گتر کوهنوردی چیست؟

اگر در یک مغازه در فضای باز بوده اید و گترکوهنوردی را دیده اید ، ممکن است تعجب کنید که گترها چیستند و چه کار می کنند. بنابراین ، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم.

با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان به زودی ، باید مطمئن شوید که از شرایط مرطوب محافظت می کنید. هیچ چیز بدتر از پیاده روی یا پیاده روی و خیس شدن جوراب نیست. نه تنها ناراحت کننده – و سرد است – بلکه می تواند منجر به تاول شود ، و شما این را نمی خواهید.

گتر کوهنوردی کد 102           غیر اصل
گتر کوهنوردی کد 102 غیر اصل
550,000 تومان
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا

گتر های کوهنوردی چه هستند ، چگونه کار می کنند و چرا باید بخش مهمی از وسایل ضد آب شما باشند. ما ویژگی ها و نکاتی را که هنگام خرید گترهای پیاده روی باید در نظر بگیرید ، بررسی خواهیم کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گترها و دلیل ارزش آنها در این فصل ، ادامه مطلب را بخوانید…

پیشنهاد مطالعه: کفش کوهنوردی

گتر کوهنوردی چیست؟

گتر کوهنوردی یک محافظ پارچه ای است که فاصله بین شلوار و چکمه های پیاده روی شما را می پوشاند.

سعی کنید گتر را شبیه یک آستین بریده با حلقه ای متصل به یک سر طراحی کنید که به راحتی با بند به زیر پاشنه چکمه شما متصل می شود.

گتر کوهنوردی شیلر مدل CL019
گتر کوهنوردی شیلر مدل CL019
350,000 تومان
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا

سپس قسمت بالایی در اطراف مچ پا یا ساق پا پیچیده می شود. گترها را می توان در قسمت بالا محکم تر و محکم تر محکم کرد و به طور کلی بندهایی برای تنظیم دارد. این به جلوگیری از رطوبت بیشتر کمک می کند.

اگرچه آنها برای پیاده روی ضروری نیستند ، اما گترها می توانند در آب و هوای مرطوب تفاوت واقعی ایجاد کنند. این امر به این دلیل است که وقتی رطوبت به کفش شما وارد می شود ، خشک شدن آنها در حین حرکت دشوار است.

 

گتر کوهنوردی با عمل به عنوان سپری برای ناحیه بین لبه های شلوار و چکمه های راه رفتن از پاهای شما محافظت می کنند. آنها همچنین ناحیه بالای چکمه شما را می پوشانند که می تواند هنگام راه رفتن به دلیل شل شدن بندها شل شود.

گتر کوهنوردی اورست کد 01
گتر کوهنوردی اورست کد 01
215,000 تومان
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا

گتر کوهنوردی برای چه مواردی استفاده می شود؟

هدف از گترها این است که به سادگی در هنگام پیاده روی یا پیاده روی از پاها و ساق پای خود در برابر رطوبت یا آوار محافظت کنند.

بیشتر اوقات ، گتر کوهنوردی به عنوان سپری در برابر رطوبت مورد استفاده قرار می گیرند – این می تواند باران باشد یا اگر در حال حرکت در برف هستید. آنها از آسیب پذیری پاها ، مچ پا و ساق پای شما جلوگیری می کنند. جدا از حفاظت در برابر رطوبت ، گترها همچنین می توانند گل و بقایای سنگ ، خار یا شاخه ها را از کفش شما جلوگیری کنند.

اساساً ، با یک جفت گتر ، شما از یک لایه دفاعی اضافی استقبال می کنید تا از ورود هر چیزی به جوراب ، چکمه یا ساق شلوار جلوگیری کنید.

گتر کوهنوردی نیچرهایک مدل NH19XT001
گتر کوهنوردی نیچرهایک مدل NH19XT001
 • جنس: پلی استر
مشاهده در دیجی کالا

چه موقع باید از گتر کوهنوردی استفاده کنم؟

از آنچه در بالا گفتیم ، می توانید در هر زمان هنگام راه رفتن از گتر استفاده کنید – آنها برای محافظت شما هستند.

به طور معمول ، اگر می دانید که در حال پیاده روی در نزدیکی یا از طریق آب و برف هستید ، همیشه از گترهای پیاده روی استفاده کنید. این شامل راه رفتن هنگام یا بعد از باران است. ممکن است لازم باشد از یک نهر یا نهر عبور کنید ، از میان چمن های بلند مرطوب یا روی زمین برفی عبور کنید.

در مورد شرایط خشک نیز همین را می توان گفت. اگر روی زمین سست هستید ، می توانید گترهای خود را بر روی خود بگذارید تا سنگ های کوچک و بقایای داخل چکمه های شما وارد نشوند. نیازی نیست که راه رفتن خود را با گترهای خود شروع کنید ، اما داشتن آنها در دست مفید است.

نوع و مدل گتر کوهنوردیابعادوزنجنسکاربرد
گتر کوهنوردی اورست مدل ۳۰۳۲50x22x2 سانتی‌متر400 گرمپارچهکوهنوردی و طبیعت گردی
گتر کوهنوردی مدل sh-1202 43x16x6 سانتی‌متر300 گرمپلاستیککوهنوردی و طبیعت گردی
گتر کوهنوردی اورست کد ۳۰۳۲50x22x2 سانتی‌متر400 گرمپارچهکوهنوردی و طبیعت گردی
گتر کوهنوردی نیچرهایک مدل NH19XT00114x14x40 سانتی‌متر165 گرمپلی‌استرکوهنوردی و طبیعت گردی
گتر کوهنوردی شیلر مدل CL01942x21x3 سانتی‌متر400 گرمپارچهجلوگیری از سرمازدگی
ممانعت از ورود آب و برف و خشک نگه داشتن پاها
جلوگیری از فرسایش شلوار، کفش و همچنین جلوگیری از پاره شدن شلوار توسط کرامپون ها
عدم ورود حشرات به درون کفش و حفظ پا توسط حیوانات
ضد آب و مانع نفوذ خاک و سنگریزه

 

نکته: اگر چیز دیگری نیست ، گترهای خود را در بسته یا کیف خود قرار دهید تا اگر آب و هوا تغییر کند یا به قسمتی از مسیر خود برسید که مرطوب ، گل آلود است می توانید از گتر استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: کفش سالومون

انواع گتر کوهنوردی

وقتی نوبت به انواع گترها می رسد ، آنها اغلب با توجه به طول و استفاده تخصصی تقسیم می شوند. در زیر هریک را توضیح داده ایم…

گتر کوهنوردی مچ پا

شایع ترین نوع گتر ، گوزن مچ پا به مچ پا متصل می شود و از بالای کفش تا پایین شلوار محافظت می کند. غالباً سبک ترین گترها ، شکاف مهم بین کفش و لباس را می پوشانند. اینها اغلب برای پیاده روی در مسیرهایی در هوای خشک و عادی که خیلی خشن یا مرطوب نیستند استفاده می شوند.
آنها برای زمین هایی که چندان چالش برانگیز نیستند مناسب هستند و می توانند برای دویدن استفاده شوند.

نکته: گترهای مچ پا در شرایط خشک برای جلوگیری از ورود آوار به بالای کفش مفید هستند برای مشاهده جدیدترین های گترکوهنوردی اینجا کلیک نمایید.

گتر کوهنوردی متوسط طول

بین گزینه های مچ پا و تمام قد ، طبیعتاً گترهای متوسط هستند. اندازه آنها حدود 8 تا 12 اینچ است ، برای روزهای بارانی و شرایط سخت کمتر ایده آل است.

وقتی فقط باید بوته ها و باران را از چکمه های خود دور نگه دارید ، گترهای متوسط برای کفش های پیاده روی یا کفش مناسب شما هستند.

گتر کوهنوردی تمام طول

متداول ترین نوع موجود در جامعه پیاده روی و پیاده روی ، گترهای بلند می توانند حدود 15 تا 18 اینچ قد داشته باشند. آنها بهترین حفاظت را برای ساق پای شما ارائه می دهند ، به ویژه در شرایط آب و مرطوب ، اما نه محدود به آن. آنها همچنین شما را در برابر آلودگی و آلودگی محافظت می کنند.

اینها که برای شرایط سخت طراحی شده اند ، در بین کوهنوردان جدی به عنوان لوازم جانبی کلاسیک محبوب هستند. ایده آل برای آب بندی ایمن در نیمه پایینی شما ، آنها طراحی کلاسیک هستند.

گتر کوهنوردی برفی

مشابه گترهای تمام قد ، گیتار برفی می تواند شامل مواد اضافی برای پوشش بیشتر پای شما باشد. همچنین ممکن است شکل آنها متناسب با زاویه چکمه های اسکی باشد.

پیشنهاد مطالعه: کفش نورث فیس

طراحی و عملکرد اصلی آنها این است که هنگام پیاده روی ، اسکی یا سوار شدن بر روی مقادیر زیادی از وسایل سفید ، برف را دور نگه دارند. شلوارهای اسکی – یا سالوپت ها – اغلب دارای گیت های برفی هستند تا از لغزش برف در فاصله بین شلوارهای اسکی و چکمه های اسکی جلوگیری کند.

ویژگی های گتر کوهنوردی

گتر کوهنوردی دارای ویژگی های کلیدی و نمادین هستند ، از بند رک تا قلاب توری. ما هر کدام را در تصویر زیر برجسته کرده ایم و هر یک را به طور مختصر برای شما توضیح داده ایم…
از بالا به پایین ، در اینجا ویژگی های گتر توضیح داده شده است

جنس: گترها از پارچه مصنوعی مانند پلی استر ساخته می شوند ، با یک لایه مقاوم در برابر آب مقاوم (DWR) در قسمت بیرونی یا یک غشاء ضد آب و تنفس. همیشه یک ماده ضد آب است ، برخی از آنها همچنین دارای پارچه ای مقاوم و مقاوم در برابر پارگی هستند.

چفت و بست ها

 

گترهای ارزان تر فقط با Velcro بسته می شوند در حالی که گترهای درجه یک را می توان با پاپر یا زیپ محکم کرد.
گترهای بسته شده توسط زیپ با یک طوفان پوشانده می شوند و حتی دارای زیپ های ضد آب هستند.

طناب کششی

یک طناب کششی الاستیک به شما امکان می دهد تا گیت را برای محکم نگه داشتن آن تنظیم کنید.

قوزک کشیده

برخی از گترها ممکن است در مچ پا کشیده شوند تا تناسب بیشتری داشته باشند و از نفوذ آب جلوگیری کنند.

قلاب توری

ممکن است متوجه شوید که گترهای شما دارای یک قلاب توری برای امنیت هستند. به شما این امکان را می دهد که بند کفش خود را به گتر ببندید تا تناسب آن بیشتر شود.

بند رکابی

از نایلون یا لاستیک ساخته شده است ، بندهای رکابی زیر زیر کفش های پیاده روی شما قرار می گیرند تا گترها را در جایی که کف پا با پاشنه برخورد می کند ، نگه دارد. شما باید بتوانید بند را تنظیم کرده و مکانیسم تنظیم را در قسمت بیرونی چکمه/گتر پیدا کنید.

چگونه گتر کوهنوردی می پوشید؟

مگر اینکه با آنها تجربه داشته باشید ، پوشیدن گترها مشکل است. شما همیشه باید از گتر در قسمت خارجی پای شلوار استفاده کنید.

نکته: همیشه بهترین کار این است که قبل از پیاده روی ، گترهای خود را برای اولین بار در خانه آماده کنید. به این ترتیب ، می توانید آنها را متناسب با حرکت خود تنظیم کنید.

با شلوار و چکمه یا کفش خود ، گترها را کاملاً باز کنید. اطمینان حاصل کنید که بند رکاب به دو طرف در پایین بسته شده است.
اطمینان حاصل کنید که مکانیسم تنظیم در قسمت بیرونی کفش شما قرار دارد. از این طریق می توانید بفهمید که گترهای شما پای درستی دارند یا خیر.

پاشنه پا را بلند کرده و بند رکابی را زیر پای خود در مقابل قسمت پاشنه زیره کفی قرار دهید. قلاب توری باید جلوی چکمه یا کفش باشد ، اما هنوز آن را محکم نکنید.

اگر این کار را انجام دهید ، تنش آنقدر زیاد خواهد بود که نمی توانید گترهای خود را زیپ کنید.
گترها را تا سه اینچ زیپ کنید و از کابل قابل تنظیم استفاده کنید تا از باز شدن زیپ جلوگیری شود. سپس تا جایی که ممکن است توری توری/پایین گیت را به جلو بکشید یا از قلاب توری برای محکم نگه داشتن آن در محل استفاده کنید.
به زیپ کردن گترها و تنظیم بست ها ادامه دهید.
بند رکابی گتر را تنظیم کنید. شما باید بدنسازی محکم و مطمئن را دنبال کنید. مازاد اضافی را ایمن کنید یا کوتاه کنید تا قسمت شل مانع نشود.
طناب کشیده را طوری تنظیم کنید که راحت و محکم باشد و خیلی محکم نباشد – شما نمی خواهید گردش خون را محدود کنید.
سپس ، عمل را روی پای دیگر تکرار کنید.

 

با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم کفش نورث فیس و کفش هامتو و کفش سالومون را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

 

 • نحوه نمایش محصول ها
گتر کوهنوردی اورست مدل ۳۰۳۲
گتر کوهنوردی اورست مدل ۳۰۳۲
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی اورست کد 02
گتر کوهنوردی اورست کد 02
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی مدل E20
گتر کوهنوردی مدل E20
 • جنس: پلاستیک، پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی اورست کد ۳۰۳۲
گتر کوهنوردی اورست کد ۳۰۳۲
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی مدل sh-1202           غیر اصل
گتر کوهنوردی مدل sh-1202 غیر اصل
 • جنس: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی اورست کد 01
گتر کوهنوردی اورست کد 01
215,000 تومان
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی مدل deu1000           غیر اصل
گتر کوهنوردی مدل deu1000 غیر اصل
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی شیلر مدل CL019
گتر کوهنوردی شیلر مدل CL019
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی اورست کد 01
گتر کوهنوردی اورست کد 01
215,000 تومان
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی کد 101           غیر اصل
گتر کوهنوردی کد 101 غیر اصل
550,000 تومان
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی شیلر مدل CL019
گتر کوهنوردی شیلر مدل CL019
350,000 تومان
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی کد 102           غیر اصل
گتر کوهنوردی کد 102 غیر اصل
550,000 تومان
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا
گتر کوهنوردی شیلر مدل CL019
گتر کوهنوردی شیلر مدل CL019
 • جنس: پارچه ای
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید