راهنمای خرید دستگاه پالس اکسیمتر خانگی

پالس اکسیمترهای عالی در نقاط مختلف قیمت در دسترس هستند. شما نباید تصمیم خود را فقط بر اساس قیمتها و نامهای تجاری تنظیم کنید. وقتی پالس اکسیمترها را برای فروش انتخاب کردیم ، برخی از واحدهای با کیفیت بالا و قیمتهای قابل ملاحظه را کاهش دادیم. اکسی مترهای پالس انگشت زیر 40 دلار به صورت آنلاین به فروش می رسد.

فناوری پالس اکسیمتر پیشرفت زیادی کرده است. هنگامی که برای اولین بار در دهه 1970 در دسترس تجاری قرار گرفت ، وزن آن حدود 35 پوند بود و دارای یک هدفون حجیم و دست و پا گیر بود. سیم متصل به سنسور به تنهایی 3 پوند وزن داشت. شبیه یک گیره C بود و هنگام اتصال به گوش بیمار بسیار ناراحت کننده بود. یک واحد بسیار گران بود (10،000 دلار آمریکا). در حال حاضر ، وزن سنج پالس برای مدل نوک انگشتان تنها چند اونس وزن دارد.

انواع مختلفی از پالس اکسیمتر وجود دارد: از مدل های پیچیده ای که در اتاق عمل استفاده می شود تا مدل های ساده نوک انگشتان. مدل های نوک انگشتان به طور گسترده ای در خانه ها ، اورژانس ها و بیمارستان ها برای بررسی های موضعی استفاده می شود. این مقاله بر روی مدل های نوک انگشتان از منظر استفاده در خانه تمرکز می کند.

الزامات

پالس اکسی متر را مطابق نیاز خود انتخاب کنید ، نه گران ترین. جدول زیر توصیه های ما را نشان می دهد.

الزامات توصیه ها
راه حل بودجه CMS50DL ، MD300C11 ، MD300C17
بهترین ارزش MD300C1 ، MD300C13
کودکان یا بیماران با دست کوچک MD300C54
اکسی متر با نمودار گراف MD300C21 ، MD300C54 (کودکان) ، CMS50EW
اکسی متر با نمودار کامل و زنگ هشدار CMS50EW
اکسیمتر پوشیدنی با ضبط مداوم (مطالعه خواب ، ورزش) CMS50EW ، CMS50FW
بیمار با پرفیوژن خون بسیار پایین Nonin Onyx 9500
رابط کامپیوتر MD300I2 ، CMS50EW ، CMS50FW
ویژگی های مشترک
دارای مجوز FDA: پالس اکسیمتر یک دستگاه کلاس II است و قبل از فروش در ایالات متحده ثبت FDA مورد نیاز است. اگرچه تقریباً همه اکسی مترهای موجود در بازار در حال حاضر دارای مجوز هستند ، اما چند سال پیش این مورد نبود. می توانید با مراجعه به پایگاه داده تجهیزات پزشکی FDA ، گواهینامه را تأیید کرده و نام تولید کننده را در قسمت جستجو وارد کنید تا مطمئن شوید.

دقت و قابلیت اطمینان: هدف اصلی پالس اکسیمتر اندازه گیری میزان اشباع اکسیژن (SpO2) و میزان نبض است. بنابراین معیار اصلی انتخاب این است که معیاری را بیابید که نتایج دقیق را در محدوده عملیاتی خود به طور مداوم و قابل اطمینان تولید کند. اکسی مترهای پالس به طور کلی از مکانیسم های مشابهی برای خواندن داده ها استفاده می کنند و در نحوه ساخت آنها متفاوت است.

اگر به مطالعه دقیق نیاز دارید ، باید پالس اکسی متر خود را با دیگران مقایسه کنید ، مانند مطب پزشک یا کلینیک های پزشکی. اکثر اکسی مترها می توانند در عرض چند ثانیه قرائت کرده و دارای دقت 3٪ باشند.

هنگام انتخاب پالس اکسیمتر برای فروش در وب سایت ما ، ما از 5 تا 20 واحد از هر مدل نمونه برداری کردیم و مطمئن شدیم که قرائت آنها در تحمل آنها است. اگر یک مدل دورتر پیدا کنیم ، مدل را رد می کنیم. مشتریان ما برای ما مهم هستند.

دقت اغلب تحت تأثیر حرکت قرار می گیرد. اگر دست شما می لرزد ، مدلی را پیدا کنید که در حین خواندن ، تحرک بیشتری در حرکات دست داشته باشد یا دست خود را بی حرکت نگه دارد.

سهولت استفاده:

پالس اکسی مترهای انگشت با قرار دادن انگشت خود در سنسور و سپس فشار دادن یک دکمه عمل می کنند. عملکرد آنها آسان است. مطمئن شوید که صفحه نمایش آنقدر بزرگ است که بتوانید آن را بخوانید. برخی می توانند داده ها را به روش های مختلف نمایش دهند که خواندن آنها را آسان تر می کند.

اندازه سنسور:

مطمئن شوید که می توانید انگشت خود را به راحتی در سنسور قرار دهید. این معمولاً برای نوع کلیپ آن مشکلی ایجاد نمی کند. برای کودکان و افرادی که دست های کوچک دارند ، نبض سنج کودکان را در نظر بگیرید.

سایر ویژگی ها:

ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که غیر ضروری هستند ، اما در استفاده از اکسی متر به شما کمک می کند:

حافظه: قرائت ها و زمان بندی های قبلی را ذخیره کنید. ایجاد آمارهای مختلف
حافظه چند نفره: مطالب خوانده شده را برای بیش از یک نفر ذخیره کنید.
رابط کامپیوتر: برای تجزیه و تحلیل بیشتر توسط شما یا پزشک ، مطالب را در رایانه ذخیره کنید.
برنامه نرم افزاری: تجزیه و تحلیل داده ها

ظاهر دستگاه

سهولت ذخیره سازی
لوازم جانبی: جعبه ذخیره سازی ، دفترچه ثبت ، باتری

دلیل خرید دستگاه پالس اکسی متر

کاهش سطح SpO2 یکی از شاخص های اصلی عفونت COVID-19 در افراد است.
اکسی مترها می توانند به شما کمک کنند علائم را زود نشان دهید ، که به شما امکان می دهد درمان مناسب را به موقع انجام دهید.
سلب مسئولیت: توصیه می شود قبل از انتخاب اکسی متر ، با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
مانیتورهای اکسیژن خون یا معروف به اکسی متر به طور ناگهانی به یک نام خانگی رایج تبدیل شده است. اکسی متر برای یک خانوار معمولی به هیچ وجه ضروری نیست – مگر اینکه فردی با مشکلات تنفسی مانند آسم ، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) یا سایر بیماری های ریوی در خانه شما وجود داشته باشد.

نوع پالس اکسی متر

اولین چیزی که باید تعیین شود نوع اکسیمتر مورد نیاز شما برای مصارف خانگی است. بنابراین ، سه نوع وجود دارد – پالس سنج نوک انگشت ، سنج دستی و نبض اکسی متر جنین.
برای مصارف خانگی ، پالس سنج نوک انگشت بهترین گزینه است. دو مورد دیگر در درجه اول در بیمارستان ها و کلینیک ها استفاده می شوند در حالی که هزینه آنها کمی بالاتر است.

قیمت و ویژگی ها

اکسی مترهای پالس انگشتان از حدود 1000 پوند شروع می شود و تا 5000 پوند یا بیشتر افزایش می یابد ، اما توجه داشته باشید که نیازی به پرداخت مبلغ بالاتری ندارید زیرا کار اصلی آن خواندن سطح اکسیژن خون است و مهم نیست چقدر دستگاه تا زمانی که قرائت دقیقی داشته باشد هزینه دارد. معمولاً می توانید در هند 2000 پوند اکسی متر مناسب تهیه کنید.
از نظر ویژگی ها ، شما به دنبال مواردی هستید که دارای صفحه نمایش روشن و شفاف هستند ، از مواد با دوام خوب ساخته شده اند ، برخی از آنها در برابر آب مقاوم هستند و اگر آنها ضربان قلب را نیز بخوانند ، مزیت محسوب می شود.

دقت عامل اصلی است

دقت در خرید هرگونه تجهیزات پزشکی مهم است. متأسفانه ، هیچ راهی برای بررسی صحت در هنگام خرید وجود ندارد ، اما بهترین راه این است که قبل از خرید ، بررسی و گواهینامه ها را بررسی کنید. در مورد پالس اکسیمترها نیز وضعیت مشابه است ، زیرا قرائتی است که به وضعیت فعلی سلامتی شما اشاره می کند. خواندن نادرست روی اکسیمتر بعداً بسیار جدی خواهد بود.

گواهینامه ها را بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که گواهینامه ها را برای اطمینان از کیفیت اکسی متر بررسی کنید. چند سازمان وجود دارد که کیفیت و استانداردها را تأیید می کنند ، که از صحت دستگاه نیز اطمینان حاصل می کند. برخی از گواهینامه های معتبر FDA ، RoHS و CE هستند.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید