راهنمای خرید دستکش بوکس

برای خرید دستکش بوکس باید با آگاهی کامل وارد عمل شوید تا موذد مناسب خود را پیدا کنید.تعداد دستکش های بوکس موجود در بازار امروز می تواند بسیار زیاد باشد ، به ویژه برای افرادی که تازه وارد این ورزش شده اند و نمی دانند از کجا شروع کنند. همه چیز از اندازه و نوع دستکش گرفته تا طراحی کلی می تواند بدون داشتن دانش قبلی گیج کننده باشد.

چه دستکش بوکس بخرم؟

این راهنمای خرید دستکش بوکس با آشنایی شما با اصول اولیه دستکش بوکس و نحوه یافتن بهترین جفت متناسب با نیازهای شخصی شما ، به شما کمک می کند تا روی پای خود بایستید.
دسته های مختلفی از دستکش وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و کاربردهای خاص خود را دارند:

دستکش های آموزشی همه منظوره: دستکش های آموزشی برای تمرین با همکاران نبرد یا کیسه های مشت زنی طراحی شده اند. بالشتک و پشتیبانی مچ آنها به گونه ای طراحی شده است که می تواند جلسات تمرینی طولانی را بدون درد مچ دست و رگ به رگ شدن انجام دهد.

دستکش بوکس کد 01           غیر اصل
دستکش بوکس کد 01 غیر اصل
 • سایز: بزرگ
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا

پیشنهاد مطالعه:راکت پینگ پنگ

وزن آنها ممکن است کمی سنگین تر از حالت عادی باشد ، در واقع می تواند یک تمرین خوب را ارائه دهد. اکثر سالن های ورزشی به دلیل ماهیت جهانی و دوستانه برای مبتدیان ، هنگام برگزاری مسابقات اسپارینگ از دستکش های آموزشی استفاده می کنند.

 

دستکش بوکس کیسه ای

این دستکش ها شبیه به همه دستکش های آموزشی هستند ، اگرچه دو تا چهار لایه فوم سنگین ندارند که مشخص کننده دستکش های آموزشی است. اگر به دنبال انجام برخی از شرایط برای کاهش قدرت مشت ها هستید ، دستکش های آموزشی ایده خوبی است ، به خصوص اگر در مورد خود یا شریک خود مطمئن نیستید.

با حمایت مناسب ، دستکش کیسه ای می تواند یک تمرین عالی را بدون آسیب مچ دست ارائه دهد. دستکش های کیف خوب که برای جلسات طولانی طراحی شده اند ، یک روز تمرین کامل را برای شما دوام می آورند بدون اینکه شما را با کف بیش از حد سنگین فرسوده کنند.

دستکش بوکس کد M_005           غیر اصل
دستکش بوکس کد M_005 غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا

دستکش بوکس اسپارینگ

دستکش اسپرینگ حد وسط بین دستکش های تمرینی و دستکش های مسابقه واقعی است. فقط با بالشتک و پشتیبانی کافی برای انجام تمرینات گسترده ، اما نه آنقدر که وزن و قابل مقایسه با دستکش های مسابقه باشد. یکی از دلایل اصلی این امر این است که دستکش های مسابقه سبک هستند تا رزمندگان بتوانند به سرعت مشت بزنند و محافظان را بالا بیاورند.

برخی از افراد استفاده از دستکش های واقعی را برای زدن توصیه می کنند ، اگرچه این می تواند خطرناک باشد زیرا مبتدیان مستعد هستند که در حین تمرین خود را کنار نگذارند و به یکدیگر آسیب نرسانند. با توجه به این امر ، بهتر است از دستکش های سنگین تر برای نبرد و دستکش های سبک تر برای دعوا و مسابقات استفاده کنید.

 

دستکش های رقابتی

این دستکش ها به دلیل حداقل طراحی بالشتک به راحتی قابل تشخیص هستند. دستکش های مسابقه اغلب بسیار سنگین تر از همتایان خود با رقابت هستند ، برای مسابقات کوتاه بین مبارزان جدی در مسابقات واقعی مناسب است. توصیه نمی شود که افراد مبتدی با دستکش درجه یک ورزش کنند یا با کیف تمرین کنند.

به احتمال زیاد قبل از اینکه اولین رقابت واقعی خود را بگذرانید ، زمان زیادی را صرف تمرین خواهید کرد ، بنابراین احتمالاً می خواهید قبل از وارد شدن به اولین مبارزه خود ، کمی وقت بگذارید و در کیف و یا با یک شریک نبرد قدرت بگیرید.
اندازه دستکش توسط چندین عامل ، اندازه جنگنده ، نوع دستکش ، سازمان مبارزه و نوع مسابقه تعیین می شود. هرچه بزرگتر باشید ، دستکش سنگین تر است (جدول زیر را ببینید). همچنین ، همانطور که در بالا ذکر شد ، دستکش های آموزشی نیز سنگین تر هستند.

دستکش بوکس مدل charm-b           غیر اصل
دستکش بوکس مدل charm-b غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا

وزن بدن شما تعیین کننده اصلی وزن دستکش است ، زیرا وزنه های سنگین تر نشان دهنده دستکش سنگین تر است. به عنوان مثال ، یک جنگنده 180 پوندی دستکش های آموزشی با وزن 16oz یا بیشتر می خواهد ، در حالی که یک جنگنده 120 پوند یا کمتر دستکش های آموزشی 10oz-12oz را می خواهد. این اندازه ها و وزن ها بسته به نوع دستکش ، رقابت و سایر معیارهای انتخاب می تواند متفاوت باشد.

دستکش های اسپارینگ تقریباً 2 پوند سنگین تر از دستکش های تمرینی در هر وزن جنگنده هستند. بنابراین یک جنگنده 180 پوندی از یک جفت دستکش آموزشی 16oz و دستکش 18oz برای نبرد استفاده می کند. بالشتک اضافی به این معنی است که هم شما و هم همسرتان هنگام تمرین از آسیب در امان خواهید بود.

دستکش های مسابقه سبک ترین هستند. اغلب اوقات سایز اهمیت دارد که آیا دستکش های مسابقه شما برای مسابقات واقعی واجد شرایط هستند یا خیر ، بنابراین ایده خوبی است که قبل از خرید یک جفت در مورد آن تحقیق کنید.

برندهای دستکش بوکس

در میان انتخاب های گسترده ای که وجود دارد ، می توان ادعا کرد که شرکت هایی مانند Winning ، Cleto Reyes ، Fairtex ، Title ، Rival ، Hayabusa ، Everlast ، Venum و غیره هر کدام از این خطوط دستکش های آموزشی و رقابت خود را دارند. دستکش ، و نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد آنها به هر جفت دستکش شخصیت می بخشد. اگرچه Winning از نظر کیفیت کلی پیشتاز است ، اما بسیار گران هستند و دستکش های ارزان تر می توانند عملکرد و کیفیت مشابهی را ارائه دهند.

همه این انتخاب ها انتخاب های خوبی هستند ، اما به نظر می رسد Hayabusa و Venum یکی از محبوب ترین طراحان دستکش در حال حاضر هستند. یک واقعیت که معمولاً تعیین می کند از چه مارکی مناسب است استفاده می شود بستگی به این دارد که در چه سازمانی مبارزه می کنید و در چه نوع بوکس تمرین می کنید.

به عنوان مثال ، اگر شما یک مبارز موی تای بودید ، دستکش های مخصوص موی تای را می خواهید که بسیار انعطاف پذیر هستند و به شما این امکان را می دهد که با دشمنان خود دست و پنجه نرم کنید. این بدیهی است که بر مارکی که انتخاب می کنید تأثیر می گذارد ، زیرا مارک های خاصی در سبک های خاصی بهتر از بقیه هستند. یک مثال خوب در این مورد این است که Twins و Fairtex دستکش های عالی به سبک تایلندی تولید می کنند.

دستکش بوکس ریس مدل 11-OZ
دستکش بوکس ریس مدل 11-OZ
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا

دستکش های Cleto Reyes معمولاً با سبک “توری بالا” شبیه بند کفش طراحی می شوند و بسیاری از بوکسورها آن را به عنوان روشی برای بستن دستکش های خود ترجیح می دهند.

روش متداول دیگر ، طراحی بند Velcro است که از یک بند اصلی Velcro ساخته می شود که روی مچ دست می پیچد و دستکش ها را محکم می کند و بعد از آن آنها را بر می دارد. طرفداران دستکش بوکس کلاسیک اغلب از این اقتباس مدرن خودداری می کنند ، اما کاربران این سبک به ایمنی آن قسم می خورند.

پیشنهاد مطالعه: دمبل

جنس دستکش بوکس

تعداد دستکش های بوکس موجود در بازار امروز می تواند بسیار زیاد باشد ، به ویژه برای افرادی که تازه وارد این ورزش شده اند و نمی دانند از کجا شروع کنند. همه چیز از اندازه و نوع دستکش گرفته تا طراحی کلی می تواند بدون داشتن دانش قبلی گیج کننده باشد.

 

از آنجایی که هر نوع دستکش دارای چندین زیرگونه متفاوت است ، جمع آوری هر مقدار اطلاعات مفید در یک راهنمای خرید دستکش بوکس دشوار است.

بهترین اندازه دستکش بوکس برای آموزش با پد

اگر آمادگی پرش در رینگ و بازی با بوکسور واقعی را ندارید ، احتمالاً تمرینات خود را با لنت شروع می کنید. در این شرایط ، یک مربی یا مربی همراه شما در رینگ می ایستد و پد هایی را برای شما آماده می کند تا با دستکش های خود ضربه بزنید.

با در نظر گرفتن این ، شما می خواهید یک دستکش بوکس همه کاره را انتخاب کنید ، که در آن اندازه های توضیح داده شده در بالا باید کاملاً کار کنند. دستکش های بوکس شما باید به اندازه کافی محکم باشند تا از فرم مناسب اطمینان حاصل کنند و در عین حال بالشتک کافی برای ضربه زدن با تمام وزن خود را در اختیار شما قرار دهند.

بهترین اندازه دستکش بوکس برای تمرین

از سوی دیگر ، اگر به دنبال تمرین با کیسه بوکس یا کیسه مشت هستید ، ممکن است بخواهید دستکش سایز مورد نظر خود را تغییر دهید. در حالی که آموزش پد برای دقت بسیار عالی است ، شما برای سرعت و قدرت با یک کیسه عکس می گیرید. در این شرایط ، ممکن است با یک جفت دستکش کیف بهتر عمل کنید.

مگر اینکه قصد دارید به زودی وارد رینگ شوید ، می خواهید با یک جفت دستکش سبک تر که هنوز محافظت کافی برای ضربه محکم به شما ارائه می دهد ، بروید. به یاد داشته باشید که دستکش های شما هرگز نباید باعث درد در دست شما پس از ضربه شوند ، اما مهم است که به یاد داشته باشید که شکستن دستکش ها یک فرایند است.

ما همیشه توصیه می کنیم دستکش های بوکس خود را قبل از شروع به قضاوت در مورد راحت بودن دستان خود ، چند بار استفاده کنید. به عبارت دیگر ، اگر در شروع کار کمی احساس سفتی و سفتی کردند ، نگران نباشید.

پیشنهاد مطالعه: تردمیل

بهترین اندازه دستکش بوکس برای اسپارینگ

هنگامی که شما آماده ورود به رینگ برای ورزشهای رزمی یا رزمی هستید – مانند تمرینات خود را به پایان برسانید و زمان رقابت فرا رسیده است – می خواهید چیزی سبک و انعطاف پذیر داشته باشید. به جای وینیل ، چرم را انتخاب کنید تا بتوانید از دوام و تنفس آن در حلقه استفاده کنید.

نکات مهم در خرید دستکش بوکس

قبل از انتخاب جفت دستکش بوکس بعدی ، ما می خواهیم مواردی را در اختیار شما قرار دهیم که هنگام انتخاب خود به آنها توجه کنید:

پدینگ

پد اضافه شده همیشه ایده خوبی است ، مگر اینکه تحمل خود را تقویت کرده باشید و آماده رقابت برای رقابت باشید. هنگام تمرین ، بالشتک اضافی راهی است که نه تنها از دستان شما بلکه از شریک تمرین شما نیز محافظت می کند.
راحتی: دستکش های شما هرگز نباید بعد از شکسته شدن ناراحت کننده باشند – که بسته به برنامه تمرین شما ممکن است چند هفته طول بکشد. بعد از اینکه دستکش های خود را در دست گرفتید و حداقل ده جلسه تمرین از آنها استفاده کردید ، باید احساس راحتی کنید. در غیر این صورت ، به نوع موادی که دستکش های شما از آن ساخته شده اند یا اندازه آنها اشتباه است ، توجه کنید.

جریان هوا

تنفس مهم است ، به ویژه در حلقه. در حالی که دستکش های وینیل ارزان تر هستند و ممکن است برای مبتدیان مناسب باشد ، اما همیشه بهترین جریان هوا را ارائه نمی دهند. در عوض ، برای افزایش دوام و تنفس ، از چرم استفاده کنید.
همانطور که می بینید ، زمانی که علاقه مند به خرید یک دستکش بوکس جدید (یا اولین) هستید ، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. از انتخاب اندازه مناسب برای استفاده مورد نظر گرفته تا انتخاب موادی که هنگام استفاده از آنها احساس محافظت و تنفس در دستان شما ایجاد می کند ، قبل از خریدن جفت خود ، همه این جنبه ها باید مورد بررسی و توجه قرار گیرند.

 

دستکش های بوکس در اصل منحصراً از چرم طراحی شده اند ، اگرچه جایگزین های مصنوعی در سال های اخیر رو به افزایش بوده است. طرفداران سبک های کلاسیک دستکش بوکس تمایل بیشتری به چرم بیرونی دارند و دانه مناسب روی چرم در واقع می تواند منجر به ضربه های روان تر و کاهش خطر ساییدگی در برابر همکاران و کیف های گنگ شود.

نمای بیرونی مصنوعی به طور خاص برای جذب ضربه و افزایش میزان لغزش دستکش به جای برخورد با هدف طراحی شده است.

 

از آنجایی که هر نوع دستکش دارای چندین زیرگونه متفاوت است ، جمع آوری هر مقدار اطلاعات مفید در یک راهنمای خرید دستکش بوکس دشوار است.

 

 

 • نحوه نمایش محصول ها
دستکش بوکس مدل VM-530           غیر اصل
دستکش بوکس مدل VM-530 غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
ست لوازم بوکس تامکس مدل 01
ست لوازم بوکس تامکس مدل 01
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس آدیداس مدل AIBA G1
دستکش بوکس آدیداس مدل AIBA G1
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
پکیج دستکش بوکس مدل (( تایگر )) همراه با یک عدد گارد لثه و ساک ورزشی           غیر اصل
پکیج دستکش بوکس مدل (( تایگر )) همراه با یک عدد گارد لثه و ساک ورزشی غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس کد 01           غیر اصل
دستکش بوکس کد 01 غیر اصل
 • سایز: بزرگ
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
ست دستکش بوکس 14 اونس بوکس تامکس مدل 001 14
ست دستکش بوکس 14 اونس بوکس تامکس مدل 001 14
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش کیسه بوکس مدل انگشتی xl           غیر اصل
دستکش کیسه بوکس مدل انگشتی xl غیر اصل
 • سایز: خیلی بزرگ
 • جنس: چرم مصنوعی
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس گرین هیل مدل 01 سایز 12 اونس همراه با یک گارد لثه TAMAX
دستکش بوکس گرین هیل مدل 01 سایز 12 اونس همراه با یک گارد لثه TAMAX
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس کد M_005           غیر اصل
دستکش بوکس کد M_005 غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس کد 010           غیر اصل
دستکش بوکس کد 010 غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس آدیداس مدل ADIBC08
دستکش بوکس آدیداس مدل ADIBC08
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل Garcia Azul           غیر اصل
دستکش بوکس مدل Garcia Azul غیر اصل
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم مصنوعی
مشاهده در دیجی کالا
دستکش ام ام ای یو اف سی مدل B-9000
دستکش ام ام ای یو اف سی مدل B-9000
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس استینگ مدل ST
دستکش بوکس استینگ مدل ST
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل 001 به همراه یک عدد گارد لثه و ساک ورزشی           غیر اصل
دستکش بوکس مدل 001 به همراه یک عدد گارد لثه و ساک ورزشی غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم مصنوعی
مشاهده در دیجی کالا
دستکش تکواندو دیدو مدل DSWE
دستکش تکواندو دیدو مدل DSWE
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم مصنوعی
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس سایز 14 اونس همراه با یک گارد لثه TAMAX همراه با شوز بک           غیر اصل
دستکش بوکس سایز 14 اونس همراه با یک گارد لثه TAMAX همراه با شوز بک غیر اصل
 • سایز: بزرگ
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل Tiger2019           غیر اصل
دستکش بوکس مدل Tiger2019 غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل 3434
دستکش بوکس مدل 3434
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم مصنوعی
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل charm-b           غیر اصل
دستکش بوکس مدل charm-b غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل Garcia Rojo           غیر اصل
دستکش بوکس مدل Garcia Rojo غیر اصل
 • سایز: بزرگ
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل tiger01           غیر اصل
دستکش بوکس مدل tiger01 غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس آدیداس مدل AIBA G1
دستکش بوکس آدیداس مدل AIBA G1
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس بچه گانه کد 309
دستکش بوکس بچه گانه کد 309
 • سایز: کوچک
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل 123 رنگ مشکی           غیر اصل
دستکش بوکس مدل 123 رنگ مشکی غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس ریس مدل 11-OZ
دستکش بوکس ریس مدل 11-OZ
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس ریس کد 0040
دستکش بوکس ریس کد 0040
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس آدیداس مدل Competition کد ADIBC02
دستکش بوکس آدیداس مدل Competition کد ADIBC02
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل GR - L60           غیر اصل
دستکش بوکس مدل GR - L60 غیر اصل
 • سایز: بزرگ
 • جنس: چرم مصنوعی
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس مدل m12charm           غیر اصل
دستکش بوکس مدل m12charm غیر اصل
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس لیون مدل LR12
دستکش بوکس لیون مدل LR12
 • سایز: متوسط
 • جنس: چرم مصنوعی
مشاهده در دیجی کالا
دستکش بوکس اورلست مدل evr10
دستکش بوکس اورلست مدل evr10
 • سایز: متوسط
 • جنس: فوم
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید