خرید روغن آرگان اصل بهمراه قیمت

روغن آرگان از مغزهایی که روی درختان آرگان بومی مراکش رشد می کنند ، تهیه می شود. بیشتر اوقات به عنوان روغن خالص فروخته می شود که می تواند مستقیماً به صورت موضعی (مستقیماً روی پوست) استفاده شود یا به منظور تأمین چندین مزیت برای سلامتی مصرف شود.
این کپسول مکمل به صورت خوراکی ارائه می شود. همچنین معمولاً با تعدادی از محصولات آرایشی مانند شامپو ، صابون و نرم کننده ها ترکیب می شود.

روغن آرگان به طور سنتی به صورت موضعی و خوراکی برای بهبود سلامت پوست ، مو و ناخن استفاده می شود. این شامل تعدادی از خواص مفید و ویتامین های مختلف است که ترکیبی قدرتمند برای افزایش سلامت پوست ایجاد می کند.

فواید روغن آرگان برای پوست

1. از آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت می کند
زنان مراکشی مدتهاست که از روغن آرگان برای محافظت از پوست خود در برابر آسیب های ناشی از آفتاب استفاده می کنند.

این مطالعه نشان داد که فعالیت آنتی اکسیدانی موجود در روغن آرگان به محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد ناشی از خورشید کمک می کند.
این مانع از سوختگی و افزایش رنگدانه در نتیجه می شود. در دراز مدت ، این ممکن است حتی از بروز سرطان پوست ، از جمله ملانوم جلوگیری کند.

می توانید از مکمل های روغن آرگان به صورت خوراکی استفاده کنید یا روغن را به صورت موضعی برای پوست خود استفاده کنید.

 

روغن آرگان

2. پوست را مرطوب می کند

روغن آرگان شاید بیشتر به عنوان مرطوب کننده استفاده شود. به همین دلیل است که اغلب در لوسیون ها ، صابون ها و نرم کننده های مو یافت می شود.
می توان آن را به صورت موضعی یا خوراکی با مکمل های روزانه برای اثر مرطوب کننده استفاده کرد. این به دلیل وجود ویتامین E فراوان است که یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است و می تواند به بهبود احتباس آب در پوست کمک کند.

3. تعدادی از بیماری های پوستی را درمان می کند

روغن آرگان دارای تعداد زیادی از خواص درمانی از جمله خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. هر دو به کاهش علائم تعدادی از بیماریهای مختلف التهابی پوست مانند پسوریازیس و روزاسه کمک می کنند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه ، روغن آرگان خالص را مستقیماً بر روی تکه های پوست مبتلا به پسوریازیس بمالید.
رزاسه ممکن است با مصرف مکمل های خوراکی بهتر درمان شود.

4. آکنه را درمان می کند

آکنه هورمونی اغلب در نتیجه چربی اضافی ناشی از هورمون ها ایجاد می شود. روغن آرگان دارای اثرات ضد چربی است که می تواند میزان چربی پوست را به طور مثر تنظیم کند.
این می تواند به درمان چندین نوع مختلف آکنه کمک کند و چهره صاف و آرام تری را ایجاد کند.

روغن آرگان – یا کرم های حاوی روغن آرگان – را مستقیماً حداقل دو بار در روز به پوست خود بمالید. بعد از چهار هفته باید نتایج را مشاهده کنید.

5. عفونت های پوستی را التیام می بخشد

یکی از کاربردهای سنتی روغن آرگان درمان عفونت های پوستی است. روغن آرگان دارای خواص ضد باکتریایی و قارچ کش است.

این به آن این توانایی را می دهد که به درمان و جلوگیری از عفونت های باکتریایی و قارچی پوست کمک کند.

روغن آرگان را حداقل دو بار در روز به صورت موضعی به منطقه آسیب دیده بمالید.

6. بهبود زخم را بهبود می بخشد

آنتی اکسیدان ها به وضوح یک نیروی قوی هستند. از ترکیب قوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین E موجود در روغن آرگان می توان برای کمک به ترمیم سریعتر زخم ها و بریدگی ها استفاده کرد.
شما می توانید مکمل های روغن آرگان را به طور منظم مصرف کنید تا این مزیت را در سراسر بدن خود تجربه کنید.

7. درماتیت آتوپیک را تسکین می دهد

درماتیت آتوپیک یک بیماری شایع پوستی است که علائمی مانند خارش و قرمزی پوست دارد. تحقیقات نشان داده است که استفاده از روغن آرگان به صورت موضعی در منطقه آسیب دیده می تواند به درمان علائم کمک کند. ویتامین E و خواص التهابی طبیعی موجود در روغن آرگان می توانند منجر به این اثر آرامش بخش شوند.

یک مطالعه معتبر در درمان بیماران مبتلا به درماتیت با دارونما یا ویتامین E خوراکی ، که به وفور در روغن آرگان وجود دارد ، انجام شد. محققان دریافتند شرکت کنندگانی که ویتامین E دریافت کردند ، علائم قابل توجهی را کاهش دادند.

 

روغن آرگان

8. دارای اثرات ضد پیری است

روغن آرگان از دیرباز به عنوان یک درمان ضد پیری استفاده می شده است. اگرچه این تنها با شواهد حدیثی تأیید شد ، یک مطالعه اخیر با شرکت کنندگان در دوران یائسگی منبع معتبر توانست این ادعا را تأیید کند.

محققان دریافتند که ترکیب روغن آرگان خوراکی و آرایشی منجر به افزایش قابل توجه الاستیسیته پوست می شود. این یک درمان م antiثر ضد پیری را ارائه داد.

با استفاده از روغن آرگان به طور مستقیم بر روی پوست ، مصرف منظم مکمل های خوراکی یا هر دو ، می توانید این مزایا را بدست آورید.

9. چربی پوست را کاهش می دهد

برخی از ما به طور طبیعی پوست چرب تری نسبت به دیگران داریم. کسانی که اغلب این کار را می کنند تا از درخشندگی روغنی که ممکن است ایجاد شود خلاص شوند.

به دلیل کاهش چربی روغن آرگان ، می تواند به کاهش چربی کامل چربی و کاهش چربی پوست کمک کند.

یک مطالعه نشان داد که استفاده روزانه دوبار از کرم که حاوی روغن آرگان بود ، فعالیت چربی و چربی چشمگیر را در عرض چهار هفته کاهش می دهد.

10- از ایجاد علائم کشش جلوگیری کرده و آنها را کاهش می دهد

علائم کشش به ویژه در دوران بارداری شایع است ، اما هر کسی می تواند آنها را تجربه کند. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که کرم آب در روغن حاوی روغن آرگان خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد. این به جلوگیری و درمان علائم کشش زودهنگام کمک می کند.

حداقل دو بار در روز روغن آرگان را مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده بمالید. این کار را به محض مشکوک شدن به مشاهده یا شروع علائم کشش برای بهترین نتایج انجام دهید.

عوارض جانبی و خطرات

به طور کلی استفاده از روغن آرگان برای اکثر افراد بی خطر است. با این حال ، برخی از افراد ممکن است در اثر استفاده از آن عوارض جانبی جزئی را تجربه کنند.

در صورت استفاده موضعی ، روغن آرگان ممکن است باعث تحریک پوست شود. این می تواند باعث ایجاد بثورات یا آکنه شود.

این ممکن است واکنش شایع تری برای کسانی باشد که به مغز درخت حساسیت دارند. اگرچه روغن آرگان از میوه سنگی می آید ، اما ممکن است کسانی را که چنین حساسیت هایی دارند تشدید کند. برای جلوگیری از این امر ، باید روغن آرگان را روی یک قسمت کوچک و به راحتی پنهان از پوست آزمایش کنید تا مطمئن شوید که باعث تحریک پوست شما نمی شود.

روغن آرگان در صورت خوراکی ممکن است باعث ناراحتی های گوارشی از جمله تهوع ، گاز یا اسهال شود. همچنین ممکن است باعث از بین رفتن اشتها یا نفخ شود و برخی از افراد ممکن است واکنش های پوستی مانند بثورات یا جوش های آکنه را تجربه کنند.

در موارد بسیار نادر ، ممکن است افراد عوارض جانبی شدیدتری بر مکمل خوراکی روغن آرگان داشته باشند. اینها شامل گیجی ، مشکل در خواب ، ضعف عمومی ، هیجان بیش از حد ، افسردگی و آشفتگی است.

در صورت مشاهده هر یک از این علائم ، فوراً مصرف روغن آرگان را متوقف کنید.

غذای آماده

روغن آرگان چه به صورت موضعی و چه به صورت خوراکی مصرف شود ، برای اکثر افراد بی خطر است. به دلیل خواص درمانی متعدد و ویتامین هایی که دارد دارای خواص قوی برای پوست است.

اگر از روغن آرگان برای چند هفته استفاده می کنید و تغییری در وضعیتی که سعی در درمان آن دارید مشاهده نمی کنید ، می توانید برای ملاقات با پزشک خود وقت بگیرید. آنها ممکن است گزینه های درمانی دیگر – از جمله داروهای تجویزی – را برای کمک به برطرف کردن شرایطی که تجربه می کنید ، توصیه کنند.

 

با توجه به اینکه علاقه مند به مطالعه این مطلب هستید ، پیشنهاد می کنیم روغن خراطین و مسواک برقی و ریش تراش و سشوار برقی  را نیز مشاهده بفرمایید، همه سعی ما معرفی ویژگی های محصولات مورد نظر شما و انتخاب راحت شما از بین محصولات مورد نظرتان با شناخت و آگاهی بیشتر است، امیدواریم با ارائه نظرات خود ما را یاری نمایید.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید