راکت پینگ پنگ از چه چیزی ساخته شده است؟

در حالی که در حال تفکر بر روی راکت پینگ پنگ هستید ، بهتر است ابتدا بدانید که یکی از آن ها و اجزای موجود در آن چیست. مطمئناً ، این جذاب ترین بخش فرایند خرید نیست ، اما با یادگیری قسمت های مختلف راکت پینگ پنگ ، می توانید قسمت مناسب را برای سطح مهارت و سبک بازی خود انتخاب کنید.

تیغه

تیغه قسمت اصلی یک راکت پینگ پنگ است. معمولاً از چوب ساخته شده است ، اما مقررات رسمی ITTF اجازه می دهد که درصد کمی از مواد فیبری دیگر مانند فیبر کربن یا کاغذ فشرده را نیز شامل شود. برای استاندارد بودن رقابت ، تیغه تنیس روی میز باید حداقل 85٪ چوب باشد و مواد اضافی باید کمتر از 7.5٪ کل ضخامت یا 0.35 میلی متر ، هر کدام کوچکتر باشد.

شاید تعجب کنید که بدانید یک راکت پینگ پنگ می تواند به هر اندازه و شکل و وزن باشد ، مادامی که تیغه صاف و سفت باشد.

تیغه ها معمولاً از 5 یا چند لایه نازک چوب یا مواد دیگر تشکیل شده اند. تیغه های 5 طبقه و 7 لایه بیشتر در بازار یافت می شوند و مخلوط چوب نرم و سخت و مواد کامپوزیت به ایجاد عملکرد یک پارو کمک می کند.

 

کربن در مقابل چوب

تفاوت اصلی بین کربن و چوب قابلیت پیش بینی است. چوب یک ماده طبیعی است ، بنابراین طبیعت آن یکنواخت نیست. به زبان ساده ، تیغه ساخته شده از چوب کمی منحصر به فرد خواهد بود ، اما با گذشت زمان و با تمرین ، ویژگی های آن را خواهید آموخت و به آن عادت خواهید کرد.

اگرچه همه تیغه ها باید حداقل 85٪ از چوب ساخته شوند ، درصد کمی از فیبر کربن قابلیت پیش بینی بیشتری را به پارو اضافه می کند.
به عنوان یک قاعده ، انتخاب یک پارو پینگ پنگ با مقداری فیبر کربن در تیغه ، موارد زیر را ارائه می دهد:

دقت، درستی
جهش یکنواخت
ثبات
سرعت
نگاهی به راکت STIGA Carbon بیندازید-از یک تیغه 7 لایه ، 5 چوب و 2 از فیبر کربن ساخته شده است ، که باعث می شود خفاش سفت تر شده و سرعت و قدرت بیشتری را افزایش دهد.

از طرف دیگر ، مزایای یک تیغه 100 wood چوبی عبارتند از:

بهتر بچرخید

کنترل بهتر

یک تیغه 100 wood چوبی مانند پارو STIGA Evolution از یک تیغه 6 لایه ساخته شده است و بسیار سبک وزن است (170 گرم یا 6 اونس).

اگر به دنبال راکت هایی هستید که برای چرخش طراحی شده باشد ، باید راهنمای ما را در مورد نحوه انتخاب بهترین راکت پینگ پنگ برای چرخش بخوانید.

لاستیک

طرف تیغه ای که برای تماس با توپ استفاده می شود باید به طور مساوی با لاستیک پوشانده شود. دو نوع مجاز وجود دارد:

لاستیک معمولی جوش دار
راکت تنیس روی میز لاستیک جوش دار
یک لایه لاستیک غیر سلولی ، می تواند طبیعی یا مصنوعی باشد ، با جوش های مساوی (معروف به “پیپ”) با چگالی بین 10 تا 30 در سانتی متر مربع. جوش ها می توانند رو به داخل باشند (بنابراین با جوش ها به توپ ضربه بزنید) یا بیرون ، بنابراین جوش ها با “اسفنج” روبرو هستند (لاستیک ساندویچ را در زیر ببینید). همچنین به عنوان لاستیک پیپ شناخته می شود.

 

لاستیک ساندویچی
جوش روی اسفنج
جوش های رو به داخل

یک لایه لاستیک سلولی (گاهی اوقات “اسفنج” نامیده می شود) ، با یک لایه بیرونی از لاستیک معمولی جوش دار پوشیده شده ، با ضخامت لاستیک جوش دار کمتر از 2 میلی متر. ضخامت و چگالی این لایه اسفنجی لاستیک بر سرعت توپ تأثیر می گذارد.

اسفنج ضخیم تر = سرعت بیشتر (زیرا توپ سریعتر از خفاش بیرون می زند)

اسفنج نازک = کنترل بیشتر (زیرا توپ کندتر تکان می خورد و زمان بیشتری برای واکنش به شما می دهد).

بازیکنان مبتدی نیاز به یک راکت با کنترل بیشتر دارند ، بنابراین یک راکت مانند Butterfly Timo Ball 1000 ایده آل است زیرا فقط 1.5 میلی متر اسفنج دارد.

از طرف دیگر ، بازیکنان با تجربه تر می توانند اسفنج ضخیم تری را آزمایش کنند. خواهید دید که اکثر خفاش ها دارای لاستیک 2 میلی متر هستند.

لاستیک نما

شما می توانید دو روکش لاستیکی مختلف در هر طرف تیغه تنیس روی میز خود داشته باشید ، یا می توانید جلو و پشت خفاش را یکسان نگه دارید.

اگر چیزی غیر از خفاش مقرون به صرفه خریداری می کنید ، به دنبال آرم ITTF روی لاستیک باشید: این نشان می دهد که لاستیک با استانداردهای رقابت ITTF مطابقت دارد ، بنابراین لازم نیست در مورد ضخامت لاستیک خیلی فنی باشید.

اوه ، و یک چیز دیگر: لاستیک باید از یک طرف سیاه و از طرف دیگر قرمز باشد. و این فقط ظاهر باحال بودن نیست. ITTF قانون رنگ را اضافه کرد تا حریفان بتوانند از طرفی که استفاده می کنید (اگر خفاش شما از 2 لاستیک مختلف استفاده می کند) مطلع شوند و سرعت و چرخش را بهتر پیش بینی کنند. هیچ کس دقیقاً نمی داند چرا قرمز و سیاه دو رنگ انتخاب شده بودند. برخی از خفاش ها از هر دو طرف سیاه یا قرمز و سبز هستند – شما هنوز هم می توانید با این راکت ها بازی کنید اما اجازه ورود به مسابقات رسمی را ندارید ، بنابراین من آنها را برای یک بازیکن جدی توصیه نمی کنم.

دسته های تنیس روی میز

دسته خفاش تنیس روی میز به تیغه متصل شده است. این می تواند مستقیم ، تشریحی ، برافروخته یا قلم ، پوشیده یا بدون پوشش ، کوتاه یا بلند باشد – هیچ گونه مقرراتی وجود ندارد ، این کاملاً به شما بستگی دارد.

دسته های تنیس روی میز
4 نوع اصلی دسته دست و پا زدن پینگ پنگ
دسته های راکت معمولاً به FL (شعله ور) ، ST (مستقیم) و AN (آناتومیک) کوتاه می شوند.

بنابراین چگونه می توان دسته ای را انتخاب کرد؟ هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد و این به تنظیمات شخصی شما بستگی دارد ، اما می توانید چیزهای زیادی از کارهایی که سایر بازیکنان پینگ پنگ انجام داده اند یاد بگیرید.
زمان انتخاب دسته نگهدارنده قلم
دسته Penhold یک دسته کوتاه است که برای بازیکنانی که دستگیره قلم را ترجیح می دهند طراحی شده است. این به همان سادگی به نظر می رسد – دست و پا زدن را مانند یک قلم (یا مداد!) نگه دارید. این مورد در بین بازیکنان تنیس روی میز از چین و هنگ کنگ ، مانند وونگ یون چین ، بسیار محبوب است ، به طوری که تنوعی به نام “چنگ محکم چینی” وجود دارد.

وونگ چون تینگ با استفاده از دستگیره قلم
وونگ چون تینگ با استفاده از دستگیره قلم
مزایای استفاده از قفل قلم عبارتند از:

اجازه می دهد مچ منعطف بماند (امکان چرخش بیشتر)
دست و پا زدن را نزدیک میز نگه می دارد
با این حال ، گرفتن قفل قلم باعث می شود که چرخش بک هند به سختی انجام شود.

برخی از نمونه های راکت با دسته قلم عبارتند از:

پروانه 2000 با دسته نگهدارنده قلم
DHS A4006 دارای دسته قلم
چه موقع دسته گسیخته را انتخاب کنید
یک دسته برافروخته کمی بلندتر از دسته قلم است و برای بازیکنان مبتدی مناسب است زیرا انتهای برافروخته باعث می شود که راکت در دست شما محکم بماند (در مقایسه با دسته مستقیم). این نیز رایج ترین نوع دسته ای است که در قایق های ارزان قیمت و متوسط پیدا می کنید. دسته های برافروخته نیز بیشتر برای بازیکنانی مناسب است که اغلب در دستان خود تغییر نمی دهند و برای بازیکنانی که عمدتا از بازی جلو استفاده می کنند ایده آل است.

به عنوان مثال ، محدوده تیمو بول پروانه همه دارای دسته های براق هستند.

دسته مستقیم راکت پینگ پنگ

در حالی که دسته های برافروخته برای عکس های فورهند و مبتدیان عالی هستند ، دسته های مستقیم برای بازیکنانی که دست خود را تغییر می دهند مناسب تر است. جنبه منفی دسته مستقیم؟ به احتمال زیاد در دست شما می لغزد ، بنابراین کنترل آن را کمی سخت تر می کند. اکثر بازیکنان حرفه ای از دسته های مستقیم استفاده می کنند.

شما تعداد زیادی پد تنیس روی میز را در بازار پیدا نخواهید کرد ، اما برخی از خفاش های میانی مانند Killerspin Kido 7P دارای دسته ای براق یا مستقیم هستند. اگر بخواهید تیغه بخرید و پدال خود را سفارشی کنید ، انتخاب بیشتری خواهید داشت (بخش زیر را ببینید).

زمان انتخاب دسته آناتومیکی راکت پینگ پنگ

آیا فقط گفتم دسته های مستقیم به سختی یافت می شوند؟ این در مقایسه با دسته های تشریحی چیزی نیست! دسته های تشریحی به سادگی برای راحتی طراحی شده اند – احساس طبیعی تری در دست شما دارند. دسته های تشریحی ، مانند دسته های برافروخته ، برای بازیکنانی مناسب است که از همان چنگ زدن خودداری می کنند. تفاوت های کمی بین این دو نوع وجود دارد ، اما دسته های برافروخته به راحتی در دسترس هستند.
دستگیره مربع در مقابل گرد
اکثریت قریب به اتفاق راکت ها دارای دسته های گرد هستند – یعنی لبه های دسته خمیده است. دسته گرد احساس خوبی در دست دارد و به بازیکن این امکان را می دهد که هنگام تعویض دست ، راکت را به سرعت بچرخاند.

راکت پینگ پنگ

نوار گرفتن راکت پینگ پنگ

بسیاری از بازیکنان همچنین برای کمک به کنترل بهتر از راکت با دستگیره استفاده می کنند. معمولاً دستگیره ها به هر دست و پا اضافه می شوند و خود راکت به همراه ندارند. معمولاً به آن نوار چسب تنیس روی میز می گویند ، مانند این نوار چسبنده پروانه ای.

چسب راکت پینگ پنگ

لاستیک تنیس روی میز با استفاده از چسب به تیغه متصل می شود. انواع خاصی از چسب ها در پینگ پنگ استفاده می شوند (نه فقط چسب معمولی یا چسب کاردستی) ، و نوع نسبتاً جدیدی از چسب ها به نام چسب سرعت توسط متخصصان قبل از مسابقه برای افزایش کشش راکت های خود استفاده می شد ، اما ممنوع شد ITTF در سال 2009

نوار جانبی راکت پینگ پنگ

قسمت نهایی یک راکت پینگ پنگ نوار کناری یا نوار لبه ای است که لبه های لاستیک را می بندد و لبه تیغه را می پوشاند. ضخامت بستگی به ضخامت تیغه و لاستیک دارد. برخی از بازیکنان از نوار قدرت استفاده می کنند که باعث افزایش وزن خفاش می شود.
انتخاب یک راکت متناسب با سبک بازی شما
انواع گریپ: چگونه دست و پا خود را نگه می دارید؟
نحوه نگه داشتن دست و پا ، نوع دسته تیغه ای که باید داشته باشد را تعیین می کند. دو روش اصلی برای نگه داشتن خفاش تنیس روی میز وجود دارد:

گرفتن دستگیره راکت پینگ پنگ

دستگیره Penhold ، همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، شامل نگه داشتن دست و پا مانند یک قلم یا مداد است. این چنگالی است که زمانی بین بازیکنان چینی محبوب بود ، اما اکنون بسیار کمتر رایج است (طبق ITTF ، هیچ یک از 20 بازیکن برتر زن جهان از آن استفاده نمی کنند).

دسته راکت پینگ پنگ

گیره Shakehand یک دسته ساده است که از انگشت اشاره کشیده روی لاستیک استفاده می کند و بقیه انگشتان دستگیره بسته می شوند. این امکان توزیع یکنواخت قدرت را برای عکس های فورهند و بک باند فراهم می کند و توسط اکثر متخصصان اروپایی استفاده می شود. اکثریت بازیکنان حرفه ای و آماتور از نوعی از چنگ زدن استفاده می کنند.
هنگامی که یک راکت پینگ پنگ انتخاب می کنید ، به دنبال دسته ای باشید که مناسب دست شما باشد.

قانون اساسی این است که دستگیره قلم نیاز به یک قلم یا دسته کوتاه دارد ، در حالی که دسته تکان دهنده نیاز به دسته بلندتری دارد (که می تواند مستقیم ، برافروخته یا آناتومیک باشد).

اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، قسمت بالا را در مورد انواع مختلف دسته مطالعه کنید.

سطح پرخاشگری
تهاجم تنیس روی میز تقریباً در دسته های زیر قرار می گیرد:
– دفاعی
-همه جانبه (یا ضد حمله)
– تهاجمی (همچنین تهاجمی ، حمله ای نامیده می شود)

اکثر مبتدیان و متوسط از سبک بازی همه جانبه استفاده می کنند. در مقیاس کشویی ، هرچه یک راکت تهاجمی تر باشد ، راکت سنگین تر است.

برای بازیکنان مبتدی ، یک راکت با وزن متوسط انتخاب کنید.

بازیکنان تهاجمی پیشرفته تر از یک راکت سنگین تر سود خواهند برد. فراموش نکنید که می توانید نوار قدرت را نیز به شمع اضافه کنید و وزن بیشتری را نیز به همراه داشته باشید.

سرعت ، چرخش و کنترل

با وجود بی نهایت گزینه های راکت ینگ پینگ پنگ ، ممکن است انتخاب مناسب انتخاب غیرممکن به نظر برسد. برای سهولت کار ، سه کار اصلی راکت پینگ پنگ وجود دارد. با درک هر یک ، می توانید خفاش مناسب را انتخاب کنید:

1. سرعت

راکت ها می توانند به شما در ضربه زدن سریع یا آهسته به توپ های پینگ پنگ کمک کنند. این بستگی به نوع و ضخامت لاستیکی دارد که خفاش را می پوشاند.

لاستیک ضخیم تر = سرعت بیشتر

لاستیک نازک = سرعت کمتر
2. چرخش

درست مانند سرعت ، ضخامت لاستیک روی راکت شما بر میزان چرخش روی توپ تأثیر می گذارد – هرچه لاستیک ضخیم تر باشد ، می توانید چرخش بیشتری تولید کنید.

لاستیک ضخیم تر = چرخش بیشتر

لاستیک نازک = چرخش کمتر

3. کنترل

طراحی یک راکت به شما امکان کنترل کم و بیش توپ را می دهد. معمولاً بین کنترل ، چرخش و سرعت یک مبادله وجود دارد: هرچه کنترل بیشتری داشته باشید ، سرعت و چرخش کمتری می توانید ایجاد کنید. یک مبتدی باید به دنبال رتبه کنترل بالا باشد ، و سپس برای سرعت بیشتر و چرخش فارغ التحصیل شود و پیشرفت کند.

لاستیک ضخیم تر = کنترل کمتر

لاستیک نازک = کنترل بیشتر

نکته: بازیکنان مبتدی در صورت انتخاب خفاش با لاستیک نازک (1.5 میلی متر) از کنترل بیشتر راکت استفاده خواهند کرد. یک بازیکن میانی می تواند با تسلط بر کنترل به لاستیک ضخیم تری برسد و می تواند سرعت و چرخش خود را به بازی اضافه کند.

این رتبه بندی عملکرد به چه معناست؟

در حالی که بدنبال یک راکت پینگ پنگ هستید ، احتمالاً متوجه “سیستم رتبه بندی” می شوید
آیا یک سیستم رتبه بندی رسمی و استاندارد برای راکت های پینگ پنگ وجود دارد؟ خیر. رتبه بندی به خفاش ها توسط سازندگان آنها داده می شود ، بنابراین مقایسه عملکرد بین مارک ها با مشاهده این اعداد غیرممکن است.

بهترین راه برای مقایسه راکت ها این است که مشخصات دقیق را به صورت جداگانه مشاهده کنید – ضخامت لاستیک ، ترکیب تیغه ، وزن و نوع دسته را مقایسه کنید تا راکت مناسب برای سطح مهارت و سبک بازی خود را بیابید. بله ، زمان بیشتری از شما می گیرد ، اما به ما اعتماد کنید ، ارزشش را دارد! ما راکت هایی را با 100/100 برای کنترل با اسفنج های ضخیم و لاستیک به بازار عرضه کرده ایم – هیچ راهی درست نیست!

برای اینکه این روند برای شما کمی راحت تر شود ، ما جدولی با 2 حفره از معروف ترین راکت ها ایجاد کرده ایم که می توانید بر اساس مهمترین ویژگی ها آنها را مرتب کنید. هیچ قیمتی برای آن وجود ندارد (اینها روزانه تغییر می کنند) ، اما می توانید برای اطلاع از آخرین اطلاعات ، روی پیوندهای آمازون کلیک کنید.

 

راکت پینگ پنگبهترین راکت پینگ پنگ برای مبتدیان

مبتدیان به یک خفاش مقرون به صرفه اما قابل اعتماد نیاز دارند که به آنها اجازه دهد بازی خود را بهبود بخشند و مهارت های جدید را بیاموزند. یک همه کاره خوب مهم است.

بهترین خفاش برای مبتدیان دارای موارد زیر است:

تیغه چوبی 5 لایه-سبک ، دارای تهاجم کم
لاستیک نازک – برای حداکثر کنترل ، چرخش کم
دسته برافروخته – برای گرفتن آسان ، روی بازی فورهند تمرکز کنید
به عنوان یک راهنمای کلی ، برای تهیه یک خفاش مبتدی با کیفیت بالا ، نیازی به هزینه بیش از 50 دلار ندارید. اگر به بازی در لیگ فکر می کنید ، همیشه راکت هایی را که ITTF آن را تأیید کرده است انتخاب کنید.
بهترین راکت پینگ پنگ برای بازیکنان پیشرفته
جدا از بودجه بیشتر ، بازیکنان حرفه ای و حرفه ای تنیس روی میز به یک راکت نیاز دارند که برای مسابقات مناسب تر باشد. بازیکنان باتجربه معمولاً به دنبال خفاشی هستند که بتواند چرخش برتر و سرعت فوق العاده ای را که بازیکنان تهاجمی نیاز دارند ، ارائه دهد.

راکت حرفه ای تنیس روی میز: Killerspin Jet 800
سرنخ در این مورد است: Killerspin Jet 800 یک راکت پینگ پنگ پیشرفته است که با چرخش در ذهن طراحی شده است. با لاستیک های درجه حرفه ای Nitrx-4Z

قایقرانی Killerspin Jet 800 به دلیل ساختار 7 لایه ای که دارد ، برای سبک بازی تهاجمی مناسب است: 2 لایه کامپوزیت کربن با 5 لایه چوب.

برای بررسی دقیق تر ، مقایسه دو خفاش مشابه را بخوانید: STIGA Pro Carbon vs Killerspin Jet 800.

سفارشی کردن دست و پا زدن خود را
بهترین راه برای انتخاب بهترین راکت پینگ پنگ برای بازی این است که هر عنصر را خودتان تنظیم کنید. هزینه و زمان بیشتری برای شما هزینه خواهد داشت ، اما در نهایت شما چیزی منحصر به فرد در سبک بازی خود دریافت خواهید کرد.

شما باید تیغه ، لاستیک (در صورت تمایل 2 صورت) ، دسته ، چسبندگی ، چسب و نوار جانبی را جداگانه تهیه کنید و خودتان آنها را با هم مونتاژ کنید. این گزینه به شما این امکان را می دهد تا بر جزئیات کوچک کنترل کامل داشته باشید و یک راکت بسازید که می تواند بازی شما را به سطح بعدی برساند. راکت زدن های سفارشی برای بازیکنان پیشرفته که در سطح رقابت هستند توصیه می شود.

شما می توانید اجزای راکت را به صورت آنلاین در جایی مانند دیجی کالا تهیه کنید .

 

با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم میزپینگ پنگ و فوتبال دستی و میز پرس خانگی . نیمکت مدرج بدنسازی را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید