خرید تبر مناسب می تواند دشوار به نظر برسد. چه چیزی بسیاری از محورهای مختلف ارائه شده را از یکدیگر متمایز می کند؟

در انواع مختلف محورها – هچ ، تبرهای شکاف دار ، تپه های تقلبی ، تبرهای برش ، تبرهای نجار ، محورهای نبرد تاریخی ، تبرهای پرتاب و موارد دیگر – صدها مدل ارائه می شود. همه آنها یکسان نیستند و هر کدام به خوبی دیگری نیستند.

به همین دلیل من این راهنمای خرید تبر را برای شما گردآوری کردم. همه آنچه من از تجربه و ساعت ها تحقیق می دانم. به دنبال چه چیزی باشید و چگونه بهترین تبر مورد نظرتان انتخاب کنید.

ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه!

تبر مدل SOG
تبر مدل SOG
390,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا

انتخاب وزن سر و طول دسته تبر

بسیاری از مردم ، به ویژه بچه ها ، مشتاق خرید تبرهای سنگین هستند. وزن اضافی سر تبر هنگام چرخش نیروی بیشتری را ایجاد می کند. به همین دلیل است که سر تبرهای سنگین تر-به این ترتیب مدل های شش ، شش و نیم و حتی هفت پوندی-در مسابقات چوب شکستگی و درخت کشی استفاده می شود. اما سنگین تر همیشه به این معنی نیست که با نیازهای شما مناسب تر است.

در واقع ، احتمالاً بهتر است که با یک تبر سه کیلویی بزرگ و یک تبر پسر دو پوندی شروع کنید. اگر قصد دارید چوب زیادی را خرد کنید ، می توانید به ارتفاع بیشتری بروید. نکته اصلی این است که با استفاده از آن راحت هستید. همچنین یادگیری تکنیک های چرخاندن تبر راست با محورهای سبک تر آسان تر است.

تبر رونیکس مدل RH-4701 وزن 800 گرم
تبر رونیکس مدل RH-4701 وزن 800 گرم
362,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا

محورهای اصلی اندازه واقعی 36 اینچ طول دارند ، اما معمولاً برای نیازهای اکثر افراد بسیار بزرگ است. در عوض ، یک تبر بزرگ 31 اینچی و یک “تبر پسرانه” 28 اینچی در نظر بگیرید. دومی ، با وجود نام ، از نظر اندازه همه کاره عالی است. این کار به بیشتر وظایف منزل شما بستگی دارد و اگر آن را کمپ کنید ، مناسب برای تقسیم هیزم ، قطع درختان کوچک و مراقبت از کارهای دقیق تر مانند آماده سازی آتش زدن است.

اگر قصد دارید تپه خود را در پیاده روی های یک شبه سوار شوید ، چیزی سبک تر و جمع و جورتر می خواهید.

خرید تبر با انواع محورها برای مشاغل خاص

ابتدا باید بدانید که تبر برای چه چیزی نیاز دارد. محورها و محورهای همه منظوره ای وجود دارد که برای یک هدف اصلی طراحی شده اند. شاید دانستن آنچه شما نیاز دارید مهمترین بخش در انتخاب تبر مناسب است.

تبر فیسکارس مدل 365
تبر فیسکارس مدل 365
1,500,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا

نیازهای شما از خرید تبر چیست؟ آیا از تبر استفاده می کنید:

در حین کار با بوش ، کمپینگ یا پیاده روی در جنگل؟
برای تقسیم هیزم؟
برای قطع درختان؟
برای مسابقات؟
برای بازسازی های تاریخی؟
اگر قرار است در بوته یا جنگل باشید ، دسته ای از وسایل را با خود حمل کنید ، تکه های نسبتاً کوچکی از چوب را برای آتش یا سرپناه ببرید ، چیزی سبک می خواهید-مانند تبر یا تبر “جیبی” به

اگر با خرید تبر قصد دارید چوب ها یا چوب ها را برای چوب تقسیم کنید ، یک تبر بزرگتر یا حتی یک گوزن می خواهید ، که بزرگترین انواع تبرها هستند و به طور خاص برای تقسیم چوب طراحی شده اند.

اگر با خرید تبر قصد دارید درختان را قطع کنید ، شما نیز به چیزی بزرگ و با توانایی برش خوب (به جای تقسیم) نیاز خواهید داشت. محورهای برش برای این کار ساخته شده است.

اگر با خرید تبر قصد دارید در مسابقات پرتاب تبر یا بازسازی های تاریخی شرکت کنید ، این بخش کاملاً متفاوتی از فرهنگ تبر است.

بیایید انواع تبرها را از کوچکترین تا بزرگترین شروع کنیم.

محورهای کوچک – هچتس ، محورهای کمپینگ ، توماهاکس
محورهای کوچک در اشکال ، اندازه ها و موارد مختلف استفاده می شوند.

مردم اغلب از اصطلاحات “تبر” و “تبر اردوگاه” به جای یکدیگر استفاده می کنند. تفاوت فنی بین هچ و تبر این است که هچ توری است که شما با یک دست از آن استفاده می کنید. شما با دو دست تبرهای معمولی را گرفته و استفاده می کنید. هر دو محور کمپینگ یک و دو دستی وجود دارد. هچت و توماهاوک کوچکترین محورهای اطراف هستند.

هچت ها معمولاً 18 اینچ طول دارند و وزن آنها حدود 1.5 تا 2 پوند است. هچت ها هنگام رفتن به کمپ یک انتخاب خوب ، سبک و “همه جانبه” هستند. می توانید هیزم را خرد کنید ، درختان کوچک را خرد کنید و اندام آنها را بردارید ، و قسمتی از برس و شاخه ها را با یک توری تمیز کنید. برای اکثر مردم ، این تنها چیزی است که همیشه به آن نیاز دارند. هچرهای خوب معمولاً ارزانتر از تبرهای باکیفیت و بزرگتر هستند ، بنابراین اگر قصد انجام تعداد زیادی چوب ، قطع ، خرد یا تقسیم قطعات بزرگ چوب را ندارید ، یک تبر برای شما بسیار مفید خواهد بود.

توماهاکس ، یک تبر آمریکایی بومی ، دارای دسته ای است که معمولاً از 14 تا 20 اینچ طول دارد. آنها وزن “استاندارد” ندارند ، زیرا برخی از تاماهاوک های تاکتیکی می توانند از مواد بسیار سبک ساخته شوند و دسته و اندازه تیغه متفاوت است. تاماهاوک ها واقعاً برای خرد کردن درختان یا تقسیم چوب نیستند ، بلکه در اصل محورهای جنگی بوده اند. توماهاک برای پرتاب عالی است ، همچنین به عنوان یک ابزار شکار جایگزین یا برای دفاع از خود-به امید آخرین راه حل ، به شما کمک می کند ، زیرا این امر بسیار کثیف می شود.

محورهای متوسط

محورهای اندامی در اصل فقط برای این منظور طراحی شده بودند – برداشتن اندام درختان قطع شده. معمولا با وزن 2 پوند و دسته ای به طول 24 اینچ یا دو فوت ، محورهای کششی سازگاری خوبی بین تطبیق پذیری و قدرت احتراق بالقوه هستند. از آنجا که خیلی بزرگ یا سنگین نیست ، می توانید از آن با یک دست در شرایط سخت استفاده کنید. هنگام لمس درختان ، این موارد غیر معمول نیست ، زیرا شاخه های بزرگ اغلب نوسان شما را محدود می کند. اگر فضای کافی دارید ، دسته به اندازه ای بلند است که می توانید آن را با دو دست بگیرید و یک چرخش مناسب و قوی را اجرا کنید.

اگر با خرید تبر قصد دارید در خانه با چوب کار کنید ، تبرهای متوسط و سایز دار انتخاب خوبی هستند ، اما می خواهید هنگام کمپینگ چیزی با خود ببرید. شما می توانید هیزم را شکسته ، درختان را خرد کنید و از آنها در اردوگاه استفاده کنید. البته ، آنها به اندازه هورچه ها سبک نیستند ، اما اندازه دسته بدان معناست که برای برش دادن چیزی مجبور خواهید شد خیلی کمتر خرد کنید.

محورهای بزرگ – محورهای سقوط ، محورهای تقسیم

اینها پسرهای بزرگ دنیای تبر هستند. این محورها برای بریدن درختان بزرگ و تقسیم چوب های بزرگ و گرد چوب ساخته شده است. طول محورها معمولاً 32 یا 36 اینچ طول و 3 پوند یا بیشتر وزن دارند. مول ها می توانند حتی بزرگتر باشند و طول آنها تا 40 اینچ و وزن آنها تا 7 پوند برسد. این مقدار زیادی انرژی جنبشی در هر نوسان است.

محورهای برنده تنها برای انداختن درختان – درختان بزرگ ساخته شده اند. این محورها ابزارهای قابل حمل و ماهرانه کمپ نیستند. آنها برای تقسیم هیزم خوب هستند ، اگرچه بیشتر از چوب های چوبی در چوب گیر می کنند. استفاده از آنها به خودی خود یک مهارت خوب است و چوب برها به دلایلی دارای موقعیتی تقریباً افسانه ای در فرهنگ آمریکایی هستند. تسلط بر استفاده از آنها دستاوردی است که برای آن به استقامت و فرم نیاز دارید. من یک راهنمای طولانی در مورد نحوه استفاده از تبر ، از جمله نحوه چرخاندن محورهای برش ، نوشتم که می توانید با کلیک روی اینجا بخوانید.

حتما مطالعه نمایید :  قایق بادی

مول ها با محورهای برش متفاوت هستند. نه تنها بلندتر و سنگین تر هستند ، بلکه گونه های سر تبر چاق تر هستند و شکل سر تبر بیشتر شبیه پتک است. این عمدی است وقتی چوب را تقسیم می کنید ، می خواهید تبر چوب را از هم جدا کند ، نه اینکه آنقدر برش دهید. همچنین به همین دلیل تپه ها معمولاً به اندازه محورهای مناسب تیز نیستند – فقط برای کاری که باید انجام دهند لازم نیست. مائولها واقعاً برای نیازهای کمپ مناسب نیستند و برای حمل آنها مناسب نیست. اگر خانه ای دارید و درختان خود را سقوط کرده اید یا چوب یا چوب تحویل داده اید ، آن وقت است که یک درخت واقعاً می درخشد.

توجه داشته باشید! محورهای شکاف با ماول یکسان نیستند. محورهای شکافنده تبر همچنان محورهایی با لبه تیز  هستند – مول ها کدرتر و دارای پروفیل وسیع تری نسبت به محورهای شکاف دار هستند. شما همچنان می توانید با تبرهای تقسیم شده کار برش را انجام دهید و حتی درختان کوچک را با آنها خرد کنید ، اگرچه محورهای قطع برای این کار مناسب تر است. به یاد داشته باشید که محورها ابزارهای چند منظوره ای هستند-می توانید از آنها برای ریزش درختان ، قطع درختان ، کنده کاری و غیره استفاده کنید ، اما برخی از محورها برای مشاغل خاص بسیار بهتر از سایرین هستند.

حتما مطالعه نمایید : چاقوی چندکاره مسافرتی

تبر مصالح ساختمانی

جنس تبر – به طور خاص ، دسته – از دیگر موارد مهم هنگام خرید تبر است. اکثر دوستداران تبر که با آنها صحبت کرده ام – و من با آنها موافقم – احساس دسته چوبی را بر همه چیز ترجیح می دهند. فقط تکه هایی با دسته های چوبی وجود دارد که برای دست و چشم بسیار رضایت بخش است. هرچند مواد دیگری نیز وجود دارد.

پلاستیک تقویت شده و فلز هر دو از مواد متداول هفت تبر هستند. پلاستیک تقویت شده از چوب محکم تر است و اغلب سبک تر است ، اما مزایایی نیز دارد. پلاستیک به طور طبیعی مانند چوب دچار فرسودگی نمی شود و دسته ای را در دست می گیرد که اگر بریده شده یا آسیب دیده باشد ، ناراحت کننده است. پلاستیک نیز به سختی جایگزین می شود. از طرف دیگر دسته های فلزی بسیار محکم هستند ، اما سنگین هستند و همچنین تعویض آنها سخت است. برخی از محورهای کمپ بسیار سبک کاملاً از فلز ساخته شده اند ، در حالی که دسته آن خالی شده و سوراخ هایی در آن ایجاد شده است تا هرچه بیشتر سبک شود ، اما این استثنا است و قاعده نیست.

فقط یک چیز بسیار رضایت بخش در مورد استفاده از تبر با دسته چوبی وجود دارد. با این حال ، به یاد داشته باشید که بسیاری از محورهایی که در فروشگاه ها فروخته می شوند دارای دسته لاک هستند. این به هیچ وجه خوب نیست – در تجربه من ، دسته های چوبی با لاک هنگام خیس شدن لغزنده هستند ، که به دلایل واضح یک کابوس است. اگر تبر خیس باشد می تواند از دست شما بیرون برود. به همین دلیل است که باید مقداری کاغذ سنباده ریز بردارید و اگر لاک به همراه تکه می آید ، آن را از تبر خود بردارید. اصطکاک برای کنترل تبر خوب است. نیازی به سمباده زدن زیاد ندارید و می توانید بعداً آن را با مقداری روغن درمان کنید تا از رطوبت محافظت شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ، راهنمای مراقبت از تبر من را بررسی کنید.

حتما مطالعه نمایید : دوربین تفنگ

 

 

 • نحوه نمایش محصول ها
بیل تاشو چند کاره مدل 450
بیل تاشو چند کاره مدل 450
79,300 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل m-800
تبر مدل m-800
70,900 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر فیسکارس مدل 365
تبر فیسکارس مدل 365
1,500,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
بیل دایسون مدل DS208
بیل دایسون مدل DS208
440,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
بیلچه باغبانی ورگا مدل چندکاره
بیلچه باغبانی ورگا مدل چندکاره
78,000 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
تبر ای زد دی تایتان مدل E38 وزن 980 گرم
تبر ای زد دی تایتان مدل E38 وزن 980 گرم
150,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر باغبانی مدل TG026
تبر باغبانی مدل TG026
99,840 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر ایران پتک مدل AW 2010 وزن 600 گرم
تبر ایران پتک مدل AW 2010 وزن 600 گرم
207,500 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر فیسکارس مدل X7 به همراه تبر تیزکن
تبر فیسکارس مدل X7 به همراه تبر تیزکن
5,600,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل MA1005
تبر مدل MA1005
46,540 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل زنجان -T002
تبر مدل زنجان -T002
267,190 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تیشه کلنگ مدل Maxpro
تیشه کلنگ مدل Maxpro
102,000 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل SOG
تبر مدل SOG
390,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل viking-001
تبر مدل viking-001
233,970 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر رونیکس مدل RH-4701 وزن 800 گرم
تبر رونیکس مدل RH-4701 وزن 800 گرم
362,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
بیل سامکو مدل YPD-02M
بیل سامکو مدل YPD-02M
310,000 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
بیلچه باغبانی کد S120
بیلچه باغبانی کد S120
16,000 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
بیل ممتاز همدان مدل 002
بیل ممتاز همدان مدل 002
58,150 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
تبر استنلی کد 0056849
تبر استنلی کد 0056849
1,040,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر باغبانی کد M5
تبر باغبانی کد M5
70,900 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر فیسکارس مدل 1020220
تبر فیسکارس مدل 1020220
1,450,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
شخم زن دستی مدل FR86
شخم زن دستی مدل FR86
585,000 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل -T005
تبر مدل -T005
136,970 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر سامکو مدل YPK-41
تبر سامکو مدل YPK-41
107,000 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل 123
تبر مدل 123
195,000 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
بیل دکو مدل DC02
بیل دکو مدل DC02
99,000 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
بیل فیسکارس مدل 131413
بیل فیسکارس مدل 131413
1,400,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر پرانا مدل 600A وزن 600 گرم
تبر پرانا مدل 600A وزن 600 گرم
105,000 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر آیرون مکس مدل IM-AX01
تبر آیرون مکس مدل IM-AX01
202,950 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل 22791
تبر مدل 22791
170,000 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل M 1000
تبر مدل M 1000
100,000 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر سامکو مدل YP-FR68 وزن 1850 گرم
تبر سامکو مدل YP-FR68 وزن 1850 گرم
620,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر پتریوت مدل profi
تبر پتریوت مدل profi
2,900,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر رونیکس مدل RH-4701
تبر رونیکس مدل RH-4701
409,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر رونیکس مدل RH-4700 وزن 600 گرم
تبر رونیکس مدل RH-4700 وزن 600 گرم
272,500 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر استنلی مدل STEELMASTER
تبر استنلی مدل STEELMASTER
1,090,000 تومان
 • جنس دسته: فلز
مشاهده در دیجی کالا
تبر فیسکارس مدل xx17
تبر فیسکارس مدل xx17
2,750,000 تومان
 • جنس دسته: پلاستیک
مشاهده در دیجی کالا
تبر مدل PA 1662
تبر مدل PA 1662
69,280 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
کلنگ صامو پرشین مدل G 439
کلنگ صامو پرشین مدل G 439
59,500 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
بیلچه مدل FM26
بیلچه مدل FM26
10,300 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا
تبر باغبانی کد TG008
تبر باغبانی کد TG008
71,900 تومان
 • جنس دسته: چوب
مشاهده در دیجی کالا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید