هنگام خرید دستگاه قهوه ساز به چه نکاتی توجه کنیم

بسیاری از مردم به قهوه وابسته هستند. بیشتر اوقات ، آنها نمی توانند بدون داشتن یک فنجان جو کار کنند. برای آنها ، قهوه انرژی آنها را افزایش می دهد و آنها را برای استفاده از روز آماده می کند.

اگر علاقه شما به قهوه یکسان است ، ممکن است به این فکر افتاده باشید که به زودی یک قهوه ساز بخرید. اما با توجه به تعداد قهوه سازهای موجود در بازار ، آیا می دانید کدام مدل را بخرید؟ آیا حتی از عواملی که قبل از خرید باید در نظر بگیرید مطلع هستید؟ این مقاله می تواند به شما کمک کند.

دستگاه Coffeem

قهوه سازهای مختلف به یک شکل کار می کنند – آنها قهوه را به راحت ترین و سریع ترین شکل ممکن تهیه می کنند. برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه قهوه ساز را با توجه به نیاز و بودجه خود خریداری کنید ، ابتدا موارد زیر را در نظر بگیرید:

قهوه ساز بوش مدل TKA8633
قهوه ساز بوش مدل TKA8633
3,690,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

1. راحتی

افراد مختلف صبح های خود را متفاوت آغاز می کنند. در حالی که برخی زمان دارند که منتظر بمانند تا قهوه آنها دم بکشد ، برخی دیگر می خواهند قهوه آنها در لحظه بیدار شدن آماده و داغ باشد. قبل از جستجوی لیستی از بهترین دستگاه های قهوه ساز موجود ، میزان راحتی را که می خواهید از آن استفاده کنید ، تعیین کنید.

اگر می خواهید قهوه را در صبح بخورید ، ممکن است دستگاه قهوه قابل برنامه ریزی برای شما مناسب باشد. اگر برای شما مهم نیست که به قهوه ساز توجه کنید فقط برای تهیه آن فنجان عالی ، خرید یک دستگاه قهوه کش دستی دستی را در نظر بگیرید.

قهوه ساز بایترون مدل BKF-50
قهوه ساز بایترون مدل BKF-50
1,430,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

2. نوع قهوه

قهوه ها در حال حاضر تنوع زیادی دارند. صرف نظر از کافی شاپی که از آن دیدن می کنید ، انتظار داشته باشید که انتخاب های زیادی برای انتخاب داشته باشید.

هنگام خرید دستگاه قهوه ، نوع قهوه ای را که دوست دارید بنوشید در نظر بگیرید. آیا از خوردن اسپرسو راضی هستید؟ یا کاپوچینو را بیشتر دوست دارید؟ در مورد نوشیدن سفید تخت ، مشکی بلند یا ماکیاتو چه احساسی دارید؟ اطمینان حاصل کنید که دستگاه قهوه ای که در نهایت خریداری می کنید می تواند قهوه موردنظر شما را تامین کند.

قهوه ساز گاستروبک مدل 42703
قهوه ساز گاستروبک مدل 42703
3,690,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

اگر به دنبال تنوع هستید ، نگران نباشید. در حال حاضر دستگاه های قهوه ترکیبی وجود دارد که می توانند انواع مختلف قهوه را دم کنند. خرید یک دستگاه قهوه ساز همه کاره می تواند در فضای شما صرفه جویی کند زیرا نیازی به خرید دو دستگاه مختلف ندارید. اگر به این سمت متمایل هستید ، آماده مصرف مقدار بیشتری باشید زیرا این نوع محصول گرانتر از دستگاه های قهوه ساز سنتی است.

3. اندازه دم

همانطور که دستگاه های قهوه می توانند تنوعی در نوع قهوه ای که دم می دهد ارائه دهند ، اندازه های مختلف دم نیز ارائه می دهد. از یک کارافه به اندازه یک خانواده یا یک فنجان ، چندین دستگاه قهوه موجود است که نیازهای شما را برآورده می کند. هنگام انتخاب دستگاه قهوه ساز ، همیشه اندازه دم کرده را در نظر بگیرید.

قهوه ساز بوش مدل TKA6A043
قهوه ساز بوش مدل TKA6A043
2,874,260 تومان
مشاهده در دیجی کالا

اگر تنها زندگی می کنید یا اعضای خانواده در ساعات مختلف روز از خواب بیدار می شوند ، خرید یک قهوه ساز یک فنجان ممکن است مناسب تر باشد. این نوع قهوه ساز همچنین می تواند گزینه ای عالی برای خانواده هایی باشد که ترجیحات مختلفی در مورد نوع قهوه ای که می خواهند بنوشند داشته باشند.

دستگاه های قهوه ساز که می توانند مقادیر بیشتری قهوه تولید کنند برای افرادی که عاشق مصرف زیاد قهوه در طول روز هستند و برای خانواده های بزرگ که صبحانه خود را با هم می خورند مناسب است. اگر عاشق پخت غذاهای ساده برای مهمانی صبحانه با همه همسایگان خود یا مهمانی های شام هستید که باید قهوه در آن سرو شود ، یک دستگاه قهوه بزرگتر برای شما ایده آل است.

4. هزینه و ارزش

شما سخت تلاش می کنید تا درآمد کسب کنید. معمولاً شما می خواهید یک قهوه ساز بخرید تا در محل کار انرژی داشته باشید و کارهای بیشتری را هر روز به پایان برسانید.

اگر می خواهید در نهایت یک قهوه ساز بخرید که پول شما را به سختی به دست می آورد ، یک دستگاه مناسب با بودجه خود خریداری کنید. وقتی به مدل های مختلف نگاه می کنید ، به هزینه اولیه و بلند مدت دستگاه قهوه فکر کنید. صرف کمی بیشتر پول برای خرید یک دستگاه قهوه ساز با کیفیت بالا که می تواند سالها دوام بیاورد ، ممکن است سرمایه گذاری هوشمندانه تری نسبت به خرید دستگاه ارزان قیمت باشد ، که مستلزم پرداخت هزینه های تعمیر گران قیمت در آینده است.

5. ویژگی های اضافی

با خرید دستگاه قهوه ساز که ویژگی های اضافی را ارائه می دهد ، می توانید تجربه قهوه خود را به سطح بعدی برسانید. در حال حاضر دستگاه های قهوه ساز دارای ویژگی های خاموش شدن خودکار و تنظیمات قابل برنامه ریزی هستند.

به دنبال دستگاه قهوه ای باشید که چیزی بیشتر از دم کشیدن ارائه نمی دهد تا بتوانید بیشترین استفاده را از خرید خود ببرید!

تعمیر و نگهداری مناسب

صرف نظر از نوع دستگاه قهوه ای که در نهایت خریداری می کنید ، رعایت شرایط نگهداری آن را فراموش نکنید. همه قطعات قابل جابجایی را بعد از استفاده با صابون ظرف شستشو دهید و حداقل یک بار در ماه از سرکه برای کلسیم زدایی دستگاه خود استفاده کنید. هرچه زمان و تلاش بیشتری برای تمیز کردن دستگاه قهوه خود صرف کنید ، دوام آن نیز بیشتر می شود!

 

در قهوه ساز به دنبال چه چیزی باشید؟
هنگام خرید قهوه ساز باید موارد زیادی را در نظر گرفت ، اما بیشتر تصمیمات باید با اولویت ، هزینه و راحتی همراه باشد.

سهولت:

آیا می خواهید یک قهوه تقریباً صبحانه تجربه کنید ، آیا می خواهید قهوه هنگام بیدار شدن منتظر شما باشد یا مراسم دم کردن قهوه چیزی است که منتظر آن هستید؟ یک قهوه ساز برقی قابل برنامه ریزی می تواند هنگام بیدار شدن قهوه شما را برای شما آماده کند. ماشینهای برقی کمتر اتوماتیک ممکن است نیاز به توجه بیشتری داشته باشند ، اما با این حال ، با فشار دادن چند دکمه کار می کنند.

قهوه جوش های دستی-مانند دستگاه های تولیدکننده فرانسوی پرس و قابلمه های اسپرسو روی اجاق گاز-همگی نیاز به توجه کامل شما برای آن فنجان عالی دارند. در حالی که دستگاه های غلاف برای خانوارهایی که همه انواع مختلف قهوه را ترجیح می دهند و نه در مقادیر زیاد ، خوب کار می کنند.

نوع قهوه:

در حالی که دستگاه های قهوه ساز و دستگاه های اسپرسو ماشین های جداگانه ای هستند ، دستگاه های ترکیبی که هر دو نوع قهوه را دم می کنند نیز در دسترس هستند. داشتن دو دستگاه روی پیشخوان فضای زیادی را اشغال می کند ، اما اگر هم قهوه و هم اسپرسو را دوست دارید و می خواهید هر کدام را کاملاً درست کنید ، بهترین گزینه است. ماشین های هیبریدی فضای کمتری را اشغال می کنند و احتمالاً کمتر از خرید دو دستگاه جداگانه هزینه خواهند داشت ، اما اگر به دنبال بالاترین کیفیت قهوه و اسپرسو هستید ، ممکن است بهترین انتخاب نباشند.

دستگاه های پود اغلب دارای گزینه نوشیدنی اسپرسو هستند اما معتبرترین نیستند ، بنابراین اگر اسپرسو یا کاپوچینو سنتی را دوست دارید ، بهتر است از این موارد صرف نظر کنید.

اندازه :

از یک فنجان گرفته تا یک کارافه به اندازه خانواده ، قهوه سازهایی وجود دارند که می توانند فقط مقدار مورد نیاز خود را دم کنند. برخی از دستگاه ها طیف وسیعی از اندازه های دم را ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر محدود به محدوده بسیار محدودی از گزینه ها هستند. آبجوش های تک فنجانی برای افرادی که تنها زندگی می کنند یا هر کسی طعم یا سبک متفاوت قهوه را ترجیح می دهد بسیار مناسب است.

حتما مطالعه بفرمایید: چای ساز

آنها همچنین برای خانواده هایی که همه در زمان متفاوتی از خواب بیدار می شوند عالی هستند. آبجوش هایی که مقادیر بیشتری تولید می کنند برای افرادی که عاشق قهوه هستند و برای صبحانه های خانوادگی ، صبحانه با همسایه ها یا مهمانی های شام که در آن قهوه سرو می شود عالی است. بروشورهای بزرگ معمولاً 10 تا 12 فنجان برچسب می زنند ، اما فقط باید به آن هشدار داد که یک “فنجان” قهوه در دستگاه فقط 5 تا 6 اونس است ، نه 8 یا 16! برای مهمانی های بزرگ ، حتی می توانید آبجوسازهایی با اندازه تجاری پیدا کنید که بتوانند به اندازه کافی برای رویدادهای کوچک قهوه دم کنند.

زمان بندی:

اگر خانواده شما در طول روز قهوه می نوشند ، ممکن است بخواهید یک قهوه ساز را انتخاب کنید که دارای کاراف حرارتی است و لوله های قهوه را بدون توجه به زمان روز گرم نگه می دارد. برای کسانی که فقط صبحانه جاوا می نوشند ، یک لیوان آبجو با بشقاب گرم کننده کافی است ، اما برخی از افراد طعم سوخته ای را که گرمکن ها می توانند در صورت طولانی مدت روی آن بمانند ، دوست ندارند. برای خانواده هایی که صبح زود از خانه خارج می شوند ، یک دستگاه غلاف می تواند یک فنجان سریع برای شما تهیه کند و در صورت روشن ماندن دستگاه نگران نباشید.

اندازه:

در حالی که اندازه یک دستگاه روی لیوان جو شما تأثیر نمی گذارد ، اما اگر دستگاه در فضایی که برای آن تعیین شده مناسب نباشد ، می تواند باعث سردردهای زیادی شود. مطمئن شوید که اندازه گیری دقیق کرده و در صورت نیاز به باز کردن بالای دستگاه برای افزودن آب و خاک ، حساب کنید. برای دستگاه های تک نفره اندازه لیوان خود را در نظر بگیرید. بسیاری از لیوان های بزرگتر زیر آبجو قرار نمی گیرند.

گزینه های دم کردن سفارشی: ساده ترین ماشین ها عملاً هیچ گزینه ای ندارند ، به جز افزودن بیشتر یا کمتر خاک قهوه یا آب ، در حالی که دستگاه های پیچیده تر به شما اجازه می دهند درجه حرارت آب ، قدرت دم کشیدن و طیف گسترده ای از اندازه های دم را انتخاب کنید. دستگاه های فنجان و کپسول گزینه هایی برای تهیه شکلات داغ ، چای و موارد دیگر ارائه می دهند. به طور کلی ، ماشین های ساده ارزان تر هستند و به احتمال زیاد استفاده از آنها راحت تر است زیرا نمی توانید به طور تصادفی گزینه اشتباه را انتخاب کنید.

ویژگی های اضافی:

برخی از ماشین ها فراتر از گزینه های دم کردن هستند و شامل گزینه هایی برای دمکردن برنامه ریزی شده در زمان خاص ، گرم نگه داشتن یا خاموش شدن خودکار یا یک کاراف حرارتی برای گرم نگه داشتن قهوه است. برخی شامل هشدارهای شنیدنی در هنگام اتمام قهوه می شوند و اکثر مدل های برقی دارای چراغ هایی هستند که نشان دهنده زمان روشن شدن آبجو یا پایان قهوه است. دستگاههای با کیفیت بالاتر ممکن است شامل ویژگی هایی مانند کف شیر ، آسیاب لوبیا و اعلانات هنگام نیاز به تمیز کردن دستگاه باشند. دستگاه های اسپرسو و قهوه ساز/قهوه ساز اسپرسو ترکیبی بیشترین گزینه را ارائه می دهند و همچنین دارای بالاترین برچسب قیمت هستند.

حتما مطالعه بفرمایید: فلاسک چای

 

  • نحوه نمایش محصول ها
قهوه ساز فلاویا مدل FL-200
قهوه ساز فلاویا مدل FL-200
396,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز دلونگی مدل ec685
قهوه ساز دلونگی مدل ec685
4,960,100 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز فیلیپس مدل HD7457
قهوه ساز فیلیپس مدل HD7457
1,420,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز گوسونیک مدل GCM 861
قهوه ساز گوسونیک مدل GCM 861
480,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
اسپرسوساز مباشی مدل ECM2009
اسپرسوساز مباشی مدل ECM2009
2,489,400 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز کالوات مدل HA120
قهوه ساز کالوات مدل HA120
850,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز فلر مدل CMT90W
قهوه ساز فلر مدل CMT90W
2,560,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز مدل NCM-149EXPF
قهوه ساز مدل NCM-149EXPF
3,800,710 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز فلاویا مدل FL-200W
قهوه ساز فلاویا مدل FL-200W
450,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز بوش مدل TKA8633
قهوه ساز بوش مدل TKA8633
3,690,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز بوش مدل TKA8013
قهوه ساز بوش مدل TKA8013
3,110,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز پارس خزر مدل گرمنوش
قهوه ساز پارس خزر مدل گرمنوش
900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز کرکماز مدل AS-A860
قهوه ساز کرکماز مدل AS-A860
1,900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز برمودا مدل 73423
قهوه ساز برمودا مدل 73423
3,150,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز بایترون مدل BKF-50
قهوه ساز بایترون مدل BKF-50
1,430,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز فیلیپس مدل HD7447
قهوه ساز فیلیپس مدل HD7447
1,420,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز کاراجا مدل Hatir hups
قهوه ساز کاراجا مدل Hatir hups
2,900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز مولینکس مدل FG1518
قهوه ساز مولینکس مدل FG1518
2,500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز هاردستون مدل CMP2410
قهوه ساز هاردستون مدل CMP2410
1,100,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز گاستروبک مدل 42703
قهوه ساز گاستروبک مدل 42703
3,690,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز بوش مدل TKA6A041
قهوه ساز بوش مدل TKA6A041
2,529,900 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز بوش مدل TKA6A043
قهوه ساز بوش مدل TKA6A043
2,874,260 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز فلر مدل CM991
قهوه ساز فلر مدل CM991
1,950,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز گاستروبک مدل 42704
قهوه ساز گاستروبک مدل 42704
4,188,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز بایترون مدل BKF-40
قهوه ساز بایترون مدل BKF-40
1,100,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز مولینکس مدل FG12
قهوه ساز مولینکس مدل FG12
2,350,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز ناسا الکتریک مدل NS-509
قهوه ساز ناسا الکتریک مدل NS-509
4,750,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز گوسونیک مدل GCM_863
قهوه ساز گوسونیک مدل GCM_863
1,780,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز مولینکس مدل FG-1518
قهوه ساز مولینکس مدل FG-1518
2,181,300 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز مولینکس مدل FG370
قهوه ساز مولینکس مدل FG370
4,200,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز گوسونیک مدل GCM_864
قهوه ساز گوسونیک مدل GCM_864
1,850,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز ناسا الکتریک مدل NS-517
قهوه ساز ناسا الکتریک مدل NS-517
1,900,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز گوسونیک مدل GEM_867
قهوه ساز گوسونیک مدل GEM_867
2,300,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز دلونگی مدل DL650
قهوه ساز دلونگی مدل DL650
3,150,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز مولینکس مدل FG_12
قهوه ساز مولینکس مدل FG_12
2,181,300 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز مولینکس مدل CJ-6005
قهوه ساز مولینکس مدل CJ-6005
2,950,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز اپکس مدل ACM-410
قهوه ساز اپکس مدل ACM-410
1,780,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز سام مدل CM-716 به همراه توستر و کتری برقی
قهوه ساز سام مدل CM-716 به همراه توستر و کتری برقی
4,500,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز مولینکس مدل FG-360810
قهوه ساز مولینکس مدل FG-360810
2,950,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا
قهوه ساز فلر مدل CML-2010
قهوه ساز فلر مدل CML-2010
2,000,000 تومان
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید