد با توجه به نوع پردازنده و چیپست اصلی، بصورت اتوماتیک حداکثر فرکانسی که سیستم از آن پشتیبانی می‌کند را شناسایی کرده و آن را اعمال می کند. به این ترتیب حداکثر کارآیی و سرعت خود را نمایش می دهد.

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

خرید رم کامپیوتر کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 8 گیگابایت

• نوع حافظه:DDR3
• نوع ماژول:DIMM
• ظرفیت کلی:8 گیگابایت
• پیکربندی:تک کاناله
• فرکانس:1600 مگاهرتز
• سیستم خنک کننده:ندارد

حافظه‌ی رَم (RAM) خلاصه‌ شده‌ی عبارت Random Access Memory است که به معنای حافظه باقابلیت دسترسی تصادفی است. رم، محلی برای ذخیره‌سازی موقت اطلاعات است که به کمک آن می‌توان به اطلاعات در هر زمانی بدون در نظر گرفتن موقعیت فیزیکی و ترتیب آن‌ها و به‌سرعت دسترسی داشت. داده‌های موجود در رم، قابل پاک شدن هستند یا می‌توانند با داده‌های دیگر جایگزین شوند. هر نوع وقفه‌ای در جریان برق رایانه، موجب از بین رفتن داده‌های موجود در رم می‌شود.

 

حافظه رَم برای نگه‌داری موقت اطلاعات تا زمان پردازش یا انتقال نتایج به بیرون از رایانه یا ذخیره‌سازی در حافظه‌های جانبی، مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. به ‌طور کلی حافظه رم در تمام عملیات کامپیوتر، چه در اعمال پیش‌پا افتاده‌ای مثل کپی یا جابجایی فایل و چه در اعمال پیچیده مانند اجرای چند نرم‌افزار مختلف، نقش مستقیم و ویژه‌ای دارد و به همین دلیل است که سرعت و ظرفیت رم تأثیر زیادی بر روی سرعت سیستم‌های کامپیوتری خواهد داشت و این تأثیر در اجرای نرم‌افزارهای سنگین، انجام بازی و به صورت کلی، در انجام هر کاری که به پردازش و رندر (Render) کردن زیاد نیاز دارد، محسوس است.

شرکت کینگستون(Kingston) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی حافظه‌ی رم در جهان است و انواع مختلفی از حافظه‌های رم را طراحی، تولید و به بازار عرضه کرده‌است. حافظه‌ی رم ValueRAM از سری رم‌های ظریف و خوش ساخت DDR3 به‌صورت یک کاناله و با فرکانس 1600 مگاهرتز طراحی و تولید شده‌است و با ظرفیت 8 گیگابایت میزبان موقت اطلاعات شما است. این حافظه پس از نصب بر روی مادربرد با توجه به نوع پردازنده و چیپست اصلی، بصورت اتوماتیک حداکثر فرکانسی که سیستم از آن پشتیبانی می‌کند را شناسایی کرده و آن را اعمال می کند. به این ترتیب حداکثر کارآیی و سرعت خود را نمایش می دهد.
مشاهده کمتر
مشخصات کالا

 

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

خرید رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفیت 8 گیگابایت

• نوع حافظه:DDR4
• نوع ماژول:DIMM
• ظرفیت کلی:8 گیگابایت
• پیکربندی:تک کاناله
• فرکانس:2400 مگاهرتز
• سیستم خنک کننده:هیت‌سینک

رم کامپیوتر یکی از مؤلفه‌های اصلی سازنده‌ی هر کامپیوتر است و نقشی مهم در چگونگی راندمان آن بازی می‌کند. رم‌ از ابتدای عمر خود همواره همانند دیگر قطعات در حال پیشرفت بوده و شرکت‌های مختلف تکنولوژی این قطعه‌ی اساسی را به‌روزرسانی و قطعاتی قدرتمندتر را روانه‌ی بازار می‌کنند. تکنولوژی غالب بازار امروزه‌ی رم، DDR4 است که در سرعت‌های مختلف تولید می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: کیس کامپیوتر

محصولی که در این قسمت مشاهده می‌کنید ساخت شرکت «Kingston» است که در حجم 8 گیگابایت و سرعت 2400Mhz عرضه شده است. مشخصات این رم نشان از رده‌ی ساخت بالای آن دارد که بهتر است برای مصارف حرفه‌ای و بازی‌های کامپیوتری مورد استفاده قرار گیرد؛ البته سرعت‌های بالاتر از این محصول با مشخصات بهتر هم در بازار موجود است. با توجه به کاربری حرفه‌ای این قطعه احتمال گرم‌شدن آن وجود دارد که درنتیجه‌ی آن هیت‌سینکی برای آن طراحی شده است تا گرمای تولیدی رم به نحو احسن دفع شود.

برای مشاهده دیگر تجهیرات جانبی کامپیوتر کلیک نمایید

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

خرید رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR3 1600MHz CL10 ظرفیت 8 گیگابایت

• نوع حافظه:DDR3
• نوع ماژول:DIMM
• ظرفیت کلی:8 گیگابایت
• پیکربندی:تک کاناله
• فرکانس:1600 مگاهرتز
• سیستم خنک کننده:هیت‌سینک

حافظه‌ی رَم (RAM) خلاصه‌ شده‌ی عبارت Random Access Memory است که به معنای حافظه باقابلیت دسترسی تصادفی است. رم، محلی برای ذخیره‌سازی موقت اطلاعات است که به کمک آن می‌توان به اطلاعات در هر زمانی بدون در نظر گرفتن موقعیت فیزیکی و ترتیب آن‌ها و به‌سرعت دسترسی داشت. داده‌های موجود در رم، قابل پاک شدن هستند یا می‌توانند با داده‌های دیگر جایگزین شوند. هر نوع وقفه‌ای در جریان برق رایانه، موجب از بین رفتن داده‌های موجود در رم می‌شود.

 

حافظه رَم برای نگه‌داری موقت اطلاعات تا زمان پردازش یا انتقال نتایج به بیرون از رایانه یا ذخیره‌سازی در حافظه‌های جانبی، مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. به ‌طور کلی حافظه رم در تمام عملیات کامپیوتر، چه در اعمال پیش‌پا افتاده‌ای مثل کپی یا جابجایی فایل و چه در اعمال پیچیده مانند اجرای چند نرم‌افزار مختلف، نقش مستقیم و ویژه‌ای دارد و به همین دلیل است که سرعت و ظرفیت رم تأثیر زیادی بر روی سرعت سیستم‌های کامپیوتری خواهد داشت و این تأثیر در اجرای نرم‌افزارهای سنگین، انجام بازی و به صورت کلی، در انجام هر کاری که به پردازش و رندر (Render) کردن زیاد نیاز دارد، محسوس است.

شرکت کینگستون(Kingston) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی حافظه‌ی رم در جهان است و انواع مختلفی از حافظه‌های رم را طراحی، تولید و به بازار عرضه کرده‌است. رم هایپر ایکس (HyperX) از سری Fury (به معنای خشم) شرکت کینگستون، از جدیدترین محصولات گروه رم‌های DDR3 این شرکت است که به منظور استفاده گیمرها طراحی و عرضه شده اند. این رم به‌صورت تک‌کاناله و با فرکانس 1600 مگاهرتز طراحی و تولید شده و با ظرفیت 8 میزبان موقت اطلاعات شما است.

حافظه های سری فیوری با پوششی آلومینیومی، قابلیت هیت سینک و اورکلاکینگ خودکار، بهترین کارآیی را در بازی‌های ویدئویی ارائه می دهند. این حافظه پس از نصب بر روی مادربرد با توجه به نوع پردازنده و چیپست اصلی، بصورت اتوماتیک حداکثر فرکانسی که سیستم از آن پشتیبانی می‌کند را شناسایی کرده و آن را اعمال می کند. به این ترتیب حداکثر کارآیی و سرعت خود را نمایش می دهد.

 

خرید رم کامپیوتر

خرید رم کامپیوتر مدل سامسونگ مدل DDR3 1600MHz 240Pin DIMM 12800 ظرفیت 4 گیگابایت

• نوع حافظه:DDR3
• نوع ماژول:DIMM
• ظرفیت کلی:4 گیگابایت
• پیکربندی:تک کاناله
• فرکانس:1600 مگاهرتز
• سیستم خنک کننده:ندارد

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

خرید رم کامپیوتر  مدل کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 8 گیگابایت

• نوع حافظه:DDR3
• نوع ماژول:DIMM
• ظرفیت کلی:8 گیگابایت
• پیکربندی:تک کاناله
• فرکانس:1600 مگاهرتز
• سیستم خنک کننده:ندارد

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

خرید رم کامپیوتر( اپیسر UNB PC3-12800 CL11 UDIMM DDR3 1600MHz ظرفیت 8 گیگابایت)

• نوع حافظه:DDR3
• نوع ماژول:U-DIMM
• ظرفیت کلی:8 گیگابایت
• پیکربندی:تک کاناله
• فرکانس:1600 مگاهرتز
• سیستم خنک کننده:ندارد

 

خرید رم کامپیوتر
خرید رم کامپیوتر

خرید رم کامپیوتر اپیسر مدل UNB PC3-10600 CL9 DDR3 1333MHz ظرفیت 4 گیگابایت

• نوع حافظه:DDR3
• نوع ماژول:DIMM
• ظرفیت کلی:4 گیگابایت
• پیکربندی:تک کاناله
• فرکانس:1333 مگاهرتز
• سیستم خنک کننده:ندارد

پیشنهاد مطالعه: منبع تغذیه کامپیوتر

جدول مقایسه انواع  RAM

 

DIMM Type

Size (L x H mm)

DDR4

Standard 133.35 x 31.25
VLP (Very Low Profile) 133.35 x 18.75

DDR3

Standard 133.35 x 30
VLP 133.35 x 18.28 to 18.79
ULP (Ultra-Low Profile) 133.35 x 17.78 to 18.28

DDR2

Standard 133.35 x 30
VLP 133.35 x 18.28 to 18.79
DDR Standard 133.35 x 30
VLP 133.35 x 18.28 to 18.79
SDRAM Standard 133.35 x 25.4 to 43.18

با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم مقالات کارت صدا ، کارت گرافیک و پاور کیس را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

 • نحوه نمایش محصول ها
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2666MHz CL15 ظرفیت 16 گیگابایت
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2666MHz CL15 ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: چهارکاناله
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفیت 8 گیگابایت
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 2400 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم کامپیوتر کینگستون مدل 10600 DDR3 1333MHz ظرفیت 4 گیگابایت
رم کامپیوتر کینگستون مدل 10600 DDR3 1333MHz ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1333 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز کینگستون ظرفیت 2 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز کینگستون ظرفیت 2 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR2
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 2 گیگابایت
 • فرکانس: 800 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم کامپیوتر کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 8 گیگابایت
رم کامپیوتر کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 4000 مگاهرتز CL18 جی اسکیل مدلTRIDNTZ ROYAL LITE ظرفیت 64 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 4000 مگاهرتز CL18 جی اسکیل مدلTRIDNTZ ROYAL LITE ظرفیت 64 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 64 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 4000 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR3 1600MHz CL10 ظرفیت 8 گیگابایت
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR3 1600MHz CL10 ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19اگلووی مدل TAPE A ظرفیت 8گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19اگلووی مدل TAPE A ظرفیت 8گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 کورسیر مدل VENGEANCE RGB PRO ظرفیت 16 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 کورسیر مدل VENGEANCE RGB PRO ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 چهار کاناله 4000 مگاهرتز CL18 جی اسکیل مدل TRIDENTZ RGB ظرفیت 32 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 چهار کاناله 4000 مگاهرتز CL18 جی اسکیل مدل TRIDENTZ RGB ظرفیت 32 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 32 گیگابایت
 • پیکربندی: چهارکاناله
 • فرکانس: 4000 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 4600 مگاهرتز CL19 هایپرایکس مدل PREDATOR ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 4600 مگاهرتز CL19 هایپرایکس مدل PREDATOR ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: U-DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 4000 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم کامپیوتر سامسونگ مدل DDR3 1600MHz 240Pin DIMM 12800 ظرفیت 4 گیگابایت
رم کامپیوتر سامسونگ مدل DDR3 1600MHz 240Pin DIMM 12800 ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19 کروشیال مدل 444244 ظرفیت 8 گیگابایت
رم لپ تاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19 کروشیال مدل 444244 ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: SO-DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 2666 مگاهرتز CL16 گیگابایت ظرفیت 16 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 2666 مگاهرتز CL16 گیگابایت ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL16 گیگابایت مدل GP-GR26C16S8K1HU408 ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL16 گیگابایت مدل GP-GR26C16S8K1HU408 ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ اس کی هاینیکس مدل 1600 DDR3L PC3L 12800S MHz ظرفیت 8 گیگابایت
رم لپ تاپ اس کی هاینیکس مدل 1600 DDR3L PC3L 12800S MHz ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3L
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL17 گیل مدل Pristine ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL17 گیل مدل Pristine ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 2400 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 4000 مگاهرتز CL18 جی اسکیل مدل TRIDENTZ RGB ظرفیت 64 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 4000 مگاهرتز CL18 جی اسکیل مدل TRIDENTZ RGB ظرفیت 64 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 64 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 4000 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1333 مگاهرتز cl9 کینگستون مدلkvr ظرفیت 4گیگابایت
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1333 مگاهرتز cl9 کینگستون مدلkvr ظرفیت 4گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1333 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم کامپیوتر کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 8 گیگابایت
رم کامپیوتر کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ DDR3 تک کاناله 1600 مگاهرتز CL11 سامسونگ مدل PC3L ظرفیت 8 گیگابایت
رم لپ تاپ DDR3 تک کاناله 1600 مگاهرتز CL11 سامسونگ مدل PC3L ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: SO-DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفیت 4 گیگابایت
رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 2400 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 کورسیر مدل VENGEANCE RGB PRO ظرفیت 32 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 کورسیر مدل VENGEANCE RGB PRO ظرفیت 32 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • ظرفیت کلی: 32 گیگابایت
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL17 گیل مدل Pristine ظرفیت 16 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL17 گیل مدل Pristine ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 2400 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19 کروشیال مدل CT8G4DFS8266 ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19 کروشیال مدل CT8G4DFS8266 ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: U-DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ کینگستون DDR3 تک کاناله 1600 مگاهرتز CL11 مدل KVR ظرفیت 4 گیگابایت
رم دسکتاپ کینگستون DDR3 تک کاناله 1600 مگاهرتز CL11 مدل KVR ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 3200 مگاهرتز CL16 جی اسکیل مدل AEGIS ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 3200 مگاهرتز CL16 جی اسکیل مدل AEGIS ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1600مگاهرتز CL11 اس کی هاینیکس مدل 12800 ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1600مگاهرتز CL11 اس کی هاینیکس مدل 12800 ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم کامپیوتر کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 4 گیگابایت
رم کامپیوتر کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: U-DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز CL6 کینگستون مدل slim ظرفیت 2 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز CL6 کینگستون مدل slim ظرفیت 2 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR2
 • نوع ماژول: U-DIMM
 • ظرفیت کلی: 2 گیگابایت
 • فرکانس: 800 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ سامسونگ مدل DDR3 12800s MHz PC3L ظرفیت 8 گیگابایت
رم لپ تاپ سامسونگ مدل DDR3 12800s MHz PC3L ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 کورسیر مدل Vengeance LPX ظرفیت 16 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 کورسیر مدل Vengeance LPX ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL17 جی اسکیل مدل AEGIS ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL17 جی اسکیل مدل AEGIS ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • فرکانس: 2400 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL15 کینگستون مدل HyperX Fury ظرفیت 16 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL15 کینگستون مدل HyperX Fury ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • فرکانس: 2400 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1333 مگاهرتز CL9 گیل مدل Pristine ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1333 مگاهرتز CL9 گیل مدل Pristine ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1333 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز CL5 کینگستون مدل KVR800D2N6/2G-SP ظرفیت 2 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز CL5 کینگستون مدل KVR800D2N6/2G-SP ظرفیت 2 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR2
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 2 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 800 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز کینگستون مدل KVR800D2N6/2G ظرفیت 2 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز کینگستون مدل KVR800D2N6/2G ظرفیت 2 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR2
 • ظرفیت کلی: 2 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 800 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3600 مگاهرتز CL18 جی اسکیل مدل TRIDENTZ ROYAL GOLD ظرفیت 64 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3600 مگاهرتز CL18 جی اسکیل مدل TRIDENTZ ROYAL GOLD ظرفیت 64 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 64 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 3600 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ DDR4 دو کاناله 2666 مگاهرتز CL19 کروشیال ظرفیت 16 گیگابایت
رم لپ تاپ DDR4 دو کاناله 2666 مگاهرتز CL19 کروشیال ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: SO-DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ DDR3L تک کاناله ۱۶۰۰ مگاهرتز CL11 سامسونگ مدل PC3L ظرفیت 8 گیگابایت
رم لپ تاپ DDR3L تک کاناله ۱۶۰۰ مگاهرتز CL11 سامسونگ مدل PC3L ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3L
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز CL6 کینگستون مدل slim ظرفیت 2 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR2 تک کاناله 800 مگاهرتز CL6 کینگستون مدل slim ظرفیت 2 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR2
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 2 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 800 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ سامسونگ مدل DDR3L 12800S MHz ظرفیت 4 گیگابایت
رم لپ تاپ سامسونگ مدل DDR3L 12800S MHz ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: SO-DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ کروشیال مدل DDR4 2400MHz ظرفیت 8 گیگابایت
رم لپ تاپ کروشیال مدل DDR4 2400MHz ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: SO-DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 2400 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 جی اسکیل سری TRIDENT Z RGB ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 جی اسکیل سری TRIDENT Z RGB ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19 تواینموس مدل 4DCS3JDPE ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19 تواینموس مدل 4DCS3JDPE ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: U-DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 تیم گروپ مدل T-Force Night Hawk RGB ظرفیت 32 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 تیم گروپ مدل T-Force Night Hawk RGB ظرفیت 32 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: U-DIMM
 • ظرفیت کلی: 32 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 کورسیر مدل VENGEANCE RGB RPO ظرفیت 16گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 کورسیر مدل VENGEANCE RGB RPO ظرفیت 16گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1600 مگاهرتز کینگ مکس ظرفیت 8 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1600 مگاهرتز کینگ مکس ظرفیت 8 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 8 گیگابایت
 • پیکربندی: تک کاناله
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: ندارد
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL22 کروشیال مدل CT16 ظرفیت 16 گیگابایت
رم لپ تاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL22 کروشیال مدل CT16 ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: SO-DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ DDR3 تک کاناله ۱۶۰۰ مگاهرتز CL11 اس کی هاینیکس مدل PC3 ظرفیت 4 گیگابایت
رم لپ تاپ DDR3 تک کاناله ۱۶۰۰ مگاهرتز CL11 اس کی هاینیکس مدل PC3 ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR3
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • فرکانس: 1600 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم لپ تاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19 کروشیال مدل SO_DIMM ظرفیت 16 گیگابایت
رم لپ تاپ DDR4 تک کاناله 2666 مگاهرتز CL19 کروشیال مدل SO_DIMM ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: SO-DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • فرکانس: 2666 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 2400 مگاهرتز CL15 کینگستون ظرفیت 4 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 2400 مگاهرتز CL15 کینگستون ظرفیت 4 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 4 گیگابایت
 • فرکانس: 2400 مگاهرتز
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 جی اسکیل مدل RIPJAWZ V ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3200 مگاهرتز CL16 جی اسکیل مدل RIPJAWZ V ظرفیت 16 گیگابایت بسته دو عددی
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 3200 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3000 مگاهرتز CL15 فدک مدل H3 ظرفیت 16 گیگابایت
رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله 3000 مگاهرتز CL15 فدک مدل H3 ظرفیت 16 گیگابایت
 • نوع حافظه: DDR4
 • نوع ماژول: U-DIMM
 • ظرفیت کلی: 16 گیگابایت
 • پیکربندی: دو کاناله
 • فرکانس: 3000 مگاهرتز
 • سیستم خنک کننده: هیت‌سینک
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید