ده نکته مهم در خرید تلسکوپ

خرید تلسکوپ یکی از جذاب ترین وسایل برای افراد علاقه مند به آسمان و نجوم است.علاقه انسانها نسبت به ستاره ها به اندازه توانایی تفکر و پرسش ماست.
برای هزاره ها ، ما به عنوان یک گونه ، فقط به مشاهده آسمان ها فقط با چشم محدود بودیم.

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 114EQ کد 20333
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 114EQ کد 20333
 • نوع اپتیک: نیوتونی
 • نوع مقر: استوایی
 • محدوده قطر دهانه: بین 80 تا 115 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا

البته ، در آن زمان ما قادر به مشاهده بیشتر و بهتر بودیم زیرا آلودگی نوری وجود نداشت ، اما انجام مشاهدات دقیق غیرممکن بود.

اختراع میکروسکوپ منجر به ساخت تلسکوپ شد ، که به افراد اجازه داد سرانجام کاوش در جهان بزرگتر را آغاز کنند.

تلسکوپ مدل 70076TX
تلسکوپ مدل 70076TX
3,700,000 تومان
 • نوع اپتیک: بازتابی-نیوتونی
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: بین 80 تا 115 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا

هرچه پیشرفت فن آوری و بزرگتر و بهتر شدن تلسکوپ ها حاصل می شود ، دامنه و جزئیاتی که می توانند حل کنند گسترده تر و پیچیده تر می شوند.
این پیشرفت ها باعث شد ما آموزه هایی را که بسیاری معتقد بودند غیر قابل تغییر هستند ، زیر سوال ببریم و در آموخته های خود از پیشینیان شک کنیم. نجوم راه را برای پذیرش علم ، ظهور عصر روشنگری و پیشرفت های غیر قابل محاسبه نه تنها به درک ما از جهان و جهان ، بلکه همچنین سوالات فلسفی در مورد جایگاه ما در آن جهان هدایت کرد.

تاریخچه

در اواخر 1500 ، دو سازنده عینک هلندی ، پدر و پسر Zaccharias و Hans Janssen ، تولید و آزمایش یک دستگاه میکروسکوپی خام را آغاز کردند.

اولین درخواست ثبت اختراع برای تلسکوپ توسط یک سازنده عینک عینک دیگری هلندی به نام هانس لیپرشی در سال 1608 انجام شد. جانسن ها و لیپرشای در یک شهر زندگی می کردند و شواهد نشان می دهد که آنها نه تنها یکدیگر را می شناختند ، بلکه بر روی کار یکدیگر نیز تأثیر داشتند.

در سال 1609 ، گالیله ، ریاضیدان و دانشمند مشهور ایتالیایی از کارهایی که با لنز در هلند انجام می شود مطلع شد و شروع به کار بر روی سیستم Janssen کرد و در نهایت از مکانیزم افزایش تمرکز استفاده کرد.

او ظاهراً تلسکوپ را به تنهایی ساخته و اولین شخصی است که یک تلسکوپ را به سمت آسمان هدایت می کند. او توانست کوه ها و دهانه های ماه و همچنین یک روبان از نور پراکنده در سراسر آسمان – کهکشان راه شیری ، لکه های خورشید و مجموعه ماههای مشتری را رصد کند.

اولین تلسکوپ

این اولین تلسکوپ ها برای افراد مدرن آن زمان به حساب می آمد. آنها از نوع Refractor بودند و دارای لنزهای بزرگتر در جلو و چشمی در عقب بودند – چیزی که معمولاً در ذهن خود تصور می کنیم وقتی به شکل ظاهری تلسکوپ می افتیم. این انکسارها دارای لنزهایی بودند که قطر آنها به بالاتر از 60-70 میلی متر بود و با توجه به کمبود آلودگی نوری ، به منجمان اجازه دید بسیار زیاد می داد.

محدودیت این انکسارهای اولیه حاشیه سازی رنگ بود که به انحراف رنگی معروف است و این باعث می شود وقتی نور از لنز عبور می کند به رنگهای مختلف شکسته می شود زیرا شیشه به طور متفاوت طول موجهای مختلف را خم می کند. این انحراف رنگی بر توانایی دیدن صحیح رنگها و حل و فصل واضح اجرام آسمانی تأثیر می گذاشته است.

پیشنهاد مطالعه: دوربین عکاسی

در سال 1668 ، سر آیزاک نیوتون ، از جمله دستاوردهای بیشمار خود ، در صدد حل مسئله انحراف رنگی برآمد. راه حل او به همان ساده و پیشگامانه بود: لنز را کاملاً از معادله خارج کرد. نیوتن لنز اصلی را با یک آینه فلزی صیقلی ، گرد و گرد – که امروزه آن را سبک تلسکوپ Reflector نیوتنی می نامیم – قرار داد. اشعه های نور دیگر از شیشه عبور نمی کردند. در عوض ، آنها توسط آینه منعکس شده و به چشمی متمرکز می شوند ، بنابراین تصاویر روشن دیگر توسط هاله ای رنگارنگ احاطه نمی شوند.

تلسکوپ مدل 50F600
تلسکوپ مدل 50F600
2,450,000 تومان
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا

متأسفانه ، نیوتن نتوانست یک مشکل رایج دیگر را از بین ببرد: انحراف کروی (اعوجاج) – به ویژه در لبه های میدان دید – ناشی از شکل آینه اصلی. با این طراحی بازتابنده جدید ، نیوتن همچنین توانست آینه های بزرگتری نسبت به لنزهای قابل مقایسه با آسانی بسازد ، که امکان جمع آوری نور بیشتر را فراهم می کند و دید بهتری نسبت به تلسکوپ های کوچک رفرکتور قبلی فراهم می کند.

در طول سالهای بعد ، ریاضیدانان سعی در حل مسئله نیوتن داشتند و در حالی که محاسبات مشخص می کرد نوع جدیدی از آینه – به نام سهموی – امکان پذیر است ، تنها در سال 1721 ، 53 سال پس از اختراع اصلی نیوتن در بازتابنده بود ، که جان هادلی یک تلسکوپ با یک آینه سهمی ساخت که انحراف کروی بسیار کمی را نشان می داد.

پیشنهاد مطالعه: میکروسکوپ

در طول دهه ها ، تغییرات زیادی ایجاد شد. برخی موفق بودند ، بسیاری دیگر نه چندان. در طی دهه 1800 ، با جلو رفتن انقلاب صنعتی ، نسوزها و بازتابنده ها بهبود یافتند. آنها بزرگتر شدند و صنعت های شیشه و سنگ زنی دقیق تر شدند ، اما با ورود به قرن 20 ، طرح های استاندارد به حداکثر اندازه خود می رسیدند.

تحولاتی در خارج از حوزه نجوم در حال انجام بود که به تغییر نحوه طراحی و ساخت تلسکوپ ها کمک می کند: از اوایل سال 1876 ، سیستم های لنز کاتادیوپتریک در مناطق مختلف جهان مانند منعکس کننده های فانوس دریایی و میکروسکوپ ها در حال استفاده بودند.

تلسکوپ کد F30070M
تلسکوپ کد F30070M
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا

توجه به صفحه اصلاح کننده تلسکوپ در

خرید تلسکوپ

اولین صفحه اصلاح کننده با قطر کامل در دوربین اشمیت برنارد اشمیت در سال 1931 استفاده شد. این یک دوربین عکاسی از میدان وسیع بود که صفحه تصحیح کننده آن در مرکز انحنای آینه اصلی قرار داشت و در یک نقطه فوکوس داخل مجموعه لوله که صفحه پلاستیکی یا آشکارساز خمیده نصب شده است ، یک تصویر تولید می کند.

برند و مدل تلسکوپنوع اپتیکچشمیبیشترین قدر قابل مشاهدهنسبت کانونیبیشترین بزرگنمایی کاربردی
تلسکوپ اکیوتر مدل Maksy 60ماکستوف-کاسگرین20 میلی‌متر11.412.5120 برابر
تلسکوپ مدل NO.C2105شکستی آکروماتیک1 عدد407
تلسکوپ مدل 50f600شکستی آکروماتیک4mm - 20mm - 12.5mm450فاصله کانونی
600
تلسکوپ کد 1010شکستی آکروماتیک550 برابر
تلسکوپ دریسکو مدل F76700بازتابی-نیوتونی700 میلی متر

 

پیشنهاد مطالعه: لنز

این تصحیح کننده نسبتاً نازک و سبک به دوربین های اشمیت اجازه داده تا در قطرهای بیش از 50 اینچ ساخته شوند. با گذشت سالها ، با استفاده از اصول كاتادیوپتریك بطور كلی و بخصوص در طراحی اشمیت ، دوربین به نوری مشاهده تغییر یافت و دسته جدیدی از مونتاژ لوله نوری ایجاد شد. سایر مبتکران انواع مختلفی مانند اشمیت-کاسگرین ، ماکسوتوف ، ماکسوتوف-کاسگرین ، آرگونوف-کاسگرین و کلوتسوف-کاسگرین را ایجاد کردند.

همه این انواع در دسته کاتادیوپتریک قرار می گیرند و همه از ترکیبی از لنزها و آینه ها استفاده می کنند تا با استفاده از اصول اصلی ، انحراف رنگی و کروی را به روش های مختلف اصلاح کنند.

قرن بیستم شاهد ظهور تلسکوپ های غول پیکر تحقیقاتی ، از رصدخانه 60 “Mount Wilson to the 238” BTA-6 در روسیه بود. یک مشکل پایدار از ابتدای تلسکوپ های بازتابنده این بود که آینه ها باید برداشته می شدند و دوباره نقره ای می شدند تا بازتاب بالای آنها حفظ شود.

با استفاده از این آینه های عظیم ، این مسئله به یک مشکل واقعی تبدیل شد. در سال 1932 ، یک فیزیکدان در انستیتوی فناوری کالیفرنیا با موفقیت روشی را برای آلومیناسیون آینه از طریق فرایندی موسوم به تبخیر خلا thermal حرارتی ابداع کرد.

این نه تنها انقلابی در صنعت تلسکوپ تحقیقاتی ایجاد کرد ، بلکه به زمینه سازی برای ظهور منجم آماتور کمک کرد.

BTA-6 برای یک نقطه عطف دیگر قابل توجه است: اولین تلسکوپ کنترل شده توسط کامپیوتر بود که به حرکت مونتاژ و نصب عظیم لوله نوری کمک کرد.

 

همانطور که از اواسط قرن 20 حرکت می کردیم ، پیشرفت های تکنولوژیکی با سرعت بیشتری آغاز می شد و هر پیشرفت زمینه ای برای طلوع عصر دیجیتال بود.

درست همانطور که فرآیند آلومینیزاسیون جهشی به جلو در فناوری آینه بود ، یک تولید کننده کوچک تلسکوپ در کالیفرنیا ، معروف به سلسترون ، روشی را برای تولید انبوه صفحات اصلاح کننده اشمیت با استفاده از خلا برای کشیدن شیشه به قالب منحنی تولید کرد.

این مساله شرکت را قادر ساخت تا هزینه تلسکوپ های اشمیت-کاسگرین را به شدت کاهش دهد و بازار آماتور را برای مخاطبان گسترده تر باز کند.

در حالی که سلسترون در حال ساخت بازتابنده و Cassegrains بود ، یک شرکت رقیب بر روی نسوزها تمرکز داشت: Meade Instruments. مید که متوجه شد سلسترون در حال خرید بازار Cassegrains است ، وارد بازار شد و دوره ای از نوآوری ، که باعث رقابت شد ، به شکوفایی زمینه نجوم آماتور کمک کرد.

 

بخش اصلی ای از تاریخ نجوم متکی به دستیابی به کوهستان برای ردیابی اشیا در آسمان شب بود.

 

مانت ها از دهه 1970 توسط کامپیوتر کنترل می شدند ، اما لازم بود که آنها به کامپیوتر متصل شوند. و به یاد داشته باشید: در آن زمان هیچ MacBook Airs وجود نداشت و حتی در دهه 90 ، لپ تاپ ها هنوز سنگین و بسیار گران بودند و نرم افزار نجوم بسیار ابتدایی بود. در اواخر دهه 1990 ، مید انقلابی را منتشر کرد: کنترل کننده دستی AutoStar. این کنترل کننده رایانه ای که برای اولین بار در LX90 ETX این شرکت معرفی شد ، با استفاده از رابط کاربری منوی استفاده آسان بود. در حالی که هنوز مجبور بودید دامنه را به صورت دستی و صحیح تنظیم کنید و نجوم پایه را یاد بگیرید ، ETX نجوم آماتوری را تغییر داد. این خودرو کوچک ، سبک ، دارای پایه موتوری یکپارچه بود و از همه مهمتر ، AutoStar مستقیماً به پایه وصل شد و با همان باتری های AA که موتورها را در آن کار می کردند ، تأمین می شد.

در سپیده دم قرن بیست و یکم ، سرانجام صدها سال پیشرفت در کنار هم قرار گرفت که امکان توسعه گسترده نجوم آماتوری را فراهم کرد: سیستم های نوری آسان برای تولید ، بدون هیچ گونه انحراف ، موتورهای بدون لرزش و از همه مهمتر خود کنترل کننده های رایانه ای حاوی

Optical Tube Assembly یا OTA قسمت اصلی تلسکوپ است.

نور را جمع می کند و همان جایی است که چشمی و همه لوازم جانبی نوری می روند.

Mount همان چیزی است که OTA به آن متصل است و مسئول چیدمان ، حرکت و ردیابی کاربر روی اجرام آسمانی است.
توضیحات دقیق تر در مورد نصب های مختلف در زیر آمده است ، اما در حال حاضر فقط باید بدانید که در سه نوع اصلی وجود دارند:
Alt-Azimuth (AZ یا Alt-Az) ، German Equatorial (EQ) و Motorized.
پایه های موتوری می توانند از نوع Alt-Az یا EQ باشند ، اما معمولاً برای تمایز آنها از پایه های دستی کنار گذاشته می شوند.

Go-To در تلسکوپ

اصطلاحی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و برای ستاره شناس آماتور نسبتاً جدید است. آن به یک پایه موتوری اعمال می شود که به طور جزئی یا بطور کامل تحت کنترل رایانه است.

این اصطلاح از توانایی کنترل کننده در “رفتن به” مکان خاص به طور خودکار به خود گرفته شده است ، در حالی که کاربر سوار دستی را حرکت می دهد.

دیافراگم قطری است که معمولاً بر حسب میلی متر از عدسی یا آینه هدف (اولیه) تلسکوپ اندازه گیری می شود. اساساً ، هرچه دیافراگم بزرگتر باشد ، تصاویر روشن تر دیده می شوند و در عمق فضا قادر به دیدن خواهید بود.

 

خرید تلسکوپ

 

فاصله کانونی اندازه گیری است ، دوباره بر حسب میلی متر ، از هدف تا چشمی. این طول هنگام جفت شدن با چشمی مستقیماً بر پتانسیل بزرگنمایی تلسکوپ تأثیر می گذارد. فاصله می تواند یک اندازه گیری خطی واقعی از لنز اولیه تا چشمی باشد ، مانند یک شکست.

یا یک فاصله نظری براساس چگونگی برگشت نور از آینه های اولیه به آینه های ثانویه و سپس به داخل چشمی ها است.

این فاصله نظری که با بازتابنده ها و کاتادیوپتریها استفاده می شود ، یک فاصله کانونی ایجاد می کند که طولانی تر از لوله نوری واقعی است – باعث می شود OTA قابل حمل تر باشد در حالی که پتانسیل بزرگنمایی فراتر از یک ماده نسوز مشابه را افزایش می دهد.

نسبت کانونی اصطلاحی است که برای عکاسان آشناست ، اما برای ستاره شناسان خاص نیز مهم است. این اصطلاح به عنوان نسبت بین فاصله کانونی دامنه و دیافراگم تعریف می شود. یک تلسکوپ دیافراگم 100 میلی متری 1500 میلی متر با فاصله کانونی f / 15 خواهد داشت

اگر قبلاً هرگز آن را ندیده اید ، f-number می تواند ایده ای در مورد اندازه کلی و قابل حمل بودن دامنه شما ایجاد کند – نسبت f / نسبت کوچکتر با فاصله کانونی کوتاه تر و بنابراین OTA های کوتاه تر.

تا آنجا که به عکاسی نجومی مربوط می شود ، نسبت f / نقش مهمی دارد. هرچه نسبت کوچکتر باشد ، دامنه “سریعتر” است و باعث می شود که زمان نوردهی مورد نیاز برای ثبت تصاویر کوتاهتر شود ، زیرا نور داخل OTA مسافت کمتری را طی می کند و بیشتر از دامنه کندتر (طولانی تر) متمرکز خواهد بود.
به این معنی است که هرگونه خطای پیگیری ، در حالی که به شما زمان بیشتری برای گرفتن تصاویر بیشتری می دهد که می توانید در مرحله پس از تولید انباشته کنید ، کمتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بزرگنمایی تعداد دفعاتی است که اندازه یک شی در مقایسه با مشاهده با چشم غیر مسلح ظاهر می شود.

بزرگنمایی 32 برابر به این معنی است که آنچه شما مشاهده می کنید سی و دو برابر بزرگتر از زمانی است که بدون بزرگنمایی مشاهده می شود.

بزرگنمایی با تقسیم فاصله کانونی چشمی به فاصله کانونی تلسکوپ محاسبه می شود. بنابراین ، یک تلسکوپ که دارای فاصله کانونی 1500 میلی متر است ، با استفاده از یک چشمی 25 میلی متر ، بزرگنمایی 60 برابر و یک چشمی 10 میلی متر ، 150 برابر تولید می کند.

همانطور که می بینید ، هرچه فاصله کانونی تلسکوپ بیشتر باشد و فاصله کانونی چشمی کوتاهتر باشد ، بزرگنمایی بیشتر به دست می آید.

نکاتی درباره بزرگنمایی: بسیاری از ستاره شناسان در دام “قدرت بیشتر” قرار می گیرند ، اما هنگام یادگیری نجوم باید این موارد را نادیده گرفت.

برخی از مسائل پیش بینی نشده وجود دارد که با بزرگنمایی افزایش می یابد. از جمله موارد قابل توجه عبارتند از: افزایش ظاهر لرزش تصویر در اثر باد یا لرزش ها. کاهش روشنایی تصویر ؛ کاهش تسکین چشم ، باعث می شود کاربر چشم خود را به داخل چشمی برساند و باعث ایجاد لرزش شود.

و مردمک خروجی کاهش بیابد ، که دیدن در تاریکی را دشوار می کند.

پوشش ها نازک در حد میکرون هستند و در چندین لایه روی سطوح نوری اعمال می شوند تا عملکرد دامنه افزایش یابد. وقتی روی لنزها اعمال می شود ، این پوشش ها به جلوگیری از انعکاس نور ورودی از سطح (و در نتیجه از بین رفتن) کمک می کنند و برای مشاهده شبانه اجرام آسمانی بهینه می شوند – عموماً تأکید بر برخی از طول موج ها برای بهبود دید تمرکز دارند.

تلسکوپ مدل فاندل کد 40400
تلسکوپ مدل فاندل کد 40400
830,000 تومان
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا

وقتی روی آینه ها (اعم از اولیه ، ثانویه یا مورب) اعمال می شوند ، بازتاب را با هدف دستیابی به بازتاب 100٪ افزایش می دهند. بهترین پوشش ها دی الكتریك است كه می تواند به بیش از 99٪ برسد.

شیشه همان چیزی است که لنزها از آن ساخته شده اند. با استفاده از اکثر مدل های مناسب ، لنزها از شیشه های نوری ساخته می شوند – که در حال حاضر از شیشه های معمولی برتر هستند – برای کاهش انحرافات کروی و رنگی و تولید تصاویر واضح.

دامنه های بهتر برای تصحیح انحراف بهتر از شیشه های کم پراکندگی (ED) یا فلوراید استفاده می کنند.

من در پاراگراف های قبلی موارد انحراف رنگی و کروی را بسیار ذکر کرده ام ، بنابراین بیایید کمی بیشتر به معنای این اصطلاحات نگاه کنیم.

انحراف رنگ

رنگهای مختلف نور دارای طول موجهای مختلف هستند و با سرعتهای مختلف اما قابل پیش بینی از شیشه عبور می کنند: طول موجهای کوتاهتر سریعتر از طولانی ترها حرکت می کنند ، بنابراین وقتی از طرف دیگر لنز بیرون می آیند ، رنگهای مختلف نور از یک جسم واحد بدست می آید به چشم شما در زمان های مختلف

شکل آینه یا لنز نیز ممکن است باعث این انحراف شود. در مورد لنزها ، شکل لنزها باعث ضخیم تر یا نازکتر شدن آن در نقاط خاص می شود. در نتیجه ، نوری که از قسمت ضخیم تر عبور می کند بیشتر از عبور از مناطق نازک تر خواهد بود. برای آینه ها ، نور در مرکز مستقیماً به سمت پایین OTA منعکس می شود ، اما نور لبه ها باید مسافت بیشتری را طی کند ، این باعث می شود نور در زمان های مختلف به چشم شما برخورد کند.

در موارد شدید ، اعوجاج آنقدر زیاد است که در اطراف اشیا هاله ای مشاهده می کنید که می تواند در مشاهده شما تداخل ایجاد کند.

همانطور که بیان کردیم ، انحراف رنگی از همان ابتدای ساخت تلسکوپ یک مشکل بوده است و برای اصلاح این مسئله از بسیاری از طرح های مختلف تلسکوپ ، پوشش های نوری و شیشه استفاده شده است.

انحراف کروی

این امر از ابتدای نجوم نیز وجود داشته است. علت آن انحنای آینه ها یا لنزهای مورد نیاز برای تمرکز نور به یک نقطه واحد است.

برای دیدن یک تصویر ، نوری که از یک آینه یا عدسی بزرگ به سیستم نوری وارد می شود باید به یک نقطه کوچک متمرکز شود.

اگر چرخش ، صیقل دادن ، یا قرار دادن لنزها یا آینه ها در مسیر نوری کامل نیست ، ممکن است نور به درستی متمرکز نشود و بیش از حد از کانون فاصله بگیرد یا کوتاه شود. این منجر به اعوجاج و / یا عدم توانایی در دستیابی به تمرکز شدید می شود.

توسعه منعکس کننده به اصلاح انحراف رنگی کمک می کند ، اما آینه ، به دلیل ماهیت خود ، دارای انحراف کروی ذاتی است. برای تصحیح این مسئله ، کلاس تلسکوپهای کاتادیوپتری با استفاده از صفحات تصحیح کننده ساخته شد.

با انکسار ، چندین لنز روی جلوی تلسکوپ انباشته می شوند و به این اصلاح کمک می کند.

دو عدسی وجود دارد که به اصلاح هر دو انحراف کمک می کند. انکسارهای با درجه بالاتر در یک پیکربندی سه گانه قرار می گیرند که لنز سوم را برای اصلاح بیشتر اضافه می کند. سه قلوها برای عکاسی نجومی بهینه و ضروری هستند.

ادراک در برابر واقعیت

این بخش به شکاف بین آنچه شما انتظار دارید از طریق تلسکوپ مشاهده کنید و آنچه در واقع قادر به دیدن آن هستید ، می پردازد.

در نتیجه ، ما انتظار داریم که زحل و حلقه های آن مانند آنچه در هنگام نمایش Google در صفحه های HD خود مشاهده می کنیم ، به نظر برسد.اما اینگونه نیست.

گزینه ها

در بحث تکامل تلسکوپ ها ، ما سه نوع اساسی را بیان کردیم: شکست ، بازتابنده و کاتادیوپتری.

همه انواع بیان شده نقاط قوت و ضعف خود را دارند ، بنابراین انتخابی که شما باید انجام دهید بر اساس آنچه می خواهید ببینید و آنچه می خواهید صرف کنید انجام خواهد شد.

آنچه ما در اینجا بحث می کنیم کاملاً بر اساس عملکرد نوری است. بعداً ما برای تهیه تصویر کامل به شما سه پایه و سه پایه و سایر سیستم های پشتیبانی را با هم ترکیب خواهیم کرد.

از آنجا که سیستم نوری اساساً یک خط مستقیم است ، هیچ مانعی از طرف آینه های ثانویه وجود ندارد همانطور که در نیوتنی ها یا کاتادیوپتری وجود دارد. با گزینه های نوری مانند تنظیمات سه گانه و شیشه های تخصصی ، انحرافات را می توان به طور واقعی از بین برد.

چند نکته منفی وجود دارد. دیافراگم آنها گران تر است نسبت به دو طرح دیگر.
سیستم های لنز باعث سنگین تر شدن آنها نسبت به نیوتنی ها و کاتادیوپتریهای با اندازه مشابه می شود.

بخاطر دیافراگم محدودشان ، آنها در دیدن اجسام کم نور در فضای عمیق مشکل دارند.

بازتابنده ها

با استفاده از یک آینه بزرگ ، نیوتنیان به شما دیافراگم بیشتری در هر اینچ می دهد ، زیرا ساخت آینه نسبت به ساخت لنز کار کمتری دارد.

با این وجود ، برای متمرکز شدن نور و قرار دادن آن به داخل چشمی ، آن را از آینه اولیه به یک آینه ثانویه پرتاب می کنند ، در نزدیکی جلوی OTA رو به آینه اصلی قرار می دهند و در زاویه 45 درجه نسبت به آینه اصلی تنظیم می شوند.

این آینه ثانویه باعث ایجاد انسداد جزئی در نور ورودی به OTA می شود که نتیجه آن پراش و از بین رفتن نور است.

 

بازتابنده های بزرگ با دیافراگم بسیار بزرگ و لوله های نوری به طول چند فوت به عنوان Dobsonians شناخته می شوند.

این OTA های بیش از اندازه بزرگ می توانند اجسام بسیار کم نور را ببینند ، اما بسیار حجیم و سنگین هستند – برای حمل و نقل معمولاً نیاز به جدا شدن دارند.

بسیاری از دابسونی ها بر روی تریلر نصب می شوند و به راحتی در پشت یک ماشین یا کامیون به محل رصد کشیده می شوند ، یا برای همیشه در رصدخانه ها نصب می شوند.

کاتادیوپتریکس

اینها با فاصله کانونی طولانی با لوله های نوری کوتاه تعریف می شوند. با استفاده از یک مسیر نوری تاشو ، نور از طریق یک صفحه اصلاح نازک و کروی وارد می شود ، از یک آینه اولیه کروی در پشت لوله منعکس می شود ، جایی که دوباره از یک آینه ثانویه کوچکتر واقع در پشت صفحه اصلاح کننده جلو و به عقب منعکس می شود به لوله نوری و از طریق یک دهانه در عقب ابزار برای ایجاد یک تصویر در چشمی.

 

 

Alt-Azimuth این رایج ترین و اساسی ترین پایه است. این دو محور عمود دارد که دامنه بر روی آنها حرکت می کند: بالا / پایین (Alt یا ارتفاع) و چپ / راست (Az یا Azimuth). برای جابجایی دستی ، مدلهای سطح پایین شما را مجبور به گرفتن OTA می کنند ، در حالی که دیگران برای تنظیمات دستگیره یا کابل های انعطاف پذیر ارائه می دهند.

نکته منفی این نصب ها این است که برای ردیابی اشیا در حین حرکت آنها در آسمان ، باید هر محور را به طور مداوم و به طور همزمان دستکاری کنید .
بعلاوه ، Dobsonians به دلیل دیافراگم های بزرگ و لوله های طولانی خود ، از یک پایه Alt-Az اصلاح شده استفاده می کنند که روی زمین یا زمین قرار می گیرد. اگرچه آنها به عنوان پایه های Alt-Az در نظر گرفته می شوند ، اما کمی متفاوت به نظر می رسند و کار می کنند و فقط تعداد کمی از آنها موتور هستند. اما از آنجا که Dobsonians تقریباً به طور انحصاری برای اجسام شدید در اعماق آسمان استفاده می شود ، میزان اصلاح مورد نیاز بسیار کاهش می یابد.

 

برای عکاسی نجومی ، از EQ به جای AZ استفاده کنید. دلیل این امر این است که از آنجا که EQ در امتداد یک محور حرکت می کند ، کل آسمان ثابت خواهد ماند ، در حالی که هنگام استفاده از AZ ، در حالی که شیئی که به آن اشاره می کنید در مرکز باقی بماند ، و ستاره ستاره پشت آن می چرخد – این مهم است هنگامی که از نوردهی طولانی استفاده می کنید زیرا “چرخش میدانی” باعث می شود ستاره ها در عکس رگه دار شوند و جسم در مرکز آن هنگام چرخش در محور مرکزی خود تاری شود. برای عکسبرداری ایده آل ، شما یک EQ موتوری می خواهید تا لرزش ها را کاهش داده و راحت تر ردیابی کند.

در حالی که بیشتر پایه های موجود در بازار در این دو دسته قرار می گیرند ، اما لازم به ذکر است که تغییرات عمده ای وجود دارد ، دلیل اصلی آن این است که با کاهش قیمت ، محبوبیت آنها بیشتر می شود.

تمرکز

تا کنون در بحث OTA ، نحوه جمع آوری نور و نحوه هدایت آن برای مشاهده به یک نقطه واحد را شرح داده ایم. این نقطه جایی است که چشمی قرار دارد. به طور خاص ، روی رفکتورها و بازتابنده ها ، چشمی در یک لوله کششی قرار می گیرد که بخشی از فوکوسر است. به زبان ساده ، فوکوسر به شما امکان می دهد تا چشمی را به جلو یا عقب ببرید تا تصویر در چشمی را برای مشاهده به کانون توجه برساند. دو نوع اصلی تمرکز وجود دارد: سبک rack-and-pinion و Crayford.

 

اکثر OTA ها یک فوکوس تک سرعته ارائه می دهند ، اما برخی از مدل های رده بالاتر گزینه های دو سرعته را ارائه می دهند.

دکمه فوکوس درشت امکان فوکوس سریع را برای نزدیک کردن شما به فوکوس کامل فراهم می کند. یک دکمه کوچکتر (معمولاً فقط در یک طرف) دارای دنده کاهنده داخلی است که امکان فوکوس دقیق را فراهم می کند. دنده کاهنده ، به طور معمول بین 7: 1 و 10: 1 ، حرکت لوله کشش را کند می کند ، تنظیمات میکرو امکان پذیر است. نسبت ذکر شده در بالا به این معنی است که به عنوان مثال ، 10 چرخش دکمه تمرکز خوب برابر با یک چرخش تمرکز درشت است. بدیهی است که برای اشیا small کوچک یا تصویربرداری ، شما می خواهید یک فوکوس دو سرعته ایجاد کنید تا دید واضح شود.

چندین تولید کننده یک فوکوس الکترونیکی به عنوان لوازم جانبی اختیاری ارائه می دهند که می تواند به طور مستقل کنترل شود (برای نصب دستی) یا به یک صفحه کنترل متصل شده و از طریق کنترل کننده اصلی (مانند مونتاژهای GoTo با موتور) کار می کند. استفاده از فوکوس الکترونیکی به شما امکان می دهد تا با عملاً لرزش صفر به سطحی از فوکوس دقیق دست یابید که تقریباً غیرممکن است.

OTA های Catadioptric معمولاً از یک سیستم تمرکز داخلی استفاده می کنند که در هیچ یک از دسته های فوق قرار نمی گیرد.

چشمی ها یا لنز های تلسکوپ

یک تلسکوپ بزرگنمایی ذاتی ندارد. برای به دست آوردن هر بزرگنمایی به یک چشمی نیاز دارید. همانطور که OTA فاصله کانونی دارد ، چشمی نیز دارای همین فاصله است.

برای فهمیدن بزرگنمایی ای که با آن مشاهده می کنید ، یک محاسبه ساده وجود دارد که باید انجام دهید: فاصله کانونی OTA / فاصله کانونی چشمی. به عنوان مثال ، اگر OTA شما 1000 mm فاصله کانونی داشته باشد و از یک چشمی 25 mm استفاده کنید ، در 40x مشاهده خواهید کرد.

چشمی 25 میلیمتری را با 10 میلی متر در همان OTA جایگزین کنید و بزرگنمایی به 100 برابر تغییر کند. همانطور که در بالا ذکر شد ، بسیاری از مردم کوچکترین چشمی موجود را خریداری می کنند زیرا بیشتر همیشه بهتر است ، درست است؟ این اشتباهاست.

با بزرگنمایی بسیار زیاد ، تصویری از یک سیاره بسیار بزرگ تولید می شود ، اما شما قادر به دیدن جزئیات نخواهید بود و احتمالاً بسیار لرزان خواهد بود. یک قانون خوب این است که بزرگنمایی خود را با اندازه 20-30 برابر در هر اینچ دیافراگم افزایش دهید. بنابراین ، نباید با 8 “OTA یا 100-120x با 4” بالاتر از 160-240x بروید. به شما امکان می دهد تصاویر را بدون تأثیر بر توانایی تشخیص جزئیات مشاهده کنید.

 

 

درست مانند اپتیک های مورد استفاده در OTA ، اپتیک های چشمی نیز مهم هستند. کیفیت با شیشه ED ، پوشش های ضد انعکاس و عناصر لنز که زمینه های دید گسترده و فوق العاده گسترده ای ایجاد می کنند بسیار متفاوت است. بهتر است یک چشمی عالی با بزرگنمایی متوسط بخرید تا چندین چشمی با کیفیت پایین.

فیلترها

فیلترها برای تأکید یا از بین بردن برخی از طول موج های نور برای بهبود کیفیت تصویر استفاده می شوند. همکار من ، کوری رایس ، مقاله ای را به طور خاص در مورد فیلترهای نجوم نوشته است ، بنابراین من در اینجا خیلی به جزئیات نمی پردازم ، اما چند نکته را بیان خواهم کرد. مانند هر چیز دیگری که ما در مورد آن بحث کردیم ، کیفیت نیز مهم است ، بنابراین بدنبال فیلترهای شیشه ای باشید که هنگام تولید شیشه رنگ آنها اضافه شود ، در عوض اینکه بعد از آن به عنوان پوشش استفاده شود. فیلترها می توانند به صورت جداگانه استفاده شوند یا برای تأثیر بیشتر روی هم قرار بگیرند و می توانند آنچه را می بینید غنی سازی کنند.

لوازم جانبی نوری

از لوازم جانبی متعددی می توان برای افزایش ارزش چشمی یا اصلاح نقص در سیستم نوری استفاده کرد. همه این لوازم جانبی کیفیت تصویر را بالا می برند و تفاوت زیادی هم در مشاهده و هم در تصویربرداری ایجاد می کنند. مثل همیشه ، کیفیت مهم است.

لنزهای بارلو از 2x یا 3x محبوب هستند زیرا به شما امکان می دهند بزرگنمایی هر چشمی خود را دو برابر یا سه برابر کنید بدون اینکه بر تسکین چشم یا توانایی تمرکز و حل و فصل تصاویری که ممکن است در صورت استفاده از چشمی با فاصله کانونی کوتاه تر ، ایجاد شود ، تأثیر داشته باشید بزرگنمایی مشابه همانطور که در بالا ذکر شد ، اگر یک چشمی با کیفیت بالا داشته باشید ، برداشتن یک لنز با کیفیت بارلو هزینه کمتری خواهد داشت ، در حالی که از یک چشمی دو بزرگنمایی به شما می دهد.

پهن کننده های میدانی به از بین بردن اعوجاج در کل میدان دید کمک می کند ، بنابراین همه چیز از یک لبه به مرکز در همان صفحه ظاهر می شود. این امکان را برای تجربه بصری غوطه وری و تصویربرداری بهتر فراهم می کند.

اصلاح کننده های کما بیشتر انحراف رنگی را اصلاح می کنند و به شما امکان می دهند ستاره های دوتایی را بهتر تقسیم کرده و به تمرکز دقیق اشیا objects روشن دست پیدا کنید.

اصلاح کننده های آستیگماتیسم با تصحیح آستیگماتیسم لنز کیفیت تصویر را بهبود می بخشند که می تواند از توانایی دستیابی به فوکوس کامل جلوگیری کند.

Diagonals از Diagonals برای راحتی بیشتر مشاهده یا اصلاح جهت تصویر استفاده می شود. هنگام مشاهده اجرام آسمانی با هر تلسکوپی ، نحوه دستکاری نور از طریق مسیر نوری به چشم شما ، یک تصویر طبیعی به صورت وارونه و عقب دیده می شود. بنابراین ، برای ردیابی ماه در چشمی خود به سمت چپ ، باید OTA را به سمت راست حرکت دهید. اکنون ، اگر به زحل به صورت وارونه و عقب نگاه می کنید ، احتمالاً هیچ نوع گمراه کننده ای ایجاد نخواهد کرد زیرا شما هیچ مرجعی برای “سمت راست بالا” ندارید. اما اگر تصمیم دارید از تلسکوپ خود برای مشاهده یک قایق خارج از آب استفاده کنید ، قطعاً اگر اقیانوس از بالا باشد و قایق از یک طرف به سمت پایین باشد ، از حالت گمراهی برخواهید خورد. این جایی است که مورب ها شروع به بازی می کنند.

جستجوگرها

خواه نصب شما دستی باشد ، موتوری باشد یا توسط رایانه کنترل شود ، در مرحله ای از مراحل تنظیم و تنظیم ، باید با پیدا کردن حداقل یک ستاره شروع به کار کنید. حتی با استفاده از یک چشمی کم مصرف ، اسکن آسمان به دنبال یک ستاره از هزاران نفر – حتی درخشان ترین آنها – عملا غیرممکن است.

به همین دلیل ، شما یک finderscope می خواهید. اینها با تنظیمات مختلف ، از مینی تلسکوپ های بزرگ گرفته تا اشاره گرهای بزرگ نشده. صرف نظر از نوع ، finderscope شما باید با OTA همسو باشد تا هر دو در یک نقطه قرار بگیرند. این کار با استفاده از اشیا large بزرگ مانند ماه یا چراغ خیابان دور به راحتی محقق می شود و بیش از چند دقیقه طول نمی کشد.

جوینده های استاندارد فقط تلسکوپ های کم مصرف و کم مصرف هستند. OTA های بزرگتر ممکن است اندازه را تا 10×50 افزایش دهند ، زیرا احتمالاً اشیای اعماق آسمان را مشاهده خواهید کرد و برای یافتن آن اشیا باید به دورتر برسید.

اشاره گرهای نقطه بسیار محبوب و استفاده از آنها آسان است. آنها عموماً بزرگ نشده اند و به سادگی یک پنجره کوچک هستند ، حداکثر چند اینچ عرض دارند و یک نقطه قرمز در مرکز آن قرار دارد. با هر دو چشم باز از نشانگر نگاه کنید و نقطه را روی موضوع خود تراز کنید. اینها برای دامنه های رایانه ای یا مونتاژ EQ که برای شروع باید یک ، دو یا سه ستاره روشن پیدا کنید ایده آل هستند ، سپس برای انجام کارهای دیگر از کنترل کننده رایانه استفاده کنید.

عکاسی نجومی

، عکاسی نجومی و تصویربرداری نجومی بخشی از یک زمینه در حال ظهوراست. شما می توانید بیش از 10،000 دلار برای یک دکل تصویربرداری ، علاوه بر هر آنچه که برای سیستم پشتیبانی ، OTA و سوار شدن خود برای خرید تلسکوپ ، هزینه کنید. یا می توانید 50 دلار برای یک آداپتور گوشی هوشمند که به چشمی شما متصل است ، هزینه کنید. برای کاربر عادی ، برخی تنظیمات اساسی وجود دارد که بانک را شکست نمی دهد.

استفاده از DSLR شما کارساز است ، اما DSLR معمولاً مجهز به فیلتر IR از قبل نصب شده در مقابل سنسور تصویربرداری است. این فیلتر برای عکسبرداری روی زمین مناسب است ، اما بر عکسهای شما از ستاره تأثیر می گذارد. به چند روش می توانید دوربین خود را بر روی تلسکوپ خود نصب کنید ، اما محبوب ترین روش استفاده از آداپتور حلقه T است که در کانون توجه شما قرار می گیرد و یک حلقه T برای نصب سرنیزه مخصوص دوربین شما.

تعداد و محبوبیت تصویرگران چشمی در حال افزایش است. اینها به سادگی یک حسگر تصویر و شاتر الکترونیکی به کامپیوتر متصل هستند و توسط نرم افزار تصویربرداری کنترل می شوند. آنها برای افتادن در کانون طراحی شده اند و قادر به وضوح بالا هستند و می توانند هزاران تصویر را در ثانیه ثبت کنند. با استفاده از نرم افزار ضبط ، می توانید هزاران روش برای ایجاد یک عکس ترکیبی با این تصاویر پشته ، فیلتر و کمانچه کنید. آنها در دو نسخه رنگی و تک رنگ ارائه می شوند و مدل های خاصی فیلترهای چشمی استاندارد را برای فیلتر کردن در زمان ثبت تصویر می پذیرند.

 

با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم مقالات لنزدوربین و میکروسکوپ و دورببن فیلم برداری را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

 

 • نحوه نمایش محصول ها
تلسکوپ شکستی مدل Celestial Body Accidence
تلسکوپ شکستی مدل Celestial Body Accidence
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل c 2105
تلسکوپ مدل c 2105
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: استوایی
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ اکیوتر مدل Maksy 60
تلسکوپ اکیوتر مدل Maksy 60
 • نوع اپتیک: ماکستوف-کاسگرین
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ کد F30070M
تلسکوپ کد F30070M
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ دریسکو مدل F60900
تلسکوپ دریسکو مدل F60900
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 130 EQ
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 130 EQ
 • نوع اپتیک: بازتابی-نیوتونی
 • نوع مقر: استوایی
 • محدوده قطر دهانه: بین 115 تا 200 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: بله
 • جستجوی خودکار: بله
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل 1001-2a کد 757
تلسکوپ مدل 1001-2a کد 757
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ دریسکو مدل F76700
تلسکوپ دریسکو مدل F76700
 • نوع اپتیک: بازتابی-نیوتونی
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ کد c2112
تلسکوپ کد c2112
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل C 2158
تلسکوپ مدل C 2158
 • نوع اپتیک: شکستی آپوکروماتیک
 • نوع مقر: استوایی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل 50f600
تلسکوپ مدل 50f600
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 114EQ
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 114EQ
 • نوع اپتیک: نیوتونی
 • نوع مقر: استوایی
 • محدوده قطر دهانه: بین 80 تا 115 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ دریسکو مدل F60700
تلسکوپ دریسکو مدل F60700
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل 70076TX
تلسکوپ مدل 70076TX
3,700,000 تومان
 • نوع اپتیک: بازتابی-نیوتونی
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: بین 80 تا 115 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل لئوپولد 25-75x75
تلسکوپ مدل لئوپولد 25-75x75
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ کد 36050
تلسکوپ کد 36050
 • نوع اپتیک: نیوتونی
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: 250 میلی متر و بالاتر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل FANDEL به همراه میکروسکوپ
تلسکوپ مدل FANDEL به همراه میکروسکوپ
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل  75x75-25
تلسکوپ سلسترون مدل  75x75-25
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل 225
تلسکوپ سلسترون مدل 225
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل پاورسیکر کد EQ60
تلسکوپ سلسترون مدل پاورسیکر کد EQ60
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: استوایی
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ کد 1010
تلسکوپ کد 1010
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل NO.C2105
تلسکوپ مدل NO.C2105
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: بین 80 تا 115 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ ویکدا کد 500F70
تلسکوپ ویکدا کد 500F70
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 80
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 80
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: استوایی
 • محدوده قطر دهانه: بین 80 تا 115 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل 50f360 کد 11
تلسکوپ مدل 50f360 کد 11
 • نوع اپتیک: نیوتونی
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: 250 میلی متر و بالاتر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل 70070
تلسکوپ سلسترون مدل 70070
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل 50F600
تلسکوپ مدل 50F600
2,450,000 تومان
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 70 EQ
تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 70 EQ
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: استوایی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 50
تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker کد 50
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ دریسکو مدل 60f700
تلسکوپ دریسکو مدل 60f700
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ کد 30F300
تلسکوپ کد 30F300
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: بین 80 تا 115 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ سلسترون مدل Libra 705
تلسکوپ سلسترون مدل Libra 705
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل ZM 60700
تلسکوپ مدل ZM 60700
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل F60700
تلسکوپ مدل F60700
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل فاندل کد 50f600
تلسکوپ مدل فاندل کد 50f600
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل فاندل کد 40400
تلسکوپ مدل فاندل کد 40400
830,000 تومان
 • نوع اپتیک: شکستی آکروماتیک
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: تا 600 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا
تلسکوپ مدل ماکستوف کد 60
تلسکوپ مدل ماکستوف کد 60
 • نوع اپتیک: ماکستوف-کاسگرین
 • نوع مقر: سمتی ارتفاعی
 • محدوده قطر دهانه: تا 80 میلی متر
 • محدوده فاصله کانونی: بین 600 تا 1200 میلی متر
 • موتور: خیر
 • جستجوی خودکار: خیر
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید